خرید نهال در گیلان

دسته بندی: جدیدترین مقالات
1401.10.18

نکات و نحوه خرید نهال در گیلان:

استان گیلان یکی از حاصل خیزترین اقلیم های ایران برای کشت و زرع است و از هزاران سال پیش، مردم این خطه به کشت برنج مشغول بوده اند؛ اما با وجود اینکه گیلان را همواره با نام برنج اعلایش می شناختیم، کشت ارقام دیگری از گیاهان و درختان میوه نیز در این خطه بسیار رایج هستند. در این مطلب قصد داریم بهترین ارقام میوه برای ایجاد باغ در گیلان را به شما معرفی کنیم تا برای خرید نهال در گیلان، بتوانید به بهترین نهالستان رشت، مراجعه نمایید و بهترین گزینه ها را با بالاترین بازده ممکن خریداری کنید.

شرایط اقلیمی گیلان:

گیلان از نظر اقلیمی یکی از پر تنوع ترین استان های کشور به شمار می آید. در این خطه شما می توانید منطقه وسیع جلگه ای را در مرکز استان بیابید که ارتفاعی هم سطح دریاهای آزاد دارند و آب و هوای آن ها کاملاً معتدل و پر باران است؛ از سویی می توانید مناطق کوهستانی و کوه پایه ای را در حوالی کوه های تالش و دیلمان بیابید که آب و هوای کوهپایه ای با سرما و بارش کافی برای میوه های کوهستانی دارند و همچنین مناطق خشک جنوبی استان نیز برای میوه های گرمسیری و حبوبات، بسیار عالی خواهند بود.

شرایط اقلیمی گیلان

به همین دلیل است که می توان اذعان داشت در صورت خرید نهال در گیلان، شما هر آنچه بکارید قطعاً سبز خواهد شد. خاک حاصلخیز و آب و هوای مناسب، این منطقه را به بهشت باغ داران تبدیل کرده و با انتخاب میوه مناسب اقلیم خود می توانید به بهترین بازدهی از باغ خود برسید.

در ادامه قصد داریم برخی از ارقام پرطرفدار در گیلان را به شما معرفی کنیم که بسیاری از باغ داران منطقه از آن ها برای کاشت در باغ خود استفاده می کنند. همچنین در کنار این ارقام، منطقه مناسب کشت هر یک را نیز به شما معرفی خواهیم نمود. بنابراین برای خرید بهترین نهال در گیلان، ادامه مطلب را با دقت بخوانید.

بهترین ارقام میوه در گیلان:

برای خرید نهال از بهترین نهالستان در رشت، می بایست پیش از هر چیز بدانیم که چه میوه ای را می توانیم در زمین خود بکاریم. گیلان مملو از زمین هایی با کاربری باغی است که می تواند بازدهی مالی بسیار خوبی برای افراد به همراه داشته باشد. هر چند طی چند سال گذشته تغییر کاربری زمین ها از باغی و زراعی به مسکونی و ساخت و ساز مسکن در این استان باعث ویرانی طبیعت آن شده، اما صاحبان زمین اگر می دانستند با ایجاد باغ در زمین خود چه سود سرشاری را نصیب خود می کردند، هرگز به ساخت و ساز در آن زمین ها نمی پرداختند. برخی از میوه های پر بازده در گیلان عبارتند از:

پرورش انواع ارقام فندق:

برای خرید نهال در گیلان ارقام مختلف فندق را برای کاشت در نواحی مرتفع استان پیشنهاد می کنیم. کوه های دیلمان و تالش، بهترین منطقه برای کاشت درخت فندوق به شمار می آیند و با وجود آن که این میوه در مناطق جلگه ای گیلان نیز رشد می کند، اما بازدهی آن در مناطق نامبرده بسیار بالاتر خواهد بود.

پرورش فندق در گیلان

آلبالو و گیلاس گزینه های تابستانی خرید نهال در گیلان:

انواع ارقام آلبالو و گیلاس نیز در مناطق مرتفع گیلان به خوبی رشد می کنند. شما می توانید بهترین و بیشترین محصول از این درختان را در ارتفاعات شرقی و غربی گیلان به دست آورید و از آنجایی که بازار فروش این محصولات هم همواره داغ است، می تواند یک انتخاب ایده آل به شمار آید.

کیوی؛ پرورش راحت و آسان در گیلان:

گیلان و مازندران تنها استان هایی در کشور هستند که شرایط طبیعی کشت میوه کیوی بدون نیاز به گلخانه را دارند. همچنین این استان ها مرکز کشت انواع کیوی سبز، تو سرخ و تو زرد هستند که در بازارهای داخلی و بین المللی بسیار طرفدار دارند.

پرورش مرکبات با خرید نهال در گیلان:

پرتقال، نارنج، نارنگی، لیمو و دیگر مرکبات که خود ارقام متنوعی دارند، همگی در مناطق جلگه ای گیلان به بهترین نحو رشد می کنند. خرید نهال در گیلان، می تواند بسیار پر سود باشد و بخصوص خرید انواع نهال مرکبات می تواند بازدهی بسیار بالایی در شهرهای شرقی گیلان به همراه داشته باشد.

بادام زمینی؛ محصول گیلان:

آستانه اشرفیه مرکز کشت و پرورش بادام زمینی است و باغ های متعددی از انواع ارقام بادام زمینی در این شهر وجود دارد. بنابراین اگر زمین باغی در این شهر و نواحی اطراف داشته باشید، بادام زمینی می تواند یکی از گزینه های خرید نهال در گیلان برای شما باشد.

انگور ژاپنی گزینه تجاری خرید نهال در گیلان:

انگور ژاپنی با نام جهانی Silver Berry یکی از میوه های لذیذ و بسیار پر طرفداری است که طی 10 سال گذشته در گیلان بسیار پرطرفدار گردیده است. این میوه لذیذ و پر خاصیت در اغلب مناطق گیلان به خوبی رشد می کند و بازدهی بسیار بالایی نیز در این خطه دارد. از آنجایی که این میوه تازه وارد قیمت بالایی هم دارد، کاشت آن یک فکر اقتصادی خواهد بود.

خریداری و پرورش انگور در گیلان

پرورش گلابی وحشی با میزان فروش بالا:

انواع ارقام گلابی و بخصوص گلابی وحشی (که در گیلان با نام خوج شناخته می شود) از جمله میوه هایی است که حتی به صورت وحشی نیز در گیلان به خوبی رشد می کند. کاشت این میوه در مناطق جلگه ای گیلان بسیار پر بازده خواهد بود و کاشت انواع ارقام آن می تواند بازدهی اقتصادی بسیار خوبی برای باغ داران داشته باشد.

پرورش ازگیل؛ با خرید نهال در گیلان:

ازگیل که در گیلان با نام کونوس شناخته می شود، یکی از میوه های بومی این استان است که از همین منطقه به اکثر نقاط جهان آورده شده و در جنگل های سراوان و دیگر باغ های مناطق جلگه ای گیلان به خوبی رشد می کند. همچنین بازار ازگیل به صورت میوه تازه و ترشی ازگیل در سراسر ایران بسیار پرطرفدار است و یکی از سوغات اصلی این استان نیز به شمار می آید. بنابراین ازگیل نیز می تواند از دیگر میوه های اقتصادی این استان برای کاشت به حساب آید.

پرورش ازگیل در گیلان

پرورش آلوچه (گوجه سبز) از محصولات پرفروش:

از دیگر میوه هایی که در خطه گیلان بسیار خوب رشد می کنند، می توان به آلوچه یا همان گوجه سبز اشاره کرد. با وجود آن که گوجه سبز شهریار و مناطق مختلف استان تهران و کرج به شهرت فراوانی رسیده اما در گیلان نیز این میوه می تواند بسیار پر بازده باشد.

انجیر؛ پرورش مغذی ترین میوه در گیلان:

انجیر نیز از دیگر میوه هایی است که ارقام مختلف آن در گیلان به وفور رشد می کند و حتی به صورت وحشی نیز می توانید انواع انجیر را در گیلان بیابید.

معرفی بهترین نهالستان در رشت:

با توجه به مشکلات عمومی خرید نهال و سختی انتقال بار امکان سفارش از راه دور برای باغداران فراهم شده است. نهالستان آریا نهال با تکیه بر سابقه درخشان در امر فروش نهال شرایط خرید اینترنتی را برای تمام مشتریان فراهم کرده است. اگر به دنبال بهترین نهالستان در رشت هستید، ما به شما سفارش آنلاین نهالستان آریا نهال را پیشنهاد می کنیم.

جمع بندی و نتیجه گیری از خرید نهال در گیلان:

برای سفارش نهال در گیلان؛ می توانید با توجه به منطقه جغرافیایی خود یکی از ارقام نام برده در این مقاله را انتخاب کنید. به خاطر داشته باشید که هر چند اقلیم گیلان از نظر حاصل خیز بودن کار را برای باغ داران آسوده می کند، اما رسیدگی به باغ و جلوگیری از هجوم آفات رایج در این منطقه نیز مستلزم زحمت و تلاش شما خواهد بود. همچنین شما در عوض مراجعه حضوری به بهترین نهالستان در رشت، با سفارش آنلاین از بهترین نهالستان ایران، نهال های خود را تهیه کنید.

بنابراین برای خرید نهال در گیلان، همین حالا از طریق شماره های موجود در سایت با واحد فروش نهالستان آریا نهال تماس بگیرید.

جهت خرید نهال با ما در تماس باشید

شما عزیزان می توانید جهت خرید انواع نهال پربار با کارشناسان سایت ارتباط برقرار کرده و با دریافت مشاوره رایگان، بهترین نهال میوه را خریداری نمایید. فروش انواع نهال میوه با مجوز رسمی جهاد کشاورزی و ضمانت بازگشت واقعی کالا صورت می پذیرد.

این مطلب را دوست داشتید؟

بله پسندیدم
139

نفر این مطلب را پسندیدند

ارسال دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • 1403.03.02 مصطفی سلیمانپور

  من یک باغ ماسه ایی دارم که هر میوه ایی می کارم خشک میشه یا رشت کمی داره به نظر شما چه میوه ایی بکارم بهم محصول بده یه درخت میوه خاص می خوام من توروستا های گیلان زندگی می کنم نزدیک رشت

  • 1403.03.07 admin-ariyanahal

   ممکن است به دلیل شرایط ماسه ای بودن خاک محل باشد دوست عزیز.

 • 1403.02.31 سید رسول باقری

  سلام خدا قوت
  بغیر از انگور فرنگی چه رقمی از انگور قابل کشت تو هوای مرطوبه ممنون

  • 1403.03.02 admin-ariyanahal

   درود بر شما
   انواع گوناگونی وجود دارد که بسته به نیاز هر گیاه مراقبت های خاص خود را شامل می شود.
   نهال انگور لعل، اسکارلت و شاهانی جز این دسته از نهال های انگور قرار می گیرند.

 • 1402.06.09 عادل گوهری

  باسلام وعرض ادب
  آیا نهال دارابی ونارنگی زودرس وهمچنین لیمو ترش هم دارید و نهال انواع آلوها نیز موجود هست
  وآیا خورده فروشی در حد ۲۰ تا ۲۵ اصله نهال دارید یا خیر اگر بله چطور و در چه ساعاتی میتوان خرید حضوری انجام داد باتشکر

  • 1402.06.25 ariyanahal

   سلام عرض ادب وقت بخیر. متاسفانه ارقام مرکبات موجود نداریم. بله خرده فروشی هم داریم، برای خرید هم می توانید از ساعت 8 صبح الی 8 شب با کارشناسان فروش مجموعه ارتباط بر قرار نمایید. با احترام

 • 1402.02.20 زهراغفرانی

  ایادرخشکبیجارمیتوان گیلاس پرورش داد؟

  • 1402.07.18 admin-ariyanahal

   با سلام
   درخت گیلاس در مناطق سردسیر و معتدل رشد خوبی دارد. بله ممکن است مناسب باشد.

 • 1402.01.12 یزدان قاسملو

  سلام و خسته نباشید بهترین زمان کشت درختان میوه در رشت چه ماهی است و بهترین روش کشت چه نوعی است.ممنونم راهنمایی میکنید

  • 1402.07.18 admin-ariyanahal

   سلام و عرص ادب
   بسته به هر نوع نهال، زمان و روش کاشت متغییر می باشد.

 • 1402.01.07 محسن معظمی

  سلام. خسته نباشید. میشه از نهالستان شما دیدن کرد؟ نهال پیوندی آواکادو دارید که امسال محصول بده؟ ممنون میشم آدرس نهالستانتون رو بفرستید.

  • 1402.01.12 ariyanahal.ir

   سلام وقت بخیر. بله فروش به صورت حضوری داریم و در خدمتتون خواهیم بود. نهال اواکادو خیر نداریم. نشانی مجموعه در صفحه ی تماس با ما و در دکمه ی تماس قابل مشاهده است.
   آذربایجان غربی، میاندوآب، خیابان 17 شهریور، بعد از پلیس راه .با احترام

 • 1401.12.08 سحر بخشیان

  سلام نهال زرشک هم دارید
  قیمت و سن نهال رو لطفا بگید

  • 1401.12.27 ariyanahal.ir

   سلام وقت بخیر. به صفحه ی نهال زرشک سایت مراجعه نمایید لیست قیمت و مشخصات تمامی رقم ها ذکر شده است. با احترام

 • 1401.12.05 جمشید موسی وند

  سپاس از اطلاعات مفیدی که در اختیار گذاشتید