بهترین نهال فندق(کاشت بهترین نژاد فندق)

دسته بندی: جدیدترین مقالات
1402.09.27

راهنمای خرید بهترین درخت فندق

نهال فندق جز نهال های بسیار با حوزه کشاورز است. همچنین می توانید محصولات بسیار زیادی را در خصوص هر نهال فندق در هر هکتار در نظر بگیرید.زیرا جز درختانی است که شامل ارقامی زیادی می باشد.

به طور کلی باید در نظر داشته باشید که بهترین درخت فندق معمولا به آبیاری و خاک مناسب نیز نیاز دارد تا بتواند به خوبی پرورش یابد. در این مقاله نیز قصد داریم جزئیات مربوط به خرید بهترین نهال فندق را بررسی کنیم. پس تا انتها همراه ما باشید تا در این خصوص نکاتی را خدمت شما عزیزان مطرح سازیم.

معرفی انواع بهترین نهال های فندق در بازار

1.   ویژگی های نهال فندق زنجان

نهال فندق زنجان را می توان به عنوان یک نهال زودبازده و اصلاح شده در نظر گرفت. این نهال حتی در سال اول پس از کاشت خود، باردهی بسیار خوبی دارد. همچنین می توان عواملی مثل خاک حاصل خیز و آب و هوای سردسیر را که بر روی رشد بهترین نهال فندق تاثیر دارد را در نظر گرفت.

یکی دیگر از ویژگی های مربوط به درخت فندق زنجان این است که مقاومت مطلوبی در برابر دمای زیر صفر درجه و سرمای شدید دارد.

 

فندق زنجان

2.   فندق قزوین؛ یکی از نژادهای مناطق معتدل

نهال فندق قزوین نیز یکی دیگر از انواع بهترین نهال فندق است. این نهال به دلیل این که توان مقابله با دمای کم را ندارد، مناسب مناطق معتدل است.

تا این نهال از سن پنج سالگی شروع به باردهی اقتصادی می کند. یکی از مهم ترین مواردی که باید به آن توجه داشته باشید این است که دما و رطوبت، بیشترین تاثیر را بر روی کاشت نهال فندق دارند.

در صورتی که می خواهید بهترین درخت فندق را در اقلیم معتدل خود کشت نمایید، باید در نظر داشته باشید که شما به رطوبت کافی در این خصوص نیاز خواهید داشت تا در تابستان بتوانید شروع به برداشت این محصول کنید.

درخت فندق قزوین

3.   بررسی درخت فندق فرتیل دو کوتارد

زادگاه اصلی نهال فندق فرتیل دو کتارد در کشور فرانسه می باشد. این نهال، گونه ای دیرگل است اما در آب و هوای بسیار سرد و زیر صفر درجه دچار یخ زدگی می شود. محصولات این نهال بیشتر در خصوص آجیل استفاده می شود.

همچنین به طور کلی اکثر نهال های فندق در فصل پاییز کاشته می شوند. در هنگام کاشت به شرایط اقلیمی توجه بسیاری داشته باشید زیرا این گونه به آفتاب مناسب در ساعتی مشخص برای تبدیل شدن به بهترین درخت فندق نیاز دارد.

نهال فندق فرتیل

4.   نهال فندق قم؛ گونه ای اصلاح شده و ایرانی

نهال فندق قم یکی از نهال هایی است که جنبه صادراتی نیز دارد. این نهال مخصوص و بومی استان قم است. در طعم های مختلفی نیز می توانید نهال فندق قم را پرورش دهید که بیشتر بعد از برداشت محصول این امر رخ می دهد.

رنگ مغز فندق مربوطه نیز سفید است و البته مقاومت خوبی نیز در برابر سرما از خود نشان می دهد. این درخت نیز پس از کاشت، چهار سال زمان احتیاج دارد تا بتواند باردهی اقتصادی خود را آغاز کند.

شما می توانید در صفحه خرید نهال فندق نسبت به خرید و مشاهده قیمت انواع بهترین نهال فندق اقدام نمایید.

بهترین درخت فندق قم

5.   فندق روند دو پیمون؛ یکی دیگر از نژادهای فرانسوی

فندق روند دو پیمون جزء بهترین نهال فندق در زمینه تولید روغن فندق می باشد. این نهال اولین بار در کشور فرانسه کاشته شده است. به طور کلی یک درخت زودگل می باشد که مناسب اقلیم سردسیر نیست. چون ممکن است شکوفه های درخت در عصر سرما از بین بروند.

همچنین یکی از ویژگی های این درخت آن است که پوست رویی فندق ها، بسیار براق و خوش رنگ می باشند. معمولا کشورهای اروپایی دارای نهال هایی از این قبیل هستند که به راستی کیفیت آن ها معمولا نسبت به نهال های داخلی از ویژگی های خاصی نیز برخوردار خواهد بود.

6.   درخت فندق نخجوان؛ مناسب ترین درخت فندق در ایران

نهال نخجوان نیز جز نهال هایی است که به تنهایی می تواند به تولید محصولات بیشتر در فصل گلدهی بپردازد. زیرا این درختان خود گردافشان می باشند. خاستگاه اصلی این فندق، کشور آذربایجان است و شهرهایی که در ایران همانند اقلیم این کشور می باشند، مناسب کاشت درخت نخجوان هستند.

بهترین باردهی را نیز می توان برای نهال نخجوان در نظر گرفت اما بهترین نهال فندق از نظر طول عمر اقتصادی نمی باشد. این امر نیز از اهمیت بالایی برخوردار است و توجه به آن نیز خالی از لطف نیست.

فندق نخجوان

7.   فندق گردویی؛ بهترین نهال از نظر سازگاری با گرما

یکی از نهال های خارجی که زادگاه اصلی آن کشور ایتالیا می باشد، نهال فندق گردویی است. برخلاف دیگر ارقام، بهترین درخت فندق از نظر کاشت در مناطق گرم و خشک است. همچنین شما می توانید مقدار کم آبیاری را برای آن جهت پرورش و رشد در نظر بگیرید.

البته باید در نظر بگیرید که هرساله میزان باردهی این نهال حدود 2 تن در هر هکتار می باشد و جزء گونه های مقاوم در برابر انواع آفات و بیماری ها به حساب می آید.

در هنگام خرید بهترین نهال فندق چه نکاتی را در نظر بگیریم؟

در هنگام خرید بهترین نهال فندق باید سلامت نهال را در ابتدا در نظر بگیرید. برای این کار می توانید به سراغ بررسی ساقه، ریشه و برگ های نهال مربوطه بروید. هیچ گونه خرابی خاصی نباید بر روی شاخه های نهال فندق وجود داشته باشد.

در صورتی که هر گونه خرابی وجود داشت، به هیچ عنوان نهال مربوطه را تهیه نکنید. این امر نیز جز موارد مهمی است که باید به آن توجه داشته باشید. به طور کلی سلامت نهال در درجه اول قرار دارد.

خرید بهترین نهال فندق

چه شرایطی مناسب پرورش مطلوب درخت فندق می باشد؟

ما در شرایطی می توانیم بهترین نهال فندق را پرورش دهیم که به لوازم بسیار خاص کشاورزی دسترسی داشته باشیم. در این خصوص می توانیم به انواع خاک با کیفیت مثل رسی و شنی و البته خاک های زهکشی شده نیز اشاره کنیم. خاک مربوطه نیز باید کیفیت لازم را برای پرورش گیاه داشته باشد.

معمولا آب و هوای مرطوب به ما کمک می کند تا به بهترین شکل نهال فندق را پرورش دهیم. همچنین باید در نظر بگیرید که رطوبت یکی از مهم ترین عناصر در اکثر نژادهای نهال فندق است.

یکی دیگر از موارد در این خصوص این است که فاصله کاشت را نیز باید در نظر بگیرید. فاصله کاشت مربوطه، باید ابعادی در حدود 4 الی 5 سانتی متر را به خود اختصاص دهد.

نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید، این است که منطقه ای که شما قصد دارید بهترین درخت فندق را در آن پرورش دهید، باید از نظر بارندگی و شرایط بستر کاشت تمامی معیارها را داشته باشد.

شرایط کاشت درخت فندق

سخن آخر در رابطه با خرید بهترین نهال فندق

از جمله بهترین نهال فندق که مناسب کاشت در کشور ایران می باشد، نهال فندق قمی و زنجان است که این دو مورد هرکدام شرایط خاص خود را برای پرورش نیاز دارند. خرید یک نهال سالم با باردهی مطلوب از نهالستانی معتبر نیاز به تحقیق و مطالعه ی بیشتری دارد.

شما می توانید جهت اطلاعات بیشتر در زمینه ی کاشت بهترین درخت فندق، با مشاورین آریا نهال از طریق شماره های موجود در سایت و یا درج کامنت در ارتباط باشید تا بتوانید بهترین فندق را از مجموعه آریا نهال خریداری فرمایید.

 

 

جهت خرید نهال با ما در تماس باشید

شما عزیزان می توانید جهت خرید انواع نهال پربار با کارشناسان سایت ارتباط برقرار کرده و با دریافت مشاوره رایگان، بهترین نهال میوه را خریداری نمایید. فروش انواع نهال میوه با مجوز رسمی جهاد کشاورزی و ضمانت بازگشت واقعی کالا صورت می پذیرد.

این مطلب را دوست داشتید؟

بله پسندیدم
17

نفر این مطلب را پسندیدند

ارسال دیدگاه

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “بهترین نهال فندق(کاشت بهترین نژاد فندق)”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *