بهترین نهال گردو در ایلام

دسته بندی: جدیدترین مقالات مقالات پرورش درخت گردو
1400.07.04

همه چیز درباره ی خرید بهترین نهال گردو در ایلام:

استان ایلام یکی از استان های مرزی کشور ایران است که با همسایه غربی ایران و کشور عراق هم مرز است. این استان آب و هوای سرد و کوهستانی دارد و نقاط زیادی از آن پوشیده از جنگل های انبوه است .

مساحت استان ایلام 20 هزار کیلومتر است و مرکز آن شهر ایلام است. ارتفاع از سطح دریا در استان ایلام بیش از 1500 متر است و در مناطق کوهپایه ای به 2600 متر نیز می رسد که همین امر نشان از دشواری انتخاب بهترین نهال گردو در ایلام می باشد. این استان به دلیل وجود جنگل های فراوان و مناطق کوهپایه ای و همچنین وجود مناطق با ارتفاع زیاد، پوشش گیاهی زیادی دارد و تراکم آن بسیار زیاد است.

در این مطلب قصد داریم تا بهترین درخت گردو ایلام را معرفی کنیم، پس تا پایان مطلب همراه ماشید.

بهترین درخت گردو برای استان ایلام:

درختان گردویی که در این استان می توانید برای احداث مزارع گردو از آن استفاده کنید شامل:

 • درخت گردو فرنور،
 • درخت گردو چندلر،
 • درخت گردو کانادایی،
 • و درخت گردو ژنوتیپ آریا است.

درخت گردو ژنوتیپ: یکی از بهترین نهال های گردو در ایلام و در بین کشاورزان محسوب می شود. این نوع از نهال گردو جزع درختانی است که مورد آزمایش های زیادی قرار گرفته و اصلاح نژاد فراوانی روی آن صور ت گرفته است.

این درخت گردو مقاومت زیادی در برابر بیماری ها و آفات دارد. اگر بخواهیم  مورد مشخصات آن به صورت کوتاه بگوییم باید به وزن مغز 12 گرمی آن با رنگ قهوه ای روشن و همچنین میزان تولید محصول زیاد آن اشاره کنیم.

نهال گردو چندلر: از جمله درختان محبوب و مشهورترین درخت گردو برای افراد آشنا و گردو کاران است .هر درخت گردو چندلر می تواند به تنهایی 60 تا 70 کیلو گردوی خشک تولید کند.

درخت گردو چندلر متعلق به کشور آمریکا است و امروزه بیشتر سطح زیر کشت زمین های آمریکا از این درخت گردو استفاده می کنند. از دیگر مشخصات این درخت گردو می توان به عمر زیاد آن که بیش از 100 سال است اشاره کرد.

نهال گردو کانادایی: یکی دیگر از نهال هایی است که ماسب آب و هوای و مزارع استان ایلام است. این نهال همانطور که از اسم ان پیداست، متعلق به کشور کانادا است و مناسب مکان های سردسیر می باشد.

وزن مغز گردو کانادایی حدود 15 گرم است و رنگ آن روشن است. در صورت رسیدگی های  منظم و دوره ای می تواند تا 6 تن محصول از مزارع این درخت گردو کانادایی برداشت کرد .

در نهایت نهال گردو فرنور: درخت گردویی که جز بهترین نهال گردو در ایلام آن هم در سردترین نقاط استان محسوب می شود. این درخت گردو به هیچ عنوان مناسب مکان هایی که تابستان های گرمی دارند نمی باشد و برعکس دوستدار سرما است.  ارتفاعات سردسیر و برف خیز استان ایلام بهترین منطقه برای کشت نهال گردو فرنور است.

پوسته نازک، مقاومت بالا در برابر سرما، عدم نیاز به رسیدگی های زیاد و آبیاری من ظم، مقاومت در برابر بیماری ها و آفات، از جمله دلایل مهمی است که این درخت گردو را محبوب ترین درخت گردو سردسیری نامیده اند.

مشاهده ی بهترین نهال گردو در بوشهر

وضعیت ذخایر آبی استان جهت کاشت و پرورش بهترین نهال گردو در ایلام:

 1. با توجه به اینکه استان ایلام در منطقه کوهستانی و با ارتفاع زیاد واقع شده است، برف و باران زیادی را پذیرا است. کوه های این استان سرتاسر سال پوشیده از برف های متراکم هستند و آب مناطق را تامین می کنند.
 2. احداث چندین سد بنتی و سد خاکی، سبب ذخیره آب در استان ایلام شده است که می تواند منبع خوبی برای تامین آب کشاورزی برای سرتاسر سال و فصول کم آب و تابستان باشد.
 3. بارش باران نیز در این استان زیاد است. اما چند سالی است که تمام ایران دچار کم آبی و خشکسالی شده است و استان ایلام نیز از این قائده مستثنی نیست، به همین دلیل است که ذخایر آبی ایلام رو به کاهش است .
 4. در این استان می توانید اقدام به کشت و پروش درختان با گزومورفی بالا کنید. این یعنی کشت درختان و گیاهان در این استان به صورت دیم، امری طبیعی است و در آن رواج دارد.

آیا شرایط آب و هوایی و اقلیم استان جهت خرید نهال گردو در ایلام مناسب می باشد:

استان ایلام دارای آب و هوای سرد و کوهستانی است. در بعضی از مناطق این استان دمای هوا حتی تا -20 درجه نیز می رسد. مناطق جلگه ای و گرمسیری در استان ایلام نیز زیاد است.

این مناطق در گرمترین روزهای سال حداکثر دمای 30 درجه بالای صفر را تجربه می کنند. در نتیجه این مناطق را تا حدودی می توان به دما و شرایط آب و هوای معتدل شبیه دانست.

این تنوع اقلیم باعث شده است که این استان از نظر پوشش گیاهی و درختانی که در این استان به عمل می آیند بسیار زیاد باشند. نکته مهم این است که از کاشت درختان مناسب مکان های گرمسیر و یا درختانی که تحمل دمای زیر صفر را ندارند، در این استان خودداری کنید.

مشاهده ی بهترین نهال گردو در شهرکرد (چهارمحال بختیاری)

بهترین نهال های میوه ای که در استان ایلا م کشت می شوند:

به علت تنوع آب و هوایی زیاد استان ایلام، پوشش گیاهی زیادی را در خود جای داده است. قسمت عمده ای از این استان از جنگل های خود رو به عمل آمده اند. این نشان دهنده شرایط خوب کشت و آب وهوایی این استان سرسبز است.

عمده بهترین نهال های میوه که در این استان کشت می شوند شامل:

 • درخت زیتون،
 • درخت گردو،
 • درخت هلو،
 • درخت انار،
 • درخت خرمالو،
 • درخت انجیر است. درختان جنگلی همچون انجیر وحشی و کنار و ازگیل از جمله درختان بافت جنگلی این استان است.

مشاهده ی بهترین نهال گردو در مشهد

جمع بندی نهایی در رابطه با خرید بهترین نهال گردو در ایلام:

این مطلب مناسب افراد و کشاورزانی است که قصد احداث زمین زراعی برای کاشت درختان میوه و به ویژه درختان گردو را دارند، مناسب است. در این مطلب به بهترین نهال گردو در ایلام پرداخته و درمورد ویژگی های هریک به صورت کامل توضیح داده ایم، شما عزیزان می توانید تنها با یک تماس در هر نقطه از استان زیبای ایلام قرار دارید نسبت به خرید نهال گردو اقدام نمایید.

جهت خرید نهال با ما در تماس باشید

شما عزیزان می توانید جهت خرید انواع نهال پربار با کارشناسان سایت ارتباط برقرار کرده و با دریافت مشاوره رایگان، بهترین نهال میوه را خریداری نمایید. فروش انواع نهال میوه با مجوز رسمی جهاد کشاورزی و ضمانت بازگشت واقعی کالا صورت می پذیرد.

برچسب ها:

این مطلب را دوست داشتید؟

بله پسندیدم
4

نفر این مطلب را پسندیدند

ارسال دیدگاه

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “بهترین نهال گردو در ایلام”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *