هلو

آموزش کاشت درخت هلو در باغچه

کاشت درخت هلو در باغچه:

یک درخت هلو بالغ و یا یک درخت هلو علاوه بر زیبایی از هر منظره ای نیاز به مراقبت دارد مخصوصا اگر آن را در باغچه منزلتان بکارید. گل های سرسبز صورتی در فصل بهار بسیار زینتی هستند و میوه های تابستانی برای بسیاری از افراد خوش سلیقه یک باغچه زیبا را به شما هدیه می دهند .

شما همچنین برای خرید نهال هلو می توانید در اینجا کلیک کنید .

درخت درخت هلو جوان می توانید بخرید و بر روی ان هزینه کنید ، اگر صبور باشید ، می توانید میان وعده  خود را در آینده با هلو آغاز کنید . درخت درخت هلو نیاز به مراقبت های زیادی دارد مخصوصا اگر این نوع درخت را بخواهید به تنهایی در باغچه خود بکارید. در این مقاله به شما یاد می دهم که چگونه درخت هلو را بکارید و چگونه از آن مراقبت کنید تا بتوانید بالغ شدن درخت  هلو را در آینده ای نه چندان دور مشاهده کنید.

درخت هلو را بکارید

پوشش عمیق چروکیده ای که روی یک گودال هلو مشاهده می کنید ، در واقع جزئی از دانه نیست این در صورتی است که شما از بذر استفاده کنید اگر می خواهید درخت هلو را بکارید چاله ای عمیق تر بکارید و نهال را در آن قرار دهید و روی آن را با کود و بذر بپوشانید.بهتر است از خاک های زهکشی شده استفاده کنید.

هلو

مکانی که می خواهید درخت هلو را بکارید، انتخاب کنید

هر نهال در صورتی به خوبی رشد می کند که دقیقا در شرایط آب و هوایی مخصوص به خود قرار گیرد. اینگونه رشد ان نهال به خوبی انجام می گیرد و شرایط اقلیمی مناسب هر نوع درخت هلو باعث می شود درخت دچار بیماری خاصی نشود. هلو نیاز به سرما دارد و در فصل سرما باید کاشت شود و به راحتی در باغچه و حتی ابتدا می توانید نهال را درون یک گلدان قرار دهید و بعد آن را جابجا کرده و در خاک بسیار مناسب باغچه همراه با زهکشی مناسب بگذارید.

شما همچنین برای ارقام نهال هلو می توانید در اینجا کلیک کنید .

چگونه درخت هلو رشد می کند

درختان هلو درختان میوه ای به سرعت در حال رشد هستند که در هنگام رشد از یک گودال 3 تا 4 سال میوه می دهند. با این حال ، بیشتر باغبانان ترجیح می دهند نه درختان جوان را از گلخانه ها یا مزارع درخت خریداری کنند ، نه اینکه سعی کنند یک گیاهچه کوچک و شکننده را به یک درخت زنده تبدیل کنند بلکه حتی گاهی در باغچه درخت هلو را می کارند. درختان هلو بطور کلی در 1 تا 2 سال میوه تولید می کنند. هنگام یادگیری نحوه کاشت یک درخت هلو ، باغبان باید درک کند که این درخت ظریف به شرایط خاصی نیاز دارد و مستعد ابتلا به بیماری و آلودگی حشرات خواهد بود. هنگامی که این عوامل مورد توجه قرار گرفته و یک درخت هلو کاشته شده و از آن مراقبت صحیح می کند .

شما همچنین برای قیمت نهال هلو می توانید در اینجا کلیک کنید .

هلو

رشد هلو

یک درخت هلو جوان را خریداری کنید. سعی کنید یکی را انتخاب کنید که پرورش داده شده است ، زیرا این بسیار وقت گیر و کمی دشوارتر است که اگر بخواهید از بذر استفاده کنید. بذر هلو در حدود 3 تا 6 سال به یک درخت هلو شکوفا می شود. اگر یک درخت هلو خریداری می کنید ، حدود یک سال را برای پرورش ان در نظر بگیرید و قطعا میوه دهی مناسبی را در سالهای اینده خواهید داشت.  بهتر است در پاییز و زمستان درخت را بخرید تا همان زمان نیز کاشته شود.

همچنین در اینجا بیشتر بخوانید : ویکی پدیا

سخن پایانی:

کاشت یک نهال هلو در یک باغچه کار بسیار سختی نیست فقط باید بدانید که منطقه کاشت باید دارای آب و هوایی تا حدودی سرد باشد و خاک زهکشی مناسب و سم پاشی و هرس به موقع نیز انجام شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × یک =