بهترین زمان کاشت نهال گردو در مناطق سردسیر چه فصلی است؟

شاید این سوال برای کسانی که قصد خرید نهال گردو را دارند پیش بیاید که بهترین زمان کاشت نهال گردو در مناطق سردسیر چه زمانی می باشد. این سوال بسیار مهم و کلیدی است.

اگر افراد در مناطق سردسیری در زمان نامناسب نهال گردو را بکارند ممکن است هیچ وقت به برداشت محصول نرسند. پس انتخاب فصل مناسب نسبت به نوع آب و هوا، همچنین انتخاب نوع نهال گردو و خرید نهال گردو از مراکز معتبر همچون آریا نهال جزو نکات مهم می باشد که افراد باید به آن توجه کنند.

بهترین زمان کاشت نهال گردو در مناطق سردسیر اوایل فصل پاییز می باشد. کارشناسان توصیه می کنند به علت حساس بودن نهال های جوان گردو به یخبندان و سرما آن ها را از واسط فصل پاییز تا نهایتا اوایل فصل بهار بکارید.

بهترین زمان کاشت نهال گردو را می توان به ماه آبان و اسفند نسبت داد در صورتی که خاک دچار یخ زدگی نباشد. به این صورت می توانید از نهال های گردوی جوان در برابر سرما و یخبندان محافظت کنید. در نظر داشته باشید که برای کاشت نهال گردو در مناطق سردسیری انتخاب فصل مناسب یک نکته بسیار مهم و کلیدی می باشد.

افراد متخصص در این زمینه می‌ توانند شما را به راحتی راهنمایی کرده تا بتوانید نهال گردوی خود را از سرما یخ بندان محافظت کرده و در زمان مناسب برداشت محصول بسیار عالی داشته باشید. البته برای کاشت نهال گردو در مناطق سردسیری علاوه بر انتخاب فصل مناسب، انتخاب نوع نهال گردو نیز بسیار مهم است. شما برای کاشت نهال گردو در مناطق سردسیر باید از نهال های ویژه این مناطق استفاده کنید.

زمان کاشت درخت گردو

این نهال ها شامل:

  1. نهال گردوی فرنور،
  2. نهال گردو چندلر،
  3. گردو تویسرکان،
  4. گردو دماوند،
  5. گردو فرانکت،
  6. گردو کانادایی و… می باشد.

ویژگی های یک نهال گردوی سردسیری چیست؟

حالا که بهترین زمان کاشت نهال گردو در مناطق سردسیر را دانستیم و بررسی کردیم، بهتر است در رابطه با ویژگی های نهال گردوی سردسیری اطلاعاتی را به شما ارائه دهیم. نهال گردویی که در مناطق سردسیری کاشته می شود باید مقاومت بسیار زیادی در برابر سرما و دمای پایین داشته باشد

به درخت گردویی که در مناطق سردسیری کاشته می شوند اصطلاحا (نهال گردو سردسیری) می گویند. معمولا این درختان گردو را در مناطقی می کارند که ارتفاع مناطق بیشتر از ۱۴۰۰ متر از سطح دریا است. در این مناطق باید نهال گردو مقاومت بسیار زیادی در برابر سرمای بهاره را داشته باشد.

این موضوع یک نکته بسیار مهم و ضروری است. شما باید از نهال گردویی استفاده کنید که مختص شرایط سردسیری می باشد. زیرا ممکن است در برابر آب و هوای این مناطق سریع از بین رفته و شما هیچگاه به محصول دسترسی پیدا نکنید.

درخت گردو

نکات تکمیلی پرورش درخت گردو

در نظر داشته باشید کاشت نهال گردو زمان و شرایط مخصوص به خود را دارد. باید زمان کاشت نهال گردو را بنا به آب و هوای منطقه مشخص نمایید‌. هر نهال گردو نیز از یک الگوی خاص برای کاشت پیروی می کند.

نهال گردو باید در فاصله های مشخص شده در الگوی کاشت خود کاشته شود که این فاصله در نهال های پیوندی و ژنوتیپ 7 * 7 متر است و در ارقام بذری و قدیمی باغات گردو 10 * 10 یا 12 در 12 مترمربع می باشد. ارتفاع از سطح دریا می‌ تواند بر روی انتخاب نوع درخت گردو نیز تاثیر بگذارد. بعضی از انواع نهال گردو مخصوص ارتفاع های کم و گرمسیر می باشد و بعضی دیگر برای ارتفاعات زیاد و سردسیر مناسب می باشند.

در کل می بایست بدانید که درخت گردو مناسب مناطق معتدل و سردسیر است زیرا آب و هوای گرمسیر اغلب ارقام را می تواند با سوختگی برگ و مغز گردو مواجه کند.

خرید یک نهال گردوی بسیار با کیفیت

در مطالب بالا به بررسی بهترین زمان کاشت نهال گردوی مناطق سردسیر پرداختیم. اگر شما قصد خرید نهال گردو بسیار با کیفیت را دارید آن را میتوانید از نهالستان آریا نهال تهیه کنید. نهالستان آریا نهال یک نهالستان مجهز با سابقه ی درخشان بیش از 30 سال می باشد که تنوع بی نظیری در ارقام نهال گردو ارائه می دهد. خدماتی همچون ارسال سریع به سراسر نقاط کشور به همراه فاکتور معتبر و گواهی ضمانت بازگشت کالا می تواند خیال شما را از خرید نهالی مطمئن اسوده نماید.

در نظر داشته باشید کیفیت نهال گردویی که شما می کارید جزو عوامل بسیار مهم در رقم زدن نتیجه مثبت می باشد. پس اگر می خواهید یک نتیجه بسیار عالی از تمام زحمات خود به دست آورید بهتر است نهال خود را از نهالستان های معتبر که دارای مجوز جهاد کشاورزی می باشند تهیه کنید. این اریا نهال با داشتن کارشناسان متخصص می تواند شما را به بهترین شکل ممکن راهنمایی نماید.

همچنین می توانید سوالات و یا ثبت سفارش نهال خود را از کارشناسان اریا نهال به شماره تماس های (09143336024 _ 09143336029 ) جویا شوید. تجربه ی مشاوره ی رایگان و خرید نهال گردوی با کیفیت را از اریا نهال بخواهید.