خرید نهال در تهران

دسته بندی: جدیدترین مقالات
1401.11.30

چگونگی اقدام برای خرید نهال در تهران:

شاید شهر تهران را بیش از هر چیز با دود و گوگرد بشناسند؛ اما در سراسر استان تهران اقلیم های متعددی برای کاشت انواع میوه های مرغوب است و ایجاد باغ های میوه برای صاحبان باغ سود سالانه بسیاری را به همراه می آورد. تهران استانی بسیار وسیع است که وسعت آن باعث تعدد اقلیم و تنوع گیاهی فراوان بوده و به باغ داران کمک می کند که برای خرید نهال در تهران، گزینه های متنوعی پیش رو داشته باشند. در این مطلب قصد داریم درباره بهترین ارقامی که می توانید از بهترین نهالستان در تهران، تهیه کنید صحبت کنیم.

شرایط اقلیمی استان تهران:

تهران یکی از استان های وسیع ایران با موقعیت جغرافیایی خاص است که ضلع شمالی آن در احاطه رشته کوه البرز و ضلع جنوبی آن متصل به کویرهای مرکزی بوده و این موقعیت کوهستان و دشت در تهران، باعث تنوع اقلیمی فراوان در آن گردیده است. در ضلع شمالی استان تهران می توان آب و هوای معتدل کوهستانی با زمستان های طولانی مدت را مشاهده کرد و جنوب این استان، آب و هوای گرم و خشک کویری دارد.

بیشینه دمای تهران در مرداد و شهریور در حدود 40 درجه سانتی گراد و کمینه دمای تهران در بهمن ماه حدود 5- درجه سانتی گراد خواهد بود. در این استان می توان فاصله ای تقریباً 20 روزه بین شروع و پایان فصل زمستان برای درختان یافت؛ بنابراین انواع ارقام زودگل و دیرگل را به ترتیب در مناطق کم ارتفاع و مرتفع تهران می توان کاشت.

تمامی این موضوعات و نکات با توجه به اقلیم، محصولات کشاورزی مناسب برای پرورش و خرید نهال در تهران را به شما معرفی می کنند. ارقام دیرگل برای اقلیم کوهستانی مناسب خواهند بود که از گزند یخبندان زمستانی در امان باشند و ارقام زود گل را می توان در بخش شرقی و جنوبی تهران کاشت تا غنچه ها درست با پایان سرمای طاقت فرسا اقدام به غنچه آوری کنند. با این مقدمه به سراغ انواع میوه های مناسب کاشت در استان تهران خواهیم رفت.

 اقلیم تهران

ارقام مناسب برای کشت و خرید نهال تهران:

همسایگی با دشت کویر، وجود کوه البرز و باد های غربی باران آور از جمله تاثیرگذارترین عوامل طبیعی در آب و هوای این استان هستند. به همین دلیل است که برای خرید نهال در استان تهران، تنوعی گاه متضاد با هم در پیش روی شما قرار خواهد داشت و میوه هایی که در ادامه به شما معرفی خواهیم کرد، در ارقام مختلف و در بخش های مختلف این استان قابل کاشت هستند. بنابراین درباره کاشت هر یک لازم است به طور مجزا تحقیق به عمل آورید.

نهال گردو تجاری ترین گونه برای خرید نهال در تهران:

ارقام بسیار متنوعی از گردوهای مرغوب مانند نهال گردوی چندلر و نهال گردوی فرنور را می توان در بخش های شمالی و شمال غربی تهران کاشت. همچنین برخی از ارقام زود گل گردو را نیز می توان در بخش های مرکزی و کوهپایه ای این استان پرورش داد.

نهال سیب میوه پر فرورش همه فصل ها:

برخی از ارقام سیب به خوبی می توانند در شهرهای شمال و شمال غربی تهران محصول دهند. شهرهایی مثل دماوند، رودهن و بومهن می توانند بهترین میزبان های ارقام مرغوب سیب باشند.

نهال انگور گزینه تجاری خرید نهال در تهران:

یکی دیگر از میوه هایی که می توانید در تهران به خوبی از آن محصول بگیرید، انواع انگور است. بهترین ارقام انگور را می توان در نواحی غربی و شمالی تهران پرورش داد. ارقامی مانند انگور قرمز بی دانه، انگور بلک ویلیام، انگور شانی و غیره که هر یک مخصوص بخش خاصی از استان تهران هستند و می توان برای انتخاب، از مشاوره رایگان بهترین نهالستان در تهران، استفاده کرد.

نهال گلابی با میوه ها پرفروش و مغذی:

گلابی میوه ای است که در مناطق معتدل، مرطوب و کوهپایه ای رشد بهتری خواهد داشت. این میوه نیازمند سرمای زمستانی کافی است که بتواند در فصول گرم میوه دهد و اگر نیاز سرمایی آن تامین نشود، قادر به نگهداشتن میوه های خود نخواهد بود. بنابراین مناطق کوهپایه ای استان تهران بهترین ناحیه برای کاشت گلابی در این استان خواهند بود.

خرید نهال گلابی در تهران

نهال آلو با میوه های پرفروش و پر استفاده:

اگر تا به حال درباره مناطق غربی و شمالی تهران صحبت کردیم، حال زمان آن است که درباره ارقام مناسب شرق تهران نیز صحبت کنیم. نهال آلوی آنجلا و نهال گردوی خونی از جمله بهترین نهال های میوه مناسب کاشت در این مناطق هستند که از نظر مقاومت در برابر گرما نیز از جمله بهترین ها به شمار می آیند.

نهال هلو گزینه پر سود خرید نهال در تهران:

هلو از جمله میوه هایی است که در مناطق گرم و خشک بسیار خوب رشد می کند. برای پرورش هلو در استان تهران می توانید در مناطق مرکزی، شرقی و جنوبی آن به خوبی نسبت به این کار اقدام نمایید. به خاطر داشته باشید که هلو نیز ارقام مخلتف دیرگل و زودگل دارد و برای انتخاب دقیق آن بهتر است از مشاوران ما کمک بگیرید.

پرورش هلو در تهران

نهال زردآلو برای پرورش محصول تابستانی پرطرفدار:

یکی دیگر از میوه های لذیذ، محبوب و پر بازده که در غرب تهران و بخش های کوهپایه ای به خوبی محصول می دهد، نهال زردآلو است. از مزایای خرید نهال در تهران و پرورش زردآلو می توان به قیمت بالای این میوه و بازدهی اقتصادی عالی آن اشاره کرد. برای کاشت ارقام مختلف زردآلو می توانید با توجه به اقلیم خود نسبت به انتخاب نوع زودگل یا دیرگل آن اقدام نمایید.

نهال پسته یکی از بهترین ها برای خرید نهال در تهران:

پسته برای رشد و پرورش، نیاز به زمستان های معتدل و تابستان های گرم و خشک دارد. البته که منظور ما به دشت کویر در جنوب تهران نیست؛ اما بالاتر از آن در جایی که گرما در وضعیتی معتدل تر قرار دارد، می توان نهال پسته را کاشت و محصولی مرغوب از آن برداشت نمود.

نهال آلبالو با میوه های خشکباری و تابستانی:

درخت آلبالو در اغلب اقلیم ها رشد می کند؛ اما برای باردهی مناسب، نیازمند شرایط خاص آب و هوایی است. این گیاه اغلب در مناطق مرطوب و معتدل با زمستان های معتدل و تابستان های نسبتاً گرم، بازدهی بهتری خواهد داشت. بنابراین می توان انتظار باغ آلبالو را در نواحی شمال شرقی، شرق، مرکز و غرب استان تهران داشت.

بهترین نهالستان در تهران:

از منظر تنوع گسترده نهال و ارسال نهال به سرتاسر ایران، بهترین نهالستان در تهران، نهالستان آریا نهال می باشد. شما در مجموعه آریا نهال می توانید مرغوب ترین انواع نهال را برای ارقام مختلف دیرگل و زودگل میوه های مختلف برای ایجاد باغ تهیه کنید و همچنین درباره انتخاب نوع آن (بذری، پیوندی و غیره) با مشاوران ما در ارتباط باشید.

بهترین نهالستان در تهران

برای خرید نهال در تعداد محدود و کلان، می توانید هم اکنون با کارشناسان ما در تماس باشید و با ارائه مشخصات زمین خود و وضعیت باغ، با مشورت کارشناسان نسبت به ثبت سفارش اقدام نمایید.

جمع بندی و نکات تکمیلی خرید نهال در تهران:

خوشبختانه پایتخت کشور ما تنوع آب و هوایی بالایی برای پرورش مهمترین میوه ها در ایران و جهان دارد. بسیاری از ساکنین تهران در صورت آشنایی با باغداری می توانند از این فضای در دسترس سود بالایی را ببرند. به شرط آشنایی با نهال های مناسب و انتخاب بهترین نهالستان در تهران، برای سفارش و دریافت مشاوره این موضوع محقق خواهد شد. به این منظور ما در نهالستان گلد نهال با هدف کسب رضایت مشتری با راهنمای تلفنی در خدمت شما هستیم.

بنابراین همین حالا برای خرید نهال در تهران، با شماره های موجود از نهالستان آریا نهال تماس حاصل نمایید.

جهت خرید نهال با ما در تماس باشید

شما عزیزان می توانید جهت خرید انواع نهال پربار با کارشناسان سایت ارتباط برقرار کرده و با دریافت مشاوره رایگان، بهترین نهال میوه را خریداری نمایید. فروش انواع نهال میوه با مجوز رسمی جهاد کشاورزی و ضمانت بازگشت واقعی کالا صورت می پذیرد.

این مطلب را دوست داشتید؟

بله پسندیدم
8

نفر این مطلب را پسندیدند

ارسال دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • 1402.12.25 مهران اشکانیان

  سلام. بنده چند عدد نهال مورد، سنجد محلی، یاس هلندی، حدود ۲ -۳ ساله و نهالهای برگ ریز مثمر یا غیر مثمر که شاخه هاشون را بشود خم کرد میخوام خریداری کنم
  ضمنا یک عدد درخت‌تنه ضخیم که قطر طوقه که به سمت بالا میره باریک تر میشه میخوام و درخت کاج سیاه و سفید تنه قطور هم میخوام. قطر تنه از ۲۰-۲۵ سانت تا ۵۰-۵۵ الی ۶۵ – ۷۰ سانت باشه که همونجا در محل از ارتفاع ۴۰ تا ۶۰ الی ۷۰ سانتی از سطح خاک را قطع کنم که سال بعد از پائین قطع شدگی جوانه و شاخه بزنه.
  آیا از این‌درختهای تنه ضخیم هم دارید ؟ مثل افرادی ژاپنی ؟
  اگر موجود دارید لطفا با شماره بالا تماس بگیرید. ضمنا واتس اپ بنده روی شماره دیگری هست میدم خدمتتون اگر احیانا نیاز به ارسال عکس یا لوکیشن بود برای هم بفرستیم
  با سپاس

  • 1402.12.28 admin-ariyanahal

   سلام و عرض ادب خدمت دوست عزیز
   توصیه می شود برای رفع ابهامات و سوالات خود جهت ثبت سفارش با شماره ( 09143336024) تماس حاصل فرمایید. با احترام