درخت بادام

چگونه نهال بادام را بکاریم ؟! | آموزش رشد و نحوه ی پرورش | تابستان ۱۳۹۹

چگونه نهال بادام درست کنیم

نهال بادام ۴۰۰۰ سال است که کشت می شود و ریشه اصلی ان به بومیان آسیای میانه و اسیای جنوب غربی می رسد. در دهه ۱۸۴۰ به كالیفرنیا معرفی شد. بادام (Prunus dolcis) برای استفاده در آب نبات ، کالاهای پخته شده و شیرینی پزی و روغن فرآوری شده از آن استفاده می شده است. این میوه سنگی که مربوط به درختان بادام است نیز به تعدادی از بیماریهای جسمی کمک می کند و در داروهای مردمی برای همه چیز از درمان سرطان گرفته تا درمان زخم استفاده می شود. به همان اندازه خوردن ان نیز محبوب است ، اما چگونه این نوع بادام رشد می کند در این مقاله به این موضوع می پردازیم.

همچنین جهت آشنایی با نهال بادام و اطلاعات دقیق روی عبارت خرید نهال بادام کلیک کنید .

چگونگی رشد درخت بادام

هنگام رشد درختان ، مفید است بدانید که درختان خاک بیش از حد مرطوب را تحمل نمی کنند و از نظر سرمازدگی بهاری بسیار مستعد هستند. آنها در زمستانهای معتدل و مرطوب و تابستانهای گرم و خشک در آفتاب کامل رشد می کنند.

اگر منطقه شما در بین این پارامترها قرار ندارد ، بعید است که یک درخت بادام برای شما میوه دهی مناسبی داشته باشد. علاوه بر این ، تعداد بسیار کمی از انواع درخت بادام خود بارور هستند ، بنابراین برای تولید میوه نیاز به گرده افشانی متقابل دارند ، بنابراین باید حداقل دو درخت را کنار همدیگر کاشت کنید.

 اگر فضا رشدمناسب باشد ، می توانید دو مورد را در یک خاک همراه با یک دو چاله کنار همدیگر کاشت کنید ، که در آن درختان با هم رشد کرده و در هم تنیده می شوند و به گل ها اجازه می دهند تا گرده افشانی کنند.

درخت بادام

درختان بادام ریشه ای عمیق دارند و باید در لوم های شنی عمیق ، حاصلخیز و خوب رشد کنند. درختان بادام باید ۱۹ تا ۲۶ پا (۶-۸ متر) از هم جدا شوند و با وجود اینکه درختان تحمل خشکی دارند ، آبیاری نیز می شوند. نیتروژن و کود آلی به رشدآنها کمک می کند. این درختان نیاز به نیتروژن بالا (N) و فسفر (P) هستند.

همچنین جهت آشنایی با نهال بادام و اطلاعات دقیق روی عبارت ارقام نهال بادام کلیک کنید .

کاشت درخت بادام :

 برای کاشت این نوع درخت ، یک سوراخ پهن و عمیق حفر کنید و مطمئن شوید که ریشه ها به راحتی در عمق سوراخ قرار می گیرند ، سپس به صورت عمیق آب بدهید. ممکن است اگر در منطقه ای بادی زندگی می کنید ، درخت کوچک ابتدا رشد خوبی نداشته باشد ، اما بعد از یک سال یا بیشتر از آن درخت رشد مناسبی خواهد داشت.

همچنین جهت آشنایی با نهال بادام و اطلاعات دقیق روی عبارت قیمت نهال بادام کلیک کنید .

مراقبت از درختان بادام

مراقبت از درخت بادام با توجه به فصل متفاوت است. در فصل زمستان یا خفته ، درختان بادام در حال رشد باید هرس (دسامبر / ژانویه) برای رشد مناسب، به انها نور برسد و از بین بردن اندامها یا مکنده های مرده یا مریض نیز باید انجام شود . ناحیه اطراف درخت را تمیز کنید و کرمهای نارنجی نافذ را از بین ببرید و با روغن اسپری کنید تا قارچ شاخه هلو و بادام ، تخم کنه را از بین ببرید.

درخت بادام

همچنین درباره ی بادام میتوانید در اینجا بیشتر بخوانید : ویکی پدیا

در طول فصل شکوفه های بهاری ، مراقبت از درختان بادام باید شامل کود دهی درختان بالغ با اوره یا کود حیوانی ، آبرسانی با دوزهای کوچک ازت برای درختان جوان باشد. آبیاری قطره ای باید برای درختانی که به تازگی کاشته شده اند ، حتما روزی یک بار انجام شود ، درختان حداقل به ۲ تا ۳ اینچ (۵-۸ سانتی متر) از آب نیاز دارند. درختان در صورت عدم بارندگی می توانند ۲ تا ۳ اینچ (۵-۸ سانتی متر) از آب در هفته برخوردار شوند و ممکن است در زمان خشکسالی به آب اضافی نیاز داشته باشد. همچنین اگر درخت در خاک کم عمق یا شنی کاشته شود ، به آب بیشتری احتیاج دارد. در طول تابستان ، آبیاری و کوددهی را با همان میزان در بهار تا برداشت ادامه دهید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − شش =