خرید نهال گردو در تبریز

دسته بندی: جدیدترین مقالات مقالات پرورش درخت گردو
1400.07.02

همه چیز درباره خرید بهترین نهال گردو در تبریز:

استان آذربایجان شرقی یکی از مهمترین استان های کشور به لحاظ موقعیت جغرافیایی و همچنین به دلیل هم مرز بودن با کشور آذربایجان و ارمنستان، یک استان مرزی مهم جهت پرورش بهترین نهال گردو در تبریز، نیز به شمار می آید. این استان که مرکز آن شهر تبریز است در شمال غربی ترین نقطه در نقشه ایران واقع شده است. بیش از 45 هزار کیلومتر مربع وسعت آن است و ارتفاع آن از سطح دریا بیش از 1600 متر است.

این استان از نظر آب و هوا جزء مناطق همیشه سرد و کوهستانی محسوب می شود و غالب هوای برفی و بارانی و دارای فصول سرد زیادی می باشد. کشاورزی در این استان با توجه زمین های حاصلخیز این استان بسیار رواج دارد.

در این مطلب همراه ما باشید تا شما عزیزان را با اقلیم استان آذریایجان شرقی آشنا کنیم همچنین برای کسانی که قصد احداث باغ های گردو را دارند، بهترین نهال گردو در آذربایجان شرقی را معرفی کنیم.

معرفی بهترین خرید نهال گردو در تبریز:

از آنجایی که عمده درختان گردو دوستدار سرما هستند کاشت درخت گردو در این استان از گذشتگان دور، رواج داشته است. گردو حاصله در این استان به کشور های همسایه نیز صادر می گردد.

اما این نکته مهم را مد نظر قرار دهید، به دلیل سرمای بسیار زیاد بیشتر این استان، و همچنین ارتفاع زیاد، هر درخت گردویی مناسب کشت در این منطقه نیست. بهترین نهال گردو در تبریز شامل:

 1. درخت گردو فرنور،
 2. درخت گردو چندلر،
 3. درخت گردو ژنوتیپ آریا،
 4. درخت گردو کانادایی،
 • درخت گردو فرنور: مناسب ترین درخت گردو برای کشت در مناطق بسیار سرد و با ارتفاع زیاد می باشد. دامنه کوه ها و مناطقی که ارتفاع زیادی دارند، بهترین منطقه برای کشت این نهال گردو است. مهترین ویژگی های درخت گردو فرنور شامل: این درخت گردو هر ساله و در باردهی بیش از 70 کیلو گردو خشک تولید می کند. در برابر سرما و آفات بسیار مقاوم است.
 • نهال گردو چندلر: یکی دیگر از بهترین نهال های گردو در تبریز محسوب می شود که شما می توانید از آن بهره مند شوید. این درخت گردو ریشه آمریکایی دارد و با اصلاحات ژنتیکی زیادی که روی آن انجام شده است، تولیدات محصول زیادی دارد. نهال چندلر جزء قدیمی ترین نژاد و گونه نهال گردو است. این نهال می تواند تا 100 سال عمر اقتصادی داشته باشد. همچنین با استفاده از روش های قلمه زنی می توان تعداد آن ها را به راحتی تکثیر کرد.
 • نهال گردوی ژنوتیپ: یکی دیگر از بهترین درخت گردو در تبریز محسوب می شود. این درخت خودگردافشان می باشد و از تمامی ارقام پایه بذری باردهی مناسب تری را دارا می باشد. مقاومت آن در سرما به نسبت چندلر و فرنور نمی باشد اما قابل قبول می باشد. باردهی نسبتا خوبی دارد و سایز گردوی آن نسبتا متوسط می باشد.
 • نهال گردو کانادایی؛ که زادگاه ان آمریکا شمالی و کشور کانادا است، یک درخت گردو بسیار مقاوم در برابر سرما و بیماری است. این درخت گردو می تواند در برابر کم آبی و سرمای شدید هم مقاومت خوبی داشته باشد. رنگ مغز گردو کانادایی قهوه ای روشن است و حدود 18 گرم وزن دارد که نسبت به گونه های مشابه وزن آن بیشتر است. پایه بذری می باشد و باردهی آن نسبت به فرنور و چندلر کمتر می باشد.

نهال های گردویی مانند تویسرکان و دماوند نیز جزء درختان گردو بومی ایران است که می توان ان ها را در مناطق جلکه ای و معتدل استان آذربایجان کشت کرد. برای کشت این درختان توصیه می شوند با متخصصین کشاورزی مشورت نمایید.

مشاهده ی بهترین نهال گردو در اصفهان

انواع بهترین نهال میوه مناسب در آذربایجان شرقی شامل:

بهترین نهال های میوه که در این استان کشت می شوند شامل:

 • درخت گردو،
 • درخت به،
 • درخت گلابی،
 • شلیل،
 • هلو،
 • سیب  از جمله درختان میوه معروف تبریز هستند و درختانی مثل افرا، کاج، ارس خزندهريال سرو، فوتونیا نیز جزء درختانی است که در این استان وجود دارد.

شرایط آب و هوایی و اقلیم استان جهت پرورش بهترین نهال گردو در تبریز:

استان آذربایجان شرقی به دلیل نزدیکی به رشته کوه های آرارات، و کوه کوهپایه ای بودن این استان، دارای هوای غالبا سرد است و دما در سرد ترین مناطق تا – 35 درجه نیز می رسد.

نزدیکی به جنگل های ارس باران باعث شده است تا این استان از نظر پوشش گیاهی و درختان کشت شده و همینطور خاک حاصلخیز بسیار مورد توجه قرار گیرد. این نکته را مد نظر قرار دهید که آب وهوای بیشتر نقاط این استان سرد و خشک است و هر درختی توانایی رشد در این استان را ندارد.

قسمت هایی از این استان نیز دارای آب و هوای معتدل است. مناطقی که در نزیکی دریاچه ارومیه قرار دارد، مثل شهر های مراغه و میانه جزء مناطق آب و هوایی معتدل به محسوب می شوند و شرایط کشت و زراعت جهت پرورش بهترین نهال گردو در تبریز مناسب می باشد.

در این استان ورزش بادهای سرد و خشک در بعضی از ماه های سال زیاد است و محلی ها از آن به عنوان باد استخوان سوز یاد می کنند. این بادها ممکن است با سرعتی حدود 50 کیلومتر در ساعت شروع به وزیدن کند.

انجام قیم گذاری و حفاظ مناسب هنگام کاشت درختان در این استان از ضروریات است. این استان محل مناسبی برای سرمایه گذاری و کشت و زرع است و به دلیل نزدیکی به مرز عمده تولیدات آن صادر می گردد.

مشاهده ی بهترین نهال گردو در بوشهر

وضعیت ذخایر آبی استان آذربایجان شرقی جهت پرورش بهترین نهال گردو در آذربایجان شرقی:

چند سالی است که خشک سالی های مداوم و تنش های آبی در ایران یک امر بدیهی محسوب می شود. این استان نیز همانند سایر استان های با استفاده از روش های نوین آبیاری و  احداث های عمرانی مثل سد، تلاش کرده است تا آب مورد نیاز کشاورزی این استان را فراهم آورد.

نزدیکی این استان به رود ارس و استفاده از آب این رود و وجود جلگه های حاصلخیز این استان باعث شده است تا مشکل حاد کم آبی در این استان بسیار کمتر از سایر استان های کشور باشد.

مشاهده ی بهترین نهال گردو در ایلام

جمع بندی در رابطه با خرید بهترین نهال گردو در تبریز:

در این مطلب به صورت کامل و تخصصی با اقلیم و آب وهوای استان آذربایجان شرقی آشنا شدیم. این استان در صنعت کشاورزی ظرفیت های فراوانی را دارد و با توجه به نزدیکی به کشور های  آذربایجان و ارمنستان، می  تواند محل خوبی برای سرمایه گذاری باشد.

همچنین شما می توانید در هر نقطه از آذربایجان شرقی زیبا که ساکن هستید، تنها با یک تماس با مجموعه ی آریا نهال اقدام به خرید نهال گردو در تبریز نمایید.

جهت خرید نهال با ما در تماس باشید

شما عزیزان می توانید جهت خرید انواع نهال پربار با کارشناسان سایت ارتباط برقرار کرده و با دریافت مشاوره رایگان، بهترین نهال میوه را خریداری نمایید. فروش انواع نهال میوه با مجوز رسمی جهاد کشاورزی و ضمانت بازگشت واقعی کالا صورت می پذیرد.

برچسب ها:

این مطلب را دوست داشتید؟

بله پسندیدم
17

نفر این مطلب را پسندیدند

ارسال دیدگاه

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “خرید نهال گردو در تبریز”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *