خرید نهال گردو در شیراز

دسته بندی: جدیدترین مقالات مقالات پرورش درخت گردو
2021.10.09

برسی کامل بهترین نهال گردو در شیراز(فارس):

استان فارس دیار شعرا و پاشاهان ایرانی بسیاری است. این استان در ارتفاعات واقع شده است که مرکز این استان شهر زیبای شیراز است. فارس با مساحتی بیش از 122 هزار کیلومتر، چهارمین استان بزرگ ایران است که بخش قابل توجه ای از اراضی کشاورزی آن به پرورش بهترین نهال گردو در شیراز اختصاص یافته است.

استان شیراز یک استان چهار فصل است و در انواع اقلیم و آب وهوا در آن مشاهده می شود. این استان بیش از 1500 متر از سطح دریا ارتفاع دارد و با استان های بوشهر و و هرمزگان نیز همسایه است.

در این مطلب قصد داریم تا به طور کامل در مورد شرایط آب وهوایی و منابع آبی این استان و همینطور پوشش گیاهی آن و به طور خاص در مورد بهترین نهال گردو کشت در شیراز، توضیح دهیم پس لطفا تا انتها همراه ما باشید.

اسامی 4 رقم از بهترین نهال گردو در شیراز (فارس):

استان فارس از آنجایی که ارتفاع زیادی از سطح دریا دارد، مکان مناسبی برای کشت درخت گردو و پروش آن است. تنها مشکل این استان آب کافی و آب وهوای آن است. بهتر است در ارتفاعات درختان گردو را کشت کنید و همچنین درختانی را انتخاب کنید که بیشترین گزومورفی را داشته باشند.

4 گونه از بهترین نهال گردو در شیراز که می تواند رشد و تولید محصول داشته باشند عبارتند از:

 1. نهال گردو پکان،
 2. نهال گردو چندلر،
 3. نهال گردو خوشه ای،
 4. نهال گردو ژنوتیپ آریا، است.

اولین نهال که با اختلاف می تواند بهترین خرید نهال گردو در شیراز لقب بگیرد، گردوی پکان می باشد. این نهال از دومین سال پس از کاشت باردهی خود را آغاز می کند که با مغز گردویی بسیار خاص و جذاب می تواند سودهی بسیار زیادی را شامل حال کشاورزان نماید. این درخت گردوی آمریکایی بسیار مناسب مناطق گرمسیر می باشد به طوری برگ و مغز گردو در برابر آفتاب شدید هم مقاومت بسیار مناسبی را از خود به نمایش می گذارد.

عمر باردهی مفید این نژاد بین 80 تا 100 سال متغییر می باشد که عواملی مانند: هرس، کودهی، آبیاری مناسب، کنترل آفات و بیماری ها می تواند نقش چشمگیری در عمر باردهی درختان ایفا کند.

نهال گردو چندلر؛ جزء درختانی است که در بیشتر مناطقی که ارتفاع آن از 700 متر از سطح دریا بیشتر است، مناسب می باشد. این نوع درخت گردو جزء قدیمی ترین ارقام درخت گردو است و متعلق به کشور امریکا می باشد.

امروزه بیشتر سطح زیر کشت ایالات متحده از این درخت گردو استفاده می کند. این درخت گردو در برابر سرما و آفات مقاومت خوبی دارد و در طول عمر اقتصادی بیش از 80 سال خود می تواند سود زیادی را برای کشاورزان به همراه داشته باشد. همچنین سالانه در حدود 70 کیلو باردهی در هر درخت بالغ چندلر را می توانید انتظار داشته باشید.

نهال گردو خوشه ای؛ یکی دیگر از ارقام گردو و مناسب کشت در استان فارس است. این درخت گردو می تواند در هر هکتار بیش از 6 تن محصول تولید کند. عمر اقتصادی این درخت گردو بیش از 100 سال است. محصولات درخت گردو خوشه ای، به شکل خوشه های انگور مانند در یک جا باردهی می کنند. وزن با پوست این مغز گردو از 15 گرم وزن دارد و ضخامت پوسته ی این گردو هم کاغذی بوده و به آسانی شکسته می شود.

نهال گردو ژنوتیپ آریا؛ آخرین سری از بهترین نهال گردو در شیراز که یکی از ارقام بی نظیر و سازگار با آب وهوای استان فارس است. این درخت گردو بهتر است در مناطق با ارتفاع زیاد کاشته شود. درخت گردو ژنوتیپ جزء درخت های گردویی است که با اصلاح نژاد بسیار در برابر سرما و آفات مقاوم سازی شده است. از اولین سال پس از کشت می توان باردهی آن را مشاهده کرد. از دیگر ویژگی های دیگر این نژاد قیمت بسیار اقتصادی آن می باشد که تقریبا نصف ارقام دیگر گردوی پیوندی می باشد.

درختان میوه ای که در شیراز می تواند کشت شود چه نام دارد؟

استان فارس به دلیل شرایط آبی و آب وهوای خوب آن یکی از استان های سرسبز و با پوشش گیاهی متراکم است. این استان دارای جنگل های پراکنده خودرو نیز می باشد که زیبایی بی نظیری به این استان زیبا بخشیده است.

شیراز مناسب پرورش بهترین نهال های میوه ای از جمله:

 • پسته،
 • انگور،
 • هلو،
 • بادام،
 • آلبالو،
 • گردو،
 • انار،
 • زردآلو،
 • فندوق،
 • انبه و … می باشد. خاک و آب و هوای استان شیراز شرایط ایده آل را برای کشت و پرورش بسیاری از درختان و گیاهان فراهم آورده است.

مشاهده ی بهترین نهال گردو در قزوین

آب و هوا و اقلیم استان فارس چگونه است:

استان فارس با توجه به آنکه یکی از استان های جنوبی ایران می باشد، دارای بارش زیادی نیست به همین دلیل در بعضی از ماه های سال دچار کم آبی است.

این استان همچنین دارای بادهای و طوفان های قابل توجه ای است. از این باد ها چند سالی است استفاده مفید می شود و برای تولید برق با استفاده از توربین های بادی انجام می شود. توصیه می شود در هنگام کاشت بهترین نهال گردو در شیراز و یا فارس، قیم گذاری برای آنها را نیز فراموش نکنید.

مشاهده ی بهترین نهال گردو در سمنان

وضعیت ذخایر آبی استان فارس آیا مناسب پرورش درختان گردو می باشد:

استان فارس دارای آبشار ها و سد های بسیاری است. این استان بیشتر آب مصرفی خود را از این طریق به دست مصرف کنندگان می رساند. اما باید این نکته مهم را بدانید که وضعیت آب در استان فارس بحرانی است.

این بی آبی همگیر است و بیشتر استان های کشور را تحت تاثیر قرار داده است اما استان فارس بیش از همه ضربه دیده است. در نتیجه بهتر است درختانی که در استان فارس کشت می شوند دارای گزومورفی بالایی باشند که طاقت مناسبی در برابر کم ابی را داشته باشند.

مشاهده ی بهترین نهال گردو در کردستان

جمع بندی نهایی در رابطه با خرید نهال گردو در شیراز:

در این مطلب کوشیدیم تا بهترین درختان گردو در فارس، را به شما کشاورزان زحمت کش که به راستی سرمایه های کشور ایران هستید، قرار دهیم. این اطلاعات می تواند مرجع و منبع مهم اطلاعات کشاورزی برای ان استان قرار گیرد.

همچنین تلاش کردیم تا با معرفی و بررسی منابع آبی و آب وهوایی و همینطور پوشش گیاهی این استان، بتوانیم راهنمایی خوبی به شما عزیزان برای تصمیم گیری بهتر داده باشیم.

برچسب ها:

ارسال دیدگاه

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “خرید نهال گردو در شیراز”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شماره تماس های آریا نهال

شما می توانید جهت خرید نهال و یا مشاوره با کارشناسان فروش ما در ارتباط باشید.

نیاز به مشاوره جهت خرید نهال دارید؟

شما می توانید فرم زیر را تکمیل نمایید تا کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس بگیرند.

درخواست تماس مستقیم