ویژگی های نهال شلیل با کیفیت چیست ؟

اگر شما نیز جزء آن دسته از کشاورزانی هستید که قصد احداث باغ شلیل انجیری را دارید و به دنبال نهال های شناسنامه دار با کیفیت فوق العاده هستید این مساله که نهال مورد نظر خود را از کدام فروشگاه خریداری کنید برای شما از اهمیت ویژه ای برخوردار خواهد بود. می توانیم با خیالی راحت ادعا کنیم که فروشگاه آریا نهال، خدمات کاشت نهال شلیل انجیری را به بهترین نحو به شما ارائه خواهد داد و همچنین راهنمایی های لازم در رابطه با نحوه کاشت و برداشت این میوه را به شما می دهد.

همچنین برای مشاهده ی نهال های موجود قابل خریداری از جمله خرید نهال زرشک ، خرید نهال گیلاس،خرید نهال گردو ،خرید نهال انگور و ..انواع اقسام نهال های آریا نهال می توانید در اینجا کلیک کنید و یا با شماره تماس های زیر حاصل فرمایید :

شماره  :۰۹۱۹۴۰۸۹۲۳۲ داریوش حسین زاده

خرید نهال شلیل انجیری از فروشگاه آریا نهال
یکی از انواع نهال های شلیل که دارای رشد سریع می باشد و بازدهی آن نسبتا خوب است، شلیل انجیری می باشد. با کاشت نهال شلیل انجیری مرغوب از فروشگاه آریا نهال از سال دوم کاشت آن می توانید به بازدهی تقریبا بالایی دست یابید. میوه این نهال اغلب در اواخر مرداد ماه می رسد. ارتفاع اکثر درختان شلیل انجیری به حدود 4 و یا 5 متر می رسد و اغلب آن ها دارای شاخه های فراوان هستند. در ادامه با شرایط مورد نیاز جهت کاشت و برداشت شلیل انجیری بیشتر آشنا خواهیم شد.
ویژگی خاک مورد نیاز برای پرورش شلیل انجیری
خاک زهکشی شده دارای بافت شنی لومی برای پرورش نهال شلیل انجیری مورد نیاز است. قبل از کاشت نهال شلیل انجیری از فروشگاه آریا نهال باید این نکته را مد نظر قرار دهید که خاک هایی با بافت سنگین و مرطوب برای پرورش این نوع شلیل مناسب نیستند. ریشه این نوع نهال شلیل در برابر عدم وجود تهویه مناسب در خاک بسیار حساس می باشد و در صورتی که آن ها را غرقاب کنید به شدت آسیب خواهند دید. برای رشد بهتر این نهال به خاک های سبک با عمق 1 تا یک و نیم متر و زهکشی کامل نیاز خواهید داشت.
کاشت نهال شلیل و فراهم آوردن شرایط محیطی مورد نیاز برای پرورش آن
همانطور که گفتیم قبل از کاشت نهال شلیل انجیری کسب اطلاعات مورد نیاز در رابطه با نحوه کاشت و برداشت محصول آن از اهمیت قابل توجهی برخوردار است. یکی از شرایطی که باید همواره مد نظر قرار گیرد شرایط محیطی برای رشد بهتر این نهال می باشد. نهال شلیل انجیری برای رشد و پرورش بهتر به آب و هوای تابستان گرم و زمستان نسبتا سرد نیاز دارد. جوانه های این نهال برای استراحت به 400 تا هزار ساعت دمای منفی 7 درجه نیاز دارند. نهال شلیل انجیری در برابر سرمای زمستان و گرمای تابستان مقاومت خوبی از خود نشان می دهد.

شلیل

همچنین در اینجا بیشتر بخوانید . ویکی پدیا

میزان آب مورد نیاز جهت رشد
این نهال برای رشد به آب نسبتا زیادی نیاز دارد و قبل از احداث باغ و کاشت نهال شلیل انجیری ابتدا باید مکانی را در نظر بگیرید که دسترسی به آب برای آن آسان باشد. نهال شلیل انجیری در طول سال به حدود 2.5 تا 7.5 متر مکعب آب نیاز دارد.
پایه پیوند برای نهال شلیل انجیری
بهتر است پیش از کاشت نهال شلیل اطلاعات کامل در مورد تکثیر میوه های این درخت را جمع آوری کنید که اغلب از طریق پیوند انجام می گیرد. دانه های شلیل و یا هلو بهترین پایه برای درختان این میوه هستند. البته می توان از زردآلو، بادام و آلو نیز به عنوان پایه های پیوندی این درخت استفاده کرد.
فاصله های مورد نیاز برای کاشت نهال شلیل انجیری و ایجاد چالگود
پس از کاشت نهال شلیل انجیری از فروشگاه آریا نهال می توانید آن ها را با فواصل 4 در 2 یا 3 در 3 کنار یکدیگر بکارید. رعایت فاصله 3 متر بین ردیف های نهال شلیل انجیری ضروری است. در صورتی که نهال های خود را به این صورت بکارید در هر هکتار حدود 800 تا 1100 نهال شلیل انجیری خواهید داشت. پس از این که فواصل مورد نیاز را برای کاشت تعیین کردید باید عملیات میخکوبی را آغاز کنید. محل های مورد نظر برای حفر چاله را مشخص نموده و در مکان های تعیین شده چاله های یک متری حفر می کنید. در این صورت می توانید به سادگی فاصله بین ردیف ها را رعایت کنید. پیوندها را می توانید در بیرون از خاک و در مسیر باد قرار دهید.
آشنایی با انواع آفات و بیماری ها
قبل از کاشت نهال شلیل انجیری بهتر است به اطلاعاتی جامع در رابطه با انواع آفات و بیماری های شلیل انجیری نیز آشنا شوید تا در صورت بروز مشکل بتوانید آن ها را به راحتی از بین ببرید. بیماری های قارچی شایع در این نهال ها لب شتری و غربالی هستند که این بیماری ها به راحتی و از طریق سمپاشی در فواصل زمانی معین تا حد قابل توجهی قابل پیشگیری هستند. یکی دیگر از آفات این نهال ها شپشک نخودی می باشد که در اواخر زمستان از طریق سم پاشی روغن ولک همراه با یکی از حشره کش های اختصاصی نفوذی و تکرار کردن آن از طریق سمپاشی با استفاده از یک حشره کش اختصاصی به راحتی قابل درمان می باشد.