مقدار باردهی درخت گردو

دسته بندی: مقالات پرورش درخت گردو
2021.01.27

 هر درخت گردو چند کیلو بار میدهد:

این مسئله که هر یک از باردهی درخت گردو چقدر می باشد، برای بسیاری از افراد اهمیت زیادی دارد. بار دادن نهال گردو یکی از مهمترین مسائلی است که کشاورزان زمان خرید نهال گردو به آن توجه زیادی دارند و از کارشناسان در این مسئله پرسش های خود را می پرسند. در واقع باید بدانید آن دسته از کشاورزانی که می خواهند تعداد زیادی از نهال گردو را خریداری کنند میزان سود اقتصادی به دست آمده از آن نهال ها برایشان ارزش بسیار زیادی دارد. به همین دلیل شما پیش از خرید نهال گردو باید باید به خوبی در مورد ویژگی های باردهی آنها اطلاعات بیشتری به دست آورید.

یکی از مهمترین نکاتی که شما در مورد باردهی درخت گردو باید بدانید این است که هر یک از انواع نهال های آن باردهی متفاوتی دارند. نهال گردو انواع متنوعی دارند و هر یک از انواع آن هم دارای ویژگی های متنوعی نیز می باشد. زمان کاشت نهال گردو باید به خوبی در مورد ویژگی ها و نیازهای آنها اطلاعات لازم را داشته باشید تا بتوانید باردهی زیادی را از آنها به دست آورید. برخی از مهمترین و اصلی ترین نهال هایی که شما زمان خرید باید به خوبی در مورد باردهی شان هم اطلاعات لازم را داشته باشید معرفی می کنیم.

مقدار باردهی درخت گردو های ( چندلر، فرنور، ژنوتیپ ):

همانطور که بیان نمودیم شما باید به خوبی بدانید درخت گردو انواع متفاوتی دارد و میزان باردهی هم در هر یک از آنها متفاوت است. برخی از آنها که که مهمتر می باشد و میزان باردهی بیشتری دارد ار در ادامه معرفی می کنیم تا اطلاعات بیشتری در این زمینه داشته باشید. آنها عبارت هستند از :

  1. باردهی نهال گردو چندلر:

یکی از معروف ترین و بهترین نهال های گردو که بسیار کشت می شود درخت گردو چندلر می باشد. زادگاه اصلی این نهال کشور آمریکا است و در بسیاری از باغات آمریکایی آن را می کارند. ارزش تجاری این نهال یکی از مهمترین ویژگی های آن می باشد که به همین دلیل بسیاری از کشاورزان به آن علاقه دارند. با کاشت این نهال بدون شما سود خوبی می توانید به دست آورید. البته که شما بعد از خرید نهال چندلر باید به خوبی از آن مراقبت کنید تا رشد و کیفیت خوبی داشته باشد. در صورت عدم مراقبت از این نهال باردهی مناسبی را هم از آن دریافت نمی کند. شما می توانید از هر درخت بالغ چندلر حدود 70 کیلو گردوی خشک را دریافت کنید. این رقم نشان دهنده این مسئله است که نهال و درخت چلندر یکی از بهترین نهال های گردو می باشد که ارزش اقتصادی زیادی دارد.

  1. باردهی نهال گردو فرنور:

از دیگر نمونه های درخت گردو که باردهی زیادی دارد و شما می توانید آنها را خریداری کرده و بکارید نهال فرنور می باشد. این نهال را شما می توانید تنها در برخی از مناطقی که سردسیر هستند پرورش دهید . البته که باید بدانید این نهال در ابتدا متعلق به کشور فرانسه بوده و بعد از چند سالی هم به دست کشورهای دیگر رسیده است. شما می توانید این نهال را در آن مناطق سردسیر ایران بکارید و از آن رشد خوبی به دست آورید. کیفیت بالای این گردو یکی از مهمترین ویژگی های آن می باشد که شما می توانید از آن ویژگی استفاده کرده و فروش خوبی از این محصول داشته باشید.

مقداری باردهی درخت گردو این نژاد چیزی در حدود سالانه در هر درخت بالغ بین 60 تا 70 کیلو گرم می باشد که بسته به رسیدگی های لازم این رقم می تواند کمتر یا بیشتر باشد . این رقم نشان دهنده عالی بودن درخت می باشد و سود زیادی از فروش محصولات آن به دست می آورید. تنها باید به خوبی بدانید که این نهال از جمله نهال هایی به شمار می رود که به تازگی وارد ایران شده است و باید صبر و حوصله زیادی برای به دست آمدن محصولات زیاد آن داشته باشید.

 هر درخت گردو چند کیلو بار میدهد
  1. باردهی درخت گردو ژنوتیپ :

هر سال بار دادن این نهال یکی از مهمترین ویژگی های نهال گردو ژنوتیپ می باشد. این باردهی درخت گردو از آن دسته درخت هایی می باشد که مانند دو نمونه قبلی که معرفی کردیم محبوبیت بسیار زیادی در بازار نهالستان دارد. متوسط بودن گردوهای آن موجب شده است که کشاورزان زیادی اقدام به خرید این نهال نموده و آن را بکارند. شما می توانید تعداد زیادی از این نهال را از آریا نهال خریداری کرده و در باغ خود بکارید. مقدار باردهی این درخت گردو چیزی در حدود سالانه بین 50 تا 70 کیلو در هر درخت بالغ می باشد .

برچسب ها:

ارسال دیدگاه

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “مقدار باردهی درخت گردو”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

captcharefreshcaptcha

شماره تماس های آریا نهال

شما می توانید جهت خرید نهال و یا مشاوره با کارشناسان فروش ما در ارتباط باشید.

نیاز به مشاوره جهت خرید نهال دارید؟

شما می توانید فرم زیر را تکمیل نمایید تا کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس بگیرند.