معایب گردو کانادایی: ( هرآنچه از معایب نهال درخت گردو کانادایی باید بدانید)

دسته بندی: جدیدترین مقالات مقالات پرورش درخت گردو
1400.08.24

مزایا و معایب درخت گردو کانادایی:

به طور کلی می‌ توان درخت گردو را جزو سودمند ترین و پرطرفدارترین انواع درخت در ایران دسته بندی کرد. انتخاب درخت گردو اگر به درستی انجام پذیرد، می‌تواند بسیار سودآور باشد. درخت گردو کانادایی، یکی از ارقام گردو است که بسیار با کیفیت است و امروزه طرفداران بسیاری در ایران پیدا کرده است.

با این وجود باید یادآوری کرد که هر درخت اگر در شرایط مناسب کشت نشود، می‌تواند معایبی نیز به همراه داشته باشد. آنچه در این عنوان مطرح شده است، بررسی معایب گردو کانادایی،‌ است؛ به طوری که بتوان با نگاهی دقیق‌تر رقم مورد نظر خود را انتخاب کرد. پس مطالعه ادامه این مطلب را از دست ندهید.

گردو کانادایی

بررسی مزایا و معایب گردو کانادایی:

اگر قصد کاشت یک یا چند نوع نهال را در باغ یا زمین خود دارید، آگاهی در مورد شرایط رشد و ویژگی‌های نهال مورد نظر می‌تواند به شما در انتخاب بهتر کمک کند. بر این اساس بررسی مزایا و معایب درخت گردو کانادایی، می‌تواند شما را نسبت به خرید آن ترغیب یا منصرف کند.

به عنوان مثال کیفیت و قیمت گردو کانادایی نسبت به سایر انواع گردو بسیار قابل قبول است و این یکی از مهم‌ترین مزایای آن محسوب می‌شود. با این حال کاشت این درخت معایبی نیز دارد که در ادامه به صورت کاملا مفصل در مورد آن صحبت خواهیم کرد.

معرفی کلی درخت گردو کانادایی:

همان طور که از نام آن برمی‌آید، خاستگاه اصلی این رقم، کشور کانادا است. گردوی کانادایی جزو ارقام پربازده و اقتصادی گردو محسوب می‌شود. ارتفاع این درخت معمولا بین 10 تا 12 متر متغیر خواهد بود. بهترین زمان برای کاشت این نوع درخت بر حسب آب و هوای منطقه، فصل پاییز یا زمستان است. متوسط میزان باردهی این درخت حدود 50 کیلوگرم در سال است. نکته جالب توجه در مورد گردو کانادایی، شروع باردهی آن از سال دوم پس از کاشت است که همواره مورد توجه باغداران بوده است.

مشاهده لیست انواع نهال گردو پر فروش در دنیا

معایب پرورش درخت گردو کانادایی چیست؟

هر محصول در مقابل مزایایی که دارد ممکن است معایبی متوجه آن باشد. در مورد معایب گردو کانادایی، باید عنوان کرد که این درخت با وجود باردهی مناسب، در مقابل رقیب خود یعنی رقم فرنور عملکرد پایین‌تری از نظر میزان محصول دارد. این درخت همچنین نیازمند هرس به موقع است تا باردهی آن تقویت شود.

پرورش گردو کانادایی نیازمند تغذیه مناسب خاک از نظر میزان مواد مغذی است؛ بنابراین نیاز است تا به صورت دوره‌ ای کوددهی اعمال شود. از دیگر معایب این گردو عدم امکان کشت آن به صورت دیم است و بهتر است نیاز آبی گیاه به موقع تامین شود.

پرورش نهال گردو کانادایی مناسب چه مناطقی نیست؟

همان طور که در قسمت‌های قبل عنوان شد، در نظر گیری شرایط اقلیمی هر منطقه می‌تواند به انتخاب بهتر نوع نهال کمک کند. بر این اساس باید عنوان کرد که کشت رقم گردو کانادایی در مناطق گرمسیر به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود. همچنین مناطقی که آب کافی برای تامین نیاز گیاه را ندارند نیز گزینه‌های مناسبی برای کاشت این درخت نخواهند بود. در مناطقی که خاک، مواد آلی کمتری دارد، باردهی این درخت ممکن است با مشکل مواجه شود که این امر می‌تواند جزو معایب گردو کانادایی، قرار گیرد.

مطالعه مقاله معایب درخت گردو اسرائیلی

معایب مغز گردو کانادایی:

پوسته چوبی مغز گردو کانادایی، از انواع کاغذی است که اگر چه از نظر شکستن راحت تر است، اما مغز آن در طول زمان نگهداری بیش از 3 سال ممکن است با کرم خوردگی مواجه شود. از دیگر معایب گردو کانادایی، می‌توان به رنگ مغز آن اشاره کرد. مغز گردوی کانادایی تقریبا به رنگ کهربایی روشن است که از نظر بازارپسندی نسبت به ارقامی با رنگ سفید در رتبه پایین‌ تری قرار دارد. شناخت این ویژگی‌ها در مورد این رقم می‌تواند به شما در انتخاب بهتر نهال کمک کند.

مزایای پرورش درخت گردو کانادایی چیست؟

در مقابل معایب درخت گردو کانادایی؛ که به آنها اشاره شد، پرورش این درخت مزایای بی‌شماری نیز دارد که آن را نظر باغداران محبوب کرده است. میزان باردهی مناسب این درخت نسبت به سایر ارقام یکی از مهمترین نکات آن است؛ به طوری که در صورت رسیدگی مناسب سالانه می‌توان 6 تن محصول را به ازای هر هکتار برداشت کرد.

از نظر میزان ارتفاع این درخت معمولا نسبت به سایر ارقام کوتاه‌تر است و به همین علت برداشت محصول از آن بسیار راحت‌تر خواهد بود. زود بازده بودن این درخت از دیگر مزایای آن است که در قسمت‌های قبل راجع به آن صحبت شد.

مشاهده مقاله کاشت درخت گردو

مزایای مغز گردو کانادایی:

مغز گردو کانادایی یکی از خوش طعم‌ ترین مغزها در بین انواع گردو است که کیفیت فوق العاده ای دارد. این مغز همچنین چربی مناسبی دارد و سرشار از مواد مغذی و مفید برای بدن است. سوزنی نبودن و راحتی در جداسازی مغز از پوست این گردو از دیگر نکات مثبت در مورد مغز گردو کانادایی است.

می بایست این نکته را مطلع باشید که علاوه بر استفاده‌ های خوراکی از مغز این گردو، از روغن آن در تولید لوازم مراقبت از پوست نیز استفاده می‌شود. مزایای مهم این محصول باعث شده است تا بسیاری از کشاورزان از معایب گردو کانادایی، در هنگام کاشت چشم پوشی کنند و از آن به عنوان رقم اصلی کشت خود استفاده نمایند.

گردو کانادایی مناسب چه آب و هوایی است؟

رقم گردو کانادایی یکی از ارقام مناسب برای کشت در مناطق کوهستانی با ارتفاع بیش از 1500 متر از سطح دریا است. در واقع این درخت برای طی کردن پرورش خود نیاز به طی کردن دوره سرمای طولانی خواهد داشت. این رقم همچنین از نظر زمان گلدهی جز ارقام دیرگلده محسوب می‌شود.

به همین علت است که توصیه می‌شود در مناطقی که دوره سرما زود به اتمام می‌رسد، حتی الامکان از کاشت این درخت صرف نظر شود. برخی این ویژگی را جزو معایب گردو کانادایی، می‌دانند؛ اما باید پذیرفت که سازگاری درخت با اقلیم مورد نظر، اولین و مهمترین شرطی است که باید مدنظر قرار گیرد.

مقاومت گردو کانادایی در برابر آفات:

یکی از نکات بسیار مهمی که در مورد هر نهال مطرح می‌شود، میزان مقاومت آن در برابر آفات و بیماری‌هاست. در مورد رقم گردو کانادایی نیز باید گفت که بیماری‌های مخرب این درخت تقریبا با سایر انواع گردو مشابهت دارد. بیماری‌های قارچی و باکتریایی مختلفی ممکن است این رقم را تحت تاثیر قرار دهند.

یکی از نکاتی که می‌تواند در گروه معایب درخت گردو کانادایی، طبقه‌بندی شود نیز همین امر است. با در پیش گرفتن راهکارهای پیشگیرانه، مانند سمپاشی به موقع می‌توان تا حد زیادی این آفات را کنترل کرد. به این منظور لازم است تا با متخصصین این حوزه مشورت نمایید.

مطالعه مقاله معایب درخت گردو

جمع بندی و نتیجه‌ گیری همه چیز درباره گردو کانادایی:

با توجه به مطالبی که عنوان شد، می‌توان گردو کانادایی را جزو ارقام خوب و پربازده معرفی کرد که در صورت مهیا شدن شرایط کشت و نگهداری، می‌تواند از نظر اقتصادی نیز بسیار سودآور باشد؛ در عین حال نمی‌توان معایب گردو کانادایی، را نادیده گرفت.

برای افزایش بازدهی بیشتر لازم است تا قبل از تهیه نهال، با متخصصان در این زمینه مشورت کرد و سپس نسبت به تهیه رقم مورد نظر اقدام نمود. خرید نهال گردو کانادایی از طریق نهالستان‌های نامعتبر می‌تواند مشکلاتی از جمله تفاوت در رقم انتخابی و رقم دریافتی، کیفیت پایین نهال‌ها، وجود بیماری در نهال و… را در پی داشته باشد.

پس با خرید از یک نهالستان معتبر مانند آریا نهال، می‌ توانید از سرمایه‌ گذاری خود اطمینان حاصل کنید. کافیست تنها با شماره تماس های قرار داده شده در سایت ارتباط بر قرار نمایید تا بهترین مشاوره ی رایگان جهت احداث باغ گردو دریافت نمایید.

منابع مقاله معایب گردو کانادایی:

جهت خرید نهال با ما در تماس باشید

شما عزیزان می توانید جهت خرید انواع نهال پربار با کارشناسان سایت ارتباط برقرار کرده و با دریافت مشاوره رایگان، بهترین نهال میوه را خریداری نمایید. فروش انواع نهال میوه با مجوز رسمی جهاد کشاورزی و ضمانت بازگشت واقعی کالا صورت می پذیرد.

این مطلب را دوست داشتید؟

بله پسندیدم
35

نفر این مطلب را پسندیدند

ارسال دیدگاه

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “معایب گردو کانادایی: ( هرآنچه از معایب نهال درخت گردو کانادایی باید بدانید)”

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *