هلو

نهال هلو در انواع مختلف

نهال هلو مرغوب در ارقام مختلف از نهالستان آریا نهال

هلو یکی از میوه های آبدار و بسیار خوشمزه می باشد که ریشه آن به کشور چین باز می گردد. ارتفاع درختان هلو اغلب به 10-5 متر می رسد. پوست این میوه سرتاسر پوشیده از کرک می باشد. به طور کلی میوه هلو به دو دسته با هسته چسبان و یا جدا طبقه بندی می شود. میوه این نهال دارای تنوع رنگ می باشد و اغلب به رنگ زرد و یا سفید به چشم می خورد. اگر شما نیز یکی از طرفداران این میوه خوشمزه می باشد و قصد احداث یک باغ هلو را دارید می توانید خرید نهال هلو مرغوب در انواع مختلف را از فروشگاه آریا نهال بخواهید.

همچنین برای مشاهده ی  ارقام خرید نهال هلو  می توانید در اینجا کلیک کنید .

هلو

خرید نهال هلو در انواع مختلف

خرید نهال هلو خونی

یکی از انواع نهال های هلو، هلو خونی می باشد که ریشه آن به کشور چین باز می گردد و میوه های آن در اواخر تیرماه می رسند. رنگ میانی این میوه فوق العاده خوشمزه و لذیذ قرمز می باشد و عمر اقتصادی آن به حدود 10 سال می رسد. عمر اقتصادی این میوه نیز همانند دیگر انواع نهال های هلو بسیار کم و حدود ده سال می باشد. جهت تکثیر و پیوند زدن این نهال از شفتالو بذری به عنوان پایه استفاده می شود. نهال این میوه در برابر سرما مقاومت خوبی از خود نشان می دهد به طوری که در دمای منفی 25 تا منفی 30 درجه دچار مشکل نخواهد شد. می توانید خرید نهال هلو خونی را در فروشگاه آریا نهال انجام دهید.

خرید نهال هلو آلبرتا

یکی دیگر از انواع نهال های هلو که ریشه آن به کشور چین باز می گردد هلو آلبرتا می باشد. میوه های این نهال به دو دسته پیش رس و دیررس طبقه بندی می شود و عمر اقتصادی آن به حدود 15 سال می رسد که می توان گفت در مقایسه با دیگر نهال های هلو عمر اقتصادی بیشتری دارد. جهت پیوند زدن این نوع نهال هلو نیز می توان از شفتالو بذری به عنوان پایه استفاده کرد. مقاومت این نهال در برابر سرما بسیار خوب می باشد به طوری که در برابر سرمای منفی 25 تا منفی 30 درجه مقاومت خوبی از خود نشان می دهد. خرید نهال هلو آلبرتا نیز از آریا نهال امکان پذیر می باشد.

نهال هلو سرخ آبی

نهال هلو سرخ و یا پیش رس یکی دیگر از انواع نهال های هلو می باشد که منشا آن نیز همانند هلو خونی به کشور چین باز می گردد. میوه های این نهال در اواسط خرداد ماه می رسد و رنگ میانی این میوه را سفید با رگه های قرمز تشکیل می دهد. عمر اقتصادی نهال این میوه نیز کوتاه بوده و به حدود ده سال می رسد. برای پایه این میوه نیز هنگام پیوند زدن از شفتالو بذری استفاده می شود. نهال هلو سرخ آبی نیز همانند دو نهال قبلی در برابر سرما از خود مقاومت نسبتا خوبی نشان می دهد به طوری که در دمای منفی 25 تا منفی 30 درجه آسیبی نخواهد دید. خرید نهال هلو سرخ آبی با مرغوبیت عالی از فروشگاه آریا نهال نیز به سادگی امکان پذیر می باشد.

هلو

همچنین در اینجا بیشتر بخوانید : ویکی پدیا

خرید نهال هلو گرین

یکی از بهترین انواع نهال هلو، نهال هلو گرین می باشد که عمر اقتصادی آن در مقایسه با دیگر انواع نهال ها بیشتر است و به حدود 20 سال می رسد. میوه این نهال که به میوه پاییزی نیز مشهور می باشد در اوایل پاییز می رسد. نهال این میوه در برابر خشکی و سرما مقاومت نسبتا خوبی از خود نشان می دهد. در صورتی که قصد پیوند زدن نهال این میوه را دارید می توانید از آلووحشی و یا شفتالو به عنوان پایه استفاده کنید.

رنگ محصولات این نهال سبز با گونه های قرمز می باشد و از سال دوم کاشت به بعد باردهی نسبتا عالی خواهد داشت. فاصله کاشت نهال این هلو باید فواصل 3*3 را در نظر بگیرید. میزان آب مورد نیاز برای این نهال تقریبا زیاد است به طوری که در هر هفته به حدود ده لیتر آب نیاز خواهد داشت. این میوه را می توان به مدت دو ماه در انبار نگاهداری کرد اما بهتر است که به صورت تازه مصرف شود. در صورتی که قصد خرید نهال هلو گرین را دارید می توانید سفارش خود را در سایت آریا نهال ثبت نمایید.

نهال هلو انجیری زعفرانی

یکی دیگر از انواع نهال های هلو که میوه های آن بسیار لذیذ و خوشمزه می باشد هلو انجیری زعفرانی می باشد. ریشه میوه این نهال نیز به کشور چین باز می گردد. رنگ محصولات این نهال زرد زعفرانی می باشد و برای پیوند زدن آن از میوه شفتالو به عنوان پایه استفاده می شود. مقاومت میوه این نهال در برابر سرما نیز بسیار خوب می باشد به طوری که در برابر سرمای زمستانه 25 تا 30 درجه مقاومت نسبتا خوبی از خود نشان می دهد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نوزده − دو =