انتخاب بهترین نهال زردآلو برای مناطق سردسیر

دسته بندی: جدیدترین مقالات
1402.06.13

به طورکلی خرید نهال زردآلو بیشتر برای مناطق سردسیر صورت می‌گیرد. زیرا اکثر نهال‌های زردآلو علاقه به سرما دارند. برای انتخاب بهترین نهال زردآلو برای مناطق سردسیر باید به نکاتی مانند شرایط آب و هوایی منطقه، نوع خاک، ارتفاع از سطح دریا توجه فرمایید. زردآلو یکی از میوه‌های خوش طعم و پرطرفدار است که در صنایع غذایی نیز کاربرد دارد. توجه به دیرگل یا زودگل بودن نهال نیز بسیار مهم است. پس از توجه به این موارد باید انواع ارقام زردآلو سردسیری را بشناسید. در نهایت مناسب‌ترین نهال زردآلو را از نهالستانی معتبر تهیه کرده و بکارید.

آریا نهال فروش انواع نهال زردآلو را با مجوز رسمی جهاد کشاورزی و ضمانت واقعی بازگشت کالا انجام می دهد. از این رو شما می توانید با خیالی آسوده نسبت به خرید نهال زردآلو برای مناطق سردسیر اقدام کنید.

ویژگی های بهترین نهال زردآلو برای مناطق سردسیر

از مهم‌ترین ویژگی که نهال زردآلو باید داشته باشد، این است که دیرگل باشد. در مناطق سردسیر معمولاً زمستان دیرتر می‌رود و حتی سرمای بهاره نیز وجود دارد،دیرگل بودن نهال زردآلو باعث می‌شود تا فصل سرد گذشته و همزمان با شروع گرم شدن هوا در این منطقه، شکوفه دهی نیز آغاز شود.

همانطور که گفته شد درخت زردآلو سردسیری به سرمای هوا علاقمند است، اما برای اینکه بتواند میوه‌ای خوش طعم و شیرین و خوش رنگ تولید کند؛ نیاز به تابش نور خورشید به مدت ۸ ساعت در روز دارد.

انواع ارقام نهال زرد آلو

ارتفاع از سطح دریا چیست و چرا در پرورش نهال زردآلو اهمیت دارد؟

ارتفاع از سطح دریا به معنای ارتفاع یک قطعه زمین یا عارضه نسبت به سطح دریاهای آزاد است. چون نهال‌های زردآلو ذاتاً علاقه به سرما دارند و بیشتر آن ها مناسب مناطق سردسیر هستند، توجه به ارتفاع از سطح دریا بسیار مهم است.

بهترین نهال‌های زردآلو در ارتفاع ۱۲۰۰ متر از سطح دریای آزاد باردهی خوبی دارند.

نهال زردآلو دیرگل

نهال‌های دیرگل معمولاً در پایان فروردین ماه گلدهی را آغاز می‌کنند. به همین دلیل اگر در منطقه‌ای سرمای بهاره وجود داشته باشد، دیگر دچار یخ زدگی و آسیب نمی‌شوند.

قیمت نهال زرد آلو برای مناطق سردسیر چگونه است؟

قیمت نهال زردآلو بر اساس 3 مورد تعیین می شود. اولین مورد مربوط به زمان خرید نهال زردآلو است و دومین مورد نهالستانی است که شما از آن خرید می کنید و سومین عامل تاثیر گذار در قیمت، نوع رقمی است که انتخاب می کنید.

علت تفاوت قیمت نهال زردآلو در نهالستان های مختلف چیست؟

تفاوت قیمت معمولا به دلیل تفاوت کیفیت و ارائه ی تضمین پس از فروش است. نهالستان هایی که نهال زردآلو سالم و دارای گواهی سلامت را به فروش می رسانند،معمولا قیمت بالاتری را برای نهال در نظر می گیرند. توجه به این نکته بسیار مهم است؛ چرا که برخی نهالستان های سودجو ممکن است نهال های خود را، با قیمت پایین تری به فروش برسانند؛ اما به دلیل نامرغوب بودن نهال هایشان، وقت و سرمایه ی باغدار را تلف کنند.آریا نهال با سابقه ای درخشان و ارائه ی گواهی سلامت انواع نهال و گارانتی پس از فروش، همواره در کنار کشاورزان عزیز است.

شما می توانید در صفحه خرید نهال زردآلو نسبت به خرید و مشاهده قیمت انواع نهال زردآلو اقدام نمایید.

انواع ارقام نهال زردآلو

 • نهال زردآلو عسگرآبادی: زادگاه این نهال ایران است و پیوندی است و یکی از قدیمی‌ترین ارقام نهال زردآلو سردسیری است. زردآلوی عسگرآبادی دیرگل است و در برابر سرمای هوا بسیار مقاوم است.
 • کم ترین دمایی که می‌تواند تحمل کند، منفی ۱۵ درجه است و حداکثر تا ۳۸ درجه بالای صفر را نیز می‌تواند تحمل کند. یکی دیگر از ویژگی‌های نهال زردآلو عسگرآبادی مقاومت بالای آن در برابر آفات و بیماری‌ها است.
 • باردهی این نهال ۵۰ تا ۶۰ تن در هکتار است. نهال زردآلو عسگرآبادی از سال چهارم و پنجم باردهی خود را آغاز می‌کند. عمر اقتصادی این نهال نیز حداکثر ۳۰ سال است.
 • ویژگی محصول نهال زردآلو عسگرآبادی: میوه ی نهال زردآلو عسگرآبادی بسیار خوش طعم است. رنگ آن نارنجی تیره است و گاهی به قرمزی می‌زند. نسبت به سایر زردآلوها شیرین‌تر است و حدود ۴۰ تا ۴۵ گرم وزن دارد. همه ی این موارد باعث شده است تا محصول پرطرفداری برای صادرات شود.
نهال زرد آلو نصیری

نهال زرد آلو نصیری

 • نهال زردآلو نصیری: این رقم نیز از بهترین نهال‌های مناسب مناطق سردسیر است. زادگاه آن کشور چین است و مقاومت بالایی در برابر تغییرات آب و هوایی دارد. نهال زردآلو نصیری دیرگل است و عمر اقتصادی آن در حدود ۳۵ سال است.
 • همچنین این رقم می‌تواند تا ۵۰ تن در هر هکتار باردهی داشته باشد، که البته در طول ۳۵ سال میزان محصول دهی آن ثابت نیست.
 • از معایب این نهال می‌توان به این اشاره کرد که مقاومت آن در برابر آفات و بیماری‌ها پایین است و باغداران باید توجه کافی به سم پاشی و هرس را داشته باشند.
 • ویژگی‌ محصول نهال زردآلو نصیری: محصول این نهال بافت گوشتی دارد بسیار خوش طعم است به همین دلیل یکی از زردآلوهای محبوب به شمار می‌رود.
نهال زرد آلو قیسی

نهال زرد آلو قیسی

 • نهال زردآلو قیسی: زادگاه این نهال نیز کشور چین است. این نهال در مناطق گرم و خشک نیز عملکرد بسیار خوبی دارد. مقاومت سرمایی آن تا منفی ۱۵ درجه و مقاومت گرمایی آن تا ۳۸ درجه است. این رقم رطوبت بالای خاک را دوست ندارد و نیاز به خاک آهکی و نرم و نور کافی خورشید دارد. عمر اقتصادی نهال زردآلو قیسی تا ۳۰ سال است و ارتفاع درخت آن تا ۵ متر است.

ویژگی محصول نهال زردآلو قیسی: محصول این رقم به دلیل طعم ترش و شیرین طرفداران زیادی دارد. معمولا به صورت خشک شده استفاده می‌شود. رنگ آن زرد و نارنجی است و بافت میوه گوشتی و متراکم است.

نهال زرد آلو پوست قرمز

نهال زرد آلو پوست قرمز

 • زردآلو پوست قرمز: زادگاه این رقم کشور چین است. کوتاه قامت است ولی باردهی خوبی دارد، که با توجه به شرایط نگهداری و محیطی در بازه ی ۸ الی ۲۰ تن در هکتار است. عمر اقتصادی آن نیز حداکثر ۳۵ سال است. با شرایط آب و هوای سرد سازگار است و به عنوان یکی از بهترین نهال زردآلو برای مناطق سردسیر محسوب می شود اما بهتر است بدانید گرما می‌تواند برای نهال زردآلو پوست قرمز آسیب زا باشد.
 • ویژگی محصول نهال زردآلو پوست قرمز: میوه‌هایی نوک تیز که پوست آن ها قرمز رو به زرد است و بسیار خوشمزه هستند.
نهال زردآلو شاهرودی

نهال زردآلو شاهرودی

 • نهال زردآلو شاهرودی: یکی دیگر از بهترین نهال‌های مناسب کاشت در مناطق سردسیر نهال زردآلو شاهرودی است که می‌تواند دمای منفی ۲۵ تا ۳۰ درجه را نیز تحمل کند. این نهال بومی کشور ایران است و از سال دوم پس از کاشت محصول دهی را آغاز می‌کند.
 • این رقم در برابر آفات مقاومت پایین دارد؛ لذا باید سم پاشی آن را جدی بگیرید. عمر اقتصادی آن نیز حداکثر ۳۵ سال است.
 • ویژگی محصول زردآلو شاهرودی: میوه آن شیرین با ته مزه ترش است. شکل آن تخم مرغی است و رنگ آن زرد با هاله قرمز است.

جمع بندی مقاله بهترین نهال زردآلو برای مناطق سردسیر

خرید بهترین نژاد زردآلو در مناطق کوهستانی تنها به آب و هوای منطقه خلاصه نمی‌شود. بلکه شما باید به مواردی همچون خاک، میزان تابش نور خورشید، میزان رطوبت خاک و آبیاری نیز توجه کنید. پس از در نظر گرفتن این موارد و شناخت انواع نهال زردآلو مناسب مناطق سردسیر، شما می‌توانید اقدام به خرید نهال زردآلو از نهالستان‌های معتبر کنید.

آریا نهال با داشتن گواهی سلامت انواع نهال از جهاد کشاورزی آماده هرگونه خدمات مشاوره رایگان و فروش انواع نهال زردآلو به باغداران عزیز است.

جهت خرید نهال با ما در تماس باشید

شما عزیزان می توانید جهت خرید انواع نهال پربار با کارشناسان سایت ارتباط برقرار کرده و با دریافت مشاوره رایگان، بهترین نهال میوه را خریداری نمایید. فروش انواع نهال میوه با مجوز رسمی جهاد کشاورزی و ضمانت بازگشت واقعی کالا صورت می پذیرد.

این مطلب را دوست داشتید؟

بله پسندیدم
13

نفر این مطلب را پسندیدند

ارسال دیدگاه

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “انتخاب بهترین نهال زردآلو برای مناطق سردسیر”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *