علت گل ندادن درخت بادام

دسته بندی: جدیدترین مقالات
2020.11.30

علت گل ندادن درخت بادام چیست:

به نقل از آریا نهال : بادام مغزی خوشمزه و مغذی می باشد، بنابراین پرورش آن ایده خوبی است ، اما ممکن است در حین پرورش درختان متوجه شوید درخت شما باردهی مناسبی ندارد. پس درخت بادامی که بدون باردهی مناسب می باشد چه فایده ای دارد؟ البته اگر درخت خود را کاشته اید و باردهی مناسبی ندارد یا بار نمی دهد، خبر خوب این است که شما می توانید با رعایت و برسی چند مرحله ی ساده این مشکل را برطرف نمایید.

برسی دلایل عدم باردهی درخت بادام:

شاید علت گل ندادن درخت بادام؛ تنها دلیل کاشتن آن نبوده است. قطعا این درخت دارای چشم انداز خوبی است و در کنار باردهی و سوداوری خوب، سایه مناسبی را نیز برایتان فراهم می کند، اما شما انتظار باردهی اقتصادی و مناسبی از آن هستید. درخت بادام که باردهی نداشته باشد می تواند نا امید کننده باشد. یک دلیل که ممکن است هنوز گلی را روی درخت مشاهده نکنید این است که شاید هنوز موقع بار دادن آن آغاز نشده است و شما باید بیشتر صبر کنید. شروع تولید درختان بادام ممکن است چند سال طول بکشد که از نهالستانی که خریداری نموده اید می توانید این امر را جویا شوید. برای درخت بادام قبل از دیدن باردهی معمولا باید تا سه یا چهار سالگی درخت صبر کنید. بنابراین ، اگر نهال درختی را کاشته اید و فقط یک سال داشت، لازم است صبور باشید. با شروع باردهی، انتظار می رود حداکثر 50 سال بازدهی داشته باشند.

گرده افشانی درخت بادام:

مسئله دیگر ممکن است گرده افشانی باشد. بیشتر ارقام درختان بادام خود گرده افشان نیستند. این به این معناست که آنها برای بار دادن به درخت دوم در منطقه برای گرده افشانی نیاز دارند. بسته به رقمی که انتخاب کردید، ممکن است لازم باشد دیگر درخت را برای حیاط خود انتخاب کنید ، تا گرده افشان ها مانند زنبورهای عسل ، کارهای خود را انجام دهند و گرده ها را از یکی به دیگری منتقل کنند.

اگر ترکیب مناسبی از گرده افشانی نداشته باشید، هیچ باردهی و گلی روی درخت بادام پیدا نمی کنید. به عنوان مثال ، دو درخت از یک رقم نمی توانند گرده افشان های خوبی برای همدیگر باشند. برخی از ارقام معمول بادام که برای تولید آجیل استفاده می شوند “Nonpareil” ، “Price” ، “Mission” ، “Carmel” و “Ne Plus Ultra” هستند. یک رقم بادام به نام “All-in-One” است که گرده افشانی می کند و می تواند به تنهایی رشد کند. همچنین می تواند ارقام دیگر را گرده افشانی کند. اگر یک درخت بادام بدون باردهی دارید ، احتمالاً یکی از دو راه حل ساده وجود دارد: کمی بیشتر صبر کنید یا درخت دوم را برای گرده افشانی خریداری کنید.

بیماری های درخت بادام:

بیماری های درخت یا نهال بادام و آفات متأسفانه بسیاری از مشکلات مختلف برای بادام را به وجود می اورد که شما را مجبور می کند برای کمک به درخت وارد عمل شوید و یکی از این نوع مشکلات بار ندادن درخت است. بیماری ها و آفات احتمالی درخت بادام بسیار زیاد است و می تواند کشنده باشد. کدام آفات حشره می تواند درختان بادام را دچار مشکل کند؟ درختان می توانند توسط انواع مختلف کنه ها ، از جمله کنه های عنکبوتی مورد حمله قرار گیرند. سایر آفات بادام ممکن است شامل موارد زیر باشد: مورچه ها (به ویژه مورچه آتش نشانی قرمز) کرم های جنگلی که می تواند باعث علت بار ندادن درخت بادام؛ باشد.

بهترین راه برای مدیریت مسائل مربوط به بادام مربوط به کنه ها یا حشرات این است که از مراکزی که به فروش نهال بادام می پردازند داروی مخصوص بیماری های درخت بادام را دریافت کنید. آنها اقدامات مناسب را برای استفاده یا محصولی برای از بین رفتن بیماری توصیه می کنند. بسیاری از مشکلات مختلف را می توان به بیماری ها نسبت داد ، و این درختان در معرض بسیاری از آنها هستند. این موارد شامل بیماری های قارچی و همچنین باکتریایی است.

علت عدم باردهی درخت بادام

آب و هوای مناسب:

شرایطی مانند محل کاشت درخت و آب و هوا تا حدی مسئول تعیین علت گل ندادن درخت بادام؛ است که درخت شما را با رشد کاملی همراه می کند. در صورت امکان درختان مقاوم در برابر بیماری را برای نگهداری خریداری کنید. مراقبت های مناسب همچنین احتمال بیماری های بادام و آفات را کاهش می دهد. بهترین مکان ممکن را انتخاب کنید ، آبیاری و کود کافی را فراهم کنید ، علفهای هرز را همیشه از بین ببرید و درخت را در صورت لزوم هرس کنید. این وظایف را اگر انجام دهید کمک زیادی به کاهش مشکلات آینده خواهد کرد.

ویژگی های یک درخت بادام سالم:

درخت بادام، درختی برگریز از خانواده Rosaceae است که به دلیل دانه های خوراکی (آجیل) آن کاشته می شود. این درخت دارای پوست قهوه ای یا خاکستری است و بسته به نوع آن عادت رویشی یا خاص خود را دارد. قطر درخت بادام می تواند به 30 سانتی متر (12 اینچ) برسد. برگ های بادام به طول 7.5–13 سانتی متر (3-5 اینچ) با لبه دندانه دار و به طور متناوب روی شاخه ها رشد می کنند. این درخت گل های سفید تا صورتی کم رنگ و میوه های سبز مودار تولید می کند که به شکل مستطیل هستند.

میوه آن مانند یک میوه انگور است و اما حاوی یک دانه است. بذر توسط پوسته قهوه ای سخت محافظت می شود. در زمان بلوغ ، گوشت میوه چرمی می شود و تقسیم می شود تا دانه داخل آن آشکار شود. طول آجیل ها به طور کلی 3.5 یا 6 سانتی متر (1.4-2.4 اینچ) طول است. درختان بادام می توانند ارتفاعی بین 4 تا 10 متر (13-33 فوت) داشته باشند و طول عمر آنها بین 30 تا 40 سال است. بادام ممکن است از نظر شکلی شامل مغز بادام و همچنین بسته به نوع آن بادام شیرین یا تلخ نیز خوانده می شود و از گونه های وحشی موجود در آسیای مرکزی و جنوب غربی منشا می گیرد.

ارسال دیدگاه

اولین نفری باشید که دیدگاهی را ارسال می کنید برای “علت گل ندادن درخت بادام”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

captcharefreshcaptcha

شماره تماس های آریا نهال

شما می توانید جهت خرید نهال و یا مشاوره با کارشناسان فروش ما در ارتباط باشید.

نیاز به مشاوره جهت خرید نهال دارید؟

شما می توانید فرم زیر را تکمیل نمایید تا کارشناسان ما در اولین فرصت با شما تماس بگیرند.