خرید نهال در خراسان شمالی

دسته بندی: جدیدترین مقالات
1401.09.22

نکات و چگونگی خرید نهال در خراسان شمالی:

استان خراسان شمالی هم مرز با جنگل های گلستان و رودخانه اترک قرار دارد. آب و هوای سرد و کوهستانی این استان، باغداران را به خرید نهال در خراسان شمالی؛ ترغیب می کند. طبق آمار رسمی منتشر شده توسط وزارت جهاد کشاورزی در سال 1400، از جمله مهم ترین و  پرسودترین نهال ها برای کاشت در بجنورد، می توان به:

درخت سیب،

گلابی،

آلبالو،

گیلاس،

انگور

و نهال گردو اشاره کرد.

هر کدام از میوه های ذکرشده با میزان تولید سالانه 2500 تا 6000 تن بسیار سودآور هستند. اگر شما نیز به فکر خرید نهال در خراسان شمالی؛ هستید و دنبال یک نهالستان معتبر می گردید، تا انتهای این مطلب با معرفی بهترین نهالستان در بجنورد، همراه ما باشید.

آیا خرید نهال در خراسان شمالی یک ایده اقتصادی مناسب و سودآور است؟

با توجه به آمار و ارقام ذکرشده در قسمت قبلی خریداری نهال در خراسان شمالی؛ یک ایده اقتصادی عالی و بسیار سودده است. آب و هوای مساعد و شرایط جغرافیایی فوق العاده ایده آل، این استان در شمال شرقی کشور را به محلی مناسب برای کاشت طیف وسیعی از میوه ها تبدیل کرده است.

ارتفاع بجنورد از سطح دریا حدود 1200 متر است. همجواری این استان با جنگل های گلستان و رود اترک در ترکمنستان، باعث شکل گیری یک شرایط جوی عالی برای کاشت میوه شده است. حالا که خاک حاصلخیز، منابع آبی کافی و شرایط جوی مناسب برای کاشت میوه برایتان فراهم شده است، شما باید دنبال بهترین نهالستان در بجنورد، باشید.

اهمیت پرورش نهال در خراسان شمالی

شاید برایتان جالب باشد که بدانید سالیانه حدود 700 هزار اصله خرید نهال در خراسان جنوبی توسط باغداران استان اتفاق می افتد. نهال های نامرغوب باعث کاهش سطح تولید سالیانه میوه استان به کمتر از 100 هزار تن شده است. به همین دلیل ما به شما توصیه می کنیم که قبل از خرید نهال در خراسان شمالی؛، حتما دنبال پیدا کردن بهترین نهالستان در بجنورد، باشید تا با خیالی راحت، نهال هایی مرغوب، زودبازده و  پرسود را خریداری کنید.

بهترین و  پربازده ترین نهال ها در خراسان شمالی کدام است؟

طبق جداول منتشرشده توسط وزارت جهاد کشاورزی، آمار تولید محصولات کشاورزی در سال قبل به شرح زیر است. دقت کنید که محصولات کشاورزی و میوه ها به چند زیردسته بسیار مهم تقسیم می شوند.  پس موقع خرید نهال در خراسان شمالی؛ به دسته بندی ها زیر نیز دقت کنید.

بهترین نهال ها برای پرورش در خراسان شمالی

  • میوه های دانه دار:

اولین دسته بندی در میان بهترین نهال ها در استان خراسان شمالی به میوه های دانه دار تعلق می گیرد. طبق آمار سالیانه حدود 6 هزار تن سیب و 3 هزار تن گلابی در این استان تولید می شوند.  پس اگر قصد خرید نهال در خراسان شمالی؛ را دارید، موقع  پیدا کردن بهترین نهالستان در بجنورد، حتما سیب و گلابی را در ذهن داشته باشید.

کاشت میوه های دانه دار در خراسان شمالی

  • میوه های هسته دار:

دسته بندی دوم  پرسود میوه های مناسب کاشت با توجه به شرایط آب و هوایی استان خراسان شمالی به میوه های هسته دار تعلق می گیرد. رتبه اول این دسته به گیلاس با حدود 2 هزار تن محصول سالیانه تعلق دارد.

شلیل با 700 تن محصول سالیانه در رتبه دوم و آلو با 500 تن محصول در رتبه بعدی قرار دارد. اگرچه طبق توصیه متخصصان کشاورزی برای سهولت در سمپاشی و کاهش هزینه دفع آفات بهتر است یک باغ یکدست داشته باشید و از کاشت مخلوطی از میوه ها در باغتان خودداری کنید ولی شلیل، گیلاس و آلو نیز گزینه های مناسبی برای خرید نهال در خراسان شمالی؛ هستند.

کاشت میوه های هسته دار در استان خراسان شمالی

  • میوه های دانه ریز:

شاید انگور، وسوسه انگیزترین گزینه برای خرید نهال در خراسان شمالی؛ باشد. مجموع برداشت انگور در سال قبل در استان خراسان شمالی حدود 7 هزار تن بوده است. شما می توانید مرغوب ترین نهال انگور را از نهالستان آریا نهال، بهترین نهالستان در بجنورد، خریداری کنید.

  • میوه های خشک:

آخرین دسته‎ بندی نیز به میوه های خشک تعلق می گیرد و در صدر این فهرست نام نهال گردو با محصول سالانه 1500 تن در سال توجهات را به خودش جلب می کند. گردو با توجه به زمان کوتاه بازدهی و تقاضای زیاد در بازار بسیار پرسود است و از نظر اقتصادی می تواند به خوبی شما را تامین کند.

شما می توانید نهال گردوی مورد نیاز خودتان متناسب با شرایط جوی استان خراسان شمالی را از نهالستان آریا نهال، بهترین نهالستان در بجنورد، خریداری کنید.

از میان موارد ذکرشده، کدام گزینه برای خرید نهال در خراسان شمالی پرسودتر است؟

ما طبق آمار و ارقام رسمی منتشرشده، بهترین و پرمحصول ترین نهال ها برای کاشت در استان خراسان شمالی را در دسته بندی های مختلف به شما معرفی کردیم. این مساله که کدام نهال را برای خرید و کاشت در استان خراسان شمالی و علی الخصوص بجنورد انتخاب می کنید برعهده شماست.

شما باید به عنوان یک باغدار با در نظر گرفتن شرایط جغرافیایی باغتان، اعداد و ارقام ذکرشده در این مطلب و میزان بودجه ابتدایی، یک نهال مناسب را برای خرید از بهترین نهالستان در بجنورد، انتخاب کنید. فراموش نکنید که عواملی مثل زمان بازدهی و باروری نهال و قیمت هر نهال تاثیر زیادی در هزینه های ابتدایی شما دارند.

سود خریداری نهال در خراسان شمالی

به عنوان مثال به صورت استاندارد می توان حدود 3 هزار نهال در یک هکتار زمین زراعی کاشت. قیمت پایه هر نهال می تواند تاثیر زیادی روی هزینه های اولیه شما داشته باشد. پس به صورت قطع نمی توان گردو، سیب یا گلابی را به عنوان پرسود ترین گزینه برای خرید نهال در خراسان شمالی؛ نام برد.

بهترین نهالستان در بجنورد را بشناسید:

نهالستان آریا نهال با سال ها سابقه فعالیت و تولید مرغوب ترین، زودبازده ترین و ارزان ترین نهال ها در ایران می تواند یک انتخاب عالی برای باغداران عزیز باشد. آریا نهال بدون هیچ شکی بهترین نهالستان در بجنورد، است که آنلاین محصولاتش را متناسب با نیاز مشتریان، به سراسر ایران نیز ارسال می کند.

پس برای یک خرید نهال در خراسان شمالی به صورت مطمئن، بی خطر، پرسود و پرمنفعت همین حالا وارد سایت آریا نهال شوید و نهال های مورد نیاز خودتان را سفارش دهید. سفارشات شما در کمترین زمان به محل مورد نظر ارسال خواهد شد.

جمع بندی و مهم ترین دلایل اقتصادی برای خرید نهال در خراسان شمالی:

صرف نظر از هزینه تولید یک محصول، بازاریابی و فروش محصولات نقش مهمی در سود و درآمد شما دارند. قرارگیری استان خراسان شمالی در مجاورت ترکمنستان، این شهر را در موقعیت تجاری و اقتصادی بسیار مناسبی قرار داده است.

سالیانه هزاران تن از محصولات کشاورزی استان به این کشور صادر می شوند و باغداران از طریق صادرات محصولاتشان به درآمدهای مناسبی می رسند. پس به شما پیشنهاد می کنیم که حتما یکی از محصولات کشاورزی پرسود را در این استان پرورش دهید.

جهت نتیجه گیری سریع تر و خرید نهال در خراسان شمالی، همین حالا به وسیله شماره های موجود در سایت با ما در ارتباط باشید.

جهت خرید نهال با ما در تماس باشید

شما عزیزان می توانید جهت خرید انواع نهال پربار با کارشناسان سایت ارتباط برقرار کرده و با دریافت مشاوره رایگان، بهترین نهال میوه را خریداری نمایید. فروش انواع نهال میوه با مجوز رسمی جهاد کشاورزی و ضمانت بازگشت واقعی کالا صورت می پذیرد.

این مطلب را دوست داشتید؟

بله پسندیدم
15

نفر این مطلب را پسندیدند

ارسال دیدگاه

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “خرید نهال در خراسان شمالی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *