خرید نهال در هرمزگان

دسته بندی: جدیدترین مقالات
1402.01.20

راهنمای جامع خرید نهال در هرمزگان:

سال ها قبل زمانی که کودکی بیش نبودم، می شنیدم که پدرم به جنوب ایران و هرمزگان سفر می کند و برایم همیشه جالب بود تا بدانم جایی که پدر از سفر به آنجا دست پر به خانه برمی گردد کجاست! چه طبیعت و چه اقلیمی دارد؟ بله! جنوب گرم و زیبا، همانند مردمانش خونگرم و پربرکت! استان هرمزگان، یکی از استان های مرزی کشورمان است که مانند دیگر نقاط ایران، استعداد پرورش و کاشت برخی انواع گیاهان، از جمله نهال ها و درختان را نیز دارد. اما سؤال این است که چه درختانی در این منطقه قابل پرورش است؟ چگونه نهال مناسب انتخاب کنیم؟ خرید نهال در هرمزگان، چگونه است؟ برای خرید نهال در هرمزگان چه باید کرد؟ و بهترین نهالستان در بندرعباس، که مرکز هرمزگان است، کدام نهالستان است؟

شرایط اقلیمی برای خرید نهال در هرمزگان:

جنوبی ترین استان کشور ما که در جوار خلیج فارس و دریای عمان قرار گرفته است، استان هرمزگان است. این استان که بیشترین مسافت نوار ساحلی خلیج فارس و دریای عمان را شامل می گردد، با استان های سیستان و بلوچستان، کرمان، فارس و بوشهر همجوار است و تنگۀ هرمز را در خود جای داده است.

شرایط اقلیمی هرمزگان

استان هرمزگان دارای جزایر متعددی که از معروف ترین آنها جزیره کیش، قشم و هرمز می باشد. در این استان که دارای آب و هوای نیمه خشک و گرمسیری است، تنها از اوایل آذر تا اوایل اسفند ماه، شاهد هوای خنک می باشیم و در بقیه ایام سال هوا گرم بوده و گاهی دما تا 50 درجه نیز می رسد. خرید نهال در هرمزگان، مشابه دیگر استان ها باید با نظیر به وضعیت اقلیمی و هماهنگی نهال با منطقه آب و هوایی صورت گیرد.

 باغداری و انواع نهال در استان هرمزگان:

با توجه به منطقه گرم و مرطوب این استان، برای خرید نهال باید توجه داشت که بهترین نهال در استان هرمزگان و بندرعباس، نهال میوه های گرمسیری است. شرایط محیطی مطلوب و صرفه اقتصادی باعث شده است که کاشت میوه هایی مانند انواع مرکبات، انواع خرما، انبه، موز، کُنار، چیکو، گواوا، سیب، عناب و گردو در استان هرمزگان و در شهرهای مختلف این استان نظیر میناب، بندرعباس، رودان و دیگر مناطق رواج یابد.

برای احداث باغ و خرید نهال در هرمزگان، می توان از بهترین نهالستان در بندرعباس، نهال مناسب و باکیفیت و دارای شناسنامه را با اطمینان تهیه کرد. در ادامه به معرفی انواع نهال مناسب کاشت در استان هرمزگان خواهیم پرداخت، همچنان با ما باشید.

نهال انبه میوه مناطق گرمسیری دنیا:

با اینکه انبه بومی استان هرمزگان نیست، ولی سازگاری خوبی با شرایط اقلیمی این استان پیدا کرده است و به یکی از گونه های قابل کاشت تبدیل شده است که از صرفه اقتصادی بسیار خوبی برخوردار است.

ارقام مختلف این نهال در آب و هوای گرمسیری و PH خاک 5 تا 7 با تابش نور زیاد کاشت شده و میوۀ نارنجی رنگ و گوشتی آن طرفداران بسیاری دارد. این نهال در خاک نیمه سبک رشد خوبی داشته و در ارقام پیوندی از سال سوم به باردهی می رسد. عملکرد آن در استان هرمزگان تا 10 تن در هکتار نیز می رسد.

پرورش انبه در هرمزگان

درخت موز گزینه مناسب خرید نهال در هرمزگان:

موز نیز مانند انبه در استان هرمزگان رشد و بازده بسیار خوبی دارد، در آب و هوای گرمسیری و نیمه گرمسیری و در خاک دارای زهکش بالا و شنی لومی و PH اسیدی، با نیاز آبی متوسط رشد و بازده مناسبی خواهد داشت؛ البته نهال موز نیاز به نور غیر مستقیم دارد.

نهال کُنار از بهترین نهال های گرمسیری:

نهال کنار به دلیل داشتن ریشۀ عمیق، مقاومت بالایی نسبت به خشکی آب دارد و در مناطق خشک و نیمه خشک به خوبی رشد می کند؛ به طوری که یک بار آبیاری در ماه برای این نهال کفایت می کند. نیاز نوری بالایی داشته و در خاک کمی قلیایی عملکرد مناسبی دارد. با توجه به خواص زیاد میوه کُنار و مقاومت آن، گزینۀ مناسبی جهت کاشت است.

پرورش خرما با خرید نهال در هرمزگان:

در مناطق جنوبی کشور، خرما یکی از رایج ترین درختان مثمر است که ارقام بسیار زیادی دارد. ارقام پیارم، کبکاب، مضافتی، زاهدی، ربّی و دیگر ارقام، نمونه هایی از تنوع بالایی ارقام خرما هستند. اگرچه خرما مقاومت بالایی دارد، اما خاک دارای زهکش مناسب و PH اسیدی گزینۀ مناسب تری است.

از جهت آبیاری، درخت خرما به آب کافی برای تولید میوه مرغوب نیاز دارد و لذا بسته به خاکی که در آن کاشت می شود در تابستان بین 7 تا 12 روز و در پاییز و زمستان بین 20 تا 40 روز نیاز به آبیاری دارد.

درخت چیکو گزینه مناسب خرید نهال در هرمزگان:

یکی دیگر از نهال های مناسب کاشت در هرمزگان، نهال چیکو است که در مناطق گرمسیری و نیمه خشک به خوبی رشد می کند. چیکو دارای پوستی قهوه ای رنگ و طعمی شیرین است. بومی هند بوده و طعمی تلفیقی از موز، انبه و خرمالو دارد.

این نهال خاک دارای PH 6 تا 8 را ترجیح می دهد و در خاک دارای زهکش مناسب، عملکرد بهتری دارد. مقاومت خوبی نسبت به خشکی داشته و نیاز به یک دوره خشکی جهت گلدهی دارد، اما برای داشتن میوۀ باکیفیت، آبیاری منظم توصیه می گردد.

کاشت چیکو در هرمزگان

پرورش گواوا با خرید نهال در هرمزگان:

گواوا نیز بومی هندوستان بوده و یکی از میوه های گرمسیری به شمار می رود و دارای ارقام متفاوتی است. پوست آن سبز تا زرد رنگ بوده و داخل میوۀ بیضی یا کروی شکل آن صورتی تا قرمز رنگ است. میوه ای نسبتاً بزرگ با وزن 100 تا 250 گرم داشته که قطری نبین 5 تا 10 سانتی متر دارد.

نسبت به خشکی مقاوم بوده ولی آبیاری مناسب باعث افزایش کیفیت محصول می شود. در خاک دارای زهکش مناسب و غنی، رشد بهتری خواهد داشت.

ارقام گردو مناسب مناطق گرمسیری:

در کنار تمامی نهال هایی که معرفی کردیم، نهال گردو نیز دارای ارقامی سازگار با مناطق نیمه خشک است که نسبت به شرایط اقلیمی نسبتاً خشک و گرم مقاوم است. البته همیشه باید به خاطر داشت که آبیاری منظم باعث مقاومت و رشد مناسب و افزایش کیفیت میوۀ درختان مثمر می گردد.

یکی از ارقام گردو که مناسب در آب و هوای استان هرمزگان است، رقم پکان است که نسبت به خشکی و گرما مقاومت نسبتاً خوبی دارد. ریشۀ عمیق گردوی پکان باعث مقاومت آن نسبت به خشکی شده و آن را به گزینه ای مناسب برای خرید نهال در هرمزگان تبدیل می کند.

عناب از میوه های مخصوص مناطق گرمسیری:

یکی از میوه های مناسب کاشت در هرمزگان و بندرعباس، عناب است. نهال عناب، نسبت به خشکی مقاوم است و نیاز به نور شدید دارد. در مناطق گرمسیری و نیمه گرمسیری رشد می کند و در خاک لومی شنی عملکرد مناسبی دارد. علاوه بر نهال های میوه ای که در بالا ذکر شد، دیگر نهال ها مانند سیب، آلو سیاه و مرکبات نیز در مناطقی از استان هرمزگان کاشت می شوند.

بهترین نهالستان در بندرعباس و استان هرمزگان:

همانطور که گفتیم، خرید نهال در هرمزگان با کیفیت مطلوب، یکی از موارد بسیار مهم است که در به دست آوردن نتیجۀ مؤثر است. نهال سازگار و دارای نژاد مناسب که استاندارد بوده و دارای شناسنامه باشد بسیار حائز اهمیت است.

در شناسنامه نهال با ذکر مواردی مانند نام رقم، نام تولیدکنندۀ نهال، زمان تولید و مجوز تولید در کنار گواهی سلامت نهال، برای شما این اطمینان حاصل می گردد که انتخاب مناسبی داشته و نهال باکیفیت خریداری می نمایید. به همین دلیل می بایست به نهالستان هایی نظیر، «آریا نهال» به عنوان بهترین نهالستان در بندرعباس و هرمزگان مراجعه کرده و اقدام به خریداری نهال نمایید.

نتیجه گیری و جمع بندی خرید نهال در هرمزگان:

برای خریداری نهال در هرمزگان؛ اطلاعات لازم را در اختیار شما قرار دادیم و پارامترهای مهم را ذکر کردیم. از نهال باکیفیت و استاندارد گفتیم که برای تهیه آن می توانید به آریا نهال، به عنوان بهترین نهالستان در بندرعباس، مراجعه کنید. آریا نهال در سراسر ایران شعبه دارد و اطلاعات و راهنمایی های لازم را در اختیار شما قرار می دهد. می توانید با کارشناسان آریا نهال مشورت کرده و بهترین و مناسب ترین نهال را خریداری نمایید.

در نهایت برای خرید نهال در هرمزگان، همین حالا با شماره های نهالستان آریا نهال تماس گرفته تا اطلاعات لازم را بدست آورید.

جهت خرید نهال با ما در تماس باشید

شما عزیزان می توانید جهت خرید انواع نهال پربار با کارشناسان سایت ارتباط برقرار کرده و با دریافت مشاوره رایگان، بهترین نهال میوه را خریداری نمایید. فروش انواع نهال میوه با مجوز رسمی جهاد کشاورزی و ضمانت بازگشت واقعی کالا صورت می پذیرد.

این مطلب را دوست داشتید؟

بله پسندیدم
58

نفر این مطلب را پسندیدند

ارسال دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • 1402.12.22 eman

  نهال لال پادشاه انبه مصری انبه قرمز اصل

 • 1402.03.09 علی صحراگرد

  نهال چیکو فصل کاشت کی هستش

  • 1402.08.02 admin-ariyanahal

   بهترین فصل، فصل پاییز هنگامی که نهال به خواب زمستانی رفته است می باشد.

 • 1402.03.09 علی صحراگرد

  سلام،نهال انبه وگردوچند ساله دارین؟ارسال یک نهال انبه و گردو امکانش هست،تشکر

  • 1402.08.02 admin-ariyanahal

   درود بر شما نهال ها یک تا دو ساله است. فروش آن ها نیز به صورت عمده و از پنج عدد به بالا می باشد.