شرایط احداث باغ گردو

دسته بندی: مقالات پرورش درخت گردو
2021.01.31

5 نکته مهم در مورد شرایط احداث باغ گردو:

شما برای کاشت هر یک از انواع نهال های گردو باید به خوبی با شرایط کاشت آنها آشنایی داشته باشید. در این صورت بهتر است به خوبی در مورد شرایط احداث باغ گردو؛ هم اطلاعات خود را افزایش دهید. در واقع باید بدانید نهال که تنها یک درخت است به ویژگی ها و شرایط خاصی نیاز دارد. اکنون اگر بخواهید باغ گردو احداث کنید، بهتر است به خوبی به ویژگی ها و شرایط آن را در نظر بگیرید. در این صورت می توانید به خوبی نهال ها را بکارید و از آنها محصول زیادی دریافت کنید. به همین دلیل پیش از احداث باغ گردو؛ باید به خوبی در مورد ویژگی ها و شرایط آن اطلاعات داشته باشید.

نکات بسیار زیادی در مورد شرایط احداث باغ گردو؛ وجود دارد که شما باید به آن دقت زیادی داشته باشید. در این صورت می توانید به بهترین نحو ممکن نهال های گردوی خود را در هر نوعی که هستند در زمین مورد نظر خود بکارید. در زمینه کاشت نهال گردو و خرید نهال گردو ؛ می توانید با کارشناسان آریا نهال مشورت کنید. آنها به خوبی در این مورد تخصص دارند و شما را می توانند به خوبی راهنمایی کنند. برخی از نکات بسیار مهمی که در مورد احداث باغ وجود دارد را در ادامه بیان می کنیم.

برخی از نکات بسیار مهمی که در مورد شرایط احداث باغ گردو؛ وجود دارد و شما باید به عنوان باغبان و کشاورز زمان کاشت نهال گردو بدانید عبارت می باشد از :

  1. مکان یابی مناسب برای احداث باغ گردو:

یکی از مهمترین نکاتی که در مورد احداث باغات گردو؛ باید بدانید و به آن توجه داشته باشید مکان یابی اصولی و درست است. شما در هر منطقه ای نمی توانید این نهال را بکارید. در واقع باید بدانید نهال گردو حساسیت های زیادی دارد و به همین دلیل زمانی که قصد احداث کردن باغ گردو دارید باید به خوبی ویژگی های اقلیمی منطقه مورد نظر خود را در نظر بگیرید. نهال گردو در واریته های متنوعی وجود دارد و هر یک از انواع اقلام آن دارای ویژگی های متنوعی است. بر همین اساس باید بسته به نوع نهال ، یک منطقه مناسبی را برای کاشت آن انتخاب کنید. به طور کلی تا ارتفاع بیشتر از 2300 نمی توانید این نهال را بکارید. در هر صورت اگر مشکلی در مورد کاشت این نهال دارید بهتر است با کارشناسان آریا نهال مشورت کنید تا شما را در این زمینه راهنمایی کنند.

پب
نکات مهم جهت احداث باغ گردو

  1. اقلیم مناسب برای نهال های گردو :

آب و هوای مناسب یکی از مهمترین نیازهای احداث باغات گردو؛ است و شما زمان احداث نمودن باغ گردو باید به خوبی آن را در نظر داشته باشید. شرایط آب و هوای مدیترانه ای برای رشد این نهال بهترین انتخابی است که می توانید داشته باشید. در واقع شما باید بدانید که زمستان سرد و تابستان های معتدل برای کاشت این نهال بهترین گزینه ای است که می توانید داشته باشید. یان مورد از شرایط احداث باغ گردو؛ را باید جدی بگیرید، چرا که در صورت فراهم نبودن شرایط آب و هوایی مناسب، نهال دچار آسیب و ضربه بسیار زیادی می شود. بر همین اساس در ابتدا به خوبی بدانید که می خواهید در چه شرایط آب و هوایی اقدام به احداث باغ ؛ نمایید.

اگر هوس خرید نهال گردو رو در سر خود داری و پرورشش رو دوست داری ،می تونی به اینجا هم یه سری بزنی !

  1. خاک مناسب برای کاشت نهال گردو :

یکی از مهمترین نکاتی که در مورد شرایط احداث باغ گردو؛ وجود دارد و باید به آن دقت داشته باشید نوع خاکی است که برای کاشت نهال انتخاب می کنید. شما باید به خوبی بدانید که این نهال در آن دسته از خاک هایی که رسی سنگین هستند به خوبی رشد نمی کند و نباید آن خاک ها را برای نهال انتخاب کنید.   خاک هایی که نیمه سنگین هستند، مانند خاک های رسی، شنی و لومی برای این نهال بهترین گزینه ای هستند که می توانید انتخاب کنید. ویژگی حاصلخیزی خاک را شما باید به خوبی در نظر داشته باشید. در این صورت نهال به بهترین نحو ممکن در بهترین شرایط کار می کند. زهکشی خاک یکی از دیگر مواردی است که زمان کاشت نهال باید به خوبی آن را در نظر داشته باشید و به آن توجه داشته باشید.

  1. ویژگی های مربوط به آب کافی و اصولی :

از دیگر شرایط های احداث باغ گردو؛ که باید به آن دقت داشته باشید ویژگی های مربوط به آبیاری باغ گردو می باشد. شما باید بر اساس ویژگی های خاک و شرایط آب و هوایی سیتسم آبیاری باغ را تنظیم کنید. در صورتی که آب و هوای منطقه شما زیاد گرم باشد بدون شک نهال ها به تعداد دفعات آبیاری بیشتری نیاز دارند. در صورتی هم که خاک ویژگی های لازم را نداشته باشد باید آب بیشتری را به خاک آن ارائه دهید. در این زمینه اگر اطلاعاتی ندارید و با خاک خود آشنا نیستید بهتر است با کارشناسان آریا نهال مشورت کنید آنها به خوبی با نوع مناسب خاک Walnut tree؛ آشنایی دارند و شما را در این مورد می توانند به بهترین نحو ممکن راهنمایی کنند.

منابع :

https://meidoun.ir/home/businessitem/139

https://walnutridge.com/blog/48889/what-you-need-to-build-your-own-garden

برچسب ها:

ارسال دیدگاه

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “شرایط احداث باغ گردو”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

captcharefreshcaptcha

شماره تماس های آریا نهال

شما می توانید جهت خرید نهال و یا مشاوره با کارشناسان فروش ما در ارتباط باشید.

نیاز به مشاوره جهت خرید نهال دارید؟

شما می توانید فرم زیر را تکمیل نمایید تا کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس بگیرند.