هرس درخت گردو

بهترین زمان هرس درخت گردو

بهترین زمان هرس درخت گردو :

هرس کردن درخت گردو اهمیت بسیار زیادی دارد، چرا که موجب رشد و شکل دهی بهتر نهال می شود. شما باید به خوبی در مورد بهترین زمان هرس درخت گردو اطلاعات لازم را داشته باشید، تا رشد میوه ها و درخت را افزایش دهید. اگر در زمان لازم هرس درختان گردو را به خوبی انجام ندهید ، امکان دارد که در آینده شاخه هایی که اضافی هستند مانع رسیدن نور به شاخه های جدید شوند. در این صورت نهال سرد و کیفیت خود را از دست می دهد. بر همین اساس باید با اصول هرس کردن درخت گردو آشنایی داشته باشید تا بتوانید آن را به بهترین روش هرس کنید.

درختان گردو عمر زیادی دارند و میزان رشد و میوه دهی آنها هم قابل توجه می باشد. برای اینکه نهال گردو را به یک درخت تبدیل کنیم باید به خوبی یاد بگیریم که آن را مدیریت نموده و به ویژگی ها و نیازهایش دقت داشته باشیم. تاج درخت گردو باید از فضای کافی برخوردار باشد تا بتواند به خوبی رشد کند و میوه های بیشتری هم ارائه دهد. اگر شما در مورد زمان هرس درخت گردو اطلاعات زیادی ندارید، لطفا تا انتهای این متن همراه ما باشید :

 زمان هرس درختان گردو و انواع هرس گردو :

به طور کلی شما باید بدانید که هرس گردو؛ یعنی حذف کردن شاخه هایی که خسارت دیده اند و یا دچار آسیب شده اند. نوع عادت باردهی درخت گردو را زمان هرس کردن باید به خوبی مورد بررسی قرار دهید تا بتوانید به بهترین نحو ممکن نهال و درخت را هرس کنید. شما برای اینکه بهترین زمان هرس درخت گردو را بدانید بهتر است که به خوبی با انواع هرس کردن این نهال آشنایی داشته باشید. هر یک از آنها بر اساس اصول مشخص شده ای می باشد که عبارت است از :

انواع هرس درختان گردو :

  1. هرس فرم :

این نمونه از هرس را باید در سال های اولیه ای که رشد می کند انجام دهید شیوه هرس کردن گردو؛ در این نمونه به این نحو است که با فاصله یک و نیم متری سربرداری شود. محل بریدگی نهال را در این نمونه از هرس کردن می توانید با استفاده از چسب باغبانی محل بریدگی ها را به خوبی بپوشانید. این امر موجب می شود شاخه های جانبی نهال به خوبی رشد کند. با توجه به نوع این هرس کردن آن دسته از شاخه هایی که از روی تنه حذف می شوند را در سال های بعد اصلا نمی توانید مشاهده کنید. با استفاده از این روش هرس کردن باید بدانید که در سال های اولیه رشد درختان به بهترین نحو ممکن انجام می گیرد. در واقع باید بدانید فرم اصلی نهال در این صورت شکل می گیرد و تاثیر زیادی روی رشد سال های بعد آن دارد.

  1. هرس باردهی :

یکی از دیگر نمونه های هرس کردن درخت گردو این است که آن را هرساله در اواخر زمستان و در برخی از مواقع هم در تابستان به خوبی هرس کنید. برای اینکه از این شیوه استفاده کنید باید به خوبی با اصول و روش های آن آشنایی داشته باشید. این درخت نسبت به هرس کردن و برش دادن نهال حساسیت زیادی دارد و شما باید به خوبی این مورد را در نظر داشته باشید. یکی از مهمترین نکاتی که در مورد هرس گردو وجود دارد و باید بدانید این است که بعد از ریزش برگ ها اصلا نباید آن را هرس کنید. از ابتدای تیرماه تا پایان شهریور ماه باید بدانید که بهترین زمان هرس گردو؛است.

بهترین زمانی که می توان برای هرس درختان گردو اقدام کرد

نکاتی در مورد هرس درخت گردو و روش ها و اصول هرس :

نکات بسیار زیادی در مورد هرس کردن نهال وجود دارد و شما باید به خوبی با آنها آشنایی داشته باشید. برخی از این نکات که مهم هستند و باید به آنها توجه داشته باشید عبارت است از :

  1. برش مناسب :

به طور کلی باید بدانید برش مناسب برشی می تواند باشد که جوانه های درخت گردو را به خوبی پیرایش کند. اگر شاخه ای زمان Pruning a walnut tree؛ و یا پیش از هرس کردن بریده شود موجب جوانه زدن گیاه زیری آن می گردد. یکی از مهمترین نکاتی که در مورد برش دادن وجود دارد و باید به آن دقت داشته باشید این است که نه برش خیلی دور باشد  و نه خیلی آن را نزدیک جوانه بزنید. مورب بودن زاویه برش را باید همیشه زمان برش دادن در نظر داشته باشید. شما انواع برش ها را می توانید از کارشناسان بپرسید تا به صورت تصویری نشانتان دهند و راهنمایی تان کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × یک =