معرفی انواع درخت انگور پربار ایرانی و خارجی

دسته بندی: جدیدترین مقالات
1402.12.13

انواع درخت انگور در گلخانه و باغ ها پرورش داده می شود و باغداران می توانند با توجه به نوع خاک، میزان آب در دسترس، وسعت باغ و خیلی از عوامل دیگر آن ها را خریداری کرده و بکارند. کاشت درخت انگور می تواند سود خوبی برای باغداران ایجاد کند. وقتی در یک زمین با وسعت چند هکتار، انواع نهال انگور کاشته شود می توان با فروش کل محصول، سود سالیانه خوبی به دست آورد.

بهترین نژاد انگور ایرانی و خارجی جهت کشت در داخل ایران

انواع درخت انگور ایرانی و خارجی را می توان در آب و هوای ایران کشت کرد. همه ی نژادهای درختان انگور در آب و هوای کشور ما به بار می نشینند. البته میزان باردهی آن ها کاملا به نژاد، میزان آبیاری و نگهداری درست، کوددهی، آب و هوا و… بستگی دارد.
خوشبختانه در کشور ما به دلیل 4 فصل بودن آب و هوا، می توان هر گونه از انگورهای گرمسیری یا سردسیر را در مناطق مختلف نگهداری و محصول خوبی از آن برداشت کرد. اما باغداران با توجه به نوع آب و هوا و شرایطی که می توانند برای کاشت انواع درخت انگور فراهم کنند، دوست دارند بهترین نژاد انگور ایرانی و خارجی را در باغ خود داشته باشند.
در اینجا به معرفی برخی از بهترین نژادهای انگور ایرانی و خارجی پربار می پردازیم که طرفداران بسیار زیادی در بین باغداران دارند:
1. نهال انگور یاقوتی
2. ردکانت
3. مکیاج
4. شرابی
5. بلک سیدلس
6. صاحبی
7. عسگری

جهت خرید و مشاهده انواع نهال انگور، بر روی عبارت نهال انگور کلیلک کنید.

آشنایی با نهال انگور یاقوتی

این انگور در میان باغداران، طرفداران زیادی دارد. پرباری انواع نهال انگور یاقوتی بسیار زبانزد بوده و در عرض مدت کوتاهی می تواند خیلی زود به بار بنشیند. دانه های این انگور، شبیه به یاقوت است.
همچنین این نهال بومی کشور ژاپن می باشد که برای کاشت در مناطق معتدل تا خنک مناسب است.

نهال انگور یاقوتی

بررسی انگور ردکارنت

انگور رد کارنت از انگورهایی است که میوه آن به شکل فرآوری شده مانند مارمالاد و مربا و . . . مصرف می شود. در آب و هوای معتدل، باردهی خوبی دارد. از طرفی در کشور ما به ندرت پرورش می یابد.
شاید در نواحی شمالی کشور بتوان برخی از گونه های خوراکی آن را پیدا کرد. انواع درخت انگور رد کارنت در کشورهای اروپایی کشت می شود و باردهی آن در مناطق معتدل، بالا است.

صفات نهال انگور مکیاج

انواع انگور مکیاج در کشور ژاپن کشت می شود و نهال آن به تازگی در کشور ایران نیز پرورش داده داده شده است. انگورهای این درخت، دانه های کشیده و بسیار خوشمزه ای دارند. باغداران ایرانی نیز به دنبال کاشتن ای نهال در باغ های خود هستند. این نژاد به نسبت سایر انگورهای دنیا، شیرین تر می باشد.
انواع نهال انگور از جمله مکیاج را می توان در نواحی سردسیر کاشت و بار خوبی برداشت کرد. زیرا به سرما، مقاوم است.

ویژگی های انگور شرابی

انگور شرابی که به خاطر رنگ و مزه خاص آن معروف می باشد، یکی از انواع درخت انگور در کشور است که خاستگاه آن به آذربایجان غربی می رسد. این منطقه به دلیل سرد بودن، انگورهای شرابی یا همان شانی را در خاک خود پرورش می دهد. همچنین نژاد انگور شرابی تحمل دمای منفی 20 درجه را نیز دارد.
باردهی این انگور بالا بوده و می توان از آن برای تهیه آب میوه، شراب و دلستر در فصل پاییز استفاده کرد. در میان انواع نهال انگور، فاصله کاشت درخت انگور شرابی 3 در 3 می باشد.

نهال انگور شرابی

معرفی انگور بلک سیدلس

انگور بلک سیدلس دانه هایی به رنگ سیاه دارد و بهترین انگور برای تهیه مویز به شمار می آید. این انگور در هوای معتدل، بیشترین باردهی را دارد؛ در مناطق سردسیر و گرمسیر، مقاومت خوبی از خود نشان نمی دهد.
اما در مناطق معتدل می تواند سود خوبی نصیب کشاورزان کند. انواع نهال انگور بلک سیدلس، دانه دار و بی دانه می باشد که با توجه به نوع آن، در فصل پاییز کشت می شود.

درباره ی نهال انگور صاحبی

انگور صاحبی در بین باغداران به انگور پربار معروف بوده و در مناطق سردسیر هم می تواند رشد خوبی داشته باشد. اما در صورت مواجه شدن با سرمای بسیار شدید منفی 18 درجه، کل محصول از بین خواهد رفت. انواع درخت انگور از جمله صاحبی، تا 100 سال بعد از کاشت باردهی دارند.
حبه های این انگور بسیار خوشمزه و پوست نازک هستند. همچنین نهال صاحبی را در اواخر سال، به جهت جلوگیری از سرمای شدید کشت می کنند.

نهال انگور عسگری

مقاوم ترین نوع انگور و بازاری ترین آن، نهال انگور عسگری است. انگور عسگری، یکی از گونه های زودبارده بوده و دانه های درشت و سفیدی دارد. در بین انواع نهال انگور، درخت عسگری مقاومت خوبی به تغییرات شرایط آب و هوایی دارد. در صورتی که باغدار بتواند هرس به موقع و صحیح انجام دهد، این درخت، باردهی خوبی نیز خواهد داشت.
سایر درختان انگور مانند موسکات، لعل، رد گلوب، انگور ترکمن، قرمز بی دانه، موندر آپ، جوین، انگور زرد، انگور کشمشی و… نیز هر کدام باردهی خوبی دارند که باید در منطقه خوب و در خاک مناسب کشت شوند.

درخت انگور عسگری

انتخاب و خرید بهترین نهال انگور

انتخاب و نحوه خرید انواع انگور، به سلیقه مصرف کننده بستگی دارد اما انتخاب و خرید بهترین نهال، کاری بسیار تخصصی و حرفه ای است که باغداران با تجربه و یا کارشناسان کشاورزی و باغداری از پس آن برمی آیند.
برای انتخاب انواع درخت انگور، باید به موارد مختلفی توجه کنید و آن ها را مد نظر قرار دهید. هر درخت انگوری نمی تواند برای شما پر سود باشد. برای اینکه بتوانید یک باغ انگوری عالی و پربار داشته باشید، حتما به نکات زیر را توجه کنید:
• هزینه خرید انواع نهال انگور را باید بدانید که برای این کار می توانید از کارشناسان فروش آریا نهال در سایت اینترنتی فروش نهال، مشورت بگیرید.
• بررسی کنید که آیا نهال مورد نظر شما چقدر آبیاری می خواهد و آیا منطقه شما دسترسی خوبی به آب دارد یا خیر؟
• میزان گرمی و سردی منطقه مورد نظر خود را بررسی کنید و نهال هایی را خریداری کنید که با توجه به اقلیم آب و هوایی شما، بیشترین باردهی را داشته باشند.

اطلاع از قیمت انواع درخت انگور ایرانی و خارجی

یکی از مهم‌ترین مواردی که در نظر باغداران از جایگاه ویژه ای برخوردار است، قیمت انواع نهال انگور است. اگر قرار باشد در یک باغ چند هکتاری، درختان بسیار زیادی کشت شود، با یک حساب و کتاب سرانگشتی می توان دریافت که باید هزینه بسیار زیادی برای خرید نهال انگور پرداخت کنید.
اگر محاسبات شرایط آب و هوایی، آبیاری و کوددهی، مراقبت و هرس کردن و خیلی از موارد دیگر درست انجام نشود، امکان دارد سرمایه پرداخت شده کاملا از دست برود. به همین دلیل باید با حساب و کتاب دقیق، خرید نهال انجام شود.
قیمت خرید انواع درخت انگور را می توان از سایت اینترنتی آریا نهال استعلام گرفت. کارشناسان این سایت می توانند بهترین مشاوران برای خرید و استفاده از نهال های برگزیده ی شما باشند.

خرید نهال انگور ایرانی و خارجی

و کلام آخر در خصوص انواع درخت انگور ایرانی و خارجی

در باب موضوع انواع درخت انگور توضیحات مختصری داده شد. شما کشاورزان و باغداران گرامی برای انتخاب بهترین نهال با بیشترین باردهی ابتدا باید اقلیم خود را با شرایط رشد درخت انگور انتخابی مقایسه کنید و سپس امکانات کافی را برای آن محیا نمایید.
همچنین برای دریافت مشاوره رایگان در خصوص انتخاب و خرید انواع نهال انگور می توانید با درج کامنت و یا تماس با شماره های ذیل با متخصصین آریا نهال در ارتباط باشید.

جهت خرید نهال با ما در تماس باشید

شما عزیزان می توانید جهت خرید انواع نهال پربار با کارشناسان سایت ارتباط برقرار کرده و با دریافت مشاوره رایگان، بهترین نهال میوه را خریداری نمایید. فروش انواع نهال میوه با مجوز رسمی جهاد کشاورزی و ضمانت بازگشت واقعی کالا صورت می پذیرد.

این مطلب را دوست داشتید؟

بله پسندیدم
3

نفر این مطلب را پسندیدند

ارسال دیدگاه

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “معرفی انواع درخت انگور پربار ایرانی و خارجی”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *