سیب

آشنایی با نهال سیب قرمز و آشنایی با نحوه کاشت

آشنایی با نهال سیب قرمز و آشنایی با نحوه کاشت 

یکی از انواع گونه های درخت سیب که دارای پوستی قرمز رنگ و گوشت سفید می باشد سیب قرمز است. میوه های این رقم درخت سیب اغلب گرد و کروی هستد که می توان آن ها را در اندازه های مختلف مشاهده کرد. اگر قصد احداث باغ سیب قرمز را دارید می توانید خرید نهال سیب را در فروشگاه آریا نهال انجام دهید.

همچنین برای مشاهده ی نهال های موجود قابل خریداری از جمله خرید نهال زرشک ، خرید نهال گیلاس،خرید نهال گردو ،خرید نهال انگور و ..انواع اقسام نهال های آریا نهال می توانید در اینجا کلیک کنید و یا با شماره تماس های زیر حاصل فرمایید :

 

سیب

برگ های این درخت تقریبا بلند هستند و دارای دمبرگ کوتاه سبزرنگ هستند. گلهای کوچک این درخت اغلب کوچک هستند و بیشتر در فصل بهار روی درخت ظاهر می شوند، با ظاهر شدن گل ها روی نهال سیب شاهد منظره شگفت انگیزی خواهید بود. درخت های این میوه اغلب به صورت درختچه های کوتاه هستند. گرده افشانی این میوه بیشتر توسط باد و حشرات مشاهده می شوند. طعم میوه های این درخت سیب فوق العاده شیرین هستند. تنها در صورتی میوه هایی با کیفیت عالی خواهید داشت که خرید نهال سیب قرمز را از فروشگاه های معتبر انجام دهید.

آشنایی با نحوه کاشت این درخت

پیش از خرید نهال سیب بهتر است با روش های تکثیر درخت این میوه و همچنین نحوه کاشت آن آشنا شوید. نهال سیب از روش های مختلف همچون بذر، قلمه، خواباندن ریشه تکثیر می شود. شما می توانید بذر سفید را از خود میوه های سیب تهیه نمایید. با تقسیم کردن میوه های سیب از وسط می توانید دانه های آن را مشاهده کنید که همین دانه ها بذر سیب را تشکیل می دهند. پس از اینکه بذر این میوه را تهیه کردید باید آن ها را داخل دستمال کاغذی گذاشته و خیس نمایید، در نهایت دستمال کاغذی را باید داخل پلاستیک قرار دهید و یک ماه داخل یخچال نگهداری شود.

پس از گذشت یک ماه که بذر جوانه زد حال می توانید آن ها را از یخچال خارج کرده و داخل گلدان قرار دهید، آبیاری بذر را فراموش نکنید. پس از گذشت مدتی بذرها جوانه خواهند زد و از خاک بیرون خواهند آمد. پس از رسیدن نهال به حد معین از رشد می توانید نهال ها را به باغ خود منتقل کرده و آن ها را بکارید.

سیب

فاصله مناسب جهت کاشت نهال سیب قرمز چقدر است؟

همانطور که گفتیم پیش از خرید نهال سیب آشنایی با نحوه کاشت آن و کسب اطلاعات در رابطه با فاصله مناسب جهت کشت آن ها از اهمیت قابل توجهی برخوردار می باشد. لازم به ذکر است فاصله مناسب برای کاشت بذرها حدود 20 تا 30 سانتی متر می باشد؛ اما اگر قصد کاشت نهال سیب را دارید بهتر است فاصله بین آن ها را 1.5 تا 3 متر در نظر بگیرید. در صورتی که بخواهید بذر سیب را بکارید بهتر است عمق 0.5 تا 2 سانتی متری را برای آن ها در نظر بگیرید.

فراهم کردن خاک مورد نیاز برای رشد قبل از خرید نهال سیب قرمز

قبل از خرید نهال سیب قرمز بهتر است بررسی کنید که آیا تمامی شرایط مورد نیاز برای کاشت آن ها را دارید یا خیر، زیرا در صورت فراهم نبودن یکی از شرایط محصولات به دست آمده مرغوبیت و کیفیت مناسب نخواهند داشت. یکی از این شرایط تهیه کردن خاک غنی و حاصلخیز می باشد. خاک مورد استفاده شما باید به صورت مناسب زهکشی شده باشد.

در نظر گرفتن شرایط آب و هوایی مناسب پیش از خرید نهال سیب

یکی دیگر از شرایط مورد نیاز برای رشد درخت سیب که پیش از خرید نهال سیب باید در نظر گرفته شود شرایط آب و هوایی می باشد. دمای بین 15 تا 25 درجه برای رشد نهال های سیب فوق العاده عالی می باشد. یکی از ویژگی های مهم نهال های سیب مقاومت نسبتا خوب آن ها در برابر سرما می باشد.

 

 

 

 

 

سیب

همچنین برای خواندن بیشتر می توانید در اینجا کلیک کنید : ویکی پدیا

زمان گلدهی نهال سیب چه موقع می باشد؟

جالب است بدانید که زمان گلدهی نهال های سیب در فصل بهار می باشد از این رو اوایل بهار با منظره شگفت انگیز گل های درخت این میوه در باغ های سیب مواجه خواهید شد.

میزان نیاز نهال سیب به آبیاری چقدر می باشد؟

یکی دیگر از شرایط که پیش از خرید نهال سیب و کاشت آن باید در نظر گرفته شود میزان نیاز آن به آبیاری می باشد زیرا با در نظر گرفتن این موضوع می توانید باغ خود را در محل مناسبی احداث کنید تا به آب دسترسی راحت داشته باشد. در صورتی که آبیاری این درخت کم باشد کیفیت محصولات شما پایین خواهد آمد. البته باید این نکته را نیز در نظر بگیرید که غرقاب کردن نهال های این درخت نیز ممکن است برای آن ضرر داشته باشد.

میزان نور مورد نیاز نهال های سیب جهت رشد

نکته نهایی که باید برای کاشت نهال سیب در نظر گرفت میزان نیاز آن به نور می باشد. نهال این درخت برای رشد به آفتاب کامل و نیمه سایه نیاز خواهد داشت در صورت تمایل برای داشتن محصولات مرغوب باید باغ خود را در محلی در نظر بگیرید که نوردهی کافی داشته باشد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + شانزده =