بهترین نهال گوجه سبز(بهترین ارقام گوجه سبز)

دسته بندی: جدیدترین مقالات
1402.09.22

انتخاب بهترین درخت گوجه سبز جهت کاشت

نهال های گوجه سبز از محبوب ترین نهال هایی هستند که در بازار وجود دارند و شما نیز می توانید آنها را به خوبی پرورش دهید. همچنین باید در نظر داشته باشید که بهترین نهال گوجه سبز معمولا باردهی خوبی را از خود نشان می دهد و کشاورز را به سودی بالایی می رساند.

این درختان یکی از خوشمزه ترین میوه های تابستانی را تولید می کنند که ریشه ی اصلیت آن به طور دقیق مشخص نیس زیرا برخی آن را اروپایی می دانند و برخی ایرانی.

در این مقاله نیز ما قصد داریم جزئیات بهترین درخت گوجه سبز را بررسی کنیم. پس تا انتها همراه ما باشید تا در این خصوص نکاتی را خدمت شما عزیزان مطرح سازیم.

ویژگی های ساختاری نهال گوجه سبز

باید بدانید که رنگ های پوست گوجه سبز نیز به صورت سبز، ارغوانی، قرمز و زرد خواهد بود. طعم های مختلفی از جمله ملس و شیرین را نیز می توان برای میوه ی نهال گوجه سبز در نظر گرفت.

همچنین باید در نظر داشته باشید که در کشورهایی مثل استرالیا و لبنان نیز به خوبی می توانید نهال های گوجه سبز را پیدا کنید.

در واقع بهترین نهال گوجه سبز را می توان آن نهالی در نظر گرفت که شرایط آب و هوایی خوبی را نیز به خود اختصاص می دهد و به صورت گسترده نیز می توان آن را در بخش های مختلف کاشت.

همچنین این نهال ها به صورت دیرگل و زودگل وجود دارند که اکثریت باغداران نهال های دیرگل را برای جلوگیری از سرمای بهاره انتخاب می کنند. به طور کلی این درختان، نیاز به تابستان های خنک و معتدل دارند و سرمای شدید موجب مرگ آن ها خواهد شد.ویژگی های درخت گوجه سبز

بهترین نهال های گوجه سبز جهت کاشت در ایران

بهترین درخت گوجه سبز رقم های متفاوتی را به خود اختصاص می دهند. هر کدام نیز ویژگی هایی دارند که از نظر باردهی و مقاومت در برابر آفات، گرما و سرما، زودگل بودن و دیرگل بودن و موارد دیگر می توانیم آن ها را در نظر بگیریم.

به طور کلی باید در نظر داشته باشد که  نهال گوجه سبزی که در ایران داریم رقم های متفاوتی هستند که می توان به:

 • گوجه سبز شهریار
 • ملایر
 • مراغه
 • برغان
 • سلطانی
 • ترکیه
 • نخجوان
 • آذر شهر
 • اسرائیلی
 • سردرودی و گوجه سبز جنگلی اشاره داشته باشیم.

گوجه سبز برغان؛ بهترین نهال برای مناطق معتدل

گوجه سبز برغان یکی از انواع بهترین نهال گوجه سبز است که ارتفاعی در حدود 5 متر را نیز می توان برای آن در نظر گرفت. این رقم باردهی بسیار خوبی را نیز به خود اختصاص می دهد. از گوجه سبز برغان می توان در تهیه تمبر و لواشک نیز استفاده کرد.

به طور کلی باید بدانید که مقدار عمر اقتصادی این نهال چیزی در حدود 40 سال است. در این 40 سال شما می توانید محصولات بسیار زیادی را از این نهال برداشت نمایید. این نهال بسیار مناسب کاشت در مناطق سردسیر و نیمه سردسیر است زیرا یک نهال دیرگل محسوب می شود.

شما می توانید در صفحه خرید نهال گوجه سبز نسبت به خرید و مشاهده قیمت انواع نهال گوجه سبز اقدام نمایید.

گوجه سبز برغان

نهال گوجه سبز مراغه، مناسب ترین نژاد از نظر صادرات

گوجه سبز مراغه جز گوجه سبزهایی است که باردهی بسیار خوبی دارد. این گوجه سبز بیشتر در زمان اردیبشهت به خوبی خواهد رسید و محصولاتی در حالت نوبرانه را می توانید از آن برداشت کنید.

بهترین درخت گوجه سبز را می توان گوجه سبز مراغه در نظر گرفت. زیرا این درخت یک نژاد بومی در ایران است که زادگاه اولیه آن استان آذربایجان می باشد. نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که محصولات این نهال طعم ترش و خوشمزه ای را به خود اختصاص می دهند.

به طور کلی باید در نظر داشته باشید که اگر در مناطق سردسیر زندگی می کنید باید به سراغ بررسی نهال گوجه سبز مراغه بروید چون این نهال به خوبی در برابر آب و هوای سرد مقاومت بسیار بالایی را از خود نشان می دهد.

همچنین نباید این نهال در آب و هوای گرم کاشته شود. این مورد به خاطر این است که می تواند تاثیر منفی بر روی بهترین نهال گوجه سبز داشته باشد و باعث پژمرده شدن آن نیز شود. این امرنیز مهم است و از اهمیت بالایی برخوردار است.

معمولا هر درخت گوجه سبز نزدیک به 200 کیلوگرم میوه تولید می کند که این رقم در هر هکتار معادل 30 تن محصول می باشد.

به طور کلی باید در نظر داشته باشید که میوه های این نهال خاصیت های فراوانی برای دستگاه گوارش نیز دارند و می توانند مشکلاتی از قبیل یبوست را در برطرف کنند. این مورد یکی از مهم ترین مواردی است که باید به آن توجه داشته باشید چون از اهمیت بالایی برخوردار است.

اگر در مناطق سردسیر و معتدل قرار دارید بهترین نهال گوجه سبز، نژاد مراغه می باشد.

نهال گوجه سبز مراغه

نژاد شهریار؛ یکی از رقم های پیوندی

گوجه سبز شهریار یکی دیگر از انواع گوجه سبزهایی است که از طریق پیوند با یک گونه ی مکمل خود، شرایط ساختاری آن کمی متفاوت تر از دیگر ارقام است.

همچنین باید در نظر داشته باشید که گوجه سبزهای شهریار معمولا بافت بسیار خوبی را نیز به خود اختصاص می دهند. این مورد نیز جز بهترین نهال گوجه سبز است و باید به آن در هنگام خرید توجه داشته باشید.

به طور کلی این درخت مناسب کاشت در اقلیم کوهستانی است و نیاز به آفتاب آن محدود است. ارتفاع این درختان نسبت به گونه های دیگر سه تا چهار متر است و کوتاه تر می باشد. همین امر موجب هرس آسان در زمان مناسب می باشد.

در اطراف تهران نیز این رقم به خوبی کاشته می شود چون می توان زمینه مناسبی را برای کاشت نهال گوجه سبز مربوطه در نظر در این منطقه در نظر گرفت. در آخر بهترین گوجه سبز از نظر باردهی بالا می باشد و در رابطه با عمر اقتصادی نیز می توان تا سن 30 سال را برای این درخت تخمین زد.

در صورتی که می خواهید بهترین نهال گوجه سبز را پرورش دهید، می توانید به سراغ نژاد شهریار که کیفیت بالایی دارد بروید و آن را از نهالستان آریا نهال خریداری کنید.

نهال شهریار

گوجه سبز آذرشهر؛ گونه ی سردسیر در ایران

این رقم یکی از گونه های دیرگل است که در استان آذربایجان به وفور کاشت می شود. یکی از گونه هایی است که پایه اصلی آن آلوچه وحشی می باشد. ارتفاع این درخت نسبت به دیگر درختان گوجه سبز بلند تر است و حتی تا شش متر نیز می رسد.

این درخت برای انجام پروسه ی تولید میوه نیاز به دیگر گونه های درخت آلوچه برای گردافشانی دارد. از دیگر ویژگی های بهترین گوجه سبز یا همان نژاد آذرشهر می توان به عمر اقتصادی بالای آن اشاره کرد.

گوجه سبز آذرشهر

از جمله خواص گوجه سبز برای سلامتی

 1. ویتامین های زیادی را می توانیم برای بهترین نهال گوجه سبز در نظر بگیریم که در این حالت ویتامین آ، ویتامین ب 1، ویتامین ب2، کلسیم، فسفر، آهن، پتاسیم، اسید سیتریک و نیاسین را می توانیم برای نهال گوجه سبز و میوه های آن به خوبی در نظر بگیریم.
 2. بهترین گوجه سبز نیز به طور کلی سبب مقاومت بیشتر دستگاه گوارش و سیستم عصبی و ایمنی می شود.
 3. یکی دیگر از خواصی که می توانیم برای بهترین نهال گوجه سبز در نظر بگیریم این است که از برگ های نهال استفاده کنیم. برگ های نهال گوجه سبز برای از بین بردن برخی بیماری های گوارشی موثر هستند.

این مورد نیز یکی از مهم ترین مواردی است که باید به آن توجه داشته باشید. البته شما می توانید با مصرف خود گوجه سبز به هر چیزی که از نظر سلامتی می خواهید دست یابید.

خواص میوه ی درخت آلوچه

جمع بندی نهایی برای خرید بهترین نهال گوجه سبز

در این مقاله سعی بر شناخت مختصر گونه های مختلف گوجه سبز داشتیم. ما بهترین درخت گوجه سبز و جزییات آن را مورد بررسی قرار دادیم. مصرف این میوه در تهیه ی انواع غذاهای ایرانی بسیار توصیه می شود.

شما کشاورزان عزیز می توانید جهت آشنایی بیشتر در زمینه ی کاشت بهترین نهال گوجه سبز، با مشاورین آریا نهال از طریق شماره های موجود در سایت و یا درج کامنت در ارتباط باشید تا بتوانید بهترین گوجه سبز را از مجموعه آریا نهال خریداری فرمایید.

 

 

 

 

جهت خرید نهال با ما در تماس باشید

شما عزیزان می توانید جهت خرید انواع نهال پربار با کارشناسان سایت ارتباط برقرار کرده و با دریافت مشاوره رایگان، بهترین نهال میوه را خریداری نمایید. فروش انواع نهال میوه با مجوز رسمی جهاد کشاورزی و ضمانت بازگشت واقعی کالا صورت می پذیرد.

این مطلب را دوست داشتید؟

بله پسندیدم
5

نفر این مطلب را پسندیدند

ارسال دیدگاه

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “بهترین نهال گوجه سبز(بهترین ارقام گوجه سبز)”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *