راهنمای خرید نهال در سیستان بلوچستان (زاهدان):

خرید نهال در هر منطقه باید متناسب با آب و هوا و شرایط کاشت آن منطقه انجام گیرد. خوشبختانه کشور ما ایران، کشوری چهار فصل است که در بیشتر مناطق آن آب و هواهایی متنوع وجود دارد و این بدان معناست که می توان تنوع کاشت را در هر منطقه به دست آورد. خرید نهال در سیستان بلوچستان؛ نیز همانند دیگر مناطق ایران باید با توجه به شرایط آب و هوایی این منطقه انجام گیرد.

منطقه ای که از آب و هوایی تقریباً گرم و استوایی برخوردار بوده و نهال هایی متناسب با همین آب و هوا به خوبی در آن کاشت می شوند. آن چه ما در این نوشتار برآنیم، بررسی خرید نهال در منطقه جنوب شرقی ایران و همچنین معرفی بهترین نهالستان در زاهدان، است؛ در ادامه با ما باشید.

خریداری نهال در سیستان و بلوچستان

نهال انواع میوه های گرمسیری در سیستان بلوچستان:

خرید نهال در سیستان بلوچستان؛ با توجه به آب و هوای این استان و مجاورت آن با دریای عمان، می تواند به صورت بسیار متنوعی انجام گیرد. آب و هوا در این استان تا حدودی شبیه به آب و هوای استوایی (گرم و مرطوب) است که در مناطقی از آن به صورت بیابانی و نیمه بیابانی درآمده است. از همین رو انواع میوه های استوایی از جمله: موز، نارگیل، انبه، پاپایا و دیگر محصولات استوایی در این استان کاشت و برداشت می شوند.

پرورش میوه در سیستان بلوچستان

خرید نهال در سیستان بلوچستان، مهد میوه هایی لذیذ!

با توجه به آن چه در بالا ذکر شد، شاید برای شما این تصور پیش بیاید که فقط انواع نهال های میوه های گرمسیری در سیستان بلوچستان کاشت و برداشت می شوند. ولی این تصور درستی نیست؛ چرا که انواع دیگر میوه ها نیز می توانند گزینه ای برای خرید نهال در سیستان بلوچستان، باشند.

در ادامه تعدادی از میوه هایی که در بخش هایی از این استان کاشت شده و دارای بهترین کیفیت هستند را ذکر می کنیم.  فقط در نظر داشته باشید که برخی از شهرهای غربی این استان برای کاشت برخی از نهال ها مناسب تر هستند. در صورت تمایل برای کاشت به طور مثال در زاهدان حتما به بهترین نهالستان در زاهدان مراجعه کنید.

 • نهال جک فروت کمیاب
 • نهال پسته با کیفیت
 • نهال سیب قرمز
 • نهال گلابی ایتالیایی
 • نهال گیلاس
 • نهال آلو سیاه
 • نهال انگور یاقوتی
 • و غیره

خرید نهال موز در زهدان:

موز از جمله میوه های گرمسیری است که محبوبیت و البته خواص فراوانی داشته و برای خرید نهال در سیستان بلوچستان مناسبترین گزینه می باشد. سطح زیر کشت نهال موز در این استان نسبت به دیگر نهال ها، مساحت های بیشتری را به خود اختصاص داده و شاید بتوان گفت بهترین انتخاب برای سفارش نهال در سیسان بلوچستان، نهال موز است.

خرید نهال موز در زاهدان

پرورش نهال در سیستان بلوچستان و پرورش گواوا:

گواوا یکی دیگر از میوه های گرمسیری بوده با رنگ سبز و کروی شکل است که از نظر ظاهری و عطر و طعم بی شباهت به زیتون نبوده و به همین نام در منطقه شناخته می شود. این میوه نیز با خواص بیشماری که دارد از دیگر نهال های کاشته شده در استان سیستان و بلوچستان محسوب می شود.

خریداری نهال در سیستان بلوچستان برای کاشت فالسا:

میوه فالسا با مزه ای ملس (ترش و شیرین) از دیگر نهال های محبوب برای کاشت در استان سیستان و بلوچستان می باشد. این میوه از نظر ظاهری شبیه به آلبالو بوده و طرفداران زیادی را دارد. شرایط کاشت این نهال با آب و هوای حاکم بر این استان تطابق کامل دارد.

پرورش فالسا در سیستان بلوچستان

خرید نهال گردو در سیستان بلوچستان:

با توجه به آن چه در پاراگراف بالا ذکر شد، خرید نهال در سیستان بلوچستان، باید با درایت بالایی انجام شود و محصولاتی انتخاب گردند که به گرما و تا حدودی کم آبی مقاومت زیادی نشان دهند. نهال گردو از دیگر نهال هایی است که برای کاشت در این منطقه انتخاب می شود.

البته که تمامی ارقام این نهال برای آب و هوای منطقه سیستان بلوچستان مناسب نخواهند بود و شما باید واریته ای را انتخاب کنید که بتواند در این محیط با ویژگی های آب و هوایی خاص، رشد کرده و بهترین محصول را به شما تحویل دهد.

کاشت گردو در سیستان و بلوچستان

برای خرید نهال گردو در سیستان بلوچستان چه رقمی پیشنهاد می شود؟

از بین ارقام مختلف نهال گردو،؛ فقط به معرفی 3 مورد از آنها در ادامه می پردازیم:

 1. نهال گردو پکان: این نهال که آمریکایی است می تواند در شرایط آب و هوایی منطقه سیستان بلوچستان رشد خوبی داشته و در نهایت محصول با کیفیتی را روانه بازار کند. از میان واریته های مختلف نهال گردو، نهال پکان می تواند مقاومت بالایی نسبت به گرما وکم آبی داشته باشد. مغز چرب این گردو پس از برداشت با قیمت های بالایی برای مصارف داخلی و همچنین صادرات به مصرف می رسد.
 2. نهال گردو لارا: دیگر نهال گردویی که می تواند یک انتخاب مناسب برای خرید نهال گردو در سیستان بلوچستان باشد، نهال گردو لارا است. سرما و گرماهای بالا به راحتی توسط این نهال گردو تحمل می شوند. کشت نهال گردو لارا در اوایل بهار انجام می شود و رسیدگی کافی و لازم به آن، محصولاتی با کیفیت و عالی را در انتها نتیجه می دهد.
 3. نهال گردو ژنوتیپ برتر آریا: این نهال بومی استان آذربایجان غربی می باشد که مناسب ارتفاعات و مناطق نسبتا گرمسیر تا معتدل و نسبتا سردسیر می باشد. از این نهال گردو می توان در سال اول کاشت انتظار باردهی داشت. گردوی ژنوتیپ رقمی بذری بوده و خود گردافشان است که نیازی به کاشت رقم دیگر ندارد. قیمت نهال گردو ژنوتیپ بسیار مناسب بوده از همین روی بسیاری از کشاورزان به کاشت آن روی آوردند.

بهترین گردوهای مورد پرورش در سیستان بلوچستان

خرید نهال از بهترین نهالستان در زاهدان:

برداشت محصول با کیفیت نه تنها نتیجه رسیدگی کافی به نهال در حین کاشت و تا زمان برداشت است که به شرایط خرید نهال نیز بستگی فراوانی خواهد داشت. اگر به دنبال خرید نهال در سیستان بلوچستان هستید، حتماً باید بهترین نهالستان در زاهدان، یا دیگر شهرهای این استان را پیدا کرده و نهال مورد نظر خود را از آن ها تهیه کنید.

این که نهال با چه شرایطی کاشته شده و رشد کرده باشد، بعدها در محصولی که قرار است به شما تحویل دهد، تأثیر فراوانی خواهد داشت. ما به شما آریا نهال را با وجود امکان ارسال آنلاین به عنوان بهترین نهالستان در زاهدان، پیشنهاد می دهیم. ارسال نهال به سراسر کشور از طریق آریا نهال، کار را برای متقاضیان به شدت آسان کرده است.

جمع بندی و نتیجه گیری از خرید نهال در سیستان بلوچستان:

آن چه در این نوشتار به آن پرداختیم بررسی خرید بهترین نهال در سیستان بلوچستان و بهترین نهالستان در زاهدان و دیگر شهرهای استان بود. انواع نهال هایی که در این منطقه قابل رشد هستند را برای شما نام بردیم و از آریا نهال به عنوان یکی از بهترین نهالستان های ایران نیز یاد کردیم.

بنابراین برای آشنایی و خرید نهال در سیستان بلوچستان به وسیله شماره های موجود در سایت با نهالستان آریا نهال تماس بگیرید.