وام درختکاری: (هر آنچه از وام احداث باغ گردو باید بدانید)

دسته بندی: جدیدترین مقالات مقالات پرورش درخت گردو
1400.10.19

از وام احداث باغ گردو بیشتر بخوانید:

بسیاری از افراد در این روزگار سخت اقتصادی حاکم بر کشور، به دنبال اشتغالزایی و کارآفرینی هستند که ما تاسیس باغ گردو را به آنان، پیشنهاد داده‌ایم. ایران، جزو پنج کشور بزرگ تولید کننده گردو در جهان است و بدون شک تاسیس باغ گردو، می ‌تواند بازدهی بسیاری را به همراه داشته باشد.

حال به منظور تحقق همین هدف و البته رسیدن به سود مناسب، دولت تسهیلاتی را برای متقاضیان در نظر گرفته است که به کمک آن، کار کاشت این درختان، بسیار ساده‌تر خواهد شد. وام احداث باغ گردو؛ وامی است که به افراد علاقه ‌مند به کشت گردو اعطا می‌ شود و کار افراد را تا حد زیادی، سهولت و سرعت می‌بخشد.

وام درختکاری نه تنها برای افراد، بلکه برای اقتصاد کشور نیز بسیار ضروری و البته مفید است. در این مقاله، قصد داریم نگاهی به جزئیات این وام درختکاری، بیندازیم و مزایا و البته نحوه درخواست آن را بررسی نماییم.

باغ گردو

چرا پرورش نهال گردو مناسب است؟

قبل از آنکه به سراغ وام احداث باغ گردو، برویم، بهتر است به این سوال جواب دهیم و ببینیم که اصلا چرا باید به سراغ پرورش درخت گردو رفت؟ اجازه بدهید که در این بخش، به صورت مفصل آن را بررسی کنیم. همانطور که گفتیم، ایران سومین کشور در دنیا، از لحاظ تولید گردو می باشد. هر ساله، بیشتر از 1 میلیون و 500 هزار تن گردو در ایران تولید می‌شود و بخشی از آن به مصرف داخلی و بخش دیگری نیز به صادرات اختصاص می‌یابد.

مصرف گردو هیچگاه تمامی نخواهد داشت؛ از گردو تقریبا در هر صنعت و در هر حوزه‌ ای می ‌توان استفاده کرد و کاربرد آن، به نوعی لایتناهی است! به علاوه، بد نیست بدانید درآمد ناخالص حاصل از احداث باغ نهال گردو، سالانه نزدیک به 3 میلیارد تومان است؛ این رقم تنها از فروش خود محصول به دست می‌آید و به تبع با اندکی خلاقیت و البته دقت کافی، می‌توان این میزان را حتی افزایش نیز داد.

با توجه به همین اوصاف، افراد بسیاری متقاضی اخذ وام احداث باغ گردو، می‌شوند. این وام به نسبت، درصد بهره کمتری دارد و اگر شرایط طرح توجیهی آن مهیا باشد، خیلی بی‌دردسر نیز به افراد، اعطا می‌شود. در ادامه، به جزئیات بیشتری درباره این موضوع خواهیم پرداخت.

نکات لازم قبل از اخذ وام درختکاری:

قبل از اینکه به سراغ اخذ این وام و اصلا قبل از آنکه به سراغ احداث باغ گردو بروید، بهتر آن است که به نکاتی توجه داشته باشید. اخذ وام احداث باغ گردو، و صرف آن برای کاشت این درخت، نیازمند تفکر و تصمیم‌گیری دقیق، همراه با تعقل و اطلاعات کافی است. این تصمیم، اهمیت بسیاری دارد و نه تنها زندگی خودتان، بلکه زندگی دیگران را نیز تحت تاثیر قرار خواهد داد؛ پس باید به دور از هیجانات و در نهایت عقلانیت، اتخاذ شود.

قبل از اقدام برای گرفتن این وام درختکاری لازم است که به خوبی فکر کنید و تمام جوانب را بسنجید و لازم است که عوامل بسیاری را در نظر داشته باشید؛ از زمین احداث باغ گرفته، تا جغرافیا و اقلیم منطقه، از میزان سوددهی گرفته، تا سرمایه اولیه، حقوق کارگران و هزینه ‌های جاری و خیلی از مسائل دیگر. نادیده گرفتن و فراموش کردن هر یک از این موارد، نه تنها به خودتان، بلکه به زندگی تمام افراد دخیل، ضرر وارد خواهد کرد.

شرایط لازم برای دریافت وام احداث باغ گردو:

همانطور که پیشتر و در بخش‌های قبلی اشاره کردیم، برای اینکه بتوانید وام درختکاری، را برای احداث باغ گردو اخذ نمایید، لازم است که شرایط خاصی داشته باشید و یک طرح توجیهی برای کارشناسان، حاضر نمایید. در این طرح، شما باید تمامی اهداف و هزینه‌ های مورد نیاز خود، به علاوه بازدهی‌ها و سود احتمالی را برآورد کنید. در صورتی که این طرح منطقی باشد و کارشناسان آن را تایید نمایند، در نهایت وام به شما اعطا خواهد شد.

از جمله مسائل و مواردی که باید در این طرح‌ها مشخص نمود، به شرح زیر است:

 • مساحت باغ گردو
 • تعداد درختان گردو
 • فاصله و نحوه کاشت درختان
 • موقعیت جغرافیایی محل کاشت
 • اقلیم و آب و هوای محل کاشت
 • برآورد هزینه‌ها، شامل سوخت، آب و…
 • هزینه آماده‌سازی محل کاشت
 • سیستم آبیاری باغ
 • ظرفیت تولید
 • تعداد پرسنل
 • سرمایه اولیه
 • برآورد سود احتمالی
 • مدت زمان بازگشت سرمایه
 • میزان سود خالص

تمامی این موارد، برای اخذ وام احداث باغ گردو، ابتدا باید توسط خود متقاضیان، بررسی شده و به کارشناسان ارائه شوند. کارشناس در صورت تایید اولیه، طرح را مورد بررسی مجدد قرار داده و آن را اصلاح کرده و به صورت دقیق، همه موارد را تعیین می‌کند. سعی کنید که برای آماده‌ سازی اولیه طرح توجیهی، واقع‌گرایانه همه چیز را اعلام نمایید؛ در غیر این صورت ممکن است با درخواست شما مبنی بر اخذ وام موافقت نشود.

اصول مربوط به احداث باغ گردو:

برای اینکه بتوانیم احتمال اخذ وام درختکاری، را به حداکثر میزان ممکن برسانیم، همانطور که گفتیم، لازم است محل احداث، ویژگی‌های خاصی را دارا باشد. این عوامل نه تنها شانس اخذ وام را بالا می‌برند، بلکه در افزایش تولید محصول و سوددهی نیز تاثیرگذار هستند.

از جمله عواملی که می‌تواند در افزایش کیفیت باغ و میزان محصول دخیل باشد، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. انتخاب نژاد و نهال مناسب
 2. کیفیت خاک، عمق و جنس آن
 3. شخم و آماده ‌سازی قبل از کاشت
 4. هرس و کوددهی به موقع و به اندازه
 5. تغذیه و آبیاری مناسب و مکفی
 6. کنترل آفات و مبارزه با بیماری‌ها
 7. و…

عوامل دخیل در اخذ وام احداث باغ گردو:

چنان که در بخش قبلی ذکر شد، بانک برای اینکه وام احداث باغ گردو، را به متقاضیان اعطا کند، اول از هر چیز از آن‌ها می ‌خواهد که خودشان طرحی را به صورت پیشفرض، به بانک ارائه دهند. سپس بانک با فرستادن کارشناسان خود، وضعیت را بررسی می‌کند، در صورت تایید، اصلاحاتی را روی طرح اولیه به وجود می ‌آورد و در نهایت، وام را به افراد، اعطا می‌کند. در این میان، عواملی وجود دارند که می‌توانند بر اخذ وام، تاثیر بگذارند.

از جمله عواملی که می‌توانند در اخذ وام دخیل باشد یا اخذ آن را متوقف و یا تسهیل کنند، به شرح زیر هستند:

 • هر چه طرح اولیه به واقعیت نزدیک‌تر باشد، احتمال تایید کارشناس نیز بیشتر است.
 • سوابق و اسم و رسم هر باغدار، در اعطای این وام، تاثیر مستقیم خواهد داشت.
 • اگر فرد متقاضی به اندازه کافی در پروژه‌ های قبلی‌ اش موفق بوده باشد، حتی ممکن است این وام را بدون ضامن هم دریافت نماید.
 • هر اندازه که طرح شما جامع ‌تر و کامل‌تر باشد و بتواند سودآوری بیشتری داشته باشد، بهره وام دریافتی از بانک نیز کمتر خواهد بود.

گفتنی است که وام درختکاری، صرفا برای احداث باغ گردو نیست و برای تولید محصولات دیگر از جمله بادام، تمشک، گیلاس، و یا حتی برنج نیز می‌توان از همین تسهیلات بانکی، استفاده نمود.

نتیجه گیری مقاله وام احداث باغ گردو:

در این مقاله، هدف ما آن بود که از وام احداث باغ گردو، برای شما صحبت کنیم، جزئیات و نحوه اخذ آن را نیز با شما در میان بگذاریم. در این مقاله، از نکات لازم و ضروری برای اخذ این وام گفتیم و عواملی که در احتمال اخذ آن تاثیر داشتند را نیز بررسی کردیم.

به علاوه از اهمیت طرح توجیهی نیز برای شما حرف زدیم. در نهایت، به عنوان حسن ختام این مقاله، بگذارید نظر شما را نیز جویا شویم. آیا شما تجربه استفاده از چنین وام‌ هایی را داشته‌اید؟ تجربیات خود را در قالب کامنت با ما نیز در میان بگذارید.

جهت خرید نهال با ما در تماس باشید

شما عزیزان می توانید جهت خرید انواع نهال پربار با کارشناسان سایت ارتباط برقرار کرده و با دریافت مشاوره رایگان، بهترین نهال میوه را خریداری نمایید. فروش انواع نهال میوه با مجوز رسمی جهاد کشاورزی و ضمانت بازگشت واقعی کالا صورت می پذیرد.

این مطلب را دوست داشتید؟

بله پسندیدم
68

نفر این مطلب را پسندیدند

ارسال دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • 1402.03.25 جعفر مبارکی

  آیا به زمین ۳۰۰متری با ۱۵ اصله درخت گیلاس و گردو وام تعلق می گیرد؟؟

  • 1402.08.02 admin-ariyanahal

   سلام خدمت دوست عزیز
   به طور جزئی و با توجه به نیاز باغ، مثل تجهیزات و تاسیسات آبی، مرمت و بازسازی کانال ها و … وام هایی در اختیار شما قرار می گیرد.

 • 1402.03.12 کورش کیانی

  باغی به مساحت ۵هکتار می باشد (بهزستی) نهال در آن کاشته می شود. بصورت اصولی سنگکاری وفنس کشی با لوله تحت پوشش بهزستی هستم نیاز به حمایت نهادهای مربوطه دولتی مباشم

  • 1402.08.02 admin-ariyanahal

   درود بر شما
   توصیه می شود با نهادهای جهاد کشاورزی مشورت کنید.

 • 1401.11.06 معصومه نظری شاکر

  سلام ، من سه هزار متر زمین دارم در یکی از روستاهای همدان دارم آیا وام تعلق می‌گیرد؟ مقدار وام؟

  • 1401.11.11 ariyanahal.ir

   سلام وقت بخیر. از متصدی های بانکِ مربوطه جویا شوید با احترام

 • 1401.05.15 تیمورعلیزاده

  سلام 500متر حیاط پدرخانمم ب خانمم داده… آیا برای کاشت گردو میتونم درخواست وام بکنم؟؟؟

  • 1401.05.16 ariyanahal.ir

   سلام و عرض ادب. فکر نمیکنم اما باز از متصدی بانک مورد نظر جویا شوید. با احترام

 • 1401.01.17 مجید سعیدی

  سلام زمینی به مساحت یک هکتار درخت گردو و میوه های تابستانی کاشتم، به خاطر کمبود بودجه سیستم آبیاری و… اجرا نشده، آیا میتونم فقط برای اجرای سیستم آبیاری قطره ای درخواست وام کنم؟

  • 1401.01.17 ariyanahal.ir

   سلام و عرض ادب جناب اقای سعیدی عزیز. بنده برای سوال شما با توجه به سرچی که در گوکل داشتم متوجه شدم به این عنوان هم وام از سال 97 از جهاد کشاورزی تعلق می گیرد اما جزییاتی از ان نوشته نشده بود. توصیه می شود از نهاد های مرتبط جزییات آن را جویا شوید. با احترام

 • 1401.01.15 علیرضا یوسفی

  سلام
  من زمینی به متراژ دو هزار متر دارم آیا میتوان برای کاشت گردو در نظر گرفت؟

  • 1401.01.15 ariyanahal.ir

   سلام و عرض ادب. بله جناب یوسفی امکان کاشت برای شما فراهم است. با احترام