معرفی بهترین نهال انبه (بهترین انبه گرمسیری)

دسته بندی: جدیدترین مقالات
1402.09.17

راهنمای خرید بهترین درخت انبه جهت کاشت

نهال انبه جز نهال های بسیار عالی و پربارده و البته با کیفیت است که در هر هکتار نیز می توانید شاهد باشید که چندین تن محصول را به افراد ارائه می دهد. البته باید در نظر بگیرید که معمولا بهترین نهال انبه آن است که باردهی بسیار خوبی داشته باشد.

در این مقاله نیز ما قصد داریم جزئیات بهترین درخت انبه را بررسی کنیم. پس تا انتها همراه ما باشید تا در این خصوص نکاتی را خدمت شما عزیزان مطرح سازیم.

ویژگی های شاخص درخت انبه

انبه دارای 1000 رقم است که در سرتاسر دنیا می توانید این ارقام را پیدا کنید. بهترین درخت انبه در واقع در برابر سرما مقاومت خوبی را نمی تواند از خود نشان دهد.

همچنین معمولا در دمای صفر درجه و یا کمتر نگهداری می شوند تا قدرت آن ها بالاتر رود. کشورهای زیادی از جمله هند، پاکستان و فیلیپین و میانمار و البته بنگلادش از بهترین مکان هایی هستند که انبه در آن ها با کیفیت بالایی پرورش می یابد.

ارتفاع این نهال نیز 30 متر و طول تاج آن را نیز می توانیم مقداری در حدود 10 متر در نظر بگیریم. ویژگی های نهال انبه

خواص انبه برای سلامتی بدن

انبه یکی از پرخاصیت ترین میوه ها در بازار است. این میوه دارای ویتامین های C.A.D می باشد و نقش اساسی را در رشد و سلامت بدن نیز دارد. برگ های درختان انبه نیز دارای مواد معدنی هستند. انبه به عنوان مفیدترین میوه در نظر گرفته می شود.

ویژگی های انواع بهترین نهال انبه چیست؟

در ادامه نیز ما قصد داریم بهترین نهال انبه را از جهات مختلف بررسی کنیم پس با ما همراه باشید:

  • اولین نوع انبه رقم بوربون است. این نوع انبه که بومی بزریل است نام دیگری به نام انبه برزیلی دارد. ظاهر میوه های آن نیز به صورت قلبی است؛ رنگ پوست این میوه را نیز می توانید به همراه ترکیب رنگ زرد و سبز با هم در نظر بگیرید. از انبه برزیلی برای میوه و ساخت ترشی و البته آبمیوه نیز استفاده می شود. این رقم بهترین انبه برای صادرات محسوب می شود.
انبه بوربون
  • نوع دوم، با نام انبه قرمز شناخته می شود که در آفریقای جنوبی وجود دارد. نام دیگری که می توانید برای نهال انبه قرمز در نظر بگیرید، انبه ملی آفریقای جنوبی می باشد. پوست میوه های آن نیز قرمز است و بیشتر در مصارف خانگی به کار می رود. البته ظاهر و عطر متفاوتی را نیز می توانید برای نهال رقم قرمز در نظر بگیرید.
درخت انبه قرمز
  • نهال بنگالورا، رقم بعدی نژاد انبه است که بومی هند می باشد. ویژگی های میوه های این نهال بیشتر به صورت میوه میانرس به همراه رنگ زرد خواهد بود. این میوه بیشتر برای مصارف خانگی کاربرد دارد و بسیار درشت است. همچنین توجه داشته باشید که بهترین درخت انبه از نظر باردهی، رقم بنگالورا می باشد.
نهال انبه بنگالورا
  • مورد بعدی نژاد آلفونسو است. این رقم بیشتر در هند وجود دارد. از نام های دیگری که می توانیم برای رقم آلفونسو در نظر بگیریم شامل: آپوس، بادامی، گوندو و شاه انبه می شود. از ویژگی های مربوط به آن نیز می توانید شکل تخم مرغی به رنگ زرد و مخلوطی از قرمز را برای آن در نظر بگیرید. وزن میوه های این نهال نیز چیزی در حدود 300 گرم است. میوه های این نهال بیشتر در مصارف خانگی کاربرد دارند. این رقم، بهترین انبه اصلاح شده می باشد که در بین کشاورزان محبوبیت زیادی دارد.
درخت انبه آلفونسو
  • یکی دیگر از انواع بهترین درخت انبه، رقم کامبودیانا است. این رقم مربوط به کشور فیلیپین و یا ویتنام است. از ویژگی هایی که می توان برای نهال انبه مربوطه در نظر بگیریم، پوست زرد و سبز و گوشت زرد و تیره آن است. کاربرد این میوه بیشتر برای تهیه آبمیوه می باشد. از ویژگی های دیگر میوه های این نهال می توان به پوست نازک و خوش عطر بودن آن اشاره داشته باشیم.
نهال انبه کامبودیانا

انبه آلفونسو؛ بهترین درخت انبه در جهان

میوه انبه از نژاد آلفونسو طعم بسیار خوبی دارد. گوشت آن نیز به دلیل نداشتن هیچ گونه فیبر، به محبوبیت بالایی دست یافته است. حتی شما می توانید به عنوان بهترین نهال انبه در سراسر جهان آن را در نظر بگیرید.

میوه های این نهال حالتی اریب و تخم مرغی شکل دارند. هر کدام از این میوه ها وزنی در حدود 230 تا 260 گرم را به خود اختصاص می دهند. بهترین فصل باردهی که می توانی برای نهال انبه آلفونسو در نظر گرفت، بهار است.

معمولا درختان بزرگ انبه آلفونسو دارای تاج کروی و متراکم می باشند و شرایط آب و هوایی خاصی نیز دارند. این نهال بیشتر به دلیل سازگاری بالایی که با منطقه جنوبی ایرانی دارد، می تواند در این اقلیم رشد بالایی داشته باشد.

یکی از مهم ترین نکاتی که باید برای بهترین نهال انبه مربوطه در نظر داشته باشید این است که این نهال به هیچ عنوان قابلیت کاشت مجدد ندارد. به همین دلیل است که معمولا از رقم اصلاح شده نهال انبه آلفونسو به بهترین شکل استفاده خواهد شد و این نهال اصلاح شده به راحتی پرورش داده می شود. این امر نیز جز آن دسته از مواردی است که باید آن را در نظر داشته باشید.

شما می توانید در صفحه ی خرید نهال انبه نسبت به خرید و مشاهده قیمت نهال انبه اقدام نمایید.

بررسی شرایط نهال انبه از نظر سوددهی

بله این مورد بستگی به چند مورد دارد که در ادامه به آن ها اشاره خواهیم داشت:

اولین مورد این است که نهال انبه چندین نوع رقم دارد و هر رقم نیز می تواند در هر هکتار مقدار زیادی میوه را به بازار ارائه دهد. معمولا سود نهال انبه و پرورش آن، بیشتر بر مبنای فصل کاشت و منطقه کاشت در نظر گرفته می شود.

در حوزه بازرگانی نیز کشورهایی نظیر هند و پاکستان از انبه به عنوان یکی از محصولات پر سود اقتصادی برای صادرات استفاده می کنند. همچنین به دلیل مقاومت زیادی که این درختان در برابر انواع بیماری ها دارند، در کشاورزی برای رسیدن به نتیجه مثبت، از بهترین نهال انبه جهت کاشت استفاده می شود.

مصرف انبه در کشورهای دیگر به چه صورت است؟

در تمامی کشورها نهال انبه به چند صورت مصرف می شود. اول اینکه میوه های این نهال به صورت عمومی در میان مردم خریداری شده و مصرف می شود.

از طرف دیگر در بسیاری از کشورهای آسیایی از انبه به عنوان یک ادویه ی قوی برای مزه دار کردن انواع غذاهای اصلی استفاده می کنند. همچنین بهترین انبه را خشک کرده و پودر آن را برای تهیه ی انواع سس های تند استفاده می کنند.

یکی از نکات جالب برای این نوع درختان این است که، برگ های آن یک نوع مرحم برای انواع زخم ها می باشد.

مصرف انبه در صنایع غذایی

بهترین درخت انبه از چه نوع گردافشانی استفاده می کند؟

معمولا گرده افشان ها بر مبنای نوع منطقه کشت استفاده می شوند. مثلا گرده افشان هایی هستند که از نظر باردهی می توانند بهترین نهال انبه را تحریک کنند. حال شما باید در نظر بگیرید که کدام نهال برای شما مناسب است و قصد دارید از کدام گرده افشان استفاده کنید تا بهترین باردهی نهال انبه را تجربه نمایید.

گردافشانی در رقم های مختلف انبه، وظیفه ی مگس ها می باشد. همچنین میزان گل های درخت انبه در این زمان ممکن است کم باشد اما مگس ها می توانند بهترین گردافشانی را برای درختان انبه اعمال کنند.

شناخت مواد مغزی درون کودها جهت رشد مطلوب درختان انبه

شما می توانید برای هر نوع نهال انبه بهترین کود حیوانی و یا شیمیایی را تهیه کنید. کودهای حیوانی مثل کود مرغی و یا گاوی و گوسفندی بهترین نوع کود هستند که می توانند به شما کمک کنند تا به نتیجه ای مطلوب از نهال انبه دست یابید.

نکته دیگر این است که کودهای شیمیایی نیز باید دارای نیتروژن و موارد دیگر مثل: روی، آهن و… باشند. در واقع بهترین انبه نیز باید به میزان کافی کود مناسب برای آن تهیه شود تا به بهترین شکل پرورش یابد.

نیتروژن موجود در کود می تواند نهال انبه را از همه نظر تحریک کند. تحریک سازی نهال جنبه باردهی آن را در بر می گیرد. همچنین باید در نظر بگیرید که بهترین نهال های انبه نیز دارای بهترین کودها خواهند بود.

حال شما می توانید براساس نیاز منطقه ای خود که قصد کاشت بهترین نهال انبه را دارید، کود مورد نیازتان را بر حسب حیوانی و یا شیمیایی بودن آن تهیه کنید. زیرا کود یکی از عوامل مهمی است که بر روی ساقه ها و ریشه گیاه تاثیر مستقیم دارد.

خاک مناسب جهت کاشت بهترین نهال انبه

بهترین نوع خاک، به این صورت است است که باید سبک باشد و زهکشی مناسبی نیز داشته باشد. زهکشی مناسب خاک باید براساس ویژگی های اصلی نهال انبه باشد. در این مورد باید بدانید که بهترین نهال انبه هم، در خاکی که مقدار کمی گچ داشته باشد رشد نمی کند و حتی موجب مرگ آن نیز می شود.

سخن آخر در رابطه با خرید بهترین نهال انبه

با توجه به گفته های این مطلب، معمولا بهترین درخت انبه آن درختانی است که باردهی خوبی را به خود اختصاص می دهند. یکی از بهترین نهال های انبه ای که در این مقاله به آن اشاره داشتیم، انبه آلفونسو می باشد. جهت کاشت نهال انبه، شرایط بستر کاشت بسیار اهمیت دارد و همچنین باید به میزان اسیدی بودن خاک های زهکشی شده توجه کاملی داشته باشید.

در نهایت شما عزیزان می توانید جهت ارتباط با متخصصان حرفه ای تیم آریا نهال و دریافت مشاوره رایگان و همچنین ثبت سفارش انواع بهترین نهال انبه، تماس حاصل فرمایید و یا حتی برای دریافت پاسخ سوالات خود، در قسمت پیام، پرسش خود را مطرح کنید.

جهت خرید نهال با ما در تماس باشید

شما عزیزان می توانید جهت خرید انواع نهال پربار با کارشناسان سایت ارتباط برقرار کرده و با دریافت مشاوره رایگان، بهترین نهال میوه را خریداری نمایید. فروش انواع نهال میوه با مجوز رسمی جهاد کشاورزی و ضمانت بازگشت واقعی کالا صورت می پذیرد.

این مطلب را دوست داشتید؟

بله پسندیدم
4

نفر این مطلب را پسندیدند

ارسال دیدگاه

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “معرفی بهترین نهال انبه (بهترین انبه گرمسیری)”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *