فروش بهترین نهال گردو برای مناطق معتدل:

احداث باغ گردو تجاری که سرشار از سودآوری باشد، یکی از مهم ترین موضوعاتی است که کشاورزان و باغدارانِ زیادی به دنبال آن هستند. اما آیا می‌دانید بهترین نهال گردو برای مناطق معتدل، کدام است؟ در ادامه با ما باشید تا شما را با بهترین نهال‌های گردو برای مناظق معتدل، آشنا سازیم.

ارزش اقتصادی نهال گردو در زندگی روزمره:

معمولا در شهرهایی که آب و هوایی معتدل دارند، شهرداری‌ها فرآیند کاشتن بهترین نهال گردو برای مناطق معتدل، را انجام می‌دهند و نهال‌ های گردوی کوچک پس از سال‌ها به درختان تنومندی تبدیل می‌شوند که هم چهره‌ی زیبایی به باغ ها می‌بخشند و هم محصولات پر سودی می‌دهند. کاشت بهترین نهال گردو در مناطق معتدل؛ نیازمند دانش تخصصی در حوزه‌ی کشاورزی و گیاه‌شناسی است و نباید از این موضوع غافل بود که در ادامه به معرفی 4 نهال پربار مناسب مناطق معتدل خواهیم پرداخت.

جهت مشاهده لیست قیمت 17 نهال گردو ایرانی و آمریکایی، روی عبارت (خرید نهال گردو) کلیک یا لمس نمایید.

باغ گردو

کاشت بهترین نهال گردو برای مناطق معتدل:

درخت گردو یک درخت دو لپه‌ ای است و نهال آن علاوه بر ایران در بیش از ده کشور دیگر هم تولید می‌شود. استفاده‌های متعددی که گردو در فرهنگ غذایی ایرانیان دارد، باعث شده کشت و تولید این محصول دانه‌ای در ایران نسبت به بسیاری از کشورهای دیگر رونق بیشتری داشته باشد. در فرهنگ غذایی نواحی مختلف ایران از شرق و غرب تا شمال و جنوب گردو همیشه نقش پررنگی داشته و بسیاری از غذاهای محلی با استفاده از این دانه‌ی مقوی پخته می‌شوند.

بگویید کجا زندگی می‌کنیم تا بگوییم چه نهال گردویی بکارید:

بسیاری از کسانی که قصد پرورش نهال را دارند و از قضا می‌خواهند باغی پر از درختان گردو را پرورش دهند، در بسیاری از موارد اطلاعی از جزئیات فنی درختکاری ندارند و بدون مطالعه و پرس و جو، اقدام به این کار می‌کنند. حقیقت این است که شاخص‌هایی مثل میزان اسیدیته خاک، دمای هوا، رطوبت هوا و همچنین میزان بارندگی هوا، شرایط ویژه‌ای را برای هر منطقه ایجاد می‌کند که فقط برخی از درختان، توان رشد در آن شرایط را خواهند داشت.

اگر در محل زندگی شما از زمستان‌های سخت و سرد خبری نیست و تابستان‌ها هم هوا به صورت افراطی گرم و مرطوب نمی‌شود، دمای هوای محل زندگی شما معتدل و استوایی است؛ بنابراین کاشت نهال‌هایی که قابلیت سازگاری با آب و هواهای سرد و گرم را دارند، در منطقه‌ی معتدل محل زندگی شما، موفقیت آمیز نخواهد بود.

معرفی بهترین نهال‌ها برای آب و هوای معتدل:

اگر شما هم در شهر یا روستایی معتدل زندگی می‌کنید و قصد دارید باغ کوچکی را برای سرگرمی و تفریح خود ایجاد کنید، یا حتی اگر به فکر کاشتن یک یا چند درخت گردو در حیاط خانه‌تان هستید و اگر به کاشت درخت گردو به چشم یک پروژه‌ی اقتصادی نگاه می‌کنید و می‌خواهید از آن درآمدزایی کنید، باید بدانید کاشتن بهترین نهال گردو برای مناطق معتدل، چه اصولی دارد و چگونه می‌توان بیشترین بازده را از کاشت این درخت سودمند به دست آورد.

  • نهال گردو اسراییلی یا فلسطینی:

اگر با آب و هوای مدیترانه‌ای کشورهای غربی ایران مثل لبنان، اسراییل – فلسطین و غرب سوریه آشنا باشید، می‌دانید که این کشورها به دلیل قرارگیری در مجاورت دریای مدیترانه، آب و هوایی بسیار معتدل و دلپذیر دارند و موقعیت جغرافیایی ایده‌آل آن‌ها باعث شده تا این مناطق به یکی از بهترین مناطق برای کشت گیاهان مختلف تبدیل شوند.

نهال گردوی اسراییلی که یک نهال ژنوتیپ (نهالی که با استفاده از تغییر ژنوم گیاه به عمل آمده) است، با آب و هوای مدیترانه‌ای این مناطق بسیار سازگار است. بنابراین اگر می‌خواهید بدانید پاسخ سوال کاشتن بهترین نهال گردو برای مناطق معتدل، ایران چه نهالی است، یکی از پاسخ‌های شما نهال گردو اسراییلی (فلسطینی) است.

ویژگی‌ های نهال گردوی اسراییلی:

برخلاف تصور رایج، این نوع از نهال گردو یا همان (Walnut Seedlings) بعد از پایان مراحل رشد، به درختی تنومند تبدیل نخواهد شد و اصطلاحا به آن پاکوتاه گفته می‌شود. در ایران به غیر از شهرهای شمالی و جنوبی که به علت قرارگیری در مجاورت دریا، آب و هوایی مرطوب دارند.

همچنین به غیر از شهرهایی که به واسطه‌ی قرارگیری در مناطق کوهستانی یک منطقه‌ی سردسیری به حساب می‌آیند، سایر مناطق که از نظر آب و هوایی به آب و هوای کشورهای مجاور دریای مدیترانه نزدیک‌ هستند، مناطق خوبی برای کشت نهال گردو اسراییلی (فلسطینی) محسوب می‌شوند.

  • نهال گردو خوشه ‌ای:

یکی دیگر از گزینه‌هایی که برای کاشتن بهترین نهال گردو برای مناطق معتدل، پیش رو دارید، نهال گردو خوشه‌ ای یا همان Clustered Walnut Seedling است. تحقیقات معتبر علمی در سطح جهان نشان می‌دهند که این درخت‌ها در مناطق آب و هوایی معتدل، می‌توانند تا نزدیک به 20 متر هم بلند شوند.

  • نهال گردو چندلر:

جالب است بدانید نهال گردو چندلر که می‌تواند برای خرید نهال گردو در مناطق معتدل، مورد استفاده قرار بگیرد، اولین بار توسط تیم تحقیقات کشاورزی دانشگاه کالیفرنیای آمریکا تغییر و توسعه پیدا کرد. تحقیقات جدید نشان می‌دهند بیش از 90 درصد از شاخه‌های درخت حاصل از نهال پندلر بارور شده و محصول خواهند داد.

کیفیت بسیار بالای گردوی تولیدی نهال چندلر، باعث شده تا شرکت‌های تولیدکننده آجیل در ایران و جهان بر روی کشت و خرید این گونه، حساب ویژه‌ای باز کنند. جالب است بدانید درختی که از نهال گردو چندلر حاصل می‌شود، می‌تواند بیش از صد سال عمر کند.

  • نهال گردو ژنوتیپ آریا:

تیم‌های تحقیقاتی کشاورزی توانسته‌اند با ارزیابی 15 ژنوتیپ مختلف درخت گردو، نهال ژنوتیپی برتر آن را از میان ژنوم این گیاه استخراج کنند. نهال گردو ژنوتیپ برتر آریا هم که بر اساس همین فرآیند تولید شده است، یک نهال گردوی تجاری است که می‌تواند برای سرمایه‌گذاری در حوزه کشاورزی، انتخاب بسیار مناسبی باشد.

زمان باردهی یک ساله و مقاومت نهال ژنوتیپ برتر آریا در برابر دمای پایین، باعث شده تا برای کاشت بهترین نهال گردو در مناطق معتدل، روی این نهال حساب باز کنند. این نهال که با استفاده از فرآیندهای دقیق ژنتیکی تهیه شده است، زمانی که به باردهی برسد می‌تواند در هر درخت نزدیک به 60 کیلوگرم گردوی مرغوب تولید کند.

جمع بندی مقاله بهترین نهال گردو برای مناطق معتدل:

همانطور که مشاهده کردید خرید بهترین نهال گردو برای مناطق معتدل، اصول و قواعدی دارد که باید به آن‌ها آگاه باشید. از طرفی آمیختن فرهنگ غذایی مردم ایران با دانه درخت گردو که از خانواده‌ی گردوییان است، باعث شده تا همیشه تمایل افراد برای کاشت نهال گردو زیاد باشد.

پرورش بهترین نهال گردو به موضوع دیگری هم بستگی دارد؛ این نهال قرار است به چه منظور مورد استفاده قرار بگیرد؟ هدف از کاشت نهال ایجاد یک باغ انبوه گردو است یا بیشتر استفاده از سایه درخت مد نظر است؟ مناطق معتدل ویژگی‌هایی دارند که بسیاری از نهال‌های گردو نمی‌توانند در آن‌ها، بازده مناسبی داشته باشند. بنابراین برای کشت نهال گردوی متناسب با هر منطقه جغرافیایی، باید حتما ویژگی‌های هر منطقه را در نظر گرفت و با توجه به آن، اقدام به کاشت نهال کرد.

منابع:

  1. https://www.waltreeturkey.com/chandler-walnut-tree
  2. https://www.extension.iastate.edu/news/2005/jul/070701.htm