معرفی جامع بهترین نهال آلو

دسته بندی: جدیدترین مقالات
1402.10.07

راهنمای خرید بهترین درخت آلو

نهال آلو جز نهال هایی در نظر گرفته می شود که در تابستان دارای میوه ی پر طرفداری می باشد. گونه های مختلفی نیز دارد. قبل از خرید بهترین نهال آلو، باید یک سری تفاوت ها را در بین نژادهای مختلف این نهال بشناسید.

در این حالت رنگ های بنفش، سیاه، سبز و زرد چند نمونه از انواع آلوها هستند که هر کدام در بخش های متنوع بسیار مورد مصرف قرار می گیرند.

انتخاب بهترین درخت آلو یکی از مهم ترین قسمت ها در بخش کشاورزی و پرورش این نهال می باشد.در این مقاله نیز ما قصد داریم جزئیات مربوط به بهترین آلو را برای شما عزیزان بررسی کنیم.

معرفی انواع بهترین نهال های آلو در بازار

نهال های آلو دسته بندی های مختلفی را فرا می گیرند که در این خصوص موارد زیر را می توانیم در نظر بگیریم.

1.نهال آلو شابلون؛ یکی از درختان مناطق معتدل

آلوی شابلون به دلیل کیفیتی که در باردهی دارد می تواند به عنوان بهترین نهال آلو در نظر گرفته شود. منطقه کاشت این نهال نیز جز نیمه سردسیر و نیمه گرمسیر نیز خواهد بود.  همچنین بهترین نژاد آلو را می توان برای این نهال در نظر گرفت.

معمولا دما و خاک مناسب باعث می شود تا ما شاهد رشد بسیار خوبی در این نوع آلو باشیم که بر همین اساس نیز مقاومت بالای این نهال در برابر سرما و گرما تاثیر بسیار زیادی از نظر باردهی بر روی نهال شابلون خواهد داشت.

آلو شابلون، بهترین درخت آلو از نظر باردهی در سال های ابتدایی شناخته می شود. باردهی اقتصادی نهال آلو شابلون نیز از سال ششم به بعد خواهد بود.

نهال آلو شابلون

2.نهال آلو بخارا؛ محبوب ترین چاشنی در غذاهای ایرانی

کیفیت در نهال آلو بخارا حرف اول را می زند. معمولا این آلو در برخی نواحی سردسیر کشت می شود. توجه مهمی که شما باید به این موضوع داشته باشید این است که آلو بخارا را می توانید در مناطقی که سرمای خوبی دارند مثل قسمت های شمالی استان اراک کشت کنید. این مورد بر روی باردهی نهال آلو بخارا تاثیر خواهد گذاشت.

معمولا مصرف آلو بخارا از نظر تغذیه ای به خوبی تایید شده است. در این حالت شما باید در نظر بگیرید که در برخی غذاها از این آلو استفاده می شود و این آلو به دلیل طبع سردی که دارد، برای از بین رفتن گرمای بدن بسیار توصیه می شود.

آلو بخارا جز بهترین درخت آلو در بین مصرف کنندگان و کشاورزان به حساب می آید.

درخت الو بخارا

3.آلو آنجلا؛ گونه ای دیررس در بین نهال ها

معمولا نهال های آلو، مثل آنجلا نسبتا به خاطر برخی شرایط می توانند باردهی خوبی را به خود اختصاص دهند. در نیم کره شمالی و جنوبی نیز می توانید شاهد کاشت این نهال آلو باشید.

یکی دیگر از موارد مربوط به نهال آلو آنجلا این است که این نهال باردهی خود را در پاییز شروع می کند. دقیقا در همین فصل است که می توان سود بسیار زیادی را از نهال آنجلا بدست آورد.

از دیگر نکاتی که باید به آن توجه داشته باشید این است که این گونه، بهترین نهال آلو پیوندی دیررس می باشد و زمان محصول دهی آن نسبت به دیگر ارقام دیر تر است.

برای مشاهده لیست قیمت انواع نهال آلو، به صفحه خرید نهال آلو مراجعه فرمایید.

نهال آلو انجلا

4.نهال آلوی کالیفرنیا؛ مناسب ترین نژاد قابل کاشت در آسیا

یکی از نهال هایی که اسم خارجی دارد ولی در کشورهایی آسیایی پرورش داده می شود را می توانیم نهال آلو کالیفرنیا در نظر بگیریم. میوه نهال آلو کالیفرنیا، دقیقا اواخر مرداد ماه به بهره برداری می رسد.

باردهی این نهال نیز نسبتا راضی کننده است و در برابر سرما مقاومت بالایی دارد و به همین ترتیب می توان این نهال را در فصل های سرد سال کاشت. توجه به این که نهال های آلو در سال به دوبار هرس احتیاج دارند، حائز اهمیت است.

همچنین بهترین درخت آلو از نظر ارتفاع می باشد و این کوتاهی نسبت به دیگر ارقام، موجب آسان تر کردن شرایط در زمان برداشت و هرس می شود.

درخت آلو کالیفرنیا

5.گونه ی قطره طلا؛ مناسب کاشت در فصل سرما و گرما

نهال آلو قطره طلا جز نهال های بسیار عالی در کشاورزی است. نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید این است که نهال آلو قطره طلا را می توان به عنوان یک نهال با کیفیت از نظر باردهی در نظر گرفت.

مقاومت این نهال در برابر آب و هوای مختلف به قدری بالاست که توانسته باعث رشد کشاورزی در مناطق مختلف گرمسیری و سردسیری نیز شود. معمولا محصولات این نهال، زرد رنگ و شبیه به تخم مرغ می باشد.

این نژاد، بهترین آلو جهت کاشت در استان آذربایجان در بین کشاورزان می باشد زیرا در برابر باد و سرمای شدید مقاومت بالایی دارد.

آلو قطره طلا

6.نهال شرابی؛ بهترین درخت از نظر اقتصادی

آلو شرابی مخصوص ایران است و از نظر اقتصادی نیز 25 سال عمر را به خود اختصاص می دهد. در واقع نهال آلو شرابی از نظر باردهی کیفیت بالای دارد و بهترین نهال آلو دسته ی محصولات صادر شونده می باشد. مناطق نیمه گرمسیر و نیمه سردسیر یا عبارتی مدیترانه ای به عنوان بهترین مکان برای این نهال در نظر گرفته می شود.

آلو شرابی

7.بررسی شرایط نهال آلو برقانی

شما در هر هکتار می توانید محصولات با کیفیت این نهال را دریافت کنید. به طور کلی باید توجه داشته باشید که نهال آلو برقانی معمولا برای زمین هایی که در مناطق گرمسیر و معتدل وجود دارند، مناسب می باشند.

عمر اقتصادی نهال آلو برغانی چیزی در حدود 10 سال است. این مورد نشان می دهد که شما می توانید در کوتاه ترین زمان باردهی بسیار خوبی را از این درخت دریافت کنید؛ که در این باره صرفه اقتصادی از نظر شرایط آب و زمان، حرف اول را می زند.

برای افرادی که دچار برخی مشکلات گوارشی هستند و معمولا از نظر بینایی نیز مشکل دارند، بهترین درخت آلو به شمار می رود. در واقع باید در نظر بگیرید که هر کدام از این میوه ها تاثیر بالایی بر بدن ما خواهند داشت.

به طور کلی نکته ای که باید به آن توجه کنید این است که هر درخت آلو برقان، حدود 100 کیلوگرم میوه می دهد. به عبارتی در هر هکتار این نهال تا 40 تن محصول می تواند به کشاورز ارائه دهد.

همچنین کاشت بهترین آلو یا همان آلوی برقان در دو مرحله و دو آب و هوای متفاوت انجام می شود. با توجه به این مورد می توان فصل پاییز را برای مناطق معتدل و فصل بهار را برای مناطق سردسیر در نظر گرفت.

8.   ویژگی های محصول نهال آلو سانتریزه

آلو سانتریزه یکی از انواع نهال های آلو است که مربوط به کشورهای ناحیه شمال اروپا می باشد. معمولا باردهی این محصول تقریبا از سال سوم تا پنجم نزدیک به عمر اقتصادی آن آغاز می شود.

از نظر مقاومتی می توان کیفیت خوبی را نیز برای نهال سانتریزه در نظر گرفت. به طوری که تحمل دمای زیر 40 درجه این رقم را به بهترین نهال آلو جهت کاشت در مناطق سردسیر تبدیل کرده است.

نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که آبیاری درخت آلو سانتریزه در شرایط اقلیمی گوناگون، متفاوت است و باید در مناطق نیمه گرمسیر هر هفته و برای اقلیم سردسیر هر پانزده روز به آبیاری آن بپردازید.نهال آلو سانتریزه

کدام یک از بهترین درختان آلو برای پرورش مناسب است؟

در میان بهترین نهال های آلو که ما بررسی کردیم نهال های آلوی زیر می توانند مناسب باشند:

  • نهال آلو بخارا یکی از انواع نهال هایی است که در بیشتر مغازه ها و فروشگاه ها می توانیم میوه های این نهال را به صورت خشک شده و غیره تهیه کنیم. در واقع کشاورز می تواند با کاشت نهال آلو بخارا به یک پیشرفت از نظر اقتصادی نیز دست یابد. نکته دیگر در این خصوص این است که نهال آلو بخارا را می توانید به عنوان بهترین درخت آلو در نظر بگیرید که آلو را در اندازه های مختلف پرورش می دهد و کیفیت بسیار خوبی نیز دارد.
  • نهال آلو شابلون نیز جز موارد اصلی در این زمینه در نظر گرفته می شود. نکته مهمی که باید به آن توجه داشته باشید این است که در واقع این درخت جز بهترین آلو در صنعت کشاورزی به حساب می آید. زمان باردهی این نهال نیز در آخرین ماه تابستان است. همچنین باید در نظر بگیرید که میوه های درخت آلو شابلون، از نظر پزشکی کاربرد دارند و در زمینه طب سنتی نیز به خوبی بر روی بیماری های داخلی اثرات مثبتی می گذارند.

جمع بندی و نتجیه گیری در رابطه با خرید بهترین نهال آلو

در واقع شما نیز بر مبنای نیاز و منطقه مورد نظر، می توانید درخت آلوی مناسب را انتخاب کنید. با توجه به موارد گفته شده، توجه به شرایط بستر کاشت، برای پرورش بهترین نهال آلو یکی از نکاتی است که اگر به طور اصولی رعایت نشود، شما نمی توانید در فصل برداشت، محصولات سالم و پر باری داشته باشید.

شما می توانید جهت خرید و یا کاشت بهترین درخت آلو، با کارشناسان مجموعه ی آریا نهال تماس بگیرید تا اطلاعات بیشتری در زمینه احداث باغ آلو دریافت کنید.

 

جهت خرید نهال با ما در تماس باشید

شما عزیزان می توانید جهت خرید انواع نهال پربار با کارشناسان سایت ارتباط برقرار کرده و با دریافت مشاوره رایگان، بهترین نهال میوه را خریداری نمایید. فروش انواع نهال میوه با مجوز رسمی جهاد کشاورزی و ضمانت بازگشت واقعی کالا صورت می پذیرد.

این مطلب را دوست داشتید؟

بله پسندیدم
3

نفر این مطلب را پسندیدند

ارسال دیدگاه

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “معرفی جامع بهترین نهال آلو”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *