لیست قیمت درختان گردو کهنسال | (نحوه محاسبه قیمت درخت گردو)

دسته بندی: جدیدترین مقالات مقالات پرورش درخت گردو
1400.09.01

چگونگی محاسبه قیمت درخت گردو کهنسال:

اراضی قابل کشتی که در اب و هوای سردسیر واقع شده‌اند، یکی از مستعد ترین زمین‌ها برای کاشت نهال گردو به شمار می‌روند. در نقاطی از کشور که زمستان‌ های سردی دارند، کمتر درخت میوه‌ ای رشد می‌کند، از این رو باغداران تمایل به کاشت درخت مقاوم گردو دارند تا بتوانند بیشترین بهره‌برداری را از زمین و سودآوری را از محصول داشته باشند.

در چنین شرایطی انتخاب نهال گردوی پربار برای باغدار، دغدغه اصلی است؛ چراکه هر باغ به طور متوسط بالغ بر ۲۰۰ نهال برای غرس نیاز دارد، بنابراین لازم است تا پیش از خرید، اطلاعاتی درباره نحوه محاسبه قیمت درخت گردو، داشته باشند.

محصولات درخت گردو

نحوه محاسبه قیمت درخت گردو به چه صورت است؟

در همین اول مقاله این مبحث را شرح دهیم که منظورمان از درخت گردو، همان نهال گردو است. زیرا قیمت درخت گردو 10 ساله، یا 20 ساله عملا بی معنی می باشند، زیرا باید از نهال های گردو دو، سه ساله استفاده نمایید تا امکان رشد در خاک محل کشت شما را داشته باشد.

حال در ادامه به نکات تعیین کننده در قیمت درخت گردو کهنسال و لیست بهترین ارقام آن می پردازیم که پایه درخت گردو چه بوده است، زمان باردهی آن چه فصلی است، در چه اقلیمی بهتر رشد می‌کند و مواردی از این دست، در نحوه محاسبه قیمت درخت گردو، نقش دارند.

 • پایه اصلی درخت گردو در قیمت آن نقش دارد:

درخت گردو یا از پایه بذری به دست می‌آید و یا از پایه پیوندی. درختانی که منشا رویش آن‌ها پایه بذری است، به روش سنتی به دست آمده‌اند و ثمردهی کمتری دارند، اما درختانی که پایه آن‌ها پیوندی است، محصول اصلاح ژنتیک هستند. درختانی که منشا آن‌ها پیوندی و اصلاح شده است برای باغدار رنج و زحمت کمتری دارند، چراکه به آفات و سرما مقاوم بوده و باردهی بسیار خوبی دارند.

طبق توضیحاتی که ارائه شد حتما حدس می‌زنید که نحوه محاسبه قیمت درخت گردو بذری و پیوندی، چگونه است. درخت گردو با منشا پیوندی، چندین برابر نهال‌های بذری در بازار قیمت دارد.

 • عمر مفید درخت گردو، در قیمت آن تاثیرگذار است:

برخی ارقام نهال گردو، زمان کاشت تا باردهی آن‌ها بسیار کم است. این درختان به در سال اول یا دوم، ثمر خواهند داد و باغدار را به سود ابتدایی می‌رسانند. علاوه بر این، مهم است که یک درخت گردو، تا 50 می‌تواند محصول بدهد و بعد از چه بازه زمانی، عنوان کهنسال به آن تعلق می‌گیرد.

همان‌طور که می‌دانید، درختان در بازه‌ ای که نهال هستند و یا کهنسال می‌شوند، قدرت ثمر دادن آن‌ها در کمترین حد قرار دارد، از این رو، وقتی صحبت از عمر مفید به میان می‌آید، عمر اقتصادی درخت گردو مهم می‌شود که تا چند سال قادر است ثمربخشی داشته باشد.

پر واضح است که عمر مفید در نحوه محاسبه قیمت درخت گردو، تاثیر دارد و هر کدام از ارقام نهال گردو که عمر اقتصادی بیشتری داشته باشند، برای باغدار مطلوب‌تر و سودآورتر هستند، لذا طبیعی است که گران‌تر معامله شوند.

مغز گردو با پوست
 • میزان میوه‌ دهی درخت گردو در قیمت آن تاثیرگذار است:

این یک امر طبیعی است که باغدار دلش بخواهد، نهالی را بکارد که بیشترین ثمر را بدهد تا رنج باغداری را به لذت تبدیل کند؛ بنابراین ارقامی که پربارتر هستند، گران‌تر نیز محسوب می‌شوند. البته برای خرید نهال گردو باید از دید هزینه فایده به قضیه نگاه کرد.

نهالی که فاصله کاشت تا ثمر دهی آن کم باشد و در هر بار بار دهی، سود قابل توجهی نصیب باغدار کند، هر چقدر هم که گران باشد، می‌ارزد. بنابراین در نحوه محاسبه قیمت درخت گردو، کفه ترازو به سود ارقام پرحاصل، سنگین‌تر است.

 • میزان سازگاری درخت گردو با محیط در قیمت آن تاثیرگذار است:

اگر ساکن منطقه سردسیر هستید، قطعا درختان گردویی که متعلق به مناطق گرم‌تر هستند در حوالی شما ارزان‌تر معامله می‌شوند و این قضیه برای ساکنان مناطق گرم نیز وجود دارد. اما برخی از ارقام نهال گردو، سازگارپذیری بیشتری با محیط دارند و با آب و هوا و اقلیمی که در آن کشت می‌شوند، خود را هماهنگ می‌کنند. این سبک نهال‌ها همیشه متقاضیان و علاقمندان بسیاری دارند و نحوه محاسبه قیمت درخت گردو، در این رقم، گران‌تر از نمونه‌های دیگر است.

 • شناسنامه‌ دار بودن نهال‌ گردو در قیمت آن تاثیرگذار است:

قطعا نهال‌ هایی که دارای شناسنامه معتبر هستند،  تقاضای بیشتری برای خرید دارند و از بازه قیمتی گران‌تری نسبت به درخت‌های بی‌اصل و نسب برخوردارند.

چگونه اقدام به خرید درخت گردو مناسب برای باغ خود کنیم؟

پیش از هر چیز باید جغرافیا و آب و هوای خود را مشخص کنید. نوع خاک منطقه‌ای که باغ شما در آن واقع شده، سیستم آبیاری، حداقل و حداکثر دما، ارتفاع از سطح دریا و میزان بودجه‌ ای که برای احداث باغ در نظر گرفته‌ اید، نوع نهالی که باید خریداری کنید را مشخص می‌کند.

اگر تجربه باغداری ندارید و از دانش کافی در این زمینه برخوردار نیستید، پیشنهاد می‌کنیم حتما پیش از خرید نهال و احداث باغ، با مهندسان مجرب در این زمینه گفتگو و مشورت کنید و با در نظر گرفتن عوامل موثر در نحوه محاسبه قیمت درخت گردو، اقدام به تهیه ارقام نهال نمایید.

لیست پر فروش ترین ارقام قیمت (پاییز 1400)
نهال گردو چندلر(پیوندی اصل) 250.000 هزارتومان
نهال گردو فرنور (پیوندی اصل) 250.000 هزارتومان
نهال گردو ژنوتیپ برتر آریا 150.000 هزارتومان
نهال گردو تویسرکان 120.00 هزارتومان

جهت مشاهده ی لیست جدیدترین قیمت 17 رقم از بهترین ارقام نهال گردو در ایران به روی عبارت (نهال گردو) کلیک نمایید.

بهترین قیمت درخت گردو جوان:

همانطور که پیشتر نیز اشاره شده، درخت گردو جوان، همان ارقام نهال گردو است که با در نظر گرفتن به جغرافیا، شرایط آب و هوایی، ارتفاع باغ از سطح دریا، آبیاری و بودجه‌ ای که در نظر گرفته‌ اید، باید اقدام به خرید تعداد مورد نظر و کشت آنها نمایید. خرید درخت گردو جوان را از نهالستان‌ هایی بخواهید که سابقه‌ ای درخشان در زمینه کاری خود دارند و از تجربه و علم کافی برای مشاوره دادن به باغدار برخوردار هستند.

بهترین قیمت درخت گردو کهنسال:

واقعیت این است که خرید درخت گردو کهنسال عملا امکان‌ پذیر نیست، زیرا اولا شیوه‌ای برای نحوه محاسبه قیمت درخت گردو کهنسال، مرسوم نیست و ثانیا امکان کندن درخت از زمین بدون اینکه ریشه‌هایش آسیب نبیند و جابجایی و انتقال به باغ دیگر انجام شود، وجود ندارد. در قدیم در برخی از روستاهای شمالی، افراد محصول سال آینده درختان گردو را پیش خرید می‌کردند و در این صورت کسی به جز اجاره کننده اجازه نداشت از محصول درختان کهنسال استفاده کند.

بنابراین چیزی به نام فروش درخت گردو کهنسال با هدف انتقال درخت به باغ دیگری وجود ندارد، اما با توجه به اینکه چوب درختان گردو از چوب‌های گران‌ قیمت و بسیار مهم در انواع صنایع مبلمان سازی، مصنوعات چوبی و… است، خرید درخت گردو کهنسال به منظور استفاده از چوب و قطع درخت، مرسوم است.

مشاهده مقاله کاشت درخت گردو

بهترین درخت گردو برای کاشت کدام است؟

نحوه محاسبه قیمت درخت گردو کهنسال؛ بر اساس عمر اقتصادی، باردهی و اصالت درخت است. از میان ارقام متعدد نهال گردو، درخت گردو فرنور، درخت گردو چندلر و ژنوتیپ آریا نهال، بهترین نژاد درختان گردو هستند. درخت گردو فرنور، اصالتا ایرانی نیست و متعلق به کشور فرانسه است. درخت بالغ فرنور بیش از ۲۵۰ کیلوگرم محصول می‌دهد.

درخت گردو ژنوتیپ نیز از آن دسته گیاهان نسبتا مقاوم به سرما می باشد و به علت پایه بذری بودن آن، نحوه محاسبه قیمت درخت گردو ژنوتیپ، معمولا مناسب تر از دیگر ارقام است. درخت گردو چندلر نیز از بهترین ارقام مطرح در دنیا می باشد که با باردهی 300 کیلویی به ازای هر درخت بالغ، از ارقام پیوندی مطرح باغات گردو به حساب می آید.

نتیجه گیری و جمع بندی در مورد نحوه محاسبه قیمت درخت گردو:

مغز گردو به سبب مزایای متعددی که دارد و نیز چوب سفید و مستحکم درخت این میوه، یک انتخاب ایده‌آل برای باغداری است. گام اول در احداث باغ، تهیه نهال اصیل و سالم است و البته سرمایه‌ای که باید برای تهیه بهترین درخت گردو صرف شود. نهال گردو به ظاهر قیمت گرانی ندارد اما نحوه محاسبه قیمت درخت گردو، این‌گونه است که در تعداد بالا و با توجه به وسعت یک باغ محاسبه می‌شود.

شما می توانید تمامی خدمات تهیه ی بهترین ارقام نهال گردو دو ساله، سه ساله و یا چهار ساله را از نهالستان آریا نهال با ضمانت واقعی بازگشت کالا، گواهی قرنطینه با مجوز رسمی جهاد کشاورزی دریافت نمایید. قیمت رقابتی و اصالت نهال ها یکی از مهم ترین فاکتورهایی می باشد که حین خرید نهال می بایست به آن توجه نمایید. کافیست جهت دریافت مشاوره جهت خرید، از طریق دکمه ی تماس با ما، با مهندسین ما ارتباط بر قرار نموده تا از مشاوره ی رایگان ما بهره مند گردید.

منابع:

 1. https://www.ehow.com/info_12006402_price-walnut-tree.html
 2. https://books.google.com/books
جهت خرید نهال با ما در تماس باشید

شما عزیزان می توانید جهت خرید انواع نهال پربار با کارشناسان سایت ارتباط برقرار کرده و با دریافت مشاوره رایگان، بهترین نهال میوه را خریداری نمایید. فروش انواع نهال میوه با مجوز رسمی جهاد کشاورزی و ضمانت بازگشت واقعی کالا صورت می پذیرد.

این مطلب را دوست داشتید؟

بله پسندیدم
45

نفر این مطلب را پسندیدند

ارسال دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • 1402.04.12 اکبرسلیمانی

  سلام میشد سه قیمت تقریبی عنوان می کردید مثلا ۵ ساله ۲۰ و ۴۰ ساله اولی۳تا۸ دومی ۱۰ تا۳۰ آخری ۴۰ تا۱۰۰

  • 1402.07.03 ariyanahal

   درود بر شما
   سپاس از نظرات شما جهت بهبود کیفیت سایت آریا نهال

 • 1402.01.28 طلائیه

  احست به شما دوست داران کشاورزی امیدوارم روز به روز در کار خود موفق باشید

  • 1402.07.03 ariyanahal

   سلام و عرض ادب
   سپاس از لطف شما