خرید نهال در قم

دسته بندی: جدیدترین مقالات
1401.11.09

نکات مهم خرید نهال در قم:

استان قم از نظر میزان بارندگی در گروه استان هایی قرار می گیرد که بارش باران در آن کمتر از حد معمول صورت می گیرد. به این جهت که استان قم، دارای آب و هوایی گرم و خشک بوده و در این زمینه با محدودیت هایی همراه است. با این حال نمی توان به صورت قاطع در مورد فراهم نبودن شرایط برای کشت درختان میوه در این استان نظر دارد. اگر قصد راه اندازی یک باغ و خرید نهال در قم، را داشته و اطلاعات کافی برای کاشت ارقام مختلف و بهترین نهالستان در قم را ندارید، در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

خریداری نهال در قم

مناطق حاصلخیز در استان قم برای کاشت نهال:

همان طور که در مقدمه این مطلب اشاره کردیم، استان قم آب و هوایی گرم و خشک داشته و معمولا مناطقی از این استان با کمبود بارندگی مواجه هستند. بسیاری از افراد تصور می کنند در این شرایط جغرافیایی ما نمی توانیم نهال یا درختی خاص را کاشته و پرورش دهیم؛ شما سخت در اشتباه هستید!

در بعضی از مناطق این استان مانند نواحی جنوبی و جنوب غربی، شرایط لازم برای کاشت انواع درخت میوه، درخت بادام، گردو و غیره فراهم است. در واقع مناطقی که در کوهپایه ها قرار دارند به واسطه ارتفاع و رشته کوه های زاگرس، بهترین گزینه برای کاشت ارقام مختلف هستند. در ادامه به تعدادی از این نهال ها قابل کاشت برای خرید نهال در قم، اشاره خواهیم داشت.

مناطق حاصلخیز قم

کدام نهال میوه در قم باردهی مطلوبی دارد؟

برای پاسخ به این سؤال می توانیم به مواردی اشاره کنیم که از محبوب ترین و پرفروش ترین نهال ها در نهالستان ها محسوب می شوند. نهال انگور، آلو، گیلاس، سیب، هلو، گلابی، پسته، انجیر، شلیل، نهال زردآلو، نهال به آلبالو، بادام و گردو، از مهمترین نهال هایی هستند که قابلیت کاشت در زمین های زراعی استان قم را دارند. در صورت آشنایی با بهترین نهالستان در قم، اطلاعات کافی را در مورد پرورش این نهال ها در استان به شما ارائه می دهند.

نکته مهمی که در ارتباط با خرید نهال در قم، و کاشت آن ها در این استان مطرح می شود، روش آبیاری است. از آنجا که قم با مشکل کمبود آب مواجه است، معمولا باغداران از روش آبیاری قطره ای برای صرفه جویی در مصرف آب استفاده می کنند.

بهترین نهال ها و محصولات کشاورزی قم

درخت هلو گزینه ای برای خرید نهال در قم:

یکی از محبوب ترین میوه های تابستانی، میوه هلو است که بین سنین مختلف طرفداران زیادی دارد. بهترین فصل برای کاشت این درخت، فصل سرما بوده و همچنین این رقم در برابر خشکی و سرمای هوا از مقاومت مطلوبی برخوردار است. از آنجا که هلو برای رشد بهتر به آبیاری کافی نیاز دارد، ما به باغداران استان قم توصیه می کنیم که این نهال را در ارتفاعات به زیر کشت ببرند.

نهال انگور مناسب برای خرید نهال در قم:

درخت انگور دوستدار گرمای تابستان است اما این به معنای عدم مقاومت آن در برابر سرما نخواهد بود. برای برداشت محصولی باکیفیت، نهال انگور باید در محیطی نه چندان سرد کاشته شده و نگهداری شود. با این حال در برابر سرما مقاومت خوبی از خود نشان می دهد. نکته مهم در کاشت درخت انگور، زهکشی مناسب خاک است.

پرورش انگور در قم

نهال پسته یکی از نهال های پر کشت قم:

پسته یکی از پرطرفدارترین خوراکی ها بین انواع آجیل است که شرایط کاشت و خرید نهال در قم فراهم می باشد. بهترین شرایط آب و هوایی برای رشد پسته، کاشت آن در شهرهای گرمسیری است. صاحبان باغ ها در استان قم می توانند در فصل پاییز پیش از شروع سرمای زمستان، نهال های پسته را در زمین های زراعی خود بکارند. ازآنجاکه پسته نیازی به آبیاری زیاد ندارد، استان قم بهترین مکان برای کاشت این گونه محسوب می شود.

خرید نهال در قم برای پرورش انجیر:

اگر از طرفداران میوه انجیر هستید و در استان قم سکونت دارید، باید این خبر خوش را به شما بدهیم که بهترین موقعیت جغرافیایی برای کاشت و نگهداری از نهال انجیر شهرهای گرم هستند. اوایل ماه اسفند و روزهای اول ماه فروردین، بهترین زمان برای کاشت این درخت است. این نهال، گونه ای مقاوم است که با آبیاری مناسب و خاکی حاصلخیز، محصولی مرغوب به صاحب باغ تحویل می دهد.

نهال انجیر برای پرورش در قم

خرید انواع نهال گردو در قم:

یکی از بهترین ارقامی که قابلیت کشت در زمین های زراعی استان قم را دارد، نهال گردو است. البته ذکر این نکته ضرورت دارد که باغداران با کاشت و پرورش بعضی از نهال های گردو به نتیجه بهتری خواهند رسید. در صورت آشنایی با بهترین نهالستان در قم، امکان آشنایی با نهال های گردو مناسب وجود دارد. اما در ادامه به بعضی از این ارقام را برای خرید نهال در قم با هدف پرورش گردو اشاره می کنیم:

 • نهال گردو چندلر:

اگر قصد خرید نهال در قم؛ را دارید، گردو چندلر یکی از بهترین گزینه ها برای شما در این استان خواهد بود. گردو چندلر از تحمل بسیار بالایی در برابر خشکی برخوردار بوده و به همین جهت بهترین انتخاب برای به زیر کشت بردن در زمین های زراعی استان قم محسوب می شود. در صورت مهیا سازی شرایط برای پرورش و رشد لازم این درخت گردو، شما می توانید حدود هفت تن از درختان خود محصول برداشت کنید.

 • نهال گردو فرنور:

یکی دیگر از بهترین ارقام گردو که کاشت آن در استان قم محدودیت خاصی ندارد، گردو فرنور است. عمر مفید این رقم حدود 80 سال بوده که شما می توانید در مدت زمان عمر مفید درخت، بهترین برداشت محصول را از آن داشته باشید.

 • نهال گردو تویسرکان:

اگر به دنبال نهال گردو و خرید نهال در قم با قیمت مقرون به صرفه و اقتصادی هستید، رقم تویسرکان، بهترین گزینه برای شما خواهد بود. در واقع مهمترین مزیت این نهال خرید آن با قیمتی مناسب بوده که قابلیت کشت و رشد بهینه در زمین های کشاورزی استان قم را نیز دارد. در صورت فراهم بودن شرایط آب و هوایی و خاک حاصلخیز شما می توانید سالانه حدود 6 تن برداشت محصول داشته باشید.

 • نهال گردو اسرائیلی:

یکی دیگر از ارقام گردو که می توان آن را در ارتفاعات و دو هزار متر بالاتر از سطح دریا به زیر کشت برد، گردو اسرائیلی است. این گونه نیز عمر بالایی داشته و تا 80 سال عمر مفید اقتصادی دارد. اگر این نهال در شرایط جغرافیایی مناسب کاشته شده و رشد کند، امکان برداشت محصول تا 8 تن از آن وجود خواهد داشت.

اقدام برای خرید نهال در قم:

در استان قم مراکز معتبر و نهالستان های مختلفی مشغول به فعالیت هستند که متقاضیان می توانند برای خرید انواع نهال به این مکان ها به صورت حضوری مراجعه کنند. در کنار خرید حضوری، همراه با پیشرفت در عرصه خریدهای آنلاین، نهالستان های متعددی به منظور سهولت در خرید و ارائه مشاوره و نظر کارشناسی، وب سایت هایی را راه اندازی کرده اند. در واقع این وب سایت ها، فروشگاه های آنلاین بوده که در زمینه فروش انواع نهال تخصص و تجربه دارند.

آشنایی با بهترین نهالستان در قم:

امروزه بیشتر افراد خرید اینترنتی را به خرید حضوری ترجیح می دهند. شما می توانید بدون صرف زمان و هزینه اضافی از طریق یک تلفن همراه یا لپ تاپ، نهال های مختلف را بررسی کرده و نهالی متناسب با نیاز و شرایط جغرافیایی خود تهیه کنید.

برای خرید نهال در قم؛ شما می توانید به نهالستان هایی مراجعه کنید که به صورت آنلاین نیز خدمات خود را ارائه می دهند. نهالستان آریا نهال از معتبرترین و شناخته شده ترین مراکزی است که متقاضیان می توانند به راحتی به آن ها اعتماد کنند. برای سفارش نهال در قم به صورت آنلاین وب سایت های فعال را با یکدیگر مقایسه کرده و در نهایت از مجموعه ای خرید کنید که به تقاضا و نیاز شما نزدیک تر است.

جمع بندی و نتیجه گیری از خرید نهال در قم:

برای سفارش نهال در قم؛ می توانید مراکز مختلف را در صفحات مرورگر جستجو کرده و در نهایت بهترین نهالستان در قم، را بر اساس نیاز خود انتخاب کنید. به طور کلی خرید نهال و تولید محصول زمانی به نتیجه مطلوب می رسد که عواملی مانند شرایط جغرافیایی، آب و هوا، خاک مناسب، نور کافی، هرس کردن به موقع، کوددهی و. غیره همواره در درجه اول اهمیت قرار داشته باشد.

برای خرید نهال در قم، از طریق شماره های موجود در سایت با راهنمای تلفنی نهالستان آریا نهال در ارتباط باشید.

جهت خرید نهال با ما در تماس باشید

شما عزیزان می توانید جهت خرید انواع نهال پربار با کارشناسان سایت ارتباط برقرار کرده و با دریافت مشاوره رایگان، بهترین نهال میوه را خریداری نمایید. فروش انواع نهال میوه با مجوز رسمی جهاد کشاورزی و ضمانت بازگشت واقعی کالا صورت می پذیرد.

این مطلب را دوست داشتید؟

بله پسندیدم
54

نفر این مطلب را پسندیدند

ارسال دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • 1402.11.22 محمد

  داخل شهر قم منظورم خود قم ن روستاهای اطرافش چه درخت میوه جواب میده ؟

  • 1402.11.26 admin-ariyanahal

   درود بر شما
   نهال فندق قم، بادام، هلو، پسته و سیب مناسب است.

 • 1402.03.01 خاوری

  سلام
  لطفا آدرس و شماره تلفن مرحمت کنید
  بنده چند تا نهال برای مزرعه ام میخام.
  ممنون

  • 1402.07.09 ariyanahal

   با سلام خدمت دوست عزیز
   شما می توانید با شماره های 09143336029 و 09143336024 تماس حاصل فرمایید.

 • 1401.12.12 سیدمجید درخوشی

  سلام،ضمن تشکر از اطلاعات خوبتون خواهشمندام درصورت امکان لیست قیمت نهال های موجود را برای اینجانب ارسال فرمایید

  • 1401.12.27 ariyanahal.ir

   سلام عرض ادب. در واتساپ برای کارشنسان پیام بگذارید لیست قیمت تمامی ارقام را خدمت محترم شما ارسال خواهند کرد. با احترام