خرید نهال در خراسان جنوبی

دسته بندی: جدیدترین مقالات
1401.09.17

نکات پیش از خرید نهال در خراسان جنوبی:

استان خراسان جنوبی از یازده شهرستان تشکیل شده است که مرکزیت آن شهرستان بیرجند می باشد. بررسی آب و هوای مناطق این استان می تواند به انتخاب نهال در آن کمک نماید. انتخاب و خرید نهال در خراسان جنوبی باید با در نظر گرفتن برخی نکات صورت گیرد.

در این محتوا قصد داریم تا به معرفی نهال های مختلفی که می توان تهیه نمود و در محیط خراسان جنوبی پرورش داد بپردازیم. امیدوارم با معرفی ارقام قابل کاشت، تصمیم گیری و انتخاب را برای شما آسان تر کنیم.

شرایط محیطی برای خرید نهال در خراسان جنوبی:

انواع درخت و نهال هر ساله در این استان به کاشت می رسند و با کیفیتی بالا در بازار در دسترس قرار می گیرند. افرادی که قصد دارند تا وارد این عرصه شوند ابتدا باید با محیطی که در دسترس دارند آشنا گردند.

بررسی محیط از جنبه هایی مانند:

 • میزان بارندگی در منطقه
 • نوع خاک
 • وضعیت هوا در طول سال

و همچنین افرادی که قصد دارند تا محصولات خود را وارد بازار نمایند، باید به میزان خرید و فروش هر محصول توجه بفرمایند. تمامی عوامل وابسته به یکدیگر هستند. برای مثال اگر فروش پسته در بازار بالا باشد، امّا محیط اجازه کاشت را ندهد، علاوه بر ضرر مالی بر شخص، مشکلاتی را برای زیست بوم آن منطقه نیز اعمال خواهد کرد.

شرایط محیطی خراسان جنوبی

به همین سبب در هنگام خرید نهال در خراسان جنوبی، به این مسائل دقت فرمایید. در این محتوا قصد داریم به نهال های مختلفی که در طول سال ها در این منطقه کاشت شده اند بپردازیم و معرفی مختصری از آن ها داشته باشیم.

خرید نهال عناب در خراسان جنوبی:

اگر نگاهی کلی به وضعیت آب و هوای خراسان جنوبی داشته باشیم، بخش زیادی از آن را نقاط بیابانی تشکیل می دهد. بنابراین برای خرید نهال در خراسان جنوبی، عناب درختی مقاوم در برابر سرما و گرما بوده که در بیشتر روستاهای بیرجند رشد می کند.

پرورش عناب در خراسان جنوبی

محیط کاشت نهال عناب:

گونه های مختلف در محیط های گرم و خشک که در زمستان دمای آن به کمتر از 9.4 درجه سانتیگراد نمی رسد، به خوبی رشد می کنند. در بهترین نهالستان در بیرجند می توانید بهترین گونه ها را تهیه نمایید. هر چند که اکثر درختان عناب در برابر تعداد زیادی آفات مقاوم هستند. علاوه بر قلمه و نهال می توان با تکثیر بذر نیز آن ها را افزایش داد، با این وجود که زمان بیشتری برای رشد خواهند برد.

پرورش گردو و خرید نهال در خراسان جنوبی:

نهال گردو در محیط هایی باید کاشته شود که محیطی سرد و کوهستانی داشته باشد. امّا دقت داشته باشید این محیط نباید وارد یخبندان شود، در غیر این صورت به درخت آسیب خواهد رسید. بهتر است دمای محیط ما بین -10 تا 38 درجه سانتی گراد باشد. خرید نهال در خراسان جنوبی باید با توجه به موقعیت زمین شما باشد.

همچنین، باید فضای باز گسترده ای داشته باشید، چرا که درخت گردو علاوه بر رشد طولی که دارد ریشه های گسترده ای خواهد داشت. مخلوط خاک کاشت و نرم ارگانیک تهیه کرده و مواد مغذی را به نهال خود برسانید. در بهترین نهالستان در بیرجند می توانید دستورالعمل های کاشت را نیز مطالعه کرده یا در صورتی که با سؤالی مواجه شدید، با ما در میان بگذارید.

تولیدات گردو در خراسان جنوبی

انواع نهال گردو برای خرید نهال در خراسان جنوبی:

 • نهال گردو چندلر: مناسب برای مناطقی که بین 750 تا 1500 متر از سطح دریا
 • نهال گردو خوشه ای: نهالی فرانسوی مناسب برای مناطق سردسیر تا معتدله
 • نهال گردو کانادایی: این نوع درخت گردو را می توان در مناطق کوهستانی ایران مشاهده نمود
 • گردو تویسرکان: بهتر است در مناطق مرتفع کاشت شود.

خرید نهال آلو در خراسان جنوبی:

آلو از درختان محبوبی است که علاوه بر میوه اش که در بازار درخواست بالایی دارد، دارای شکوفه های بسیار زیباست. بهترین نهالستان در بیرجند، نهالستان آریا نهال، ارقام متنوعی از آلو را ارائه می دهد که آلو بخارا یکی از آن ها است. این نوع درخت در مقابل سرما مقاوم است و در خاک های سنگین و مرطوب بهتر رشد می کند.

کاشت آلو در بیرجند

انواع نهال آلو برای خرید نهال در خراسان جنوبی:

 • نهال آلو اختری
 • نهال آلو توسرخ
 • نهال آلو آنجلا
 • نهال آلو زرد
 • نهال آلو کالیفرنیا

تمامی نهال های گفته شده در مناطق سرد رشد خوبی داشته باشند. اگر در منطقه ای با زمستان معتدل هستید شاید گونه های ژاپنی گزینه مناسبی باشند مانند آلوهای ساتسوما که می توانید با بخش پشتیبانی تماس گرفته و بیان شرایط محیطی خود، بهترین نهال ها را انتخاب نمایید.

خرید نهال در خراسان جنوبی با پرورش سیب:

درختان سیب در خاکی حاصلخیز با زهکشی مناسب و دریافت آفتاب کامل رشد می کنند. آفتاب کامل به این معنا است که حداقل شش تا هشت ساعت نور خورشید را در طول فصل رشد خود دریافت کنند. این نور علاوه بر بالا بردن کیفیت میوه ها، مانع از پیشرفت قارچ و آفات می شود. در نتیجه موقع کاشت به این مسئله توجه داشته باشید.

تولید محصول سیب در خراسان جنوبی

انواع نهال سیب جهت خرید نهال در خراسان جنوبی:

 • سیب زرد
 • سیب سرخ (که خود شامل ارقام مختلفی می شود)
 • سیب فوجی
 • سیب سبز
 • سیب گلاب
 • سیب قندک

خرید نهال در خراسان جنوبی جهت کاشت پسته:

نهال و درخت پسته دمای گرم و بالا را دوست دارد و به خوبی در آن رشد می کند. با این حال در بخشی از سال به دمای سردتر نیاز پیدا خواهد کرد. درختان پسته توان تحمل زمین های یخ زده را ندارند.

با وجود علاقه آن به هوای گرم و رطوبت در صورت بالا بودن رطوبت دچار مشکل می شود. در صورت خرید نهال در خراسان جنوبی برای پرورش پسته، برای آنها بهترین فضا محیط گرم و خشک می باشد.

نوع خاک و میزان آب لازم برای کاشت پسته:

درخت پسته تقریباً در هر خاکی رشد می کند، امّا خاک های سبک، شنی و لومی با زهکشی خود را بیشتر می پسندد. خاک مرطوب مناسب این درخت نخواهد بود.

در مقابل خشکی مقاوم است امّا این باعث نشود که تصور کنید به آب احتیاج نخواهد داشت. بلکه باید آب فراوانی را در اختیارش قرار دهید تا آجیل فراوان تولید کند.

خرید نهال در خراسان جنوبی با تولید سنجد:

گیاه سنجد و عناب هر دو در خراسان جنوبی به وفور تولید می شوند. سنجد نسبت به کم آبی مقاوم است امّا تا رشد ابتدای و جوانه های تازه باید محیط آن را مرطوب نگاه داشت.

پرورش سنجد در استان خراسان جنوبی

این درخت در هر نوع خاکی می تواند رشد کند، به طبع در خاک های حاصلخیز رشد بهتری از خود نشان می دهد و در مقابل در خاک های سنگین رسی رشدش با مانع رو به رو می شود. این درخت برای رشد خود باید حداقل 6 الی 8 ساعت نور مستقیم خورشید را جذب کند.

خرید نهال انجیر در خراسان جنوبی:

انجیر در اکثر مناطق که هوایی نسبتا گرم داشته باشند، به راحتی قابل رشد خواهد بود. در مناطقی که در زمستان دمای هوا به کمتر از -12 می رسد بهتر است ارقام مقاوم تری را خریداری نمایند.

با خرید نهال درخراسان جنوبی و پرورش انجیر، درخت در تابستان به آفتاب کامل نیاز خواهد داشت . خاک را مرطوب نگاه دارید و با کود نیتروژن از آن مراقبت نمایند. برای اطلاعات بیشتر در زمینه نگهداری می توانید با مشاوران ما در تماس باشید.

سخن پایانی خرید نهال در خراسان جنوبی:

شما می توانید به عنوان بهترین نهالستان در بیرجند از نهالستان آریا نهال به صورت آنلاین اقدام نمایید. نگران نباشید تمامی ارقام به سراسر ایران ارسال می شوند و شما می توانید پیش از خرید سوالات خود را با ما در میان بگذارید.

بنابراین برای خرید نهال در خراسان جنوبی، همین حالا به واسطه شماره های آمده در سایت با ما تماس بگیرید.

جهت خرید نهال با ما در تماس باشید

شما عزیزان می توانید جهت خرید انواع نهال پربار با کارشناسان سایت ارتباط برقرار کرده و با دریافت مشاوره رایگان، بهترین نهال میوه را خریداری نمایید. فروش انواع نهال میوه با مجوز رسمی جهاد کشاورزی و ضمانت بازگشت واقعی کالا صورت می پذیرد.

این مطلب را دوست داشتید؟

بله پسندیدم
8

نفر این مطلب را پسندیدند

ارسال دیدگاه

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “خرید نهال در خراسان جنوبی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *