سیب

نحوه ثبت سفارش نهال سیب در انواع مختلف از آریا نهال

ثبت سفارش نهال سیب در انواع مختلف از آریا نهال

یکی از میوه های بسیار خوشمزه که اغلب در مناطق سرد و معتدل بهتر رشد می کند سیب می باشد. درخت این میوه بیشتر به صورت درخت کوتاه و یا درختچه پرورش می یابد. مناطق گرم با دمای بالا برای پرورش نهال سیب مناسب نمی باشد. ریشه این درخت به منطقه آسیای مرکزی باز می گردد. اگر شما نیز قصد احداث باغ سیب دارید توصیه می کنیم کاشت نهال سیب را از فروشگاه آریا نهال یکی از فروشگاه های باتجربه در زمینه فروش نهال های میوه می باشد انجام دهید تا به اطلاعات مورد نیاز در مورد کاشت و برداشت این میوه نیز آشنا شوید.

همچنین برای مشاهده ی نهال های موجود قابل خریداری از جمله خرید نهال زرشک ، خرید نهال گیلاس،خرید نهال گردو ،خرید نهال انگور و ..انواع اقسام نهال های آریا نهال می توانید در اینجا کلیک کنید و یا با شماره تماس های زیر حاصل فرمایید :

سیب

کاشت نهال سیب و آشنایی با شرایط مورد نیاز جهت کشت این میوه

سیب یکی از میوه های بسیار خوشمزه از تیره گلسرخان می باشد که دارای زیرتیره پوموایده است. مقاومت نهال این میوه در برابر سرما بسیار خوب می باشد به طوری که قادر به تحمل سرمای منفی 35 تا 40 درجه است. به طور کلی می توان گفت نهال سیب برای رشد و پرورش به سرمای زمستانه منفی 7 درجه برای هزار تا هزار و ششصد ساعت نیاز دارد. قبل از کاشت نهال سیب و کاشت آن بهتر است با شرایط مورد نیاز آن آشنا شوید از این رو توصیه می کنیم نهال مورد نظر خود را از آریا نهال خریداری نمایید تا به تمامی اطلاعات مورد نیاز خود در این زمینه دست یابید.

کشاورزانی که در مناطق با زمستان های نسبتا سرد زندگی می کنند می توانند نسبت به کاشت نهال سیب و کاشت آن اقدام کنند زیرا این میوه در مناطق با زمستان های گرم به خوبی به عمل نمی آید. آب و هوای دو ماه آخر رشد میوه بهتر است خنک باشد زیرا در غیر این صورت محصولات دارای رنگ کدر و بافت سست خواهند شد. همچنین مزه و طعم خوبی نخواهند داشت. انواع نهال های سیب اغلب برای رویش به گرده افشانی نیاز دارند.

اهمیت آشنایی با عملیات کاشت نهال سیب قبل از کاشت نهال سیب

قبل از خرید نهال سیب آشنایی با عملیات کاشت نهال سیب از اهمیت قابل توجهی برخوردار می باشد از این رو بهتر است بدانید که پس از ریزش گلبرگ های اولیه که اغلب 2 یا 3 هفته طول می کشد در مرحله اول اندازه میوه ها به گردو می رسند. نکته لازم به ذکر در رابطه با رشد نهال سیب این است که بیشترین خسارت زمانی ممکن است به یک باغدار وارد شود که میوه ها هنوز به طور کامل نرسیده باشند، در این مرحله میوه های سالم ریزش خواهند داشت. این ریزش به عوامل مختلف از جمله شرایط آب و هوایی، خاک، نوع رقم سیب، تلقیح نشدن میوه ها، ژنتیک گیاه، کمبود مواد غذایی و هورمون ها و در نهایت کمبود آب وابسته می باشد. در صورتی که در 24 ساعت بیش از 20 عدد میوه ریزش داشته باشند باید از هورمون های ضدریزش همچون اسید اندول استیک و اسید اندول بوتیریک استفاده نمایید. این محصولات اغلب برای کنترل ریزیش مورد استفاده قرار می گیرند.

 

سیب

همچنین برای خواندن بیشتر می توانید در اینجا کلیک کنید : ویکی پدیا

تهیه خاک مورد نیاز جهت رشد پیش از خرید نهال سیب

یکی دیگر از موارد مهم که قبل از خرید نهال سیب مرغوب از فروشگاه آریا نهال باید مورد نظر قرار گیرد فراهم کردن خاک مورد نیاز جهت پرورش نهال سیب می باشد. یکی از مزایای نهال سیب این است که می تواند در انواع خاک ها رشد خوبی داشته باشد اما با این وجود بهتر است از خاک های لمونی عمیق و سبک و همچنین غنی از مواد آلی استفاده نمایید. از آنجا که نهال سیب دارای ریشه های سطحی می باشد نسبت به کم آبی حساس می باشد البته این نکته را نیز باید مد نظر قرار داد که سطح آب زیرزمینی نباید از 2 متر بیشتر باشد.

عملیات برداشت سیب

پس از خرید نهال سیب و کاشت آن حال مرحله برداشت سیب آغاز می شود، محصولات سیب در مرحله برداشت باید کامل رسیده باشند و فرم و رنگ آن ها تغییر کرده باشد. در مرحله برداشت سیب ها کاملا خوش طعم خواهند بود. ابزارآلات مورد نیاز برای برداشت سیب به طور مکانیزه در دسترس هستند اما به منظور پیشگیری از آسیب دیدن میوه بهتر است این مرحله توسط کارگران و از طریق دست انجام گیرد، تنها در این صورت است که می توان از وارد آمدن ضربه، زخم شدن، له شدن و زمین افتادن تا حد قابل توجهی جلوگیری کرد و در نهایت محصولات در شرایط انباری مناسب نگهداری خواهند شد.

سیب

نحوه هرس کردن محصولات سیب

پس از کاشت نهال سیب مرغوب، کاشت و برداشت آن بهتر است با نحوه هرس کردن نهال سیب نیز آشنا شوید. جالب است بدانید نحوه و نوع هرس کردن درخت سیب به نوع رقم، سن رشد و ارتفاع درخت وابسته می باشدسیب گلاب و گلدن دلیشز از ارقام مختلف سیب هستند که دارای شاخه های قائم و راست هستند که به صورت شلجمی تربیت می شوند. دیگر انواع و ارقام محصولات سیب دارای شاخه های افقی هستند که اغلب به صورت جامی هرس می شوند. پس از باروری درختان سیب، هرس شدن و فرم دهی آن ها بهتر است هرس کردن را به حداقل برسانید. درخت سیب را در سن باروری باید هرس کردن را تنها به حذف شاخه های آفت زده یا بیمار محدود نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده + 6 =