بهترین نهال هلو (راهنمای انتخاب بهترین نژاد هلو)

دسته بندی: جدیدترین مقالات
1402.08.12

به جرئت می توان گفت هلو پرطرفدارترین میوه در کل جهان، از نظر طعم و مزه است. هلوها دارای تنوع بسیار زیادی هستند؛ برای خرید بهترین درخت هلو باید به چند عامل توجه کنید. بهترین نژاد هلو، یک نهال سالم و بدون علائم بیماری و آفت، با ریشه قوی و مناسب برای انتقال به زمین است. همچنین، باید مطمئن شوید که نهال دارای ساقه و شاخه‌های سالم و خوب توسعه یافته است.

در انتخاب بهترین نهال هلو، باید به عواملی مانند مقاومت به بیماری‌ها، مقاومت به گرما و سرمای شدید، تحمل به خاک‌های مختلف و منطقه کاشت نیز توجه شود. خرید از منبعی معتبر بسیار مهم است؛ چرا که  در صورت خرید از نهالستانی نامعتبر، وقت و سرمایه ی شما تلف می شود. آریا نهال با داشتن مجوز رسمی فروش انواع بهترین نهال هلو، از جهاد کشاورزی و همچنین ضمانت پس از فروش، همواره در کنار باغداران و کشاورزان عزیز کشورمان بوده است.

معرفی تخصصی میوه هلو (Peach)

هلو میوه ی آبداری است، که دارای هسته ای سخت، گوشتی نرم و پوسته ای مخملی است. زادگاه اصلی درخت هلو کشورعزیزمان ایران است، البته امروزه انواع بهترین نهال هلو در سراسر کشورها کشت می شود. ایران نیز ششمین تولید کننده ی هلو در جهان است. هلو انواع مختلفی دارد و با توجه به شرایط اقلیمی هر منطقه کاشته می شود.

هلوها به طور کلی، در دو نوع هسته جدا و هسته چسبیده هستند. از هلوها برای تهیه مربا، کمپوت، سس و پودینگ، کیک، پای، ماست، سالاد، خورشت و شیرینی استفاده می‌شود. همچنین خواص بیشمار هلو برای سلامتی بر محبوبیت آن افزوده است. هلو سرشار از انواع ویتامین هاست، به خصوص ویتامین‌های ب۱، ب۲ و آ.

انواع بهترین نژاد هلو

انواع بهترین نژاد هلو

انتخاب بهترین نهال هلو چگونه است؟

انتخاب بهترین نژاد هلو به عوامل مختلفی بستگی دارد. ابتدا باید تصمیم بگیرید که کدام نوع از انواع بهترین نژاد هلو را با توجه به شرایط منطقه ای خود می خواهید. هر کدام از این نژادها ویژگی‌ها و خواص متفاوتی دارند، بنابراین بررسی کنید که کدام یک از ارقام بهترین درخت هلو، با شرایط منطقه و سلیقه شما مناسب است. اصالت و کیفیت، سازگاری با شرایط آب و هوایی، میوه دهی و عمر اقتصادی نهال از دیگر مواردی است که باید در انتخاب بهترین رقم هلو به آن توجه کنید.

انواع بهترین درخت هلو کدام اند؟

نهال هلو زعفرانی اولین رقم در لیست بهترین نهال هلو

زادگاه این نهال کشور چین است. نهال هلو زعفرانی معمولاً به عنوان یک انتخاب منحصر به فرد در باغ‌ها و بازار مورد استفاده قرار می‌گیرد. مقاومت بسیار خوبی در برابر گرما دارد؛ بهترین منطقه برای رشد این نهال مناطق گرمسیر و نیمه گرمسیری است. تحمل سرمایی آن نیز تا منفی 25 درجه است. همچنین از سال سوم پس از کاشت باردهی اقتصادی خود را آغاز می کند و عمر مفید آن حدود 10 سال است. برای کاشت هلو زعفرانی، باید به محیط کاشت و نیازهای آن توجه کنید؛ به عنوان مثال این نهال به نور آفتاب قوی نیاز دارد.

ویژگی محصول نهال هلو زعفرانی

هلو زعفرانی یکی از انواع بهترین نهال هلو است که بسیار جذاب و خوشمزه است، که در باغ و حتی باغچه خانه‌ها قابل کاشت است. میوه ی این نهال دارای پوسته‌ای قرمز است. گوشت این نوع هلو عموماً با رنگ زرد یا نارنجی است و طعمی شیرین دارد. رنگ زعفرانی زیبای آن و همینطور هسته جدا بودن آن، محصول این نهال را تبدیل به رقمی تجاری و صادراتی کرده است.

نهال هلو زعفرانی

نهال هلو زعفرانی

نهال هلو سرخابی

زادگاه این نهال کشور ایران است. این نهال با نام های دیگری همچون هلو قرمز یا هلو پوست قرمز نیز در لیست بهترین نهال هلو شناخته می شود. دیرگل است و باردهی خود را از سال دوم پس از کاشت آغاز می کند. عمر اقتصادی آن نیز در بازه 10 الی 20 سال متغیر است. نهال هلو سرخابی برای رشد بهتر و طول عمر بیشتر نیاز به یک درخت به عنوان پایه دارد، معمولا درخت سیب یا گلابی بهترین گزینه برای این رقم به عنوان پایه است. این رقم مناسب کاشت در مناطق سرد و کوهستانی است. تحمل سرمایی آن در حدد 30 درجه زیر صفر است.  در برابر آفات مقاوم است، اما بهتر است با سم پاشی های منظم از سلامت بیشتر آن اطمینان حاصل کنید.

ویژگی محصول نهال هلو سرخابی

محصول این نهال دارای پوسته‌ای سرخابی و براق است. گوشت آن عموماً با رنگ زرد یا نارنجی و شیرین است. وزن هر میوه ی آن نیز در حدود 50 تا 100 گرم است.

نهال هلو سرخابی

نهال هلو سرخابی

نهال هلو انجیری

زادگاه این نهال کشورچین است. از سال سوم پس از کاشت باردهی خود را آغاز می کند و عمر اقتصادی آن اگر تمامی شرایط لازم جهت رشد و نگهداری آن فراهم شود، به 20 سال نیز می رسد. نهال هلو انجیری در برابر آفات، نسبت به ارقام دیگر بهترین نهال هلو، مقاوم تر است و مناسب کاشت در مناطق سرد و کوهستانی است. نهال هلو انجیری درختی است که به طور طبیعی به ارتفاع 4 تا 5 متر می‌رسد.

ویژگی محصول نهال هلو انجیری

گوشت هلو انجیری در داخل دارای رنگ زرد یا نارنجی تیره است. طعم آن شیرین و معطر است و معمولاً بافت ملایمی دارد. مناسب تازه خوری است و در دو نوع زودرس و دیرراس است. نوع زودرس، در خرداد و نوع دیررس آن، در اوایل مرداد محصول می دهند.

نهال هلو انجیری

نهال هلو انجیری

نهال هلو کاردی، انتخابی دیگراز لیست بهترین نهال هلو

زادگاه این نهال کشور فرانسه است. این رقم دارای ویژگی‌های جذابی است. این نهال برای رشد بهتر نیاز به گرما دارد از این رو مناسب کاشت در مناطق گرمسیر است. از سال دوم پس از کشت باردهی خود را آغاز می کند و عمر اقتصادی آن در حدود 15 سال است. نهال هلو کاردی درختی است که به طور طبیعی به ارتفاع 4 تا 5 متر می‌رسد.مهم ترین نکته در خصوص نهال هلو کاردی این است که این رقم در برابر سرما مقاومت خوبی ندارد و بافت داخلی نهال می تواند کاملا در هوای سرد آسیب ببیند.

ویژگی محصول نهال هلو کاردی

محصول نهال هلو کاردی دارای پوسته‌ای نرم و نیمه مات است، که به رنگ پرتقالی تا قرمز تیره است. این ویژگی آن را از سایر انواع هلو متمایز می‌کند. مغز هلو کاردی در داخل، دارای رنگ زرد یا نارنجی است. طعم آن شیرین و معطر است و معمولاً بافت ملایمی دارد.

شما می توانید در صفحه خرید نهال هلو نسبت به خرید و مشاهده قیمت انواع  بهترین نهال هلو اقدام نمایید.

نهال هلو کاردی

نهال هلو کاردی

نهال هلو آلبرتا

نهال هلو آلبرتا یکی دیگر از انواع بهترین نهال هلو است که محبوبیت بسیار زیادی دارد. نهال هلو آلبرتا درختی است که به طور معمول به ارتفاع حدود 3 تا 4 متر می‌رسد. شاخه‌های آن باریک و قوی هستند. این نهال دارای مقاومت بالایی در برابر سرما است. این ویژگی آن را به یکی از مناسب‌ترین انواع هلو برای مناطق سرد تر تبدیل کرده است. نهال هلو آلبرتا معمولاً بعد از 2 تا 4 سال پس از کاشت شروع به میوه‌دهی می‌کند.

ویژگی محصول نهال آلبرتا

میوه‌های آلبرتا دارای طعم و عمر ماندگاری مناسبی هستند.  میوه های این رقم شباهت زیادی به میوه ی نهال زعفرانی دارند. بیضی شکل اند و پوست آن ها به رنگ سرخ است.

نهال هلو آلبرتا

نهال هلو آلبرتا

نهال هلو پلنگی آخرین پیشنهاد از لیست بهترین نهال هلو

منطقه ی مناسب برای کاشت این نهال مناطق سردسیراست، البته باید توجه داشته باشید که سرمای زیاد نیز به این نهال آسیب می زند. به همین دلیل مناطقی که سرمای بسیار زیادی دارند نیز مناسب این رقم نیستند. باردهی خود را از سال دوم پس از کاشت آغاز می کند. عمر اقتصادی آن در حدود 10 الی 15 سال است.

ویژگی محصول نهال هلو پلنگی

میوه ی این نهال کروی و به شکل انجیر است و به رنگ زرد است. پوست آن شبیه به پوست پلنگ است. رنگ پوست میوه زرد و با خال های قرمز است، به همین خاطر به آن هلو انجیری پلنگی نیز می گویند. تمامی این ویژگی ها آن را به نهالی پر طرفدار در لیست بهترین نژاد هلو تبدیل کرده است.

بهترین ارقام هلو

بهترین ارقام هلو

بهترین نهال هلو مناسب مناطق سردسیر کدام اند؟

با توجه به شرایط مناطق سردسیر، در انتخاب بهترین نهال هلو، دراین مناطق، انتخاب نهالی که به سرمای شدید مقاوم باشد، بسیار مهم است. برخی از انواع هلوها که معمولاً در مناطق سردتر کشت می‌شوند، شامل:

  • نهال هلوآلبرتا
  • هلو جی اچ هیل
  • هلو فرانسه
  • هلو استار فایر

 بهترین نهال هلو مناسب مناطق گرمسیر کدام اند؟

در مناطق گرمسیر، انتخاب نهالی که به گرما مقاومت خوبی داشته باشد بسیار مهم است. بهترین گزینه‌ها شامل:

  1. هلو زعفرانی
  2. نهال هلو انجیری
  3. نهال هلو پلنگی

سخن آخر در خصوص انتخاب و خرید بهترین نهال هلو

لازم به ذکر است که هلوها به طور کلی برای مناطق سردسیر و نیمه سرد مناسب تر هستند. در مناطق گرمسیر، با توجه به شرایط دمایی و رطوبتی، ممکن است مشکلات و چالش‌هایی در رشد و میوه‌ دهی هلوها وجود داشته باشد. لذا قبل از کاشت هلو در منطقه خود، به شرایط محیطی و نیازمندی‌های گیاه دقت کنید.

قبل از خرید بهترین نهال هلو، تحقیق و بررسی نیازمندی‌ها و ویژگی‌های مختلف گونه‌ها می‌تواند کمک کننده باشد. مطالعه درمورد انواع بهترین ارقام هلو، خصوصیات آنها (از جمله طعم، رنگ، اندازه و مقاومت به شرایط محیطی) و اصول کاشت و نگهداری آن ها، بسیار در انتخاب بهترین نژاد هلو می تواند کمک کننده باشد. در این میان جهت مشورت و همینطور ثبت سفارش انواع بهترین نهال های هلو می توانید با متخصصان آریا نهال تماس بگیرید و از مشاوره ی رایگان نیز بهره مند شوید.

جهت خرید نهال با ما در تماس باشید

شما عزیزان می توانید جهت خرید انواع نهال پربار با کارشناسان سایت ارتباط برقرار کرده و با دریافت مشاوره رایگان، بهترین نهال میوه را خریداری نمایید. فروش انواع نهال میوه با مجوز رسمی جهاد کشاورزی و ضمانت بازگشت واقعی کالا صورت می پذیرد.

این مطلب را دوست داشتید؟

بله پسندیدم
3

نفر این مطلب را پسندیدند

ارسال دیدگاه

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “بهترین نهال هلو (راهنمای انتخاب بهترین نژاد هلو)”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *