انواع بیماری های درخت شلیل را بشناسید

دسته بندی: جدیدترین مقالات
2020.06.11

بیماری های درخت شلیل :

استفاده از کلماتی هم چون پوسیدگی برای میوه شلیل شاید زیاد مناسب نباشد اما باید بدانید که بیماری های درخت شلیل زیاد هستند و به شکل معمول اگر شما یک درخت شلیل در باغ یا حیاط خلوت خود دارید بهتر است با بیماری های درخت شلیل آشنا شوید. حتی می توان گفت بیماری های درخت شلیل با میوه درخت هلو نیز مشترک هستند و شما برای اینکه با این نوع بیماری هاآشنا شوید حتما این مقاله را به طور کامل مطالعه کنید.

جهت مشاهده ی بیشتر انواع خرید نهال شلیل می توانید به منوی سایت مراجعه نمایید .

بیماری های درختان نکتار شلیل:

علائم بیماریهای درخت شلیل ممکن است به وضوح آشکار نباشد ، و ممکن است شما برای یافتن بیماری های درخت شلیل مجبور به انجام مشاهدات جدی باشید. این نوع بیماری ها به صورت بصری مشهود هستند و شناسایی آن دشوار نیست. اگر درخت شلیل شما نسبت به سالهای گذشته بد به نظر می رسد یا عملکرد میوه دهی خوبی ندارد ، توجه داشته باشید که ممکن است آفت زده شده باشد. همیشه اینطور نیست که درخت شلیل شما یک بیماری دارد. شاید درخت دیگر سالم و پر جنب و جوش به نظر نرسد. برگها کوچکتر شده و میوه به اندازه سالهای گذشته رشد نمی کند. شاید شما یادتان رفته که باید در فصل زمستان درخت شلیل را سم پاشی کنید اما انتظار ندارید که به این سرعت درخت با بیماری مواجه شده باشد.

میوه ی شلیل

در اینجا برخی از متداول ترین مشکلات به همراه توصیه های مربوط به درمان بیماری شلیل ارائه خواهد شد:

بیماری برگ درخت شلیل :

برگ شلیل دارای یک بیماری قارچی است که به درخت شلیل حمله می کند. برگها تحریف شده ، ضخیم تر می شوند و سایه هایی از قرمز ، صورتی و نارنجی به خود می گیرند. با قارچ کش این بیماری را درمان کنید.

شلیل

شانکر باکتریایی یا شیره ترش :

شانکر باکتریایی باعث از بین رفتن شدید میوه و حتی کل درخت می شود. ماده ای که از تنه و شاخه ها بیرون می آید . اندام های آسیب دیده در هوای باد و بارانی بیشترین حساسیت را نشان می دهند. رشد جدید روی شاخه ها از بین می رود و شاخه ها به همراه برگها پژمرده می شود ، قهوه ای می شود و از نوک شاخه تا انتهای آن می میرد. از هرس زمستانی خودداری کنید. هرس بعد از برداشت برای این نوع درخت شلیل مناسب است ، لکه باکتریایی را با یک باکتری کش درمان کنید. سعی کنید با تجهیزات مکانیکی از آسیب دیدن درخت خودداری کنید. در حالی که شما نمی توانید کنترل آب و هوا را داشته باشید اما می توانید به دنبال طوفان های باد و تگرگ از نزدیک درختان خود را بازرسی کنید.

شلیل انجیری

پوسیدگی قهوه ای / شکوفه شکوفه  شدن

پوسیدگی قهوه ای و شکوفه شکوفه باعث ایجاد لکه های قهوه ای روی برگ ها و شکوفه های شلیل می شود. این نوع بیماری ها بعد از یک فصل مرطوب بیشتر فعال می شوند و هنگام باز شدن جوانه ها بروز می کند. جوانه های مرطوب می توانند این دمیدن شکوفه را در 6 تا 7 ساعت که دما 45 درجه فارنهایت باشد (7 درجه سانتیگراد) یا پایین تر توسعه دهند. با یک قارچ کش یا حشره کش این نوع بیماری را درمان کنید.

زمان مناسب برای درمان یک درخت شلیل بیمار را مورد بررسی قرار دهید. هنگام مشاهده مشکل احتمالی ، بر روی درختان شلیل خود مراقب باشید و پیگیری کنید که دقیقا چه مشکلی دارند. زهکشی مناسب و هرس خاک را در زمان مناسب انجام دهید. از خاک مناسب و  مقاوم در برابر بیماری های برای درخت شلیل استفاده کنید و در زمان مناسب اسپری های محافظ درخت شلیل را بپاشید. در صورت داشتن هر گونه سوال با کارشناسان ما تماس بگیری

شلیل
آنچه در این مقاله میخوانید
محصولات مرتبط مقالات مرتبط نظرات کاربران

ارسال دیدگاه

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “انواع بیماری های درخت شلیل را بشناسید”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

captcharefreshcaptcha

شماره تماس های آریا نهال

شما می توانید جهت خرید نهال و یا مشاوره با کارشناسان فروش ما در ارتباط باشید.

نیاز به مشاوره جهت خرید نهال دارید؟

شما می توانید فرم زیر را تکمیل نمایید تا کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس بگیرند.