بهترین خرید نهال گردو در بوشهر

دسته بندی: جدیدترین مقالات مقالات پرورش درخت گردو
1400.07.03

آشنایی با خرید بهترین نهال گردو در بوشهر:

استان بوشهر یکی از استان های ساحلی ایران است که استراتژیک ترین سواحل و منابع ایران در این استان واقع شده است. در این استان شهر های ساحلی زیادی وجود دارد.

این شهر های ساحلی محور تبادل و صادرات و عبور و مرور کشتی های غول پیکر و اقیانوس پیما می باشد. به دلیل گرمای بسیار زیاد و رطوبت بسیار بالا در این استان شاهد پوشش گیاهی چندانی نیستیم.

22 هزار کیلومتر مربع، مساحت این استان بوشهر می باشد و ارتفاع آن از سطح دریا بسیار پایین است و حدود 18 متر است. این استان همچنین در اقلیم بیابانی و نیمه بیابانی قرار دارد.

دما در این استان در گرم ترین روزهای سال که که در زبان محلی به خرما پزان معروف است به بیش از 50 درجه می رسد. سرمای خشک و باد های با سرعت زیاد دراین استان باعث کاهش پوشش گیاهی در این استان شده است.

در این مطلب همراه ما باشید تا شما را با اقلیم و آب وهوای استان بوشهر آشنا کنیم و همچنین، بهترین نهال گردو در بوشهر را معرفی کنیم.

بهترین درخت گردو برای بوشهر:

استان بوشهر همانطور که بیشتر به آن اشاره کردیم، جزع مناطق بسیار گرم و دمای بالا است و با وجود کم آبی ها و خشکسالی ها اخیر، پوشش گیاهی چندانی ندارد. تنهای یک گونه خاص از درخت گردو است که می تواند در نقاط محدودی از این استان کشت و تولید محصول داشته باشد.

بهترین نهال گردو برای بوشهر، نهال گردو پکان است. این درخت گردو متعلق به کشور آمریکا است و در گرم ترین نقاط کشور آمریکا متولد و رشد یافته است. این نهال گردو برای استفاده در بعضی از نقاط استان بوشهر مناسب است.

ارتفاعات زاگرس و مناطقی از استان بوشهر که نزدیکی زیادی با استان فارس دارند، بهترین منطقه برای کشت نهال گردو پکان است. این مناطق تا حدودی از نظر دما و رطوبت و همینطور نرم خاک محل کشت، مناسب کشت نهال گردو پکان است.

از جمله خصوصیات بارز درخت گردو پکان می توان به گزومورفی بسیار بالا، مقاومت در برابر اکثر بیماری ها و آفات، و نیاز کم به رسیدگی های دوره ای و .. . از جمله خصوصیات بهترین نهال گردو در بوشهر است. گرمای بسیار زیاد استان بوشهر سبب افزایش میزان چربی موجود در مغز گردو پکان شده است. همین امرسبب استقبال زیاد از این درخت گردو و فروش آن شده است.

وزن مغز گردو پکان حدود 16 گرم است و بیش از 90 درصد آن را مغز تشکیل داده است. رنگ مغز گردو پکان قهوه ای است و طعم خوبی دارد. پوسته بسیار نازک این درخت گردو آن را در دسته گردو های پوست کاغذی قرار داده است.

مشاهده ی بهترین نهال گردو در تبریز

شرایط آب و هوایی و اقلیم استان بوشهر جهت پرورش نهال گردو:

استان بوشهر با دارا بودن اقلیم خشک و بیابانی و آب و هوای غالبا گرم و خشک دارد و اختلاف دما شب و روز حتی در فصول تابستان نیز زیاد است. این استان همسایه نزدیک استان فارس است و با وجود نزدیکی بعضی از شهرها به رشته کوه های زاگرس، می تواند مکان مناسبی برای کشت نهال گردو باشد.

بهتر است این نکته را بدانید که 80 درصد استان بوشهر در اقلیم خشک قرار داد و مابقی به اقلیم گرم و خشک و متعدل تقسیم می شوند. این استان برای کشت گونه های خاصی از پوشش گیاهی مثل درختان خرما، بهترین منطقه است ولی برعکس برای کشت درختانی که دوستدار سرما هستند جای مناسبی نیست.

وجود بارش های رگباری پراکنده در این استان باعث شده است تا مردم این استان بتوانند زمین ها گندم، جو و کشاورزی و حتی بعضی از درختان میوه را به صورت دیم بکارند. این درختان شامل درختان با گزومورفی بسیار بالا هستند.

وضعیت ذخایر آبی جهت پرورش بهترین نهال گردو در بوشهر:

تالاب ها و آب جمع شده در پشت سدهای استان بوشهر به واسطه بارش های موسمی این استان به وجود امده اند، منبع مناسبی برای تامین آب درختان این استان است.  نکته جالب این  است که در بعضی از مناطق این استان با حفر چاه هایی حتی  عمق 10 متر می توان به آب رسید.

این استان طی دوسال گذشته گرما و بی آّبی های طاقت فرسایی را پشت سرگذاشته است و امیدواریم در سال های آینده و با تدبیر مسئولین مشکل کم آبی این استان بر طرف گردد و کشاورزان به راحتی بتوانند به کشت و زرع خود بپردازند.

مشاهده ی بهترین نهال گردو در ایلام

بهترین نهال های میوه در استان بوشهر:

با وجود گرما و شرجی فراوان و همچنین کم آبی های بی سابقه چند سال اخیر، پوشش گیاهی در این استان بسیار کاهش یافته است و گیاهان و درختان بسیار کمی می توانند در این منطقه رشد و تولید محصول داشته باشند.

از جمله مهمترین درختانی که می توانند در این منطقه رشد کنند می توان به:

  1. درخت  کنار،
  2. پسته وحشی،
  3. اکالیپتوس،
  4. گونه خاصی از درخت گردو و پادشاه میوه های استان بوشهر یعنی درخت خرما، اشاره کرد.

این نهال ها از بهترین نهال میوه در استان زیبای بوشهر محسوب می شوند.

مشاهده ی بهترین نهال گردو در شهرکرد (چهارمحال بختیاری)

جمع بندی نهایی در رابطه با خرید نهال گردو در بوشهر:

در این مطلب به صورت علمی با ذخایر آبی و پوشش گیاهی و اقلیم استان بوشهر آشنا شدیم. این استان مرکز تبادلات و گلوگاه صادرات ایران به جهان است و می تواند از نظر اقتصادی برای سرمایه گذاری مناسب باشد.

همچنین این استان با توجه به پوشش گیاهی کم ولی بسیار ارزشمند آن باعث جلوگیری از ریزگردها و طوفان های فصلی شده است و وجود درختان جنگلی سبب افزایش مقاومت خاک شده است.

در انتها به معرفی بهترین نهال گردو بوشهر پرداختیم و ویژگی های نهال گردوی pecan را معرفی کردیم. شما عزیزان می توانید در هر نقطه از شهر زیبای بوشهر که قرار دارید تنها با یک تماس نسبت به خرید نهال گردو در نهالستان آریا نهال اقدام نمایید.

جهت خرید نهال با ما در تماس باشید

شما عزیزان می توانید جهت خرید انواع نهال پربار با کارشناسان سایت ارتباط برقرار کرده و با دریافت مشاوره رایگان، بهترین نهال میوه را خریداری نمایید. فروش انواع نهال میوه با مجوز رسمی جهاد کشاورزی و ضمانت بازگشت واقعی کالا صورت می پذیرد.

برچسب ها:

این مطلب را دوست داشتید؟

بله پسندیدم
3

نفر این مطلب را پسندیدند

ارسال دیدگاه

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “بهترین خرید نهال گردو در بوشهر”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *