زودبازده ترین درخت میوه | معرفی 8 رقم از مناسب ترین درختان زود بازده

دسته بندی: جدیدترین مقالات
1400.08.19

معرفی زودبازده ترین درخت میوه:

زندگی شهرنشینی با تمام امکانات و شرایطی که برای ساکنین خود فراهم کرده صبر و حوصله‌ای که گذشتگانمان داشته‌ اند را از ما گرفته است و با توجه به وضع اقتصادی امروزه، احتمالا به دنبال رسیدن سوددهی مناسب در کمترین زمان می باشید. شاید شما هم بخواهید در باغ میوه خود درختان مثمر و زیبا بکارید، اما تمایل دارید مدت زمان کمی را طی نمایید!

شاید حتی بخواهید باغ خود را با زودبازده ترین درخت میوه، پرکنید که زودتر محصولات خود را به بازار مصرف برسانید. در این مقاله با ما همراه باشید که لیستی از زودبازده‌ ترین درخت میوه، را در اختیارتان قرار داده‌ایم.

درختان زودبازده

بهترین درختان زود بازده می باشد:

قبل از اینکه به سراغ معرفی درختان زود بازده، برویم، بهتر است تصمیم بگیرید که می‌خواهید درختان خود را به چه روشی بکارید. دو راه برای کاشت درخت محبوبتان وجود دارد. اول کاشت با استفاده از دانه و دوم کاشت با استفاده از نهال درخت. باید تصمیم بگیرید که هدفتان از کاشت درخت زود بازده، چیست؟  می‌خواهید زودتر به محصولات برسید یا می‌خواهید در هزینه‌ای خود صرفه‌جویی کنید؟

نهال‌ های تهیه‌ شده توسط نهالستان‌ ها هزینه بیشتری برای کاشت به شما تحمیل می‌کنند، اما این نهال‌ها در زمان شما صرفه‌جویی بسیاری می‌کنند. کاشت درخت با استفاده از دانه یا بذر بسیار در هزینه‌ های شما صرفه‌ جویی می‌کنند، اما در مقابل 2 تا 4 سال زمان بیشتری از شما برای رشد می‌گیرند. پیشنهاد ما برای کاشت درخت زود بازده، استفاده از نهال آماده ی نهالستان ها می باشد که در کمترین زمان ممکن باردهی خود را آغاز نمایید.

درخت زودبازده

8 مدل از زودبازده ترین درختان میوه در ایران:

در ادامه به معرفی 8 مدل درخت که در میان دیگر درختان میوه بازدهی سریع‌تری دارند پرداخته‌ایم. به خاطر داشته باشید درختان انواع و مدل‌های مختلفی دارند، مثلاً درخت سیب گونه‌های متفاوتی دارد پس در زمان انتخاب سعی کنید گونه‌ای را انتخاب کنید که بازدهی سریع‌تری دارد.

علاوه بر آن در میان گونه‌های یک درخت خاص مدلی را انتخاب کنید که با آب‌وهوای منطقه شما بیشتر سازگاری دارد و می‌تواند در باغ شما رشد کند. برای شناخت درخت مناسب منطقه شما، بهترین روش خرید نهال از نهالستان‌های معتبر مانند آریا نهال می باشد که پس از مطالعه ی این مقاله می توانید به مشاهده لیست بهترین ارقام نهال میوه در همین سایت بپردازید.

 • اولین درخت از سری زودبازده ترین درخت میوه، درخت گردو:

شاید برایتان عجیب به نظر برسد که نهال گردو در دسته زودبازده‌ ترین درخت میوه، قرار گیرد. اغلب کشاورزان درخت گردو را به‌عنوان درختی دیر بازده می‌شناسند، اما گونه‌هایی از این درخت مانند : گردوی چندلر، گردو فرنور، گردو ژنوتیپ آریا و.. وجود دارد که در دومین سال پس از کاشت،  میوه می‌ دهند. حتی شاید دیده باشید نهال‌هایی از درخت گردو که هنوز در گلدان قرار دارند تعداد کمی ‌گردو می‌دهند.

به خاطر داشته باشید که درخت گردو به‌ اندازه‌ اش میوه می‌دهد؛ پس نمی‌توانید انتظار داشته باشید نهالی به ارتفاع یک متر، به اندازه درختی کهن‌ سال میوه بدهد.

 • دومین درخت از گونه ی زودبازده ترین درختان میوه، درخت هلو:

فراهم آوردن شرایط محیطی مورد نیاز برای رشد نهال هلو کار سختی نیست. تنها کافی است درخت را در مناطقی بکارید که سرما و یخبندان زیادی ندارد و زمستان‌ها در آن منطقه طولانی نیست. درصورتی‌که سرمای منطقه شما بیش‌ازاندازه است، بهتر است نهال هلویی را انتخاب کنید که به سرمای منطقه شما مقاوم است.

زهکشی خاکی که درختچه هلو را در آن می‌ کارید باید مطلوب باشد؛ چراکه درخت هلو نمی‌تواند خاک با رطوبت زیاد را تحمل کند. درصورتی‌که می‌خواهید درختان هلو با گونه‌های متفاوت بکارید بهتر است درختانی را انتخاب کنید که در یک‌زمان شکوفه می‌دهند. این کار به باروری بیشتر درختان شما کمک می‌کند. در حالت کلی و درصورتی‌که شما به‌درستی از درختان هلو خود مراقبت کنید از سومین سال تا 8 سال باردهی مطلوبی ارائه می دهد در نتیجه نهال هلو در دسته زودبازده‌ترین درخت میوه، قرار می‌گیرد.

 • سومین درخت از سری زودبازده ترین درخت میوه، درخت توت:

شاید شما هم نهال توت تنومند را دیده باشید که سالیان سال و بدون وقفه میوه‌های کوچک و خوشمزه خود را ارائه می‌کنند. درخت توت علاقه زیادی به رشد و باروری دارد به همین دلیل برای کاشت چند درخت باید فضای زیادی را در نظر بگیرید یا آن‌ها را در نقاط مختلف باغ بکارید. شاید برایتان جالب باشد که ببینید در همان سال اول درحالی‌که نهال توت شما یک شاخه کوچک و ظریف است، در زمان میوه دهی، تعداد کمی میوه خوش‌رنگ و زیبا به شما هدیه می‌دهد.

پس فراموش نکنید که نهال توت فضای زیادی برای رشد می‌خواهد. درصورتی‌که خاک غنی و زه‌کشی مناسب باشد، درخت توت 3 ساله حدود 3.5 متر قد می‌کشد. اگر می‌خواهید درختان شما میوه‌های آبدار و خوشمزه بدهند، باید روش صحیح هرس کردن درختان را بلد باشید. این کار به درخت کمک می‌کند که منابع غنی خاک را به میوه‌ها برساند.

 • چهارمین درخت از سری زودبازده ترین درخت میوه، درخت سیب:

برخلاف درخت هلو نهال سیب به سرمای بیشتری برای بقا نیاز دارد. درصورتی‌که می‌خواهید این درخت را آب‌وهوای معتدل بکارید، باید به دنبال گونه‌هایی باشید که برای این آب‌وهوا مقاوم‌سازی شده‌اند. نکته دیگری که در زمان کاشت درخت سیب باید به آن توجه کرد، گرده‌افشانی مقابل است. برای بهره‌مندی از سیب‌های خوش‌رنگ و خوشمزه به حداقل 2 تا 3 درخت نیاز دارید که درختان شما بارور شوند. درخت سیب را نیز می‌توان در گروه زودبازده‌ترین درخت میوه، قرارداد.

 • پنجمین درخت از سری زودبازده ترین درخت میوه، درخت مرکبات:

مزیت کاشت درخت مرکبات به نسبت هلو و سیب این است که این‌گونه خود بارور است و برای میوه دادن به درخت دیگری وابسته نیست. پس شما می‌توانید با کاشت یک درخت، از محصولات آن بهره‌مند شوید. به خاطر داشته باشید که مرکبات به سرما مقاوم نیستند و برای زنده ماند به محیط مرطوب وابسته هستند.

از طرف دیگر گونه‌ های مینیاتوری در دسته‌ های مرکبات هستند که امکان کاشت آنها را در گلدان و در منزل نگهداری کنید. انواع مرکبات بعد از کاشت در سال اول بار می‌دهد، اما باردهی کامل آن‌ها از سال سوم به بعد شروع می‌شود.

 • ششمین درخت از سری زودبازده ترین درخت میوه، درخت زردآلو:

مشابه درخت گردو، نهال زردآلو نیز در همه گونه‌ ها زودبازده نیست. تاکنون دو گونه از زردآلو شناسایی‌ شده است که می‌تواند ظرف 3 سال به بار بنشیند. درخت زردآلو نیز مثل مرکبات برای باروری به درخت دیگری نیاز ندارد و شما می‌توانید تنها با کاشت یک درخت از محصولات آن بهره‌مند شوید.

خاکی که مناسب پرورش درختان زردآلو است باید زهکشی خوبی داشته باشد و افزودن هوموس به خاک باعث رشد بهتر درخت خواهد شد. در زمان انتخاب زردآلو حتماً به فروشنده نهال بگویید که به دنبال زودبازده‌ترین درخت میوه، می‌گردید.

 • هفتمین درخت از سری زودبازده ترین درخت میوه، درخت مرکبات:

شاید شما نارنگی را در دسته مرکبات قرار دهید، اما باید بدانید که نارنگی به نسبت دیگر مرکبات راحت‌تر و زودتر رشد می‌کند. اگر تاکنون مرکبات دیگر را نکاشته‌اید و اطلاعات کافی از کاشت مرکبات ندارید، بهتر است با کاشت نارنگی شروع کنید. این درخت مقاومت بیشتری به نسبت بقیه مرکبات به شرایط محیطی دارد و نگهداری از آن به‌صورت قابل‌توجهی آسان‌تر است.

اگر می‌خواهید درخت نارنگی داشته باشید، اما در آب‌ وهوای معتدل زندگی نمی‌کنید، پیشنهاد ما به شما کاشتن گونه مینیاتوری نارنگی است. این‌گونه کوتوله را به‌راحتی می‌توانید در گلدان بکارید و در فصل سرما آن را به مکانی سرپوشیده منتقل کنید.

 • هشتمین درخت از سری زودبازده ترین درخت میوه، درخت انجیر:

انجیر یکی از مقاوم‌ ترین و از جمله درختان زود بازده‌، است. این درخت در آب‌وهوای معتدل بهتر رشد می‌کند. برای رشد به خاکی با زه‌کشی مناسب و کمی اسیدی احتیاج دارد. مشابه درخت گردو این درخت نیز برای میوه دهی به درخت دیگری وابسته نیست.

نهال انجیر جز درختان پر بازده نیز به‌ حساب می‌آید و در صورتی‌ که شرایط نگهداری آن را به‌درستی رعایت کنید، به‌ اندازه‌ای محصول می‌دهد که شما را شگفت‌زده خواهد کرد. درختان انجیر رشد خوبی دارند پس در زمان کاشت، فضای کافی برای رشد درخت را در نظر بگیرید.

جمع ‌بندی و نتیجه گیری درختان زود بازده:

خرید زودبازده ترین درخت میوه؛ روشی است که شما به‌ واسطه آن صبر و تحمل کمتری برای برداشت میوه به خرج می‌دهید. برخی از باغداران حتی درختان را به‌ صورت یکی در میان می‌ کارند به صورتی که باغ آنها ترکیبی از درختان جوان با میوه‌های زیبا و درختان کهن‌ سال است؛ بدین‌صورت باغ هیچ‌ گاه از محصول خالی نیست. در این مقاله به 8 مدل از درختان زود بازده، اشاره کردیم که شما می توانید تمامی ارقام نهال برده شده را از نهالستان آریا نهال تهیه نمایید. درصورتی‌ که هرکدام از این درخت‌ها را کاشتید، تجربیات خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منابع مقاله زودبازده ترین درخت میوه:

 1. https://www.gardeningchores.com/fast-growing-fruit-trees
 2. https://www.bhg.com/gardening/vegetable/fruit/fast-growing-fruit
جهت خرید نهال با ما در تماس باشید

شما عزیزان می توانید جهت خرید انواع نهال پربار با کارشناسان سایت ارتباط برقرار کرده و با دریافت مشاوره رایگان، بهترین نهال میوه را خریداری نمایید. فروش انواع نهال میوه با مجوز رسمی جهاد کشاورزی و ضمانت بازگشت واقعی کالا صورت می پذیرد.

این مطلب را دوست داشتید؟

بله پسندیدم
106

نفر این مطلب را پسندیدند

ارسال دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • 1401.08.03 و

  پنجم و هفتم تکراری هستند با تشکر

  • 1402.08.13 اناری

   سلام ۳۰۰ عدد نهال نارنگی پوست نازک زود گلدهی دهدوقیمت هر نهال چند

   • 1402.08.18 admin-ariyanahal

    سلام و عرض ادب
    شما می توانید جهت اطلاع از قیمت روز نهال نارنگی به صورت عمده با شماره 09143336024 تماس حاصل فرمایید.