خرید نهال گردو در همدان

دسته بندی: جدیدترین مقالات مقالات پرورش درخت گردو
1400.07.26

راهنمای خرید بهترین نهال گردو در همدان:

استان همدان یکی از 31 استان زیبای ایران می باشد که قدمت تاریخی بسیاری دارد. در گذشته این استان را هگمتانه می نامیدند. مرکز استان همدان شهر همدان است که مساحتی در حدود 20 هزار کیلومتر مربع را به خود اختصاص داده است. استان همدان جزء استان های کوچک ایران محسوب می شود اما محصولات کشاورزی و زارعی این استان از جمله پرورش بهترین نهال گردو در همدان، در مقایسه با استان هایی با این مساحت چندین برابر است. این استان دارای آب و هوای معتدل و در برخی نقاط دارای آب و هوای سرد و کوهستانی است.

در ادامه این مطلب همراه ما باشید تا این استان را از زوایای مختلف مانند پرورش نهال گردو مناسب همدان تا منابع آبی، پوشش گیاهی، کشاورزی، اقلیم و آب و هوا بررسی کنیم تا شماعزیزان کشاورزی پرسودی را تجربه نمایید.

5 رقم از بهترین نهال گردو در همدان:

استان همدان یکی مرتفع ترین استان های کشور است که همین ارتفاع زیاد از سطح دریا باعث شده تا درختان گردو بتوانند در این استان رشد و تولید محصول داشته باشند.

بهترین درختان گردوی استان همدان شامل:

 1. درخت گردو فرنور،
 2. درخت گردو چندلر،
 3. نهال گردو کانادایی،
 4. درخت گردو تو سرخ،
 5. و درخت گردو تویسرکان می باشد.
 نهال گردو همدان

نهال گردو فرنور؛ اولین و بهترین نهال گردو در همدان به علت مقاومت مناسبش در برابر سرما و سازگار با ارتفاعات بالا محسوب می شود و برای کشت این درخت گردو، بهترین مکان باید ارتفاعی بالای 1500 متر داشته باشد. در نتیجه استان همدان یکی از بهترین مناطق برای کشت گردو فرنور است. از خصوصیات مهم گردو فرنور می توان به زود بازده بودن این درخت گردو و همچنین تولید بالای آن اشاره کرد.این درخت گردو گزرومورفی مناسبی دارد و در برابر سرما و آفات بسیار مقاوم است. از ارقام پیوندی گردو می باشد و باردهی سالانه ی آن در حدود 70 کیلوگرم در هر درخت بالغ گردو می باشد.

نهال گردو چندلر؛ که یک درخت گردو آمریکایی به شمار می رود، بعد از نهال گردو تویسرکان، بیشترین میزان کشت در این استان را به خود اختصاص داده است. درخت گردو چندلر بهتر است در مناطقی با حداکثر ارتفاع 1800 از سطح دریا کشت شود. مقاومت این درخت گردو در برابر سرما کمی پایین تر از درخت گردو فرنور است. گردوی چندلر را نیز می توان به عنوان یک درخت گردو گرده افشان در کنار گونه های خاصی از درخت گردو کشت کرد.

مغز با پوست این گردو در حدود 16 گرم است و ارتفاع آن در سنین بلوغ به 6 متر می رسد. این درختان گردو می تواند بیش از 80 سال عمر اقتصادی داشته باشد و در این مدت برای کشاورزان سود زیادی را به همراه بیاورد.

نهال گردو کانادایی؛ همانطور که از اسم آن مشخص است، متعلق به کشور کانادا می باشد. این درخت گردو می تواند تولیدات زیادی داشته باشد. وزن با پوست مغز گردو کانادایی به 14 گرم می رسد و عمر اقتصادی آن بیش از 80 سال است.

از مغز این گردو به دلیل خواص فراوان آن در صنایع پزشکی و بهداشتی و همچنین از فرآورده های آن مثل روغن، استفاده های زیادی در صنعت شده است. به همین دلیل از آن استقبال زیادی شده است. از ارقام پایه بذری می باشد و باردهی آن مطلوب می باشد.

نهال گردو توسرخ؛ جزء درختان گردوی نادر و کمیاب است. مغز این گردو قرمز کم رنگ است و به همین دلیل به آن اسم گردو توسرخ را نسبت داده اند. این درخت گردو جزء درختان خاص و لوکس محسوب می شود.

به دلیل سرما دوستی زیاد درخت گردو تو سرخ، نیازمند دریافت به سرمای زیادی دارد تا بتواند تولید محصول داشته باشد. هر منطقه ای مناسب کشت این درخت گردو نمی باشد و گردوی تو سرخ در در اروپا و آمریکا نیز طرفداران زیادی دارد. استفاده ی تجاری ندارد و صرفا یک کالای خاص محسوب می گردد.

نهال گردو تویسرکان؛ که می توان این درخت گردو را حاکم درختان گردو در این استان نامید. این درخت گردو بیشترین سطح زیر کشت زمین ها و باغات گردو را در استان زیبا و کشاورز خیز همدان تشکیل داده است.

درخت گردو تویسرکان، بهترین گونه های درختان متعلق به ایران است. این درختان گردو با آب وهوا و خاک منطقه همدان بسیار سازگار است. 3 سال بعد از کشت، شروع به تولید محصول می کند و می تواند بالای 4 تن گردو را در هر هکتار تولید کند. از ارقام پایه بلند گردو می باشد و باردهی آن در هر شاخه به صورت پراکنده می باشد. باردهی درختان تویسرکان هم نسبت به ارقام پیوندی مانند چندلر و فرنور، کمتر می باشد.

شرایط آب و هوایی و اقلیم استان تا چه اندازه مناسب پرورش بهترین نهال گردو در همدان می باشد:

آب و هوا در استان همدان تنوع زیادی دارد و در فصول مختلف متغیر است. اما می توان آب و هوای غالب این استان را از نظر اقلیم، آب وهوای معتدل نامید. در بعضی از نقاط این استان آب هوا سرد کوهستانی نیز مشاهده می گردد که غالبا در ارتفاعات است. این استان از نظر بارش باران و به ویژه برف زیادی دارد. به همین دلیل ارتفاعات این استان سرتاسر طول سال سفید پوشش هستند و دارای یخچال های طبیعی بسیاری می باشند که می تواند گزینه ی مطلوبی جهت احداث باغ گردو در همدان باشد.

مشاهده بهترین نهال گردو در زاهدان

وضعیت ذخایر آبی استان آیا مناسب کاشت نهال گردو در همدان می باشد:

استان همدان به جهت بارش های فراوان برف و باران یکی از استان های کشور است که کمتر با کمبود آب همراه است. این استان به دلیل وجو دریاچه های بسیار دارای آب هوای کمی مرطوب نیز است که در اثر تبخیر آب در تابستان و فصول گرم شدت آن بیشتر می شود.

این استان همچنین دارای رودهای فراوان دائمی و فصلی است که در بیشتر طول سال پرآب هستند. وجود یخچال های طبیعی در ارتفاعات این استان سبب به وجود آمدن این رودخانه های همیشه جاری شده است. درختان گردو هم نیازمند آبیاری مناسب می باشند که از همین جهت خرید نهال گردو در همدان می تواند گزینه ی بسیار مطلوبی با این شرایط آب و خاکی باشد.

مشاهده بهترین نهال گردو در خوزستان

پوشش گیاهی و درختان میوه در استان همدان از چه بخش هایی تشکیل شده است:

این استان دارای پوشش گیاهی جنگلی و به صورت پراکنده است که معروف ترین انها جنگل تنک است. با توجه به اینکه این مطلب در مورد کشاورزی می باشد، مراتع و پوشش گیاهی این استان را نادیده گرفته در ادامه بهترین نهال میوه این استان را معرفی می کنیم.

 • درخت گردو،
 • درخت انگور،
 • درخت گلابی،
 • درخت گیلاس،
 • درخت آلبالو،
 • درخت به،
 • درخت بادام
 • و درخت خرمالو از جمله مهمترین درختان میوه ی استان همدان هستند که با آب و هوا و جغرافیای این استان بسیار سازگارند.

مشاهده بهترین نهال گردو در قم

جمع بندی نهایی در رابطه با خرید نهال گردو در همدان:

استان همدان یکی از استان های مستعد برای کشاورزی می باشد و کشاورزان بسیار بر روی زمین های این استان سرمایه گذاری کرده اند. این استان همچنین صادر کننده و پرورش دهنده درختانی مثل درخت گردو تویسرکان است.

در این مطلب به صورت ویژه به برسی بهترین نهال گردو در همدان پرداختیم، امیدواریم این مطلب برای شما کشاورزان عزیز که قصد سرمایه گذاری در حوزه کشاورزی این استان را دارید، مفید واقع شده باشد و در جهت تمایل به خرید، از خدمات نهالستان آریا نهال بهره مند شوید. آریا نهال یکی از نهالستان های معتبر کشور می باشد که با فروش انواع نهال گردو، سالانه نقش بسیار مهمی را در احداث باغات گردو ایفا می کند.

فروش تمامی ارقام نهال گردو در آریا نهال با گواهی قرنطینه و مجوز جهاد کشاورزی بوده و ضمانت بازگشت کالا شما را در برابر هر گونه آسیب در امان نگه می دارد.  کافیست تنها ی با مشاورین سایت آریا نهال ارتباط بر قرار نمایید.

 

جهت خرید نهال با ما در تماس باشید

شما عزیزان می توانید جهت خرید انواع نهال پربار با کارشناسان سایت ارتباط برقرار کرده و با دریافت مشاوره رایگان، بهترین نهال میوه را خریداری نمایید. فروش انواع نهال میوه با مجوز رسمی جهاد کشاورزی و ضمانت بازگشت واقعی کالا صورت می پذیرد.

برچسب ها:

این مطلب را دوست داشتید؟

بله پسندیدم
14

نفر این مطلب را پسندیدند

ارسال دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • 1401.02.27 علی فرج زاده

  سلام و درود خدمت شما اینجانب فرج زاده هستم پیوند زن نهال گردو انواع پیوند از قبیل نیمانیم و سرشاخه و…که در قزوین شهر کوهین باغ و گلخانه مهندس درخشان کار کردم اگر مایل باشید میتوانم ب عنوان پیوند زن باشما عقد قرارداد ببندم

  • 1401.02.31 ariyanahal.ir

   سلام و عرض ادب احترام جناب فرج زاده گرامی. لطفا با واحد فروش ارتباط بر قرار نموده تا در صورت نیاز با شما همکاری به عمل آید. با احترام