خرید نهال در کهگیلویه و بویراحمد

دسته بندی: جدیدترین مقالات
1401.12.28

راهنما و مشخصات خرید نهال در کهگیلویه و بویراحمد:

کهگیلویه و بویراحمد، استانی زیبا و کوچک در جنوب غربی ایران است که در امتداد کوه های بلند زاگرس قرار گرفته است. با وجود اینکه این استان مساحت کوچکی دارد اما تولیدات فراوانی در بخش کشاورزی و به ویژه باغداری را در خود جای داده که از کیفیت خوبی هم برخوردار هستند. از این رو، خرید نهال در کهگیلویه و بویراحمد، و احداث باغ، یکی از راه های سرمایه گذاری در این استان است که در ادامه قصد داریم به بررسی بهترین نهالستان در یاسوج، و خرید نهال در این استان بپردازیم.

شرایط آب و هوایی کهگیلویه و بویراحمد:

بخش های وسیعی از این استان دارای آب و هوای سرد و کوهستانی است. شهر یاسوج، مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد که شرایط آب و هوای آن، کوهستانی و بسیار سرد می باشد. البته شهرستان های جنوبی این استان مانند گچساران و باشت، آب و هوای گرمسیری دارند.

شرایط اقلیمی کهگیلویه و بویراحمد

کوهستان های کهگیلویه و بویراحمد در تمام طول زمستان، پوشیده از برف هستند. در برخی مناطق هم یخچال های طبیعی وجود دارد. این استان در زمستان دارای هوای بسیار سرد بوده و در برخی از روز های سال تا ۳۰ درجه سانتی گراد زیر صفر هم کاهش پیدا می کند اما در فصل های تابستان و بهار هوای معتدل و خنک را تجربه می کند. وجود خاک حاصلخیز و مراتع زیاد به همراه بارش فراوان و منابع آبی طبیعی سرشار، شرایط را برای خرید نهال در کهگیلویه و بویراحمد، و احداث باغ های میوه، مطلوب کرده است.

بررسی استان کهگیلویه و بویراحمد برای کاشت نهال:

میزان بارش برف و باران در این استان بالا بوده و رودخانه های همیشگی و فصلی زیادی دارد که منبع مناسبی برای آبیاری باغ های میوه هستند. همچنین در این استان چندین سد ساخته شده که آب مورد نیاز باغ های میوه در نواحی مختلف را تامین می کند.

به دلیل وجود ذخایر آبی فراوان، این منطقه تبدیل به محلی مناسب برای کشاورزی شده و مناطق وسیعی از آن، به باغ های میوه شامل گردو، بادام، سیب، لیمو ترش، انگور، محصولات گلخانه ای مانند فلفل دلمه ای اختصاص یافته است. این شرایط سبب شده تا سفارش نهال در کهگیلویه و بویراحمد، اهمیت و رونق پیدا کند. در ادامه بیشتر به معرفی بهترین نهالستان در یاسوج و مهمترین نهال ها در استان خواهیم پرداخت.

معرفی مهمترین درختان برای کشت و خرید نهال در کهگیلویه و بویراحمد:

نهال های میوه زیادی در این استان پرورش می یابند. اگر قصد کاشت نهال در کهگیلویه و بویراحمد را دارید، می توانید هر یک از درختان زیر را با توجه به شرایط باغ خود انتخاب نمایید.

نهال گردو با محصولات ارزشمند صادراتی:

محدوده وسیعی از کهگیلویه و بویراحمد به ویژه مناطقی که آب و هوای کوهستانی دارند، به باغ های گردو اختصاص داده شده است. این استان زمستان های بسیار سختی داشته و بسیاری از بخش های آن دچار یخبندان می شوند. بنابراین ارقام نهال گردو که برای کاشت در ارتفاعات مناسب بوده و در برابر سرما زدگی و یخ زدگی مقاوم هستند، باید خریداری شوند.

پرورش گردو در گهگیلویه و بویراحمد

در فهرست زیر به برخی از بهترین نهال های گردو اشاره شده است که در این استان بار دهی خوبی دارند:

 • نهال گردو چندلر
 • نهال گردو تویسرکان
 • نهال گردو فرنور
 • نهال گردو ژنوتیپ برتر
 • نهال گردو پالیز کانادایی

پرورش انگور با خرید نهال در کهگیلویه و بویراحمد:

انواع نهال انگور در تاکستان های این استان کشت می شود. انگور بلک ویلیام که یک نوع انگور آب دار، گوشتی و بدون هسته است در این استان از عملکرد خوبی داشته و انتخاب مناسبی برای کاشت نهال در کهگیلویه و بویراحمد، محسوب می شود. انگور رد گلوب نیز انتخاب خوبی است؛ این انگور شیرین، آبدار و پوست نازک اما کمتر دچار ترک خوردگی می شود.

نهال بادام با محصولات پرفروش جهانی:

نهال بادام فرانیس و نهال بادام تونو دیرگل بوده و گزینه مناسبی برای کاشت در این استان هستند. نهال بادام آذر دیر گل بوده و در برابر سرمای بهاره مقاوم است که یکی از گزینه های خرید از بهترین نهالستان در یاسوج، است. نهال بادام مامایی میان گل است اما در کهگیلویه و بویراحمد عملکرد خوبی دارد.

دیگر ارقام مناسب برای خرید نهال در کهگیلویه و بویراحمد:

میوه هایی همچون سیب، پرتقال و یا لیمو را می توان در باغ های کهگیلویه و بویراحمد کشت کرد. بخشی از زمین های قابل کشت در این استان به پرورش میوه  های هسته دار شامل آلبالو، زرد آلو، گیلاس، هلو و شلیل اختصاص یافته است. در نواحی گرمسیری استان نظیر گچساران شاهد تولید کشوری لیمو ترش هستیم.

پرورش مرکبات در گهگیلویه و بویراحمد

در ادامه به برخی از محصولات کشاورزی قابل کشت در کهگیلویه و بویر احمد شما می کنیم. این ارقام از طریق بهترین نهالستان در یاسوج، قابل تهیه هستند:

 • نهال گلابی
 • نهال سیب
 • نهال آلو
 • نهال پسته
 • نهال زرد آلو
 • نهال به
 • نهال شلیل
 • نهال گیلاس
 • نهال هلو
 • نهال انجیر
 • نهال آلبالو

در هنگام خرید نهال در کهگیلویه و بویراحمد باید به چه نکاتی توجه کنید؟

پیش از خرید نهال در این استان به نکات زیر توجه کنید تا بهترین انتخاب را داشته باشید:

 • نهال ها باید دارای تاییدیه بهداشت و مجوز جهاد کشاورزی باشند.
 • به سازگاری نهال ها با آب و هوای منطقه محل کشت توجه کنید؛ چرا که برخی از نهال ها برای کاشت در مناطق سردسیری مناسب نیستند.
 • نهال باید به ارتفاع از سطح دریا در منطقه مورد نظر شما سازگار باشد.
 • نوع نهال از نظر دیر گل یا زود گل بودن را بررسی کنید؛ برای مناطق سرد و کوهستانی معمولا از نهال های دیر گل استفاده می شود.
 • نهال ها به گرده افشان نیاز دارند یا نیاز ندارند.
 • از ابعاد و اندازه درخت مورد نظر خود اطلاع کسب کنید تا بتوانید فضای مورد نیاز برای نهال را فراهم نمایید.
 • پارامتر های کیفی میوه نهال مانند ضخامت پوست و اندازه میوه را در نظر بگیرید.

معرفی بهترین نهالستان در یاسوج:

اگر قصد خرید نهال در کهگیلویه و بویراحمد، را دارید، با مراجعه به «آریا نهال» و مشاوره گرفتن از کارشناسان مجرب ما، به راحتی می توانید متوجه شوید که کدام یک از نهال های میوه برای کاشت در شرایط منطقه شما مناسب تر هستند. نهال  های ارائه شده توسط آریا نهال دارای شناسنامه و گواهی بهداشت بوده و به سراسر ایران ارسال می شوند.

بهترین نهالستان در یاسوج

جمع بندی و نکات تکمیل خرید نهال در کهگیلویه و بویراحمد:

یکی از بهترین استان ها با ظرفیت کم نظیر برای تجاری ترین محصولات بدون شک کهگیلویه و بویراحمد می باشد. در صورت آشنایی با حوزه های باغداری حتما کاشت نهال در این استان برای شما یک فرصت درآمد زایی خواهد بود. به این منظور با بهترین نهالستان در یاسوج و ایران برای خریدی با اطمینان حتما در ارتباط باشید. ما در نهالستان آریا نهال با ارائه بهترین کیفیت و خدمات ارسال آنلاین برای سفارش نهال مناسب به شما اطمینان خاطر می دهیم.

همین حالا برای دریافت مشاوره و آشنایی با نحوه خرید نهال در کهگیلویه و بویراحمد، با شماره های موجود از نهالستان آریا نهال تماس بگیرید.

جهت خرید نهال با ما در تماس باشید

شما عزیزان می توانید جهت خرید انواع نهال پربار با کارشناسان سایت ارتباط برقرار کرده و با دریافت مشاوره رایگان، بهترین نهال میوه را خریداری نمایید. فروش انواع نهال میوه با مجوز رسمی جهاد کشاورزی و ضمانت بازگشت واقعی کالا صورت می پذیرد.

این مطلب را دوست داشتید؟

بله پسندیدم
20

نفر این مطلب را پسندیدند

ارسال دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • 1402.02.29 ياسين

  سلام. آدرس کجاست

  • 1402.07.09 ariyanahal

   با سلام. فروش نهال ها به صورت اینترنتی می باشد.

 • 1402.02.27 جوادپور

  با سلام
  به نظر من نهال های میاندواب اصلا خوب نیس
  چون من از نهالستان عرفان….. گرفتم به شرط و به ضمانت کالا در صورت عدم رویش حالا خشک شدن به تلفنشون هم جواب نمیدن در حالی که از یه دست فروش میگرفتم این قده ناراحت نمیشدم ۳۸میلیون واسه چند نهال دادم گردو فرنور حالا همشون یا خشک شدن یا از ته رشد میکنن

  • 1402.07.09 ariyanahal

   سلام وقت بخیر
   متاسفانه در خرید نهال امکان خطا بسیار است و شما می توانید از آریا نهال به صورت تضمینی نهال های سالم را خریداری کنید.