نهال هلو

نحوه ی ثبت سفارش نهال هلو با کیفیت مرغوب از نهالستان آریا نهال

مشخصات نهال هلوی با کیفیت چیست ؟

یکی از میوه های بسیار خوشمزه و آبدار که در ایران طرفداران خاص و بیشماری دارد هلو می باشد از این رو امروزه احداث باغ هلو و کاشت این میوه می تواند بازدهی بسیار مناسبی برای کشاورزان داشته باشد. اگر شما نیز به عنوان یک کشاورز قصد احداث باغ هلو را داشته باشید قطعا یکی از نگرانی های اصلی شما این خواهد بود که در کدام فروشگاه می توان سفارش نهال هلو با کیفیت مرغوب را انجام داد و ما با اطمینان می توانیم فروشگاه آریا نهال را به شما پیشنهاد دهیم.

شما برای خرید نهال هلو می توانید در اینجا کلیک کنید .

شماره ۱ : ۰۹۱۴۴۸۱۲۷۳۹ علی نریمانی

شماره ۲ :۰۹۱۹۴۰۸۹۲۳۲ داریوش حسین زاده

هل

خرید نهال هلو مرغوب و آشنایی با شرایط مورد نیاز جهت کاشت آن

یکی از گیاهان درختی و کوچک که دارای تاج پوششی گسترده می باشد هلو می باشد، طول عمر درختان این میوه معمولا کوتاه است. برگ های این درختان نیز اغلب باریک و دارای راس نوک تیز هستند. همچنین برگ های این درخت از نیمرخ داسی شکل هستند. گل های آن دارای رنگ های متنوع صورتی کمرنگ، قرمز جگری و ارغوانی هستند. گلبرگ های این درخت ممکن است بزرگ و پر زرق و برق و یا کوچک باشند. با خرید نهال هلو از آریا نهال با شرایط پرورش این نهال نیز بیشتر آشنا خواهید شد.

تهیه خاک مناسب برای پرورش قبل از کاشت نهال هلو

قبل از کاشت نهال هلو مرغوب بهتر است تمام بستر مناسب برای رشد این نهال از جمله خاک مناسب آن را فراهم نمایید. در صورتی که زهکشی این درخت به خوبی انجام گیرد بر رشد آن نیز تاثیر قابل توجهی خواهد داشت. خاک های سنگین با زهکشی نامناسب که آب را در خود ذخیره می کنند اغلب برای پرورش نهال هلو مناسب نیستند. برای کاشت درختان این میوه خاک های لومی شنی گزینه مناسبی هستند. همچنین می توان گفت خاک هایی که با خاک برگ، پیت موس و شن ترکیب شده اند برای پرورش نهال هلو ایده آل هستند.

آشنایی با نحوه آبیاری قبل از خرید نهال هلو

قبل از کاشت نهال هلو و احداث باغ آن کسب اطلاعات در رابطه با میزان آب مورد نیاز و نحوه آبیاری آن از اهمیت قابل توجهی برخوردار است زیرا بر اساس آن می توان مکان مناسب جهت احداث باغ هلو را انتخاب نمود. هلو یکی از میوه هایی است که برای رشد به میزان آب زیاد نیاز دارد و نیاز به آب در هنگام میوه دهی بیشتر می شود. غرقاب شدن نهال هلو باعث پوسیده شدن ریشه آن می شود و خشکی آن باعث می شود محصولات کم آب باشند از این رو در دست داشتن اطلاعات در رابطه با میزان آب مورد نیاز نهال هلو بسیار مهم می باشد.

هلو

شما برای ارقام نهال هلو می توانید در اینجا کلیک کنید .

نحوه کوددهی نهال هلو

پس از کاشت نهال هلو از فروشگاه آریا نهال و فراهم نمودن شرایط پرورش آن باید به فکر تهیه کود مناسب نیز باشید. پس از گذشت 7 تا 10 روز از کاشت اول از 250 گرم کود 10-10-10می توانید استفاده کنید و 40 روز بعد باید کوددهی را تکرار کنید. برای درختان 4 تا 10 ساله نیز کوددهی باید دوبار در سال یک بار اوایل فروردین و بار دیگر در اواخر خرداد انجام گیرد.

آشنایی با چگونگی هرس کردن نهال هلو

پیش از کاشت نهال هلو بهتر است به جمع آوری اطلاعات حتی در رابطه با نحوه هرس کردن این درخت بپردازید. چهار نوع هرس به نام های هرس باردهی، جوانسازی، تنک کردن و فرم دهی برای نهال هلو وجود دارد. جهت بالا بردن کیفیت و تعداد محصولات در دوران بلوغ درخت هلو از هرس باردهی استفاده می شود. از هرس جوانسازی نیز برای طولانی تر کردن عمر مفید درخت هلو استفاده می شود. برای شکل دادن به اسکلت درخت از هرس فرم دهی و در نهایت به حذف بخشی از محصول جهت بالا بردن دیگر محصولات هرس تنک کردن استفاده می شود.

مناسب ترین زمان جهت هرس کردن درخت هلو اواخر اسفند و اوایل بهار می باشد زیرا در این مواقع خطر سرمای زمستانه دیگر وجود ندارد، همچنین در این مواقع جوانه های گل متورم خواهند بود و تشخیص آن ها هنگام هرس کردن کار راحت تری خواهد بود.

هلو

شما برای قیمت نهال هلو می توانید در اینجا کلیک کنید .

نحوه تکثیر نهال هلو آریا نهال

در آخر پس از کاشت نهال هلو، کاشت و هرس کردن آن جهت افزایش باردهی محصول زمان آن می رسد تا با نحوه تکثیر و ازدیاد این درخت نیز آشنا شوید. رایج ترین روش جهت تکثیر درخت هلو پیوندک می باشد، پیوندک باید از یک درخت هلو دیگر با محصولات باکیفیت گرفته شود. بهتر است درخت هلویی که برای پیوندک از آن استفاده می شود دارای کمیت بالا نیز باشد. در نهایت می توان از پیوندک روی پایه هلو استفاده کرده و آن را پیوند بزنید. در خاک هایی با زهکشی نامناسب و سنگین می توان از پایه های گوجه و آلو استفاده کرد.

یکی دیگر از روش های تکثیر نهال هلو کاشت بذر می باشد. با جدا کردن کامل گوشت از هسته بذر شما آماده خواهد شد و هرچه هسته شما تمیزتر شود رشد آن نیز بهتر خواهد بود. در فصل پاییز و در فضای باز می توانید هسته هلو را بکارید، عمق کاشت را نیز باید حدود 10 سانتی متر در نظر بگیرید.

همچنین در اینجا بیشتر بخوانید : ویکی پدیا

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × دو =