خرید نهال گردو در قم

دسته بندی: جدیدترین مقالات مقالات پرورش درخت گردو
1400.07.25

راهنمایی جهت خرید بهترین نهال گردو در قم:

قم یکی از استان های گرمسیر کشورمان ایران پهناور می باشد که مساحتی به وسعت 112 هزار کیلومتر مربع دارد. این استان دارای آب و هوای غالب گرم و خشک است اما مناطقی در این استان وجود دارد که حتی می توان اقلیم سرد و کوهستانی را به آن نسبت داد که می تواند مناسب پرورش بهترین نهال گردو در قم هم لقب گیرد.

استان قم به مرکزیت شهر قم می باشد که یکی از استان های همجوار با استان تهران است و آب و کمی مشابه آب و هوای جنوب استان تهران را دارد. شما در این مطلب با اقلیم، پوشش گیاهی، منابع آبی این استان آشنا خواهید شد و همچنین بهترین نهال گردو در قم را به طور ویژه به شما معرفی خواهیم کرد، پس لطفا تا انتها مطلب همراه ما باشید.

معرفی 2 رقم از بهترین درختان گردو در قم:

استان قم جزء استان هایی است که غالب آب و هوای آن معتدل و خشک است. تا 40 سال پیش هیچ درخت گردویی نمی توانست در زمین های شوره زار و کم آب استان قم رشد کند و تولید محصول داشته باشد.

اما امروزه و با گسترش علم و دانش، بسیاری از درختان می توانند در سراسر ایران و با انواع آب و هوا زندگی کنند. 3 درخت و نژاد گردو است که می تواند در استان قم رشد کند که شامل:

  1. درخت گردو پکان،
  2. درخت گردو ژنوتیپ آریا نهال
  3. و درخت گردو لارا است.

نهال گردو پکان؛ بهترین درخت گردو برای کشت در استان قم است. این درخت گردو بالاترین مقاومت در برابر گرما و بی آبی را دارد که در اصطلاح کشاورزی به آن گزرومورفی می گویند.

درخت گردوی پکان در بین مغز درختان گردو چرب ترین مغز را دارد و نسبت میزان وزن مغز گردو تا خود محصول آن بیش از 90 درصد است و دارای پوسته چوبی کاغذی می باشد. از مغز این درخت گردو روغن گردو و فرآورده های زیادی تهیه می شود. این درخت گردو بعد از سال دوم شروع به باردهی می کند ولی باردهی اقتصادی و صرفه آن از سال هشتم کشت شروع می شود. در سنین بلوغ هر درخت می تواند تا 50 کیلو گردو خشک را تولید کند.

نهال گردو ژنوتیپ برتر آریا؛ که یکی از بهترین نهال گردو در قم است، جزء درختان مقاوم در برابر خشکی  و گزرومورفی بسیار بالا است. این درخت گردو مناسب مناطق خشک و با آب وهوای گرم و مرطوب است.

درخت گردو ژنوتیپ دارای طول عمر اقتصادی بیش از 80 سال است. این درخت گردو کمی به بیماری ها حساس است و بهتر است بیماری های آن را بشناسید تا هنگام مشادهه هر یک از آن ها درمان مورد نظر را انجام دهید یا اینکه از آن پیشگیری کنید. این نهال به صورت بذری پرورش داده می شود و باردهی بسیار مناسبی دارد.

نهال گردو لارا؛ جزء درختان گردویی است که کمی به سرما حساس است و نمی تواند سرمای زیاد را تحمل کند. مناطقی مثل قم، مشهد و اصفهان، بهترین مناطق برای کشت درختان گردو لارا می باشد. گردو لارا که در بسیاری از منابع این درخت گردو را یک نژاد آمریکایی معرفی کرده اند در واقع یک درخت با ریشه ایرانی است و در اثر پیوند با درختان گردو ایرانی به وجود آمده است.

این درخت گردو را هم می توان به صورت پایه بذری و هم گلدانی، خریداری و کشت کرد. میزان تولید این محصول بیش از 4.5  تن در هر هکتار است که با رسیدگی های منظم و دوره ای، می توان این مقدار را نیز افزایش داد.

اقلیم و آب و هوای استان تا چه اندازه مناسب پرورش بهترین نهال گردو در قم می باشد:

استان قم در پست ترین نقطه 800 و در بیشترین ارتفاع 3200 از سطح دریا ارتفاع دارد. همین اختلاف ارتفاع زیاد سبب به وجود آمدن چندین اقلیم مختلف در این استان شده است. بیشترین اقلیمی که در این استان مشاهده می شود شامل:

  1. گرم و خشک،
  2. مرطوب
  3. و مدیترانه ای و کوهستانی است. غالب هوا در این استان اما آب و هوای گرم و خشک است.

متوسط دما در سردترین روزهای سال در استان قم 5 درجه زیر صفر است و در گرم ترین روزهای سال به 49 درجه می رسد که معمولا در ماه های تیر و مرداد مشاهده می گردد.

استان قم از نظر عرض جغرافیایی در نیم کرده شمالی کرده زمین و واقع شده است. از نظر هوا شناسی انتظار می رود این استان دارای آب و هوا معتدل باشد، اما به دلیل وجود مناطق بیابانی زیاد و شرایط جوی این استان غالبا گرم و خشک است.

مشاهده بهترین نهال گردو در خوزستان

آیا منابع آبی استان جهت احداث باغ بهترین نهال گردو در قم مناسب می باشند:

استان قم دارای تعدادی دریاچه و رودخانه است که بیشتر آنها شوره زار و یا دریاچه نمکی است و برای کشاورزی مناسب نیست. این استان با احداث سد بر روی رودخانه های دائمی استان سعی در تامین آب آشامیدنی و کشاورزی در این استان هستند.

رودخانه های معروف این استان شامل: فردو، زواریان، سلمان، قره سود وطغرود است. این استان همچنین دارای قنات های بسیار و همچنین تعداد فراوانی از چاه های عمیق است.

مشاهده ی بهترین نهال گردو در یزد

چه درختان دیگری در استان قم کشت می شوند:

استان قم دارای مراتع و زمین های کشاورزی بسیاری است و به دلیل تنوع جغرافیایی بسیار در آن باعث شکل گیری گونه های مختلف گیاهی در این استان شده است. این استان بیش از یک میلیون هکتار مراتع دارد.

استان قم پذیرای تنوع و پوشش گیاهان بسیاری است. اگر بخواهیم درختان خودرو را نادیده بگیریم و بهترین نهال میوه در این استان را معرفی کنیم می توانیم به:

  1. درخت بادام،
  2. درخت گردو
  3. درخت انجیر
  4. و درخت عناب اشاره کنیم.

مشاهده بهترین نهال گردو در همدان

جمع بندی نهایی در رابطه با خرید نهال گردو در قم:

در این مطلب سعی کردیم تا استان قم را از نظر پوشش گیاهی، منابع آب و اقلیم و آب وهوا بررسی کنیم. این بررسی به کشاورزان و افرادی که قصد دارند در صنعت کشاورزی این استان سرمایه گذاری کنند مفید فایده خواهد بود.

همچنین در این مطلب به طور کامل درختان مناسب مزارع زراعی به ویژه بهترین نهال گردو در قم را معرفی کردیم تا هنگام خرید بتوانید با توجه به نوع آب و هوا ومنطقه خود انتخاب بهترین داشته باشید. شما عزیزان همچنین می توانید خرید نهال های گردوی خود را از نهالستان آریا نهال صورت دهید. آریا نهال بهترین نهالستان کشور می باشد که فروش تمامی ارقام نهال خود را با گواهی ضمانت بازگشت کالا و مجوز جهاد کشاورزی عرضه می دارد.

جهت خرید نهال با ما در تماس باشید

شما عزیزان می توانید جهت خرید انواع نهال پربار با کارشناسان سایت ارتباط برقرار کرده و با دریافت مشاوره رایگان، بهترین نهال میوه را خریداری نمایید. فروش انواع نهال میوه با مجوز رسمی جهاد کشاورزی و ضمانت بازگشت واقعی کالا صورت می پذیرد.

برچسب ها:

این مطلب را دوست داشتید؟

بله پسندیدم
4

نفر این مطلب را پسندیدند

ارسال دیدگاه

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “خرید نهال گردو در قم”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *