نهال گردوی مناطق سردسیر

معرفی بهترین نهال گردو در مناطق سردسیر + شماره تماس مشاوره

بهترین نهال گردو در مناطق سردسیر :

معرفی نهال گردو فرنور،بهترین گردو در مناطق سردسیر موضوع مورد بررسی ما در این نوشتار می باشد، کیفیت میوه ها و عملکرد خوب این رقم موجب شده از استقبال خوبی از سوی باغداران مواجه شود،با ما همراه باشید تا اطلاعاتی پیرامون کاشت گردو فرنور و برداشت آن در اختیار شما قرار دهیم.

گردو یکی از درختان میوه دار می باشد که ارزش غذایی بالایی دارد،و معمولا از گذشته های بسیار دور مورد استقبال باغداران قرار گرفته است و نسبت به کشت آن اقدام کرده اند،البته در گذشته تنوعی که امروزه در انواع نژاد های گردو مشاهده می شود نبوده،امروزه تنوع گونه های مختلف دست باغدارن را بیشتر باز گذاشته تا دست به انتخاب گونه ای بزنند که بیشترین سازگاری را با آب و هوای منطقه آنها دارد. در بین تنوع نژادی گردو می توان به گردو فرنور اشاره نمود که یکی از نژاد های مرغوب می باشد.

درخت گردوی فرنور را به گردوی مناطق سردسیر می شناسند،زیرا مقاومت بسیار خوبی به سرما دارد و در مناطق سردسیر رشد بسیار خوبی خواهد داشت. در واقع شاتون فرنور در سرما از بین نرفته و سرمای بهار و زمستان نیز به بافت نهال آسیب وارد نمی کند و این موجب می شود باردهی درخت حفظ شده و به وسیله باد و سرما از بین نرود.

این وظیفه بر عهده باغداران می باشد که متناسب با شرایط اقلیمی منطقه دست به انتخاب نهال بزند،زیرا عملکرد نهال به سازگاری با شرایط اقلیمی منطقه بستگی دارد و چنانچه به این مسئله توجهی نشود نهال به بازدهی مطلوب نخواهد رسید. مناطق سردسیر تا بسیار سردسیر برای کاشت این گردو گزینه مناسبی می باشد،چون این رقم مقاومت بسیار خوبی به سرما دارد و در ارتفاعات بیشتر  1200 تا 1800 متر از سطح دریا نیز قابل کشت می باشد،این رقم از ارقام جدید میباشد و به تازگی وارد بازار فروش نهال شده است.

گردوی سردسیری

گردوی سردسیری

نهال گردو فرنور بهترین گردو برای مناطق سردسیر:

اینکه گردو فرنور را بهترین گردو برای مناطق سردسیر می دانند،به دلیل مقاومت خوب این رقم می باشد،منشا اصلی این رقم را کشور فرانسه می دانند که رقم جدیدی هم می باشد و بسیار مورد استقبال باغداران قرار گرفته زیرا علاوه بر مقاومت بازدهی و بازار فروش خوبی هم دارد و این موجب شده در بین مشتریان نیز با استقبال خوبی روبرو باشد.

اندازه میوه در این رقم تقریبا متوسط می باشد اما کیفیت مغز آن بسیار بالا می باشد،و طعم بسیار خوبی دارد و این عوامل باعث شده این درخت در دسته درختان تجاری قرار گیرد. این رقم دارای پوستی بسیار نازک می باشد که به آن گردوی پوست کاغذی می گویند به طوری که به راحتی با فشار دست قابلیت شکسته شدن دارد،این دلیل بر مشتری پسند بودن این رقم افزوده و همچنین به لحاظ اقتصادی نیز بهره وری را به همراه داشته است.

از دیگر خصوصیت های بارز این نهال علاوه بر مقاومت به سرما،رشد بسیار خوب و تولید میوه هایی با کیفیت می باشد،درصد بالایی از گردو فرنور را مغز تشکیل داده،رنگ مغز ها کاملا روشن و خوش طعم می باشد. از ویژگی های دیگر این نهال ، مقاومت بالایی است که نسبت به بیماری بلایت گردو دارد،این بیماری هر ساله آسیب های زیادی را به باغات گردو وارد می کند و در مواردی حتی غیر قابل جبران هم هستند به همین دلیل انتخاب رقمی که بیشترین مقاومت را نسبت به بیماری ها دارد از بروز خسارت نیز جلوگیری می کند.

این نهال در اواخر فروردین ماه گلدهی خود را آغاز می کند و در دسته ارقام دیرگل قرار میگیرد و این خود باعث شده از سرمای شدیده بهار در امان باشد،باردهی این رقم تقریبا بالا و اقتصادی می باشد به طوری که هر کدام از گلهای گردوی فرنور 3 تا 6 میوه گردو تولید می کنند.

از کاشت تا برداشت نهال گردو فرنور:

نهال گردو فرنور یکی از ارقام اقتصادی می باشد که عمری 100 ساله دارد و همانطور که اشاره شد یکی از بهترین ارقامی است که در مناطق سردسیر رشد بسیار خوبی خواهد داشت. پس کاشت این رقم مناسب مناطق سردسیر و ارتفاعات می باشد اما باید به این نکته توجه داشت که نهال گردو نیاز به بستر رشد مناسب دارد تا به رشد مطلوب برسد در غیر این صورت بازدهی و باردهی اقتصادی نخواهد داشت.

به لحاظ تحمل خشکی و آبیاری در دسته ارقام نیمه محتمل قرار میگیرد اما توجه داشته باشید آبیاری اصولی و منظم در کمیت و کیفیت میوه ها تاثیر گذار خواهد بود و در افزایش باردهی محصول نیز موثر خواهد بود. بعد از خرید نهال گردو فرنور باید سریعتر نسبت به کاشت آن اقدام کرد زیرا ریشه های نهال نباید در مجاورت هوای آزاد قرار گیرد زیرا به شدت آسیب خواهند دید.

البته لازم به ذکر است که باید ابتدا زمین مناسب کاشت را به خوبی شخم و زهکشی نمود تا خاک به بستر مناسب تبدیل شود سپس با رعایت فاصله 5 تا 7 متری گودال هایی با عمق مناسب حفر نمود،رعایت فاصله مناسب به این دلیل است که نهال در هنگام رشد تبدیل به درختی با شاخ و برگ فراوان خواهد شد و رعایت عمق مناسب نیز موجب می شود ریشه های نهال رشد آزادانه ای داشته باشند.

برای اطلاع بیشتر از قیمت نهال گردو فرنور و نحوه خرید اینترنتی نهال گردو فرنور لطفا با شماره های درج شده در زیر تماس حاصل فرمایید .

شماره تماس ها  :

09143336024 مهندس داریوش حسین زاده

09194089232 

در صورت اشغال بودن خطوط ، با فرستادن یک پیامک ، مهندسین ما در اولین فرصت با شما تماس بر قرار خواهند کرد .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × دو =