خرید بهترین نهال گردو در اصفهان

دسته بندی: جدیدترین مقالات مقالات پرورش درخت گردو
1400.06.31

معرفی بهترین نهال گردو در اصفهان:

استان اصفهان یکی از استان های پرجمعیت ایران است که مساحتی حدود 107 هزار کیلومتر مربع دارد که بخش قابل توجهی از آن جهت کاشت بهترین نهال گردو در اصفهان مورد استفاده قرار گرفته است. این استان ششمین استان پرجمعیت ایران است. مرکز استان اصفهان، شهر اصفهان است.

استان اصفهان پوشش گیاهی و زراعی مخصوص به خود را دارد و ارتفاع آن از سطح دریا 1500 متر است و در دسته استان های با ارتفاع زیاد قرار دارد. این مطلب سعی داریم تا در مورد اقلیم و آب وهوای استان اصفهان، همچنین درختان کشت شده در این استان و به ویژه انواع بهترین درخت گردو در اصفهان را خدمت شما عزیزان معرفی نماییم، پس لطفا تا انتها همراه ما باشید.

بهترین درخت گردو برای استان اصفهان:

از آنجایی که استان اصفهان در شرایط آب و هوایی معتدل و خشک قرار دارد، بهترین نهال های گردویی که در اصفهان کشت کرد شامل:

 1. نهال گردو خوشه ای،
 2. نهال گردوی چندلر،
 3. نهال گردو فرنور،
 4. نهال گردوی ژنوتیپ آریا،
 5. نهال گردو فرانکت،
 6. نهال گردو پدرو،
 7. نهال گردوی دماوند،
 8. و نهال گردو کانادایی است.

نهال گردو خوشه ای؛ یکی از بهترین نهال های گردو برای کاشت در مناطق معتدل و خشک است. این نهال که ابتدا در کشور فرانسه کشف شد، به صورت خوشه ای تولید گردو می کنند و علت نام گذاری آن به این دلیل است.

وزن مغز گردوی خوشه ای 14 الی 16 گرم است و رنگی روشن دارد. طعم لذیذ مغز گردو خوشه ای، سبب استقبال زیاد عموم مردم از آن شده است.

نهال گردو چندلر؛ از دیگر گونه های پربار درختان گردو در سطح جهان می باشد. این درخت بسیار دیرگل بوده و از ارقام پیوندی و اقتصادی باغات گردوی اصفهان محسوب می شود. نهال چندلر از سال دوم باردهی خود را آغاز می نمایید و در دهمین سال به اقتصادی ترین حالت باردهی خود می رسد.

نهال گردوی فرنور؛ از دیگر ارقام وارداتی بازار نهال گردو کشور می باشد. نهال فرنور مقاوم ترین نهال در مناطق سردسیر محسوب می شود زیرا مناسب کاشت تا ارتفاعات 2500 متر از سطح دریا نیز می باشد. فرنور مانند چندلر از ارقام بسیار محبوب دنیا می باشد.

نهال گردوی ژنوتیپ آریا؛ از ارقام پایه بذری و در کمال ناباوری، از ارقام خود گردافشان بازار نهالستان های گردو می باشد. نهال گردو ژنوتیپ آریا باردهی خود را از اولین سال پس از کاشت آغاز می نمایید و تا هشتادمین سال پس از کاشت باردهی مناسبی از خود به نمایش می گذارد. از دیگر مزایای آن قیمت بسیار مناسب آن می باشد.

نهال گردو فرانکت؛ از جمله نهال های متاسب آب و هوای خشک و معتدل است. این گردو می تواند در صورت رسیدگی های منظم بیش از صد سال تولید محصول داشته باشد.

وزن مغز درخت گردو فرانکت حدود 15 گرم است که 60 درصد آن از مغز تشکیل شده است. پوسته چوبی میوه آن نیز کمی سخت است. این درخت می تواند در شرایط کم آب مقاومت خوبی در برابر کم آبی داشته باشد.

نهال گردو پدرو؛ یکی از چندین نهال مناسب برای استان اصفهان است. این درخت گردو متعلق به کشور امریکا است. اگر در شهر های سردسیر استان اصفهان زندگی می کنید توصیه می کنیم از این نهال گردو برای کشت در زمین های کشاورزی خود استفاده کنید.

گردو پدرو می تواند تا دمای -11 درجه را تحمل کند. وزن مغز آن 14 گرم است و رنگ مغز آن قهوه ای روشن است. همچنین ضخامت پوسته چوبی پایینی دارد که به راحتی قابل جدا شدن هستند.

نهال گردو دماوند؛ از جمله درختان گردوی بومی ایران است. گردوی دماوند متعلق به ارتفاعات استان البرز است. در نتیجه مناسب مناطق کوهستانی و معتدل می باشد. این نهال جزء  بلند قامت ترین نهال های گردو می باشد که تا 25 متر ارتفاع می گیرد.

نهال گردو کانادایی؛ آخرین نهال مناسب کشت در استان اصفهان است. این نهال مناسب مناطق سردسیر و معتدل است و می تواند دمای زیادی را تحمل کند. وزن میوه درخت کانادایی به 18 گرم نیز می رسد و رنگی روشن دارد.

این درخت گردو از سال هفتم به بعد باردهی اقتصادی آن شروع شده و در سنین بلوغ با رسیدگی های منظم می تواند تا 6 تن محصول در هر هکتار تولید کند. برای آشنایی بیشتر با این درخت گردو می توانید به مطلب نهال گردو کانادایی مراجعه کنید.

مشاهده ی بهترین نهال گردو در بوشهر

انواع بهترین نهال میوه در استان اصفهان شامل:

 • درخت زیتون،
 • صنوبر،
 • درخت گردو،
 • پسته،
 • چنار،
 • زرشک،
 • کنار،
 • عناب
 • و فندوق از جمله بهترین نهال میوه بارده و غیر بارده کشت شده در این استان است که پوشش گیاهی استان اصفهان را تشکیل می دهد.

 مشاهده ی بهترین نهال گردو در تبریز

آب و هوایی و اقلیم اصفهان آیا مناسب پرورش بهترین درخت گردو می باشد؟

استان استان اصفهان با دارا بودن هوای غالبا معتدل و خشک، وابستگی های زیادی به مناطق کوهستانی و جلگه ای دارد. این مناطق مخصوصا مناطق جلگه ای، مناطق مناسبی  برای کشت و زراعت می باشند.

زیرا هم آب و هوا در مناطق جلگه ای مناسب است و هم زمین حاصلخیز به وفور یافت می شود. خاک نرم موجود در این استان که بیشتر شهرهای این استان از آن بهره مند هستند، بهترین منطقه برای کاشت بهترین نهال گردو در اصفهان است.

اقلیم استان اصفهان به سه نوع آب و هوای:

 • مرطوب و سرد،
 • بیابانی،
 • نیمه بیابانی تقسیم می شوند. در بسیاری از شهر های این استان وزش تند بادها رواج دارد و امری طبیعی  همیشگی محسوب می شوند.

به همین دلیل اکثر کشاورزان زمان کشت نهال گردو در اصفهان و سایر نهال های زراعی از قیم گذاری استفاده می کنند. وجود نور کافی در تمامی مناطق از نعمات این استان است که فرایند فتوسنتز و سیستوپلاسم را سریعتر می کند.

همچنین با وجود زمین های حاصلخیز و آبرفتی غالب در این استان، تا حد زیادی مصرف کود های شیمیایی در این استان نسبت به سایر استان های کشور، پایین تر است. اگر شما جزع کشورزانی هستید که قصد خرید نهال گردو در اصفهان را دارید در ادامه نیز همراه ما باشید.

مشاهده بهترین نهال گردو در کرج

وضعیت ذخایر آبی جهت کاشت بهترین نهال گردو در اصفهان:

استان اصفهان چندین سال است که با کمبود های آبی شدیدی مواجه است. این کم آبی ها مستقیما کشاورزی این استان را تحت تاثیر خود قرار داده است و حجم تولیدات کشاورزی استان اصفهان را کاهش داده است.

مهترین این کم آبی ها را می تون به وضوح از خشکی و یا کم آبی زاینده رود، زنده و همیشه آباد فهمید. رودی که از باستانیان به ما رسیده است و همیشه نماد شادی و زندگی و زنده بودن را دارد.

استفاده از سد زاینده رود برای نگهداری آب و استفاده از آن برای مصارف خوراکی و کشاورزی چندین سال است که اجرایی شده است ولی منابع حاکی از آن است که تاثیر زیادی نداشته است. در نتیجه توصیه می شوند درختانی در این استان کشت شوند که گزومورفی بالایی دارند.

جمع بندی نهایی در رابطه با خرید بهترین نهال گردو در اصفهان:

در این مطلب با اقلیم و آب وهوای استان اصفهان آشنا شدیم و همچنین دانستیم چه بهترین درخت گردو در افصهان چه ارقامی می باشد. شما همچنین می توانید خرید انواع نهال گردوی خود را از نهالستان آریا نهال، بزرگ ترین تولید کننده ی نهال گردو در ایران تنها با یک تلفن تماس صورت دهید.

جهت خرید نهال با ما در تماس باشید

شما عزیزان می توانید جهت خرید انواع نهال پربار با کارشناسان سایت ارتباط برقرار کرده و با دریافت مشاوره رایگان، بهترین نهال میوه را خریداری نمایید. فروش انواع نهال میوه با مجوز رسمی جهاد کشاورزی و ضمانت بازگشت واقعی کالا صورت می پذیرد.

برچسب ها:

این مطلب را دوست داشتید؟

بله پسندیدم
16

نفر این مطلب را پسندیدند

ارسال دیدگاه

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • 1401.02.10 سید سعید داودی

  درنظردارم یک باغ سیب کهن سال را به باغ گردو تبدیل نمایم سمیرم یک منطقه سرد سیر و ارتفاع بالای 2500 متر می باشد لطفا نسبت به تهیه نوع نهال و کاشت ونگهداری راهنمایی فرمایید از همیاری شما سپاسگزارم

  • 1401.02.12 ariyanahal.ir

   سلام و عرض ادب جناب داودی گرامی. توصیه می کنیم جهت دریافت مشاوره ی رایگان با شماره تماس کارشناسان مشاوره اریا نهال ارتباط بر قرار نمایید. با احترام

 • 1400.10.01 بهمن قاسمی

  ۱-سه عدد گردو اسرائیلی .
  ۲-سه عدد گردوی پیوندی چندلر

  • 1400.10.01 ariyanahal.ir

   سلام وقت بخیر. با شماره تماس های سایت ارتباط بر قرار نمایید.(09143336029 – 09143336024)
   با احترام