بهترین نهال به(معرفی سه نژاد عالی در ایران)

دسته بندی: جدیدترین مقالات
1402.10.12

انتخاب بهترین درخت به جهت کاشت در مناطق سردسیر و معتدل

نهال به جز نهال هایی است که کاشت آن را می توان بیشتر شاهد کاشت آن در حوزه های غرب آسیا بود. این نهال معمولا از نظر ساختاری به سیب و گلابی نیز شبیه است. بهترین نهال به نیز در برابر سرما و گرمای شدید مقاومت چندانی ندارد و موجب خشک شدن ریشه های آن می شود.

البته باید در نظر داشته باشید که نهال به معمولا از نظر کیفیت در باردهی توانسته نظر کشاورزان بسیار زیادی را به خود جلب  کند. محصولات این نهال نیز طعم و عطر خوبی را به خود اختصاص می دهند.

در این مقاله نیز ما قصد داریم جزئیات بهترین درخت به را بررسی کنیم. پس تا انتها همراه ما باشید تا در این خصوص نکاتی را خدمت شما عزیزان مطرح سازیم.

ویژگی های شاخص درخت به

نهال به جز خانواده سیب است و طعمی بسیار متفاوت تر از سیب را به خود اختصاص می دهد. این نهال قابلیت رشد تا 5 متر را دارد و هنگامی که گلدهی آن صورت گیرد، رنگ گل های آن به صورت سفید و صورتی در خواهند آمد.

بهترین نهال به

حال در ادامه به بررسی بهترین درخت به و جزییات آن نیز اشاره خواهیم داشت:

بهترین نهال های به جهت کاشت در ایران

  • به قرمز،
  • به استان اصفهان
  • نهال به با پایه زالزالک را می توان جز بهترین ارقام مربوط به این نهال نیز در نظر گرفت.

در هنگام خرید بهترین نهال به، باید بدانید که اقلیم جغرافیایی و میزان بارندگی و وزش باد در منطقه شما به چه صورت است تا در زمان گلدهی و دیگر شرایط، درخت دچار مشکل و بیماری های گوناگون نشود.

به اصفهان؛ بهترین درخت به در ایران

مورد اول نهال به اصفهان است. شکل این نهال نیز بیشتر شبیه به کوزه می باشد و بسیاری از کشاورزان به آن نهال به کوزه ای نیز می گویند. در واقع زادگاه و اصلیت این نهال را می توان استان زیبای اصفهان در نظر گرفت.

از ویژگی های نهال به اصفهان این است که میوه های این نهال ساختار بسیار یک دستی را نیز به خود اختصاص می دهند. همچنین می توان یکی دیگر ویژگی های آن را، نیاز نداشتن به درخت مکمل جهت باروری دانست. زیرا بهترین نهال به برای گردافشانی به گونه های دیگر احتیاج ندارد. یکدست بودن میوه ها نشان می دهد که چه کیفیت بالایی را می توان در خصوص نهال به اصفهان در نظر داشت.

درخت به اصفهان

بررسی کلی شرایط پرورش نهال به اصفهان

در خصوص پرورش درخت به اصفهان باید بدانید که نیاز سرمایی این نهال به گونه ای است که در هوای سرد مقاومت خاصی ندارد. معمولا مقدار دمای قابل تحملی که می توان برای نهال به در نظر گرفت، در حدود دمای بالای 9- درجه می باشد.

همچنین از نظر اقتصادی نیز ما می توان عمر اقتصادی این درخت را 50 سال با کیفیت و خوب در نظر گرفت. این نهال جز بهترین نهال به است.

شما می توانید در صفحه خرید نهال به نسبت به خرید و مشاهده قیمت انواع نهال به اقدام نمایید.

درخت به قرمز؛ یکی از نژادهای خارجی

به قرمز نیز یکی دیگر از نهال های به است که هم جذابیت بسیار بالایی دارد و هم میوه های آن نیز به یک شکل بر روی شاخه ها رشد می کنند و به راحتی پرورش داده خواهند شد. اصلیت این نهال نیز به کشور ایتالیا بر می گردد. رفته رفته با روش های گوناگون، شرایط کاشت این نهال در ایران به وجود آمد.

در خصوص نهال به قرمز باید در نظر داشته باشید که این نهال عمر طولانی دارد و انتخاب آن از نظر اقتصادی می تواند بسیار برای شما نیز مفید باشد.

به طور کلی عمر اقتصادی که می توان برای بهترین به در نظرگرفت، چیزی در حدود 40 سال است. همچنین از سال دوم پس از کاشت، شروع به تولید محصول می کند.

شناخت ویژگی های نهال به اصلاح شده

با توجه به بررسی هایی که توسط متخصصین انجام می شود، افراد به این نتیجه رسیدند که درخت به با پایه زالزالک معمولا کیفیت بسیار بالایی را به خود اختصاص می دهد. در واقع اصلاح این نهال باعث شده تا سودرسانی به کشاورز از طریق باردهی این نهال نیز چندین برابر بیشتر شود و شما نیز باید آن را در نظر داشته باشید. درخت به اصلاح شده همچنین بر مبنای اصلاح انجام شده که از نظر ژنتیکی است بهترین درخت به، به حساب می آید.

نهال به اصلاح شده

از جمله تاثیرات پیوند در این نهال

بله پیوند زدن در نهال به می تواند بر روی کیفیت نهال به طور مستقیم تاثیر داشته باشد. معمولا نهال پیوند خورده از طریق پایه زالزالک به یک نهال اصلاح شده با کیفیت تبدیل می شود. در واقع نهالی که اصلاح شده و پایه آن نیز زالزالک است را می توانیم در لیست بهترین درخت به نیز قرار دهیم. این درخت همچنین دارای عمر اقتصادی مناسبی است و در این مدت می تواند سود بسیار زیادی را برای کشاورز داشته باشد.

با پیوند زدن، مقاومت نهال چندی برابر بیشتر از سابق می شود و توانایی مقابله با آفات برای نهال مشکل ساز نیست و اگر در طول سال درختان دچار برخی شرایط منفی نشوند، باردهی عالی را می توان برای آن ها پیش بینی کرد.

نهال به با پایه زالزالک؛ رقم اصلاح شده ی ایرانی

معمولا بهترین نهال به با پایه زالزالک دارای ویژگی های زیر است که به آن ها اشاره خواهیم داشت:

  1. نهال به مربوطه مقاومت بسیار بالایی را در برابر سرما از خود نشان می دهد.
  2. باردهی این نهال نیز در سال های اولیه کاشت رخ می دهد. این مورد به ما نشان می دهد که کشاورز بر این اساس به سود بالایی نیز دست پیدا می کند.
  3. نهال به با پایه زالزالک نیز یک نهال دیرگل محسوب می شود. پس در نتیجه مناسب مناطقی است که درگیر سرمای بهاره می شوند.
  4. نهال به با پایه زالزالک را می توان جز بهترین نهال به در نظر گرفت که برای صادرات مناسب است. در واقع در هر هکتار این نهال هم سود بسیار زیادی برای کشاورز دارد و هم می تواند از نظر تجارت و صادرات برای سایر سازمان های صادراتی سود داشته باشد و شما نیز باید به این امر توجه داشته باشید.
پیوند به با زالزالک

کاشت نهال به، به چه صورت است؟

این رقم، یکی از درختانی است که با روش های گوناگونی می توان اقدام به کاشت آن کرد. ازجمله قلمه زدن، پیوند با دیگر گونه های مکمل و کاشت آن از طریق دانه های داخل میوه درخت.

کاشت از طریق بذر ممکن است زمان زیادی را از کشاورز بگیرد و همچنین به دلیل حساس بودن جوانه ها و شرایط بستر کاشت، در خیلی از مواقع پروسه باغ داری دچار برخی مشکلات می شود.

شما می توانید برای داشتن بهترین درخت به، از یک نهالستان معتبر و دارای پروانه بهداشت کنید، اقدام به خرید آن نمایید. زیرا حداقل سن نهال های خریداری شده دو سال می باشد و این نکته است که شما را به عمر اقتصادی درخت نزدیک می کند و شرایط نگهداری آن نیز بسیار آسان تر خواهد بود.

همچنین بعد از رشد مطلوب درختان، برای افزایش تعداد آن ها بهترین روش پیوند زدن درخت و قلمه می باشد.

نیاز اولیه ی این درختان برای رشد مطلوب

نهال به معمولا باردهی بسیار خوب و بالایی دارد و در کمترین زمان ممکن یعنی در سال های اولیه نیز به باردهی و رشد کافی خواهد رسید. استفاده از خاک نیمه سنگین لومی و زهکشی شده مناسب، می تواند برای نهال مربوطه بسیار مفید باشد.

این نهال برای اینکه با خاک خشک و کویر سازگاری ندارد، شیوه آبیاری که می توان برای نهال به در نظر گرفت، باید به صورت هفتگی و هر هفته چهار مرتبه انجام شود.

استفاده از کود مناسب در فصل هایی مثل پاییز و زمستان از عوامل مهم و تاثیر گذار بر روی روند رشد هستند که باعث می شود شما به راحتی و در بهترین مکان به بهترین درخت به  دست پیدا کنید. در این حالت استفاده ازکودهای حاوی گوگرد و آهن برای سبز بودن برگ ها و همچنین گلدهی عالی، موثر می باشند.

این نهال نسبت به گرمای بالای 30 درجه حساس می باشد و دچار سوختگی در قسمت برگ ها و میوه های آن می شود. در نتیجه بهتر است این نهال در مناطقی که شرایط آب و هوایی در تابستان معتدل می باشد، کاشته شود.

کاشت نهال به

جمع بندی نهایی برای خرید بهترین نهال به

در رابطه با کاشت این نهال، درست است که باردهی خود را از سال های اولیه آغاز می کند اما برای رسیدن به داشتن بهترین درخت به، حدود پنج سال زمان نیاز است تا این درختان به بلوغ خود رسیده و باردهی مطلوبی داشته باشند.

شما کشاورزان عزیز می توانید جهت اطلاعات بیشتر در زمینه ی کاشت بهترین نهال به، با مشاورین آریا نهال از طریق شماره های موجود در سایت و یا درج کامنت در ارتباط باشید تا بتوانید بهترین به را از مجموعه آریا نهال خریداری فرمایید.

 

 

 

 

جهت خرید نهال با ما در تماس باشید

شما عزیزان می توانید جهت خرید انواع نهال پربار با کارشناسان سایت ارتباط برقرار کرده و با دریافت مشاوره رایگان، بهترین نهال میوه را خریداری نمایید. فروش انواع نهال میوه با مجوز رسمی جهاد کشاورزی و ضمانت بازگشت واقعی کالا صورت می پذیرد.

این مطلب را دوست داشتید؟

بله پسندیدم
0

نفر این مطلب را پسندیدند

ارسال دیدگاه

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “بهترین نهال به(معرفی سه نژاد عالی در ایران)”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *