خواص برگ گردو در بارداری چیست؟ (برسی کامل و تخصصی)

دسته بندی: جدیدترین مقالات
1400.08.22

مقدمه ای بر فواید گردو در بارداری:

امروزه، با توجه به اینکه همه ما می‌توانیم در خصوص خواص و ویژگی‌های انواع میوه و دانه‌ها اطلاعات مفید و قابل توجهی کسب کنیم، استفاده از این موارد هم در زندگی ما افزایش پیدا کرده است. از طرفی، مردم به جای قرص خوردن و استفاده از داروهای شیمیایی، مایل هستند تا در اکثر موارد، از طب سنتی استفاده کنند.

بنابراین، با توجه به شرایط کرونا و محدودیت‌‌ هایی که وجود دارند، جهت به‌دست آوردن اطلاعات در این خصوص، جستجو در اینترنت و خواندن مطالب علمی مربوطه، یکی از گزینه‌های مطلوب اشخاص محسوب می‌شود. در این مطلب،‌ می‌خواهیم به خواص برگ گردو برای رحم، بپردازیم. برگ گردو، از خواص پرشماری بهره برده و برای بیماری‌های مختلفی نیز استفاده می‌شود.

بنابراین، به اختصار نیز، در این خصوص مواردی را توضیح داده و سپس در مورد خاصیت برگ گردو برای رحم، توضیحاتی ارائه خواهیم کرد.

گردو برای بارداری

خواص گردو چیست؟

جالب است بدانید که تمامی ‌بخش‌های گردو، قابل استفاده و مصرف هستند. به همین دلیل است که گردو در سطح گسترده‌ای مورد کشت قرار‌ می‌گیرد. نهال گردو، یکی از بخش‌های مهم آن است. در طب سنتی نیز، برگ گردو (Walnut Leaf) برای موارد گوناگونی کاربرد دارد.

برگ گردو در بارداری این قابلیت را دارا می باشد که به دو شکل هم به صورت خوردنی و هم به صورت کرم پماد مورد بهره قرار گیرد.نکته‌ ای که در خصوص برگ گردو واقعیت دارد این است که در اثر برخورد با دستان، سیاه می‌شود؛ علت این امر، وجود ژوگلون و هیدروگلوژن است. نهال گردو هم برای افراد بسیار جذاب بوده و به خرید آن اقدام می‌کنند.

مشاهده لیست بهترین نهال گردو در جهان

خواص بی نظیر برگ گردو:

خواص برگ گردو باعث شده تا برای درمان بسیاری از بیماری‌ها مورد استفاده قرار بگیرد. در ادامه، به مهمترین خواص برگ گردو اشاره می‌ کنیم:

 • خواص منقبض بودن و ضد اسهال که به صورت مایع جوشانده شده و صاف شده می‌تواند مورد مصرف قرار گیرد.
 • استفاده از اسانس برگ گردو و خاصیت ضد قارچ بودن آن
 • تصفیه خون و ضد کرم
 • کاهش قند خون که برگ گردو باید به شکل جوشانده و به صورت خوراکی مصرف گردد.
 • برخورداری از خواص ضد ورم، ضد عفونی کننده و ضد سم
 • افزایش میل جنسی
 • رفع تبخال
 • باعث هضم شده و ادرار را زیاد می‌کند.
 • افزایش قوای میل جنسی
 • برگ گردو، به عنوان رنگ مو نیز کاربرد دارد.
 • جلوگیری از ریزش مو
 • درمان مفاصل
 • مورد استفاده برای درمان ورم
 • برگ گردو جهت کم خونی نیز به کار می‌رود.
 • ضد سرطان و ضد تومور
 • و…

جهات مطالعه بیشتر می توانید مقاله خواص برگ درخت گردو را مشاهده نمایید.

فیبروم رحمی چیست؟

فیبروم رحمی، نوعی بیماری است که بنابر دلایل گوناگونی ایجاد می‌شود که از جمله آن‌ها می‌توان به مواردی مانند تداخلات هورمونی، ژنتیک و شرایط محیطی اشاره کرد. این بیماری، نشانه های مختلفی دارد. علائمی مانند، خون ریزی در زمان قاعدگی، ادرار زیاد، حس پر بودن و باد کردن بخش زیرین شکم، دوران قاعدگی پرخون و غیر طبیعی، دوره قاعدگی همراه با درد، درد و فشار در قسمت لگن، شکم بزرگ، نازایی، سقط جنین، زایمان زود رس می تواند از علائم فیبروم رحمی باشد.

شیوه‌ های درمان فیبروم رحمی:

فیبروم رحمی، از نظر شدت، مدل‌های مختلفی دارد. برای تشخیص میزان شدت بیماری فیبروم رحمی، بهتر است به پزشک متخصص مراجعه شود. اما اگر این شدت زیاد نباشد، انواع درمان‌های خانگی برای آن وجود دارد. به همین دلیل است که خواص برگ گردو برای رحم، جهت استفاده توصیه می‌شود.

خواص برگ گردو برای رحم؛ چندین سال است که نظر علاقمندان به طب سنتی را به خود جلب کرده است. جهت استفاده از خواص گردو برای رحم و درمان بیماری فیبروم، می‌توان برگ گردو را با مقداری آب، مخلوط کرده و به مدت نصف روز، کنار گذاشته شود.

برگ گردو در بارداری

سود بردن از خواص برگ گردو برای رحم:

یکی دیگر از شیوه‌ های سود بردن از خواص برگ گردو برای رحم، بدین صورت است که برگ گردو و آب، به داخل مخلوط کن ریخته شده و پس از اینکه به خوبی مخلوط شد، نصف یا حدود یک سوم از این محلول، مصرف شود. البته باید به خاطر داشته باشید که حتماً مقداری قند هم به آن اضافه شود. جهت سود بردن حداکثری از خواص برگ گردو برای رحم، باید آن را حدود 5 روز پس از شروع دوره قاعدگی و یا در روز پاک شدن، به مدت زمان حدود 25 روز مصرف کرد.

نکته مهم دیگر اینکه، برگ گردو نباید به میزان زیاد و به مدت زمان طولانی استفاده گردد، زیرا باعث می‌شود تا بر روی کبد، اثرات نامطلوبی بگذارد. به همین لیل، توصیه می‌شود تا از آن به مدت نهایت سه ماه متوالی استفاده کرد تا بتوان از خواص برگ گردو برای رحم، به میزان مطلوب و بهینه‌ ای سود برد. ضمن اینکه، جوشاندن برگ گردو، چندان مطلوب نبوده و به همین دلیل می‌باید تا برای مدت زمان قابل توجهی در آب خیس خورده و سپس استفاده شود.

یکی دیگر از نکات مهمی که جهت سود بردن از خواص برگ گردو برای رحم، باید به آن دقت کرد، این است که برگ گردو باعث کاهش قند خون می‌شود. به همین دلیل، حتماً در زمان استفاده، به آن نبات، شکر و یا قند اضافه گردد تا به تعادل و کنترل قند خون، کمک شود.

چرا از خواص برگ گردو برای رحم استفاده می‌کنند؟

همان طور که گفته شد، طب سنتی و استفاده از گیاهان برای درمان بیماری‌ها، بسیار رواج پیدا کرده است. در خصوص خواص برگ گردو برای رحم، ابتدا به این موضوع توجه شد که در گیاهان، هورمون زنانه یا پروژسترون وجود دارد. در ادامه نیز، دانشمندان به این موضوع پی بردند که در برگ گردو، پروژسترون وجود دارد. بنابراین دلایل، از خواص برگ گردو برای رحم، و بیماری‌‌هایی مانند فیبروم که به میوم رحمی نیز معروف است، استفاده شد.

خواص گردو در بارداری:

در این بخش، به خواص مغز گردو در بارداری‌ می‌پردازیم.

 • خواص گردو، سرشار از اسیدهای چرب امگا 3 بوده و به همین دلیل در سلامت مغز کودک و سیستم عصبی آن، نقش مهمی ایفا می‌کند. بنابراین، این باور علمی وجود دارد که یکی از خواص مغز گردو در بارداری، تقویت جنین و تبدیل آن به Brainy Baby یا همان جنین باهوش خواهد بود.
 • از جمله خواص مغز گردو برای بارداری، سرشار بودن آن از انواع پروتئین، ویتامین و مینرال است.
 • تضمین سلامت قلب مادر و جنین؛ به دلیل برخورداری از آمینو اسید و آرگینین که به روان بودن جریان فشار خون، کمک می‌کند.
 • از دیگر خواص مغز گردو در بارداری، غنی بودن گردو از آنتی اکسیدان است. ویتامین E، مس و دیگر آنتی اکسیدان‌های موجود، مادر را از خطر رادیکال‌های آزاد، دور می‌کنند.
 • اسید فولیک باعث می‌شود تا سیستم مغز و عصبی کودک، به خوبی رشد کند. این مورد، یکی از مهمترین خواص مغز گردو در بارداری محسوب می‌شود.
 • کمک به خواب راحت‌تر به دلیل وجود ملاتونین در مغز گردو
 • جلوگیری از افسردگی با مصرف مغز گردو و بهره مند شدن از اسیدهای چرب امگا 3 و اسید موسوم به Alphalinolenic.
 • جلوگیری از اضافه وزن، از جمله خواص مغز گردو در بارداری است.
 • مغز گردو، منبع عالی از مس است که به افزایش تولید سلول‌های قرمز خون و ترمیم بافت‌ها، کمک می‌کند.

جمع بندی و نتیجه گیری خواص گردو در بارداری:

طی سالیان گذشته، استفاده از طب سنتی و گیاهان جهت درمان بیماری‌ها، به گزینه قابل توجهی تبدیل شده و افراد به این موضوع علاقه نشان می‌دهند. برگ گردو، یکی از مواردی است که برای درمان بیماری‌های مختلفی مورد استفاده قرار‌ می‌گیرد. مدت‌ها است که بنابر تحقیقات به عمل آمده، خواص برگ گردو برای رحم، و بیماری فیبروم نیز، کاربرد فراوان دارد.

برگ گردو می‌تواند با توجه به دستورالعمل‌های مصرف، جهت بیماری فیبروم یا همان میوم رحمی، به کار رود. در ادامه، خواص مغز گردو نیز موجب می‌شود تا مصرف آن در دوران بارداری مورد توجه قرار گیرد. برخورداری از انواع اسیدهای چرب امگا 3، اسید فولیک، آنتی اکسیدان، مس، انواع پروتئین، مینرال‌ها و ویتامین‌ها، تنها بخشی از خواص مغز گردو محسوب‌ می‌شوند.

منابع مقاله خواص برگ گردو در بارداری:

 1. https://www.healthline.com/health/fibroids-natural-treatment#takeaway
 2. https://tribuneonlineng.com/african-walnut-leaf-possible-treatment-for-fibroid-study
 3. https://downriverobgyn.com/posts/uterine-fibroids/natural-ways-to-shrink-fibroids
برچسب ها:

این مطلب را دوست داشتید؟

بله پسندیدم
14

نفر این مطلب را پسندیدند

ارسال دیدگاه

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “خواص برگ گردو در بارداری چیست؟ (برسی کامل و تخصصی)”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *