با شلیل چه محصولاتی میتوان درست کرد ؟! لواشک شلیل | تارت شلیل |کمپوت شلیل و..

دسته بندی: جدیدترین مقالات
2020.07.12

با شلیل چه محصولاتی می توان مهیا کرد:

ابتدا می خواهم در این مقاله به پخت مستقیم خود شلیل نارس پرداخته که می تواند طعم خاصی را به میوه بدهد و باعث می شود که طعم میوه شلیل به شکل ملس یعنی ترش و شیرین درآید و حتی می تواند این نوع میوه را به نوع رسیده تبدیل می کند.

در حالی که پخت و پز به طرز جادویی باعث رسیدن میوه نارس نیست اما باعث می شود سه کار انجام شود:

  1. باعث تقویت طعم های شیرین و ترش در میوه می شود.
  2. تلخی و قابض بودن آن را کاهش می دهد.
  3. میوه را نرم می کند و خوراکی می کند.

آب میوه با شلیل:

هر نوع آب مایع حتی می تواند به عنوان یک مایع طعم دهنده استفاده شود. برای طعم اضافی ، دوست داریم از آن یک شربت ساده (از قبل تهیه شده) را درست کنیم. همچنین می توانید قبل از اضافه کردن میوه مایع طعم دهنده را با سایر ادویه ها به آن تزریق کنید. چوب دارچین ، میخک و زنجبیل همه ادویه جات ،مخصوصاً به مقدار کمی به عنوان طعم دهنده با شلیل می تواند یک شربت خوشمزه را به شما بدهد.

تارت شلیل

تارت شلیل

همچنین جهت آشنایی با خرید نهال شلیل و اطلاعات خرید آن روی عبارت نهال شلیل کلیک کنید .

دستور آماده سازی آبمیوه شلیل :

میوه را به نصف برش داده و هسته آن را بردارید. در صورت تمایل ، میوه خود را قبل از برش پوست بگیرید. (پوست سیب و هلو و شلیل نیز هنگام پخت و پز شل می شود و بعداً از بین می رود.)

در یک قابلمه به اندازه کافی بزرگ برای نگه داشتن میوه ، مایع طعم دهنده خود را به جوش بیاورید و هر نوع ادویه جات اضافی را نیز اضافه کنید. برای پوشاندن میوه خود از مایع طعم دهنده به اندازه کافی استفاده کنید. مایع را بهم بزنید و به میوه تان بیفزایید. تا زمانی که میوه نرم باشد و به راحتی قابل خوردن باشد. بسته به میزان شروع رسیدن میوه شما ، زمان پخت و پز 10 دقیقه تا 45 دقیقه خواهد بود.به میوه مقداری شکر اضافه کنید و شکر باید به صورت حل شده باشد.

همچنین در اینجا میتوانید کامل تر در مورد کمپوت شلیل بخوانید : کوکپد

این شربت می تواند بلافاصله خورده شود و یا می توانید آن را یک شب گرم هرماه با یخ میل کنید. این شربت به جذب طعم دهنده های مایع طعم دهنده ادامه می دهد و هرچه طولانی تر بماند ، طعم ها شدیدتر می شوند.

موارد دیگر مثل تارت شلیل ،لواشک شلیل، کمپوت شلیل  :

البته طبق نظراتی که معمولا خانم ها برای پخت و پز می دهند بسیاری از خانم ها معتقدند لواشک شلیل نیز بسیار خوشمزه است و از طرفی آن ها می گویند مربای شلیل نیز بسیار خوشمزه و خوش طعم است. البته تارت شلیل و پای شلیل هم از مواردی است که معمولا در خانه به راحتی با شلیل میتوان درست کرد. البته کمپوت شلیل نی بسیار معروف و است بسیار لزج و دارای ویتامین های بسیار زیادی است.

بنابریان برای همه این موارد دستور پختی وجود دارد که در صورت وجود می توان از این نوع میوه برای پخت و پز بسیار استفاده کرد و از طرفی در برخی استان ها نیز غذاهایی وجود دارد که به عنوان غذای کامل همراه شلیل استفاده می شود و یا خورشت هایی که درون آنها میوه شلیل می ریزند. یک مورد کاربردی این میوه خشک کردن آن است، این نوع میوه وقتی آن را خشک کنید نرمی خاصی دارد و مواد معدنی و ویتامین های خود را حفظ می کند.

 

ارسال دیدگاه

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “با شلیل چه محصولاتی میتوان درست کرد ؟! لواشک شلیل | تارت شلیل |کمپوت شلیل و..”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

captcharefreshcaptcha

شماره تماس های آریا نهال

شما می توانید جهت خرید نهال و یا مشاوره با کارشناسان فروش ما در ارتباط باشید.

نیاز به مشاوره جهت خرید نهال دارید؟

شما می توانید فرم زیر را تکمیل نمایید تا کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس بگیرند.