خرید نهال گردو در کرمانشاه: معرفی 5 گونه گردوی پربار

دسته بندی: جدیدترین مقالات مقالات پرورش درخت گردو
1400.08.05

معرفی بهترین نهال گردو در کرمانشاه:

استان کرمانشاه یکی از استان های کهن و زیبای کشورمان ایران است که مساحتی در حدود 25 هزار کیلومتر دارد. استان کرمانشاه با کشور عراق مرز مشترک دارد که این استان جزء استان های مرزی و مهم کشور ایران است که صادرات و واردات زیادی از آن صورت می گیرد که البته بخشی از این اقتصاد مربوط به پرورش بهترین نهال گردو در کرمانشاه می باشد.

استان کرمانشاه یکی از استان های با ارتفاع زیاد کشور است که سالانه پذیرای کوچ عشایر است و یکی از مراتع و مکان های مهم برای این اقوام قرار می گیرد. در این مطلب قصد داریم تا شما را با بهترین خرید نهال گردو در کرمانشاه، آب و هوا و تمامی موارد مربوط به حوزه کشاورزی در این استان آشنا کنیم، پس تا انتها همراه ما باشید.

نهال گردو کرمانشاه

بهترین درخت گردو در کرمانشاه:

استان کرمانشاه جزو استان های کوهستانی کشور ایران است و با توجه به قرار گرفتن بین فلات ایران و جلگه بین النهرین، آب هوای آن در بیشتر طول سال سرد و در بعضی فصول کمی دارای آب وهوای معتدل است. این استان از نظر ارتفاع دارای ارتفاع متوسطی است اما موقعیت جغرافیایی این استان سبب سردسیر شدن این استان شده است که این یعنی بهترین مناطق برای کشت درختان گردو دوستدار سرما.

لیستی از بهترین نهال گردو در کرمانشاه تدارک دیده ایم که می توانید در استان کرمانشاه کشت کنید که شامل 6 گونه درخت گردو هستند که به ترتیب شامل:

 1. درخت گردو چندلر،
 2. درخت گردو ژنوتیپ آریا،
 3. درخت گردو فرنور،
 4. درخت گردو تویسرکان،
 5. و درخت گردو فرانکت است.

نهال گردو چندلر؛ معروف ترین و قدیمی ترین درخت گردو است که اولین بار در ایالت کالیفرنیا آمریکا به ثبت رسید. این درخت گردو تولید بسیار زیادی دارد عمر اقتصادی آن در هر هکتار بیش از 6 تن است. همچنین درخت گردو چندلر، مقاوم ترین درخت گردو در برابر بیماری و آفات و همینطور سرمای زیاد است. به همین دلیل نسبت سایر درختان گردو نیاز به مراقبت کمتری دارد که از همین روی یکی از بهترین نهال های گردو در کرمانشاه محسوب می شود.

نهال گردو ژنوتیپ برتر آریا؛ گونه ای از درخت گردو اصلاح نژاد شده است که می تواند در آب وهوای مختلف معتدل تا نسبتا سردسیر رشد و تولید داشته باشد. این درخت گردو طرفداران بسیاری دارد و عمر مفید آن بیش از 80 سال است. نهال پایه بذری می باشد و قیمت بسیار اقتصادی و معقولی دارد.

نهال گردو فرنور؛ نوعی دیگری از درخت گردو بومی فرانسه است که از به عنوان یکی از بهترین نهال گردو در کرمانشاه از آن یاد می شود. این درخت فرنور بیشتر در استان های سردسیر با ارتفاع زیاد کاشته می شود. در بین درختان گردو با قامت متوسط قرار دارد و ارتفاع آن در سنین بلوغ به 8 متر می رسد.

این نهال های گردو همانند درخت گردو چندلر، به آب و هوا و اقلیم ایران سازگار است اما باید این نکته را توجه کنیم که اگر قصد سود دهی را دارید ، چندلر و فرنور از بهترین ارقام گردو در صنعت کشاورزی محسوب می شوند.

درخت گردو تویسرکان؛ با قدمت ترین درختان مختص کشورمان می باشد. این درخت گردو بیشترین رقم کشت را در استان های سردسیر مانند همدان را تشکیل داده است. نهال گردو تویسرکان در سال سوم کشت به بعد باردهی آن آغاز می شود. به دلیل طعم ومزه خوب این گردو، در بازار از آن استقبال زیادی شده است. به همین دلیل کشاورزان زیادی تمایل به کشت درخت گردو تویسرکان را دارند.

درخت گردو فرانکت؛ جزء درختان مناسب برای کشت در مناطق کوهستانی مثل استان کرمانشاه است. اگر با درخت پدرو و چندلر آشنا باشید، به راحتی می توانید خصوصیات و ویژگی های این درخت گردو را نیز متوجه شوید. این درخت گردو متعلق به کشور فرانسه است و در اروپا نیز به عنوان یک درخت گردو پربار و زود بازده شناخته می شود. این درخت گردو به دلیل تراکم زیاد شاخ و برگ هرساله نیازمند هرس و رسیدگی دوره ای می باشد.

مشاهده بهترین نهال گردو در یاسوج

آب و هوا و اقلیم استان تا چه مقدار مناسب پرورش بهترین نهال گردو در کرمانشاه می باشد:

استان کرمانشاه یکی از سردترین استان های کشور ایران است و اقلیم غالب آن سرد و کوهستانی است. وجود ارتفاعات زیاد و بارش برف و باران فراوان سبب افزایش برودت هوا در این استان شده است. وزش باد های شدید و طوفان های فصلی در این استان امری طبیعی و هر ساله است. در نتیجه هنگام کاشت هر نوع درختی در این استان، قیم گذاری را برای آن لحاظ کنید تا از شکسته شدن ساقه و برگ آن جلوگیری کنید.

وضعیت ذخایر آبی استان تا چه مقدار مناسب کاشت بهترین نهال گردو در کرمانشاه می باشد:

استان کرمانشاه دارای رودخانه های فصلی و دائمی بسیاری است که سبب تامین آب مورد نیاز کشاورزی در این استان شده است. این رودخانه ها از یخچال های طبیعی ارتفاعات این استان که دراثر بارش برف فراوان به وجود آمده اند سرچشمه می گیرد.

رودخانه های معروفی که بیشتر آب کشاورزی در استان کرمانشاه را تامین می کنند شامل: قره سو، آبشوران و چشم بشیر است. این استان همچنین دارای چندین سد می باشد که موجب تامین آب کشاورزی آن مناطق شده است.

مشاهده بهترین نهال گردو در کرمانشاه

چه درختان میوه ای در استان کرمانشاه کشت می شوند:

به دلیل آب و هوا معتدل و کوهستانی این استان و تامین آب مورد نیاز مراتع این استان، جنگل ها و پوشش گیاهی فراوانی در این استان وجود دارد که در این مطلب قصد نداریم به آن ها بپردازیم اما مهمترین درختان میوه ای که در این استان کشت می شوند و تولید محصول دارند عبارتند از:

 • درخت گردو،
 • درخت بادام،
 • درخت فندوق،
 • درخت به،
 •  درخت شلیل،
 • و درخت سیب بهترین نهال میوه در این استان می باشند که نسبت به کاشت آن می توانید اقدام نمایید.

جمع بندی نهایی در رابطه با انتخاب بهترین نهال گردو در کرمانشاه:

این مطلب مناسب افرادی است که قصد احداث مزراع درخت میوه هستند و قصد دارند تا حرفه خود را به صورت علمی تخصصی یاد بگیرند. سایت آریا نهال به عنوان بزرگترین نهالستان فروش انواع نهال گردو و میوه، می تواند مرجعی مطمئن و قابل اطمینان برای شما عزیزان باشد. شما عزیزان می توانید تنها با یک تماس نسبت به خرید بهترین نهال های گردو در کرمانشاه اقدام نمایید.

جهت خرید نهال با ما در تماس باشید

شما عزیزان می توانید جهت خرید انواع نهال پربار با کارشناسان سایت ارتباط برقرار کرده و با دریافت مشاوره رایگان، بهترین نهال میوه را خریداری نمایید. فروش انواع نهال میوه با مجوز رسمی جهاد کشاورزی و ضمانت بازگشت واقعی کالا صورت می پذیرد.

برچسب ها:

این مطلب را دوست داشتید؟

بله پسندیدم
3

نفر این مطلب را پسندیدند

ارسال دیدگاه

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “خرید نهال گردو در کرمانشاه: معرفی 5 گونه گردوی پربار”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *