خرید نهال در مازندران

دسته بندی: جدیدترین مقالات
1402.02.03

راهنمای تخصصی خرید نهال در مازندران:

بهار، فصلی عالی برای کاشت نهال است؛ بسیاری از باغداران مازندران زمان و انرژی زیادی را صرف انتخاب نهال مناسب می کنند، چرا که قصد دارند در آینده بتوانند یک باغ با محصولات فراوان داشته باشند. در خرید نهال، الزامات بسیار خاصی وجود دارد که باید متناسب با شرایط آب و هوایی، قبل از خرید به آن ها توجه شود. در ادامه شما را با بهترین نهالستان در ساری، آشنا خواهیم کرد تا بتوانید با توجه به وضعیت باغ خود، خرید نهال در مازندران، را عملی سازید.

خریداری نهال در مازندران

خرید نهال نارنگی انشو در مازندران:

ازجمله ارقام نارنگی هایی که در شمال کشور و شهرهای استان مازندران می توان کاشت، نهال نارنگی انشو است. زمین های شهرهای شرقی استان مازندران برای کاشت این نهال مناسب تر هستند. به دلیل پوست نازک، طعم و عطر فوق العاده این رقم از نارنگی در میان باغداران مازندران طرفدارن بسیاری دارد.

این میوه زودرس می تواند تا منفی ۹ درجه سانتیگراد سرما را تحمل نموده و مقاومت خوبی داشته باشد. مهم ترین ویژگی این رقم از نارنگی، جدا شدن آسان پوست نازک از گوشت آن است. در صورت خرید نهال در مازندران برای پرورش نارنگی میوه هایی با شکل نیمه کروی، پوست صاف و چرمی و معمولاً بدون هسته تولید می کنید.

دقت داشته باشید اگر این نارنگی را در موقع مناسب از درخت جدا نکنید، بین گوشت و پوست آن فاصله ایجاد شده و این فاصله می تواند منجر به کم شدن کیفیت و خرابی زودتر میوه شود. بهترین زمان برای برداشت این محصول، اوایل پاییز است. در زمان برداشت، پوست آن از نارنجی به قرمز متمایل می شود.

پرورش نارنگی در مازندران

برای خرید نهال در مازندران و کاشت نارنگی بهترین زمان فصل خواب است. در هنگام کاشت نهال فضای مناسبی را برای آن در نظر بگیرید، این درخت از نظر عرض حدود ۵ متر رشد می کند و حالت چتری دارد. رشد این نهال روند کندی دارد، ارتفاع درخت معمولاً متوسط است و شاخ و برگ های آن نسبت به هم بسیار باز و بدون تیغ هستند. ۷ ساعت آفتاب، زهکشی مناسب و زمین حاصلخیز، باروری این درختان را بیشتر می کند. آبیاری نهال بعد از کاشت، در مدت دو هفته، روزی سه مرتبه است.

پرورش لیمو ترش پرشین لایم با خرید نهال در مازندران:

در میان انواع نهال های لیمو ترش در مازندران، نهال لیمو ترش پرشین لایم به دلیل عمر طولانی تا ۲۵ سال بیشترین درخواست برای کاشت را دارد. پوست این لیمو ترش بسیار نازک و شفاف است و معمولاً از نوع درجه دو و درجه سه آن برای تهیه لیمو عمانی استفاده می شود. در زمان برداشت، میزان ریزش آن بسیار کم است؛ در نتیجه هدر رفت این محصول بسیار کاهش پیدا می کند.

به دلیل اینکه این رقم از لیمو ترش از نوع پیوندی است، پس از کاشت به سرعت به مرحله باردهی می رسد. این لیمو ترش نسبت به سایر لیمو های دیگر، از آنتی اکسیدان بیشتری برخوردار است، سایز آن از لیمو عمانی کمی بزرگتر و از لیمو سنگی کمی کوچکتر است. زمان برداشت لیمو ترش انتهای شهریور ماه و اوایل پاییز است. این میوه ترش و آبدار به انواع آفات مقاوم بوده و می توانید محصول خوبی را برداشت کنید. نهال لیمو ترش پرشین لایم را از بهترین نهالستان در ساری، خریداری کنید.

کاشت گردو چلندر با خرید نهال در مازندران:

از جمله درختان میوه که در مازندران قابلیت کاشت دارند، می توان به درخت گردو اشاره کرد که در بین ارقام مختلف، چلندر پیوندی در شرایط آب و هوای مازندران می تواند باردهی خوبی داشته باشد. بهترین زمان کاشت این نهال در اسفند ماه است و در برابر سرما مقاومت بالایی دارد و در زمستان دچار یخ زدگی نمی شود. این نهال زمانی که به بالغ شدن نزدیک می شود، بین ۵۰ تا ۷۰ کیلوگرم باردهی دارد.

این گردو، جزو گردو های درشت و پر مغز محسوب می شود و دارای پوست کاغذی است، بنابراین به راحتی می توان پوست را از مغز جدا کرد. اگر قصد خرید نهال گردو چلندر را دارید می توانید از بهترین مراکز خرید نهال در مازندران، اقدام کنید. علاوه بر این رقم از گردو، می توانید در مازندران نهال گردو فرنور، نهال گردو ژنوتیپ برتر آریا، نهال گردو دماوند و نهال گردو تویسرکان را برای کاشت انتخاب کنید.

تولید گردو در مازندران

کاشت نهال پرتقال شهسواری در مازندران:

از شهرهای استان مازندران، شهسوار با تولید پرتقال مرغوب و باکیفیت شناخته شده است. پرتقال یکی از بهترین گزینه ها برای خرید نهال در مازندران که پوست بسیار نازک، سایز متوسط و همچنین رنگ نارنجی مایل به زرد دارد. میوه این درخت بسیار خوش طعم و شیرین است. بهترین زمان کاشت این نهال، پاییز و زمستان است، اما اگر سردی هوا بیش از حد معمول باشد، زمان کاشت به اسفند ماه موکول می شود.

این نهال را می توانید به صورت ریشه لخت، گلدانی یا گونی پیچ بکارید. بهترین زمان سمپاشی این نهال نیز در تابستان است. اگر شرایط زمین و آب و هوا مناسب باشد، بعد از سه سال محصول باکیفیت برداشت خواهید کرد. دقت داشته باشید ریشه این نهال تمایل به آبیاری زیاد ندارد. این رقم پرتقال زودرس و مرغوب را از بهترین نهالستان در ساری، خریداری کنید.

کاشت پرتقال در مازندران

پرورش کیوی هایوارد با خرید نهال در مازندران:

در شهرهای مازندران، کیوی هایوارد تنکابن از کیوی های برتر منطقه به شمار می آید. گرچه این نهال در گیلان نیز کشت می‎شود اما نهال مازندران مرغوب‎تر است. این نهال را می توانید در دو نوع میوه سبز و زرد با طعم نزدیک به آناناس انتخاب کنید. تفاوت دیگر این دو نهال، این است که کیوی سبز رنگ کرک دار اما کیوی زرد رنگ یا طلایی، بدون کرک است.

با کاشت نهال هایوارد طلایی آبیاری در سال اول باید در حد مرطوب شدن خاک باشد. زهکشی خوب، خاک لومی و غنی از مواد آلی، رطوبت 70 درجه، هرس کردن به موقع و غیره می توانند باروری این درخت را افزایش دهند. در صورت خرید نهال در مازندران برای پرورش این کیوی، ارتفاع میوه 6 سانتی متر، عرض 4 سانتیمتر و وزنی در حدود ۴۰ تا ۱۲۰ گرم خواهد داشت.

معرفی بهترین نهالستان در ساری:

در تمام شهرهای ایران این امکان وجود دارد که شما انواع نهال ها را در باغ یا حیاط خانه خود بکارید، اما نکته قابل توجه در انتخاب نهال، در نظر گرفتن شرایط آب و هوایی است. برای اطلاع از انتخاب نهال مناسب به سایت «آریا نهال»، مراجعه، با مشاوران مجموعه ارتباط برقرار کرده و نهال مورد نظر خود را به صورت اینترنتی خریداری کنید.

تمامی نهال های مجموعه با شناسنامه و سلامت کامل به فروش می رسند؛ ازجمله خدمات ما، ارسال نهال به تمام نقاط کشور است. برای خرید نهال در مازندران، آریا نهال را انتخاب کنید؛ ما با ارائه بهترین نهال ها، در خدمت باغداران مازندرانی هستیم.

جمع بندی و نتیجه گیری درباره خرید نهال در مازندران:

مازندران یکی از استان هایی که سهم بزرگی در پرورش برخی از میوه ها نظیر مرکبات دارد. در واقع این منطقه بخش قابل توجهی از نیاز جامعه به انواع میوه ها را رفع می کند. به وجود توجه خاص به مازندران خریداری نهال در این منطقه فرصت مناسبی برای کسب سود و در عین حال خدمت رسانی می باشد. در صورت تهیه نهال از بهترین نهالستان در ساری، شما نهال هایی سالم و همراه با بهترین نتیجه پرورش خواهید داد.

برای رفع ابهام درباره خرید نهال در مازندران، با خطوط تماس درج شده در سایت از نهالستان آریا نهال تماس بگیرید.

جهت خرید نهال با ما در تماس باشید

شما عزیزان می توانید جهت خرید انواع نهال پربار با کارشناسان سایت ارتباط برقرار کرده و با دریافت مشاوره رایگان، بهترین نهال میوه را خریداری نمایید. فروش انواع نهال میوه با مجوز رسمی جهاد کشاورزی و ضمانت بازگشت واقعی کالا صورت می پذیرد.

این مطلب را دوست داشتید؟

بله پسندیدم
31

نفر این مطلب را پسندیدند

ارسال دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  • 1402.03.28 سید محمد هاشمی

    سلام میخواهم از تجربیات شما استفاده کنم