خرید نهال در کرمانشاه

دسته بندی: جدیدترین مقالات
1401.12.21

راهنمای جامع خرید نهال در کرمانشاه:

استان کرمانشاه با وسعت بسیار خود از مراکز مهم جمعیتی در زاگرس به شمار  می آید. این منطقه زیبا که بیشتر آن بر نواحی کوهستانی واقع شده، مکانی مناسب را برای کاشت انواع درخت فراهم کرده است. در بخش غرب استان آب و هوای بیشتر گرمسیری و در غرب هوایی سردسیری را می توان تجربه کرد. در اینجا سوال پیش  می آید، چه درختی مناسب کاشت و پرورش در این اقلیم است؟ آیا هر درختی می تواند خود را با زمستان سرد و تابستان خنک در پاوه و کرند وفق دهد؟ یا آب و هوای نیمه خشک کنگاور مناسب رشد هر گیاهی خواهد بود؟ در ادامه، به چگونگی خرید نهال در کرمانشاه، و قابلیت کاشت آن ها و انتخاب بهترین نهالستان در کرمانشاه، خواهیم پرداخت.

وضعیت آب و هوا و ذخایر آبی کرمانشاه:

در یک نگاه کلی برای خرید نهال در کرمانشاه، و کاشت آن باید به وضعیت آب و هوایی استان و منطقه مورد نظر نگاهی داشته باشیم. همان طور که گفتیم این منطقه کوهستانی بوده و تقریبا معتدل است. با این حال زمستان های سرد و سخت خواهد داشت به گونه ای که دمای هوا تا منفی 27 درجه نیز  می رسد. تابستان آن در برخی نقاط ملایم و در نقاطی دیگر تا 43 درجه سانتیگراد نیز خواهد رسید، پس در اولین عمل، موقعیت جغرافیایی خود را بسنجید.

ذخایر آبی در این منطقه به دلیل بارندگی در طول سال کافی خواهد بود. همچنین دریاچه طاق بستان و چندین رودخانه از منابع اصلی استان هستند. این میزان آب برای راه اندازی و ایجاد باغ های گردو و میوه مناسب خواهند بود، امّا دسترسی باغ شما به آب رودخانه چگونه است؟

پرورش گردو با خرید نهال در کرمانشاه:

درختان گردو در اکثر مناطق کوهستانی کشور ما کاشت و برداشت  می شوند. برای سفارش نهال در کرمانشاه، به دنبال بهترین گونه ها باشید، در ادامه برخی از آن ها را معرفی خواهیم نمود.

پرورش گردو در کرمانشاه

اگر منطقه مورد نظر شما در بهار، دچار یخبندان شبانه می شود، قطعا باید از کاشت نهال در این زمان اجتناب شود. درخت گردو تحمل بالایی دارد، اما دماهای بسیار پایین و به شدت بالا، همچنین بادهای بسیار شدید، این درخت را نیز از پای در  می آورند. دمای بسیار بالای تابستان باعث کوچک شدن میوه گردو خواهد شد. شرایط آب و هوایی معتدل کرمانشاه و آب فراوان، باعث شده تا این منطقه مناسب کاشت انواع گردو باشد.

انواع درخت گردو برای کاشت در کرمانشاه:

برای خرید نهال در کرمانشاه، باید ارقام خوب و با کیفیت را شناسایی نمود تا برداشت موفقیت آمیز داشت. همچنین، هر کدام از نهال های گردو که در زیر معرفی می کنیم در آب و هواهای مختلف دوام  می آورند، پس مطالعه در این زمینه را فراموش نفرمایید.

 • نهال گردوی چندلر
 • گردوی تویسرکان
 • گردو کانادایی پالیز
 • گردو فرنور

خرید و آشنایی انواع درختان گردو در بهترین نهالستان در کرمانشاه، امکان پذیر است. می توانید انواع نهال های معرفی شده را در نهالستان آریا نهال مشاهده کرده و در صورت نیاز برای خرید مشاوره بگیرید.

پرورش بادام با خرید نهال در کرمانشاه:

درختان بادام از گونه های بومی منطقه خاورمیانه هستند. خرید نهال در کرمانشاه، برای این گونه گیاهی باید در مناطقی باشد که تابستان های خشک و گرم با آفتاب فراوان داشته باشد. این درخت از باران های فصل پاییز و زمستان لذت می برد، امّا نسبت به سرمای شدید حساس است.

کاشت درختان بادام در کرمانشاه

علاوه بر شرایط آب و هوایی، برای خرید نهال در کرمانشاه، باید وضعیت خاک موجود را نیز در نظر داشته باشید. برای کاشت خاک باید شنی، لومی یا حتی رسی باشد. اندازه گیری pH خاک برای ایجاد محیطی برای بهترین رشد درخت بادام، مهم است. سطحpH  بین 6 تا 7 مناسب خواهد بود. منتها نگران نباشید، درختان بادام می توانند اکثر خاک های اسیدی، خنثی و قلیایی را تحمل کنند.

انواع درخت بادام برای کاشت در کرمانشاه:

از بهترین نهالستان در کرمانشاه؛ می توانید ارقام مختلفی از درخت بادام را تهیه فرمایید. در اینجا به چند نوع خوش خوراک و بازار پسند اشاره خواهیم نمود.

 • بادام پوست کاغذی
 • بادام یلدا
 • بادام فرانیس
 • بادام آذر
 • بادام شکوفه
 • بادام سنگی

کاشت پسته با خرید نهال در کرمانشاه:

پسته در مناطق کوهستانی نیز به خوبی رشد می کند. شاید آنچنان رایج نباشد، امّا گونه های مقاوم و مناسب را می توان در نقاط کوهستانی کرمانشاه به خوبی پرورش داد. پس، گزینه دیگر شما برای خرید نهال در کرمانشاه، می تواند پسته باشد. همان طور که در بالا نیز اشاره کردیم، بخشی از استان نیمه خشک محسوب می شود و شاید فضای مناسب تری برای کاشت پسته باشد. امّا دلسرد نشوید گونه های مقاوم به سرما نیز وجود دارند که معرفی خواهیم نمود.

تولید پسته در کرمانشاه

پسته، هوای گرم و به خصوص گرمای بیابان را  می پسندد. منتها، در کنار یک تابستان گرم طولانی به یک زمستان سرد نیز نیاز دارد، چرا که درخت باید ساعات خاصی از سرما را تجربه کرده تا بتواند وارد دوره خواب شود. برای خرید نهال در کرمانشاه، باید به وضعیت خاک موجود نیز توجه نمایید. خاک های لومی عمیق و شنی برای پسته بهترین هستند امّا به طور کل در خاک های بیابانی عملکرد خوبی خواهند داشت.

ارتفاع آن ها به 6 الی 7 متر خواهد رسید. در طول زمستان به چند آبیاری عمیق نیاز دارند، امّا نسبت به خشکی تابستان مقاومت نشان می دهند. خرید نهال پسته در کرمانشاه برای دو نوع پسته پیوندی اکبری و پایه بادامی پیشنهاد می شود.

انار از بهترین گزینه های خرید نهال در کرمانشاه:

انار از زمستان های خنک و تابستان های گرم و خشک استقبال می کند. درختان انار نسبتا به سرما مقاوم هستند امّا سطح این مقاومت در هر رقم، متفاوت خواهد بود؛ برخی می توانند تا دمای منفی 10 درجه را تحمل کنند. به طور کل، نحوه نگهداری و مراقبت از آن ها، همچنین جلوگیری از یخ زدگی، می تواند باعث به بار نشستن این درخت در مناطق کرمانشاه باشد.

کاشت انار در کرمانشاه

انواع نهال انار برای کاشت در کرمانشاه:

 • نهال انار ساوه
 • نهال انار سردشت
 • نهار انار واندرفول
 • نهار انار شیراز
 • نهال انار سیاه

معرفی بهترین نهالستان در کرمانشاه:

همان طور که متوجه شدید، خرید نهال در کرمانشاه، وابسته به شرایط خاصی است؛ منتها، موارد معرفی شده از بهترین گزینه های برای کاشت در این منطقه هستند که می توانید هر یک را از بهترین نهالستان در کرمانشاه، یعنی «آریا نهال» تهیه بفرمایید. شرایط منطقه شما چگونه است؟ از ارقام معرفی شده قصد خرید کدام یک را دارید؟ می توانید در بخش نظرات، سوالات خود را با ما در میان بگذارید تا بهترین نهال را برای باغ خود تهیه فرمایید.

جمع بندی و نکات تکمیلی خرید نهال در کرمانشاه:

در این مقاله با مهمترین میو ها با بیشترین سازگاری و تولید برای پرورش در کرمانشاه آشنا شدید. در صورت علاقه و تمایل به کاشت هریک از این نهال ها این استان محیطی مناسب را برای شما مهیا می کند. در صورت سفارش نهال از طریق بهترین نهالستان در کرمانشاه و ایران شما به بهترین نتیجه خواهید رسید. نهالستان آریا نهال به منظور جلب اعتماد و رضایت مشتریان همواره بهترین راهنمایی ها و نهال ها را در اختیار شما قرار خواهد داد.

پس بدون تردید همین حالا از طریق خطوط تماس نهالستان آریا نهال در این سایت برای خرید نهال در کرمانشاه اقدام کنید.

جهت خرید نهال با ما در تماس باشید

شما عزیزان می توانید جهت خرید انواع نهال پربار با کارشناسان سایت ارتباط برقرار کرده و با دریافت مشاوره رایگان، بهترین نهال میوه را خریداری نمایید. فروش انواع نهال میوه با مجوز رسمی جهاد کشاورزی و ضمانت بازگشت واقعی کالا صورت می پذیرد.

این مطلب را دوست داشتید؟

بله پسندیدم
29

نفر این مطلب را پسندیدند

ارسال دیدگاه

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “خرید نهال در کرمانشاه”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *