معرفی بهترین نهال عناب (بهترین عناب گرمسیری)

دسته بندی: جدیدترین مقالات
1402.10.02

راهنمای خرید بهترین درخت عناب جهت کاشت

نهال عناب یکی از درختانی است که خواص بسیاری شامل حال محصول آن می شود. شما کشاورزان عزیز برای داشتن بهترین نهال عناب، باید به سراغ پرورش دهندگان معتبر در زمینه ی فروش نهال رفته تا از سالم بودن و داشتن پروانه بهداشت نهال ها اطمینان داشته باشید.

در این مقاله نیز ما قصد داریم تا با بررسی انواع نژادهای عناب، به انتخاب درست هنگام خرید بهترین درخت عناب به شما کمک کرده باشیم. پس تا انتها همراه ما باشید تا در این خصوص نکاتی را خدمت شما عزیزان مطرح سازیم.

بهترین نهال عناب

معرفی انواع بهترین درخت عناب در بازار

نهال های مختلفی در بازار وجود دارند که می توانیم آن ها را به عنوان بهترین نهال عناب در نظر بگیریم. در ادامه بیشتر به آنها خواهیم پرداخت:

1.   نهال عناب قائنات؛ یکی از پر بارترین نهال ها

نهال عناب قائنات یکی از انواع نهال های عناب است که جز با کیفیت ترین نهال ها نیز در نظر گرفته می شود. نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که این نهال را می توان به عنوان یک نهال پربارده در هر هکتار در نظر گرفت.

البته مقاومت نهال نیز از اهمیت بالایی برخوردار است. این نهال جز بهترین نهال عناب نیز می باشد.

در حوزه کشت نهال عناب قائنات باید به این مورد توجه داشته باشید که این نهال معمولا باید در چاله هایی به عمق 81 سانتی متر کاشته شود. همچنین نوع خاک زمینی که می خواهید برای کاشت عناب استفاده کنید را نیز باید در نظر بگیرید.

عناب قائنات

به طور کلی باید بدانید که فاصله کاشت در این نهال به صورت 3 در 3 خواهد بود. در برخی زمین ها که شیب ندارند می توانید این فاصله را در حدود 3 در 4 متر انتخاب کنید تا بهترین نهال عناب را در این خصوص در نظر داشته باشید.

شیوه آبیاری عناب قائنات نیز به این صورت است که در زمان مناسب باید آبیاری آن را انجام دهید. مخصوصا در فصل هایی که بارش زیاد است. درست مثل فروردین و اردیبهشت می توان هر 20 روز یک بار آبیاری نهال قائنات را به انجام رسانید.

در برخی زمان ها که آب و هوا بسیار گرم و خشک است نیز می توانید هر 10 روز یک بار را به عنوان بهترین شیوه آبیاری برای درخت عناب قائنات در نظر بگیرید. این مورد در واقع جز آن دسته از مواردی است که باید به آن توجه داشته باشید.

از نظر ظاهری نیز می توانید نهال عناب را در ارتفاع بسیار بلندی در نظر بگیرید. ارتفاع این نهال مقداری در حدود حداکثر 11.5 متر می باشد. این نهال در برابر شرایط مختلف آب و هوایی نیز مقاومت بسیار بالایی دارد و به عنوان بهترین درخت عناب جهت کاشت در آب و هوای سردسیر شناخته می شود.

همچنین تیغ بسیاری نیز دارد و البته ظاهر برگ های آن، به صورت کرکی است و دندانه هایی نیز بر روی آن موجود است و شما باید به این ویژگی ها جهت تمایز با دیگر عناب ها توجه داشته باشید.

عناب قائنات

بررسی جزئیات دیگر مربوط به نهال قائنات

برخی دیگر از جزییات نهال عناب قائنات به شرح زیر است:

این نهال به عنوان بهترین نهال عناب از نظر باردهی در نظر گرفته می شود. همچنین توجه داشته باشید که گلدهی آن نیز بسیار زمان زیادی صرف خواهد کرد. در پایان بهار شما می توانید شاهد گلدهی آن باشید. هر درخت نیز می تواند 280 کیلوگرم محصول ارائه دهد و در کل، سود زیادی حاصل کشاورز خواهد شد.

جزئیات درخت عناب بیرجندی

 

انواع کوددهی و هرس جهت رشد مطلوب این رقم

در خصوص کود نیز باید کودهای حیوانی را جهت پرورش این نهال انتخاب کنید. معمولا کودهای حیوانی به دلیل مواد معدنی خاصی که دارند می توانند بسیار در این زمینه مفید به نظر برسند و پروسه ی رشد نهال را سریع تر کنند. در واقع در این زمینه باید بتوانید بهترین درخت عناب را همین گونه، از طریق بهترین کود پرورش دهید.

کود جلبک دریایی یکی از موثر ترین روش ها جهت پرورش بهترین عناب نزد کشاورز می باشد.

شیوه هرس نهال عناب قائنات نیز به صورت فرم دهی و باردهی خواهد بود. در خصوص فرم دهی می توانید در نظر بگیرید که نهال عناب مربوطه باید از نظر فرم اصلاح شود. در برخی مواقع می توانید هرس فرم را بر حسب ارتفاع نهال در نظر بگیرید.

در حوزه افزایش باردهی نیز می توانید هرس باردهی را انجام دهید. این نوع هرس بیشتر نواحی ای که می تواند در باردهی دخالت داشته باشد را درگیر خود می کند. همچنین باید به این مورد توجه داشته باشید که بهترین نهال عناب معمولا هرس بسیار خوبی دارد و این هرس می تواند بر روند عمر نهال تاثیر داشته باشد.

2.   نهال عناب بیرجند؛ یکی از مناسب ترین گونه های گرمسیری

نهال عناب بیرجند نیز یکی دیگر از بهترین نهال های عناب است که کیفیت بسیار بالایی را نیز به خود اختصاص می دهد. این نهال معمولا از طریق پیوند، پاجوش و بذری تکثیر خواهد شد. به طور کلی باید در نظر داشته باشید که معمولا شیوه کاشت نهال عناب بیرجند نیز متفاوت است.

شما می توانید در صفحه ی خرید نهال عناب برای خرید و مشاهده قیمت نهال عناب اقدام نمایید.

بهترین عناب بیرجندی

نکات مربوط به کاشت نهال عناب بیرجند

نهال عناب بیرجند به این صورت کاشته می شود که نباید به هیچ عنوان ریشه های لخت آن در معرض هوا قرار گیرند. بر همین اساس می توانید قبل از کاشت روی ریشه ها را به طور کلی خاک بپاشید تا تمامی بخش های مربوط به ریشه توسط خاک پوشانده شود.

نکته مهمی که باید در نظر بگیرید این است که معمولا خاکی که می توانید برای نهال عناب بیرجند استفاده کنید، به صورت شنی و سبک است. زهکشی بسیار مناسبی را نیز می توانید برای آن ها در نظر بگیرید.

البته تنفس ریشه های نهال نیز جهت پرورش بهترین عناب از اهمیت بالایی برخوردار خواهد بود. در این حالت حتی می توانید شاهد باردهی بسیار خوبی برای نهال عناب باشید.

نهال عناب بیرجند

شرایط اقلیمی و جزییات مورد نیاز دیگر برای این نهال

نهال عناب بیرجند معمولا در دمایی رشد می کند که گرمای زیادی داشته باشد. البته در دمای زیر صفر درجه و حداکثر تا منفی 20 درجه نیز قدرت محصول دهی دارد و دوام بسیار بالایی را نیز می توانید برای بهترین نهال عناب در این خصوص در نظر بگیرید.

ارتفاعی که شامل این نژاد از عناب می شود به مقدار 6 الی 11.5 متر می باشد. البته در هنگام سن بلوغ نیز این مقدار بیشتر 4 الی 7 متر را فرا خواهد گرفت.

شیوه گلدهی در این درخت به این صورت است که حجم بسیار کمی را فرا می گیرد. البته حشرات اصلی می توانند گرده افشانی را به طرز صحیحی انجام دهند و این امر نیز موجب تاثیر مثبت بر روی افزایش باردهی نهال عناب بیرجند می شود.

برای پرورش بهترین نهال عناب، در زمان گردافشانی از ایجاد هرگونه رطوبت به قسمت های تنه گیاه خودداری کنید.

شرایط اقلیمی درخت عناب

انواع کوددهی و هرس عناب بیرجند

کوددهی برای نهال عناب بیرجند معمولا باید به خوبی انجام گیرد. کود مناسبی که می توانید برای این نهال در نظر بگیرید باید دارای مواد معدنی و مغزی بسیار خوبی باشد. البته باید به این مورد نیز توجه داشته باشید که نهال عناب مربوطه نیازمند کودهای شیمیایی و حیوانی است.

کودهایی مثل هیومیک و شوک 10X دو مورد از معروف ترین ها در این زمینه می باشند که به شما جهت رشد مطلوب و سر زنده بودن گیاه کمک بسیاری می کنند.

هرسی که برای این درختان جهت برداشت بهترین عناب انجام می شود، باید از جهات افقی و عمودی صورت گیرد تا فضای کافی برای تنفس شاخه ها و نورگیری مناسب ایجاد شود.

در خصوص هرس فرم دهی نیز باید در نظر بگیرید که ارتفاع نهال از اهمیت بالایی برخوردار است. البته که برخی از شاخه های اضافی در این روند باید به طور کامل هرس شوند.

در رابطه با هرس باردهی که بر روی همه ی درختان میوه انجام می شود، می توان گفت که این هرس شاخه هایی را در بر میگیرد که در سال پیشین از باردهی مطلوبی برخوردار بوده اند و شما با انجام این کار به افزایش تولید باغ خود کمک کرده اید.

جهت انتخاب بهترین نهال عناب، باید این مورد را در نظر داشته باشید که همه ی نژادهای عناب از سه سالگی شروع به تولید محصول کرده و رفته رفته تا سن پنج سالگی شاهد تولید میوه ی انبوه آن خواهید بود.

سخن آخر در رابطه با خرید بهترین نهال عناب

علاوه بر گفته های این مقاله، نژادهای گوناگون دیگری از بهترین نهال عناب موجود است که در اینجا ما به بررسی دو مورد پرداختیم. به طور کلی این نهال ها کیفیت بسیار خوبی را به خود اختصاص می دهند و باردهی خوبی نیز خواهند داشت.

با توجه به دو رقم از بهترین درخت عناب، می توان نتیجه گرفت که این ارقام در برابر حمله آفات مقاوم ترین می باشند.

برای خرید بهترین عناب بر اساس شرایط منطقه ی خود، توصیه می شود با کارشناسان ما تماس بگیرید. کارشناسان سایت آریا نهال با توجه به اقلیم، خاک و سایر شرایط محیطی منطقه ی شما، نهال های مناسب و راهکارهای بهینه سازی کشت را به شما پیشنهاد می دهند.

 

 

 

 

جهت خرید نهال با ما در تماس باشید

شما عزیزان می توانید جهت خرید انواع نهال پربار با کارشناسان سایت ارتباط برقرار کرده و با دریافت مشاوره رایگان، بهترین نهال میوه را خریداری نمایید. فروش انواع نهال میوه با مجوز رسمی جهاد کشاورزی و ضمانت بازگشت واقعی کالا صورت می پذیرد.

این مطلب را دوست داشتید؟

بله پسندیدم
3

نفر این مطلب را پسندیدند

ارسال دیدگاه

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “معرفی بهترین نهال عناب (بهترین عناب گرمسیری)”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *