خرید نهال در همدان

دسته بندی: جدیدترین مقالات
1402.02.10

راهنمای خرید نهال در همدان:

شاید بسیاری از ما گردو را به تویسرکان و انگور را به ملایر بشناسیم؛ اما کمتر افرادی خارج از استان همدان می توانند درباره بهترین ارقام میوه و پوشش گیاهی این استان و اقلیم های متنوع آن صحبت کنند. استان همدان بیش از آنچه فکر کنیم حاصلخیز و دارای تنوع اقلیمی است. اگر بخواهید درباره خرید نهال در همدان، کمی پژوهش کنید، به زودی به این نتیجه می رسید که ایجاد باغ در اقلیم های مختلف این استان تا چه حد می تواند پربازده و سود رسان باشد. در این مطلب قصد داریم درباره بهترین نهالستان در همدان، و بهترین ارقامی که در این اقلیم می توان پرورش داد، صحبت کنیم.

اقلیم و جغرافیای استان همدان:

همدان یکی از استان های مرکزی واقع در نیمه غربی ایران است که نیمه غربی آن در رشته کوه های زاگرس واقع شده و نیمه شرقی آن به دشت مرکزی ایران متصل می گردد. این استان داری ده شهرستان که مرکز آن شهرستان همدان در بخش شرقی استان می باشد. برای خرید نهال در همدان با توجه به آب و هوایی هر شهر اقدام می کنیم.

استان همدان از کوهستان ها و دشت های متعدد تشکیل می شود که در کنار یکدیگر، این استان را به استانی با زمستان های پر بارش و سرد و تابستان های معتدل تبدیل می کنند. بنابراین این استان را به طور کلی می توان دارای اقلیمی سرد و کوهستانی دانست. البته در نیمه شرقی استان همدان و به خصوص در شهرستان های همدان و رزن، دشت های متعددی وجود دارد که ارتفاع آن ها کمتر و تعداد رودخانه های آن ها بیشتر است.

جغرافیای همدان

بیشینه دمای این استان در مرداد و شهریور 35 درجه و کمینه دمای ثبت شده در فصل سرد کوهستان های آن، 29- درجه سانتی گراد گزارش شده است. میانگین دمایی این استان در سال حدود 9 درجه و میزان بارندگی آن فراتر از 300 میلی متر می رود. همچنین با در نظر گرفتن 140 روز یخبندان سالانه، می توان این استان را یکی از سردترین استان های ایران دانست که البته همچنان پذیرای تنوع گسترده ای از گیاهان و میوه های عالی است. در حقیقت برخی از ارقام گیاهان در هیچ کجای ایران به اندازه همدان پر ثمر نخواهند بود که این به دلیل اقلیم خاص این استان است.

بهترین ارقام میوه برای خرید نهال در همدان:

برای خریداری نهال در همدان؛ انتخاب های بسیار متنوعی پیش رو خواهید داشت؛ چرا که خاک حاصل خیز این خطه (به خصوص در مناطق کوهپایه ای آن) باعث باردهی بسیار بالای درختان میوه و به ویژه ارقام دیرگل آنان می شود. در ادامه به برخی از میوه های مناسب استان همدان خواهیم پرداخت؛ اما باید به خاطر داشته باشید که به دلیل امتداد زمستان و یخبندان تا ابتدای بهار، ارقام زودگل میوه های زیر در این استان قادر به باردهی مناسب نخواهند بود.

گیلاس گزینه مناسب پرورش در همدان:

یکی از گزینه های محبوب برای خرید نهال در همدان، گیلاس است. این میوه در شهرستان نهاوند و غرب شهرستان ملایر، به خوبی کشت می شود و بازدهی بسیار بالایی نیز دارد.

پرورش آلبالو  میوه پرطرفدار تابستانی:

از دیگر میوه هایی که همپای گیلاس در شهرستان نهاوند به خوبی رشد می کند، آلبالو است. باغ های آلبالوی موجود در زرین دشت نهاوند، از شهرت ملی برخوردارند.

پرورش زردآلو با خرید نهال در همدان:

زردآلوی پیش رسیده یا زردآلوی دیرگل از دیگر میوه های مناسب برای کاشت در شهرستان های همدان، نهاوند و ملایر است. البته برای خرید نهال زردآلو در این استان، باید به رقم خریداری شده دقت فرمایید.

انگور یکی از صادراتی ترین محصولات:

شهرستان ملایر، شهر جهانی انگورها می باشد. ساخت فرآورده های انگور مانند کشمش و شیره انگور در این شهرستان، قدمتی باستانی دارد و انگورهای یاقوتی این شهر نیز شهره جهانیان است. بنابراین این میوه را می توان یکی از میوه های استراتژیک بازار میوه و باغ داری در همدان دانست.

گردو گزینه مناس خرید نهال در همدان:

استان همدان میزبان خوبی برای کاشت انواع ارقام گردو است. گردوی تویسرکان یکی از مشهورترین گردوهای ایران و یکی از محبوب ترین گردوهای جهان محسوب می شود. همچنین بسیاری از ارقام دیگر گردو مانند چندلر، فرنور، پالیز و غیره به خوبی در این استان پرورش می یابند.

پرورش گردو در همدان

سیب گلاب یکی از بهترین محصولات استان:

یکی دیگر از میوه هایی که به خوبی می تواند از پس سرمای زمستانی بر آمده و در تعادل گرمایی تابستان همدان رشد کند، سیب گلاب است. سیب گلاب در نیمه شرقی شهرستان همدان، شهرستان فامنین و رزن به خوبی کشت می شود و به این سبب می توان خرید نهال در همدان را گزینه ای استراتژیک برای شهرستان های نامبرده دانست.

بادام گزینه مناسب پرورش در همدان:

در استان همدان ارقام مختلف بادام نیز کشت می شود و به خصوص ارقام دیر گل این میوه، بازدهی بسیار خوبی در شهرستان های کبودرآهنگ، بهار، اسدآباد و تویسرکان دارند. یکی از بهترین ارقام بادام برای کاشت در این منطقه، بادام دیرگل فرانسیس است.

انجیر میوه مغذی و ازشمند بازار:

شمال شهرستان کبودرآهنگ یکی از بهترین مناطق این استان برای کاشت انجیر است. انجیر سفید گلدانی و انجیر سیاه دو رقم بسیار محبوب برای ایجاد باغ در این شهرستان هستند. برای اینکه بدانید چه رقم از انجیر را می توانید در باغ خود بکارید، با کارشناسان ما در مجموعه «آریا نهال» تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند شوید.

پرورش شلیل با خرید نهال در  همدان:

یکی دیگر از میوه هایی که در مناطق کم ارتفاع شرقی استان همدان به خوبی محصول می دهد، شلیل و مشتقات آن است. اگر هنگام خرید نهال در همدان، به دیرگل بودن رقم آن دقت کنیم، آن گاه می توانیم بهترین محصول را برداشت نماییم.

پرورش به از میوه های درمانی و پر استفاده:

از دیگر میوه هایی که در مناطق کوهستانی استان همدان به خوبی رشد می کند و باردهی بسیاری هم دارد، به است. با وجود آن که به، نسبت به دیگر میوه ها حساسیت بیشتری در برابر آفات و بیماری ها دارد، اما میوه محبوب تری نیز هست و قیمت آن در بازار تره بار همواره بیشتر از میانگین است.

کاشت به در همدان

معرفی بهترین نهالستان در  همدان:

اگر قصد خرید نهال در همدان؛ را داشته و برای ایجاد باغ خود در جستجوی بهترین نهالستان در همدان باشید، می توانید هم اکنون از خدمات نهالستان آریا نهال استفاده کنید. بهترین نهالستان ایران از منظر تنوع گسترده نهال و ارسال به سرتاسر ایران، نهالستان آریا نهال است. شما در مجموعه ما می توانید مرغوب ترین انواع نهال را برای ارقام دیرگل و زودگل میوه های مختلف برای ایجاد باغ تهیه کنید و همچنین درباره انتخاب نوع آن (بذری، پیوندی و غیره) با مشاوران ما در ارتباط باشید.

برای خرید نهال در تعداد محدود و کلان، می توانید هم اکنون با کارشناسان ما در تماس باشید و با ارائه مشخصات زمین خود و وضعیت باغ، با مشورت کارشناسان نسبت به ثبت سفارش اقدام نمایید.

جمع بندی و نتیجه گیری از خرید نهال در همدان:

تا به اینجا با ظرفیت استان همدان برای پرورش بهترین نهال های میوه هم در ایران و هم در جهان آشنا شدید. به این ترتیب فضای سود آفرینی گسترده در این استان برای درآمد زایی در دسترس می باشد. شما با شناخت کافی در باره مهمترین نهال ها و بهترین نهالستان در همدان بیشترین سود را خواهید برد.

برای کسب اطلاعات بیشتر پیرامون خرید نهال در همدان، با خطوط تماس نهالستان آریا نهال تماس بگیرید.

جهت خرید نهال با ما در تماس باشید

شما عزیزان می توانید جهت خرید انواع نهال پربار با کارشناسان سایت ارتباط برقرار کرده و با دریافت مشاوره رایگان، بهترین نهال میوه را خریداری نمایید. فروش انواع نهال میوه با مجوز رسمی جهاد کشاورزی و ضمانت بازگشت واقعی کالا صورت می پذیرد.

این مطلب را دوست داشتید؟

بله پسندیدم
36

نفر این مطلب را پسندیدند

خرید نهال در همدان
آنچه در این مقاله میخوانید
محصولات مرتبط مقالات مرتبط نظرات کاربران

ارسال دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • 1402.04.27 اسماعیل ترکمانی

  عالی بود ممنون میشم آدرس دقیق باغ جهت تهیه نهال برام ارسال فرمایید

  • 1402.07.25 admin-ariyanahal

   با سلام
   ارومیه و ارسال نهال از طریق باربری می باشد.

 • 1402.04.11 حسن مولایی

  سلام من میخوام یک هکتار انگور شانی بکارم لطفا راهنمایی کنید ممنون

  • 1402.07.25 admin-ariyanahal

   درود بر شما
   ابتدا شرایط آب و هوایی منطقه خود را نسبت به انگور شانی بررسی و شرایط کاشت آن را محیا کنید.

 • 1402.03.14 علی شمخانی

  با سلام بنده نزدیک ۷۰۰ نهال بادام از اریا نهال خريد کردم یکی از این نهال ها نگرفت.

  • 1402.08.02 admin-ariyanahal

   درود بر شما
   درهنگام کاشت 700 نهال بادام، ممکن از از بین این تعداد بالا شرایط کاشت رعایت نشده و در این هنگام ریشه دچار اسیب دیدگی شده است و یا نور کافی به نهال نمی رسد.