نهال گردو

سفارش نهال گردو اسرائیلی از آریا نهال و آشنایی با نحوه کاشت

خرید نهال گردو اسرائیلی از آریا نهال و آشنایی با نحوه کاشت آن

نهال گردو اسرائیلی در اکثر مناطق مختلف کشور قابل کشت می باشد. صرفه اقتصادی کاشت نهال گردو اسرائیلی از لحاظ اقتصادی بسیار باصرفه می باشد. در صورتی که شرایط آب و هوایی این درختان مناسب باشد در سال دوم به بار می نشیند و می توانید به راحتی گردوهای آن را از سال دوم کاشت برداشت کنید. اگر قصد احداث باغ گردو اسرائیلی را دارید می توانید خرید نهال گردو را در فروشگاه آریا نهال انجام دهید تا محصولات نهایی را با کیفیت عالی برداشت نمایید. در ادامه با نحوه کاشت این رقم گردو بیشتر آشنا خواهید شد.

گردو

آشنایی با نحوه کاشت نهال گردو اسرائیلی پیش از خرید نهال گردو

همانطور که گفتیم گردو اسرائیلی یکی از ارقام زودبازده می باشد به طوری که از سال دوم کشت به بار می نشیند. مناطق معتدله و نیمه سردسیر جهت کاشت این نوع رقم نهال گردو مناسب می باشد. نیاز این نوع نهال گردو به آب بسیار زیاد می باشد به طوری که در هر هفته به حدود 200 لیتر آب نیاز دارد. در صورتی که قصد کاشت نهال گردو اسرائیلی را دارید می توانید آن ها را با فاصله 7 متر از یکدیگر بکارید. در صورت نیاز به استفاده از مخلوط استاتر برای این باغ باید در نظر داشته باشید که به ازای هر اصله نهال به حدود 2 کیلو از این مخلوط نیاز دارد.

پیش از خرید نهال گردو اسرائیلی بهتر است اطلاعات جامع و کامل را در رابطه با نحوه کاشت و برداشت آن جمع آوری نمایید. از نکات مهم که در رابطه با این رقم نهال گردو باید مورد توجه قرار گیرد این است که در طول تابستان و زمستان به سرما و گرمای زیاد حساس می باشد. نهال این رقم گردو در طول خواب زمستانه خود قادر به تحمل سرمای منفی 11 درجه سانتی گراد می باشد بدون این که خسارت جدی را تحمل کند. در صورتی که پس از رشد این نهال هوا سرد شود و به منفی 2 تا 3 درجه برسد برگ ها، شاخه ها و گل ها از بین خواهد رفت و محصول مورد نظر شما کاهش خواهد یافت.

اگر شاخ و برگ درختان گردو به رشد خود تا اواخر پاییز ادامه دهند ممکن است در معرض سرمازدگی قرار گیرند. نکته مهم که پیش از کاشت نهال گردو باید بدانید این است که مقاومت ارقام مختلف آن در برابر سرما متفاوت می باشد. در صورتی که دما از 38 درجه بیشتر شود پوست نهال گردو اسرائیلی دچار آفتاب سوختگی خواهد شد و در نهایت مغز آن نیز جروکیده می شود. در برخی مواقع دمای بالا باعث می شود میوه ها پوک شوند. وجود اندک رطوبت در هوا نیز ممکن است باعث شود نهال گردو شما خسارت قابل توجهی را متحمل شود.

گردو

آشنایی با عوامل محدودکننده رشد پیش از کاشت نهال گردو اسرائیلی

به طور کلی می توان گفت حساسیت نهال گردو اسرائیلی نسبت به دمای هوا بسیار حساس می باشد به طوری که دمای پایین در فصل تابستان باعث می شود میوه ها به اندازه مورد نیاز پر نشوند و همچنین دمای پایین در فصل رشد باعث به تعویق افتادن برداشت محصولات خواهد شد. از عوامل محدودکننده رشد و پرورش محصولات گردو اسرائیلی هوای خنک و کوتاهی فصل رشد هستند. داشتن این اطلاعات پیش از کاشت نهال گردو اسرائیلی در رشد و پرورش آن کمک قابل توجهی به شما خواهند کرد.

نهال گردو اسرائیلی همچون دیگر ارقام گردو در فصل زمستان به میزان معین سرما نیاز دارند تا خواب کافی داشته باشد، تنها در صورت داشتن خواب زمستانه کافی نهال این گردو در فصل بهار می تواند رشد و گلدهی مناسب داشته باشد.

چه عواملی باعث کاهش محصولات گردو اسرائیلی خواهند شد؟

در صورتی که سرمای کافی وجود نداشته باشد گلدهی این نهال ها نامنظم خواهد شد و در نهایت باز شدن جوانه ها به تعویق می افتد. این عوامل باعث می شوند محصولات کاهش یافته و سرشاخه ها خشک شوند.

نکات جالب در رابطه با گردو اسرائیلی که پیش از کاشت نهال گردو باید بدانید

در نهال گردو اسرائیلی اغلب میوه ها روی سرشاخه ها تشکیل می شوند. درخت این میوه نیز در اکثر مواقع دارای قد بلند هستند و حداکثر ارتفاع آن ممکن است به 15 متر برسد. محصولات این رقم گردو در شهریور و مهرماه برداشت می شوند. مغز میوه این درختان دارای دو بخش ناهموار می باشد. رنگ هر دو بخش آن سفید است و توسط پوشش قهوه ای نازک فراگرفته شده است. گردو اسرائیلی یکی از ارقام گردوها می باشد که دارای گل در اندازه متوسط می باشد.

گردو

همچنین در اینجا بیشتر بخوانید : ویکی پدیا

آشنایی با نحوه کوددهی درخت گردو پیش از کاشت نهال گردو اسرائیلی

پیش از کاشت نهال گردو اسرائیلی و کاشت آن باید نیرو بنیه خاک مورد ارزیابی قرار گیرد. عناصر همچون ازت، پتاسیم، فسفر، آهن، روی، مس، منگنز و کلسیم باید همراه با خاک در چاله هایی که برای کاشت این نهال کنده می شود وجود داشته باشد. در سال های اولیه رشد درختان کود آلی باید همراه با کودشیمیایی در فصل زمستان به صورت چال گود به درخت داده شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

10 + 3 =